Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb města Židlochovice
10. 10. 2014
Hlasovalo 1 373 z 2 827 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 5 listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
Občanská demokratická strana 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Vlastimil Helma | Zvolen(a) | 1. | 613 (11.61 %) |
| 2. | Jana Králová | 1. náhradník | — ↓3 | 393 (7.44 %) |
| 3. | Ivo Remunda | Zvolen(a) | 3. | 418 (7.92 %) |
| 4. | Peter Wendsche | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 460 (8.71 %) |
| 5. | Petr Svoboda | Zvolen(a) | 4. ↑1 | 412 (7.8 %) |
| 6. | Jitka Sýkorová | 2. náhradník | — | 342 (6.48 %) |
| 7. | Radovan Motlíček | 3. náhradník | — | 291 (5.51 %) |
| 8. | Stanislav Březina | 4. náhradník | — | 355 (6.72 %) |
| 9. | Tomáš Kacetl | 5. náhradník | — | 283 (5.36 %) |
| 10. | Lukáš Witala | 6. náhradník | — | 223 (4.22 %) |
| 11. | František Švaříček | 7. náhradník | — | 317 (6 %) |
| 12. | Josef Kratochvíl | 8. náhradník | — | 302 (5.72 %) |
| 13. | Tomáš Dratva | 9. náhradník | — | 296 (5.6 %) |
| 14. | Milan Šebek | 10. náhradník | — | 335 (6.34 %) |
| 15. | Karin Rejžková | 11. náhradník | — | 237 (4.49 %) |
TOP 09 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jan Vitula | Zvolen(a) | 3. ↓2 | 441 (8.53 %) |
| 2. | Tomáš Šenkyřík | Zvolen(a) | 2. | 502 (9.71 %) |
| 3. | Lenka Brázdová | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 508 (9.82 %) |
| 4. | Petr Francán | 2. náhradník | — ↓2 | 344 (6.65 %) |
| 5. | Pavel Forejtek | Zvolen(a) | 4. ↑1 | 416 (8.04 %) |
| 6. | Ivana Flajšingerová | 3. náhradník | — ↓1 | 337 (6.52 %) |
| 7. | David Kopeček | 1. náhradník | — ↑2 | 393 (7.6 %) |
| 8. | Barbora Jakubcová | 4. náhradník | — | 290 (5.61 %) |
| 9. | Lukáš Gryc | 5. náhradník | — | 315 (6.09 %) |
| 10. | Martin Hladký | 6. náhradník | — | 284 (5.49 %) |
| 11. | Dagmar Nováková | 7. náhradník | — | 275 (5.32 %) |
| 12. | Jiří Zapadlo | 8. náhradník | — | 300 (5.8 %) |
| 13. | Zdeněk Schaffer | 9. náhradník | — | 239 (4.62 %) |
| 14. | Lenka Otýpková | 10. náhradník | — | 253 (4.89 %) |
| 15. | Lenka Betášová | 11. náhradník | — | 271 (5.24 %) |
ANO 2011 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Chocholáč | Zvolen(a) | 1. | 474 (13.1 %) |
| 2. | Petr Prieger | 1. náhradník | — ↓2 | 227 (6.27 %) |
| 3. | Martin Janíček | 2. náhradník | — ↓2 | 260 (7.19 %) |
| 4. | Antonín Houdek | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 342 (9.45 %) |
| 5. | Bronislav Svoboda | Zvolen(a) | 2. ↑3 | 347 (9.59 %) |
| 6. | Josef Pavlas | 3. náhradník | — | 240 (6.63 %) |
| 7. | Jana Sklenská | 4. náhradník | — | 223 (6.16 %) |
| 8. | Martin Urbanec | 5. náhradník | — | 197 (5.44 %) |
| 9. | Radek Zatočil | 6. náhradník | — | 226 (6.25 %) |
| 10. | Petr Křivka | 7. náhradník | — | 175 (4.83 %) |
| 11. | Marcela Teinerová | 8. náhradník | — | 195 (5.39 %) |
| 12. | Irena Vyzulová | 9. náhradník | — | 209 (5.77 %) |
| 13. | Vladimír Růžička | 10. náhradník | — | 146 (4.03 %) |
| 14. | Libor Kafka | 11. náhradník | — | 219 (6.05 %) |
| 15. | Vojtěch Kůgel | 12. náhradník | — | 136 (3.76 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Maša | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 232 (9.26 %) |
| 2. | Růžena Strašáková | 1. náhradník | — ↓1 | 221 (8.82 %) |
| 3. | Jan Šotnar | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 371 (14.82 %) |
| 4. | Jiří Křenek | 2. náhradník | — | 171 (6.83 %) |
| 5. | Dana Mašová | 3. náhradník | — | 168 (6.71 %) |
| 6. | Pavel Bravenec | 4. náhradník | — | 160 (6.39 %) |
| 7. | Miloslava Schillerová | 5. náhradník | — | 133 (5.31 %) |
| 8. | Jaroslav Olšer | 6. náhradník | — | 137 (5.47 %) |
| 9. | Antonie Urbánková | 7. náhradník | — | 134 (5.35 %) |
| 10. | Stanislav Staněk | 8. náhradník | — | 133 (5.31 %) |
| 11. | Václav Kantor | 9. náhradník | — | 138 (5.51 %) |
| 12. | Štěpán Schiller | 10. náhradník | — | 122 (4.87 %) |
| 13. | Karel Král | 11. náhradník | — | 151 (6.03 %) |
| 14. | Zdenka Svobodová | 12. náhradník | — | 127 (5.07 %) |
| 15. | Ludmila Bartlová | 13. náhradník | — | 105 (4.19 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů: Za zámecké Židlochovice 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Vladimír Hlaváč | Zvolen(a) | 1. | 242 (10.29 %) |
| 2. | Pavel Grygar | 2. náhradník | — ↓2 | 205 (8.72 %) |
| 3. | Zbyněk Nečas | 1. náhradník | — | 212 (9.02 %) |
| 4. | Stanislav Rubáš | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 213 (9.06 %) |
| 5. | Vladimír Dudák | 5. náhradník | — ↓2 | 132 (5.61 %) |
| 6. | Yvonne Konečná | 6. náhradník | — ↓2 | 147 (6.25 %) |
| 7. | Vladimír Konečný | 7. náhradník | — ↓2 | 134 (5.7 %) |
| 8. | Miroslav Klvaň | 3. náhradník | — ↑3 | 178 (7.57 %) |
| 9. | Iveta Janáčková | 8. náhradník | — ↓1 | 146 (6.21 %) |
| 10. | Marek Švehlík | 9. náhradník | — ↓1 | 131 (5.57 %) |
| 11. | Jaromír Sapík | 10. náhradník | — ↓1 | 113 (4.8 %) |
| 12. | Vlastimil Levora | 11. náhradník | — ↓1 | 106 (4.51 %) |
| 13. | Dagmar Nos Pančíková | 12. náhradník | — ↓1 | 101 (4.29 %) |
| 14. | Ladislav Batěk | 13. náhradník | — ↓1 | 118 (5.02 %) |
| 15. | Vít Betáš | 4. náhradník | — ↑9 | 172 (7.31 %) |