Zastupko
Žulová

Volební období 2022 – 2026

Výsledky komunálních voleb města Žulová

23. 09. 2022

Volební účast 50,21 %

Hlasovalo 482 z 960 zapsaných voličů.

Kandidátů
75
Mandátů
15
Kandidátních listin
5
Zvolených listin
5

Přehled listin

Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
Jak se rozdělují mandáty a podle čeho jsou lidé zvoleni
  1. Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
  2. Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
  3. Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
  4. Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.

Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.

Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).

Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 5 listin

Za prosperitu, rozvoj města a spokojenost občanů 5 mandátů · 15 kandidátů

# Jméno Výsledek Mandát Přednostní hlasy
1. Radek Trsťan Zvolen(a) 1. 289 (15.56 %)
2. Daniel Krčmář Zvolen(a) 4. ↓2 147 (7.91 %)
3. František Slámka Zvolen(a) 2. ↑1 165 (8.88 %)
4. Josef Vlček 1. náhradník — ↓2 129 (6.94 %)
5. Pavel Švardala Zvolen(a) 5. 142 (7.64 %)
6. Eva Kohutková 2. náhradník — ↓1 131 (7.05 %)
7. Viktor Kahánek 3. náhradník — ↓1 94 (5.06 %)
8. Petr Kouřil Zvolen(a) 3. ↑5 156 (8.4 %)
9. Ivo Dostalík 4. náhradník — 92 (4.95 %)
10. Petr Hofmann 5. náhradník — 86 (4.63 %)
11. Vítězslav Juřík 6. náhradník — 86 (4.63 %)
12. Jana Krčmářová 7. náhradník — 92 (4.95 %)
13. Blanka Hofmannová 8. náhradník — 82 (4.41 %)
14. Petr Kovářík 9. náhradník — 79 (4.25 %)
15. Barbora Křivohlávková 10. náhradník — 87 (4.68 %)

HASIČI ŽULOVÁ 3 mandáty · 15 kandidátů

# Jméno Výsledek Mandát Přednostní hlasy
1. Petr Mrázek Zvolen(a) 1. 199 (13.72 %)
2. Milan Kusýn Zvolen(a) 2. 151 (10.41 %)
3. Vladimíra Bartošová Zvolen(a) 3. 143 (9.86 %)
4. Iveta Koriťáková 1. náhradník — 134 (9.24 %)
5. Miroslav Kabela 2. náhradník — 130 (8.96 %)
6. Lukáš Hradil 3. náhradník — 73 (5.03 %)
7. Lenka Slusarzová 4. náhradník — 70 (4.82 %)
8. Eva Hradilová 5. náhradník — 63 (4.34 %)
9. Lenka Koriťáková 6. náhradník — 79 (5.44 %)
10. Marcel Bartoš 7. náhradník — 64 (4.41 %)
11. Lubomír Jasiok 8. náhradník — 76 (5.24 %)
12. Milan Hrtus 9. náhradník — 77 (5.31 %)
13. Marian Hrtus 10. náhradník — 71 (4.89 %)
14. Jaroslav Kabela 11. náhradník — 71 (4.89 %)
15. Vladimír Gibl 12. náhradník — 49 (3.37 %)

Pro občany 3 mandáty · 15 kandidátů

# Jméno Výsledek Mandát Přednostní hlasy
1. Pavel Jehlička Zvolen(a) 1. 185 (14.05 %)
2. Petr Skřítek Zvolen(a) 3. ↓1 130 (9.87 %)
3. Kamil Bilik Zvolen(a) 2. ↑1 134 (10.18 %)
4. Ivona Šarmanová 1. náhradník — 102 (7.75 %)
5. Petr Bednárek 2. náhradník — 96 (7.29 %)
6. Zdeněk Lučan 3. náhradník — 75 (5.69 %)
7. Miloslav Jehlička 4. náhradník — 84 (6.38 %)
8. Roman Rudolf 5. náhradník — 57 (4.33 %)
9. Renata Křivohlávková 6. náhradník — 43 (3.26 %)
10. Jaroslav Švec 7. náhradník — 59 (4.48 %)
11. Lucie Dědochová 8. náhradník — 94 (7.14 %)
12. Alena Červíková 9. náhradník — 81 (6.15 %)
13. Ivo Kuchař 10. náhradník — 68 (5.16 %)
14. Zdeňka Arnoštová 11. náhradník — 58 (4.4 %)
15. Erich Winkler 12. náhradník — 50 (3.79 %)

Žulová - Město pro všechny 2 mandáty · 15 kandidátů

# Jméno Výsledek Mandát Přednostní hlasy
1. Petr Vylíčil Zvolen(a) 2. ↓1 114 (12.07 %)
2. Jana Harbichová Zvolen(a) 1. ↑1 138 (14.61 %)
3. Marcela Černíková 1. náhradník — 78 (8.26 %)
4. Michala Macečková 3. náhradník — ↓1 62 (6.56 %)
5. Jaroslav Štelcl 2. náhradník — ↑1 72 (7.62 %)
6. Radek Maceček 4. náhradník — 64 (6.77 %)
7. Alena Andělová 5. náhradník — 59 (6.25 %)
8. Josef Morong 6. náhradník — 58 (6.14 %)
9. Zdeněk Karel 7. náhradník — 36 (3.81 %)
10. Dagmar Nitkulincová 8. náhradník — 49 (5.19 %)
11. Alena Macečková 9. náhradník — 63 (6.67 %)
12. Antonín Červenka 10. náhradník — 42 (4.44 %)
13. Filip Pohl 11. náhradník — 35 (3.7 %)
14. Jana Bondorová 12. náhradník — 39 (4.13 %)
15. Jaroslav Křivohlávek 13. náhradník — 35 (3.7 %)

Komunistická strana Čech a Moravy 2 mandáty · 15 kandidátů

# Jméno Výsledek Mandát Přednostní hlasy
1. Miroslav Staněk 2. náhradník — ↓3 65 (8.18 %)
2. Jana Pohajdová Zvolen(a) 1. ↑1 89 (11.2 %)
3. Blanka Vaňková 3. náhradník — ↓2 58 (7.3 %)
4. Jiří Beťák 4. náhradník — ↓2 54 (6.8 %)
5. Ludmila Minksová 1. náhradník — ↑2 67 (8.43 %)
6. Eva Skálová 5. náhradník — ↓1 47 (5.91 %)
7. Jaroslav Opršal Zvolen(a) 2. ↑5 72 (9.06 %)
8. Petr Honajzer 6. náhradník — 41 (5.16 %)
9. Jiří Skála 7. náhradník — 50 (6.29 %)
10. Josef Rudolf 8. náhradník — 54 (6.8 %)
11. Jan Máčil 9. náhradník — 50 (6.29 %)
12. Milan Dubiel 10. náhradník — 37 (4.65 %)
13. Štefan Pekár 11. náhradník — 38 (4.78 %)
14. Radomír Komínek 12. náhradník — 37 (4.65 %)
15. Anton Lagin 13. náhradník — 35 (4.4 %)