Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb města Zbiroh
10. 10. 2014
Hlasovalo 986 z 2 015 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 5 listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
Sdružení nezávislých kandidátů Lepší Zbiroh 8 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Milan Rusek | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 466 (7.69 %) |
| 2. | Miroslav Dousek | Zvolen(a) | 4. ↓2 | 461 (7.61 %) |
| 3. | Jitka Seidlová | Zvolen(a) | 5. ↓2 | 418 (6.9 %) |
| 4. | Kateřina Netíková | Zvolen(a) | 6. ↓2 | 384 (6.34 %) |
| 5. | Martin Horák | Zvolen(a) | 7. ↓2 | 436 (7.2 %) |
| 6. | Tereza Šístková | Zvolen(a) | 1. ↑5 | 497 (8.2 %) |
| 7. | Michal Muravecký | Zvolen(a) | 8. ↓1 | 418 (6.9 %) |
| 8. | Petr Hobl | Zvolen(a) | 3. ↑5 | 464 (7.66 %) |
| 9. | Radka Rancová | 1. náhradník | — | 377 (6.22 %) |
| 10. | Tomáš Bauer | 2. náhradník | — | 401 (6.62 %) |
| 11. | Barbora Rusková | 3. náhradník | — | 370 (6.11 %) |
| 12. | Hana Skalková | 4. náhradník | — | 399 (6.59 %) |
| 13. | Pavla Urxová | 5. náhradník | — | 337 (5.56 %) |
| 14. | Čeněk Koma | 6. náhradník | — | 313 (5.17 %) |
| 15. | Sylvia Horáková | 7. náhradník | — | 313 (5.17 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů Za rozvoj města Zbiroh 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Josef Štícha | 3. náhradník | — ↓4 | 181 (8.2 %) |
| 2. | Jan Fík | 4. náhradník | — ↓4 | 114 (5.16 %) |
| 3. | Dana Fialová | 2. náhradník | — ↓1 | 197 (8.93 %) |
| 4. | Jiří Čížek ml. | Zvolen(a) | 1. ↑3 | 301 (13.64 %) |
| 5. | Ivan Hrubý | 5. náhradník | — ↓2 | 144 (6.52 %) |
| 6. | Markéta Soukupová | 1. náhradník | — ↑3 | 209 (9.47 %) |
| 7. | Jiří Fišer | Zvolen(a) | 2. ↑5 | 210 (9.51 %) |
| 8. | Dana Horinová | 6. náhradník | — | 135 (6.11 %) |
| 9. | Josef Němec | 7. náhradník | — | 161 (7.29 %) |
| 10. | Anežka Štíchová | 8. náhradník | — | 105 (4.75 %) |
| 11. | Martin Turek | 9. náhradník | — | 75 (3.39 %) |
| 12. | Ludmila Štíchová | 10. náhradník | — | 105 (4.75 %) |
| 13. | Jitka Králová | 11. náhradník | — | 81 (3.67 %) |
| 14. | Jana Svobodová | 12. náhradník | — | 104 (4.71 %) |
| 15. | Zdeňka Rabasová | 13. náhradník | — | 84 (3.8 %) |
Občanská demokratická strana 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Pražský | 1. náhradník | — ↓2 | 191 (8.83 %) |
| 2. | Milouš Svoboda | 4. náhradník | — ↓4 | 146 (6.75 %) |
| 3. | Ludvík Svoboda | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 244 (11.28 %) |
| 4. | Miloš Spousta | 2. náhradník | — | 183 (8.46 %) |
| 5. | Iveta Rousová | 5. náhradník | — ↓2 | 147 (6.79 %) |
| 6. | Tomáš Vinš | 6. náhradník | — ↓2 | 144 (6.66 %) |
| 7. | Petr Fiala | 3. náhradník | — ↑2 | 159 (7.35 %) |
| 8. | Jan Uhlíř | Zvolen(a) | 2. ↑6 | 195 (9.01 %) |
| 9. | Petr Pechar | 7. náhradník | — | 130 (6.01 %) |
| 10. | Marek Purkart | 8. náhradník | — | 101 (4.67 %) |
| 11. | Květuše Horáková | 9. náhradník | — | 138 (6.38 %) |
| 12. | Jana Vaníková | 10. náhradník | — | 155 (7.16 %) |
| 13. | Jiří Prček | 11. náhradník | — | 74 (3.42 %) |
| 14. | Jaroslav Tuček | 12. náhradník | — | 96 (4.44 %) |
| 15. | Václav Mojžíš | 13. náhradník | — | 59 (2.72 %) |
SNK - TJ MĚSTO ZBIROH 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ivo Vonásek | Zvolen(a) | 1. | 298 (14.62 %) |
| 2. | Petr Kugler | 1. náhradník | — ↓1 | 194 (9.52 %) |
| 3. | Zdeněk Maier | 2. náhradník | — ↓1 | 167 (8.19 %) |
| 4. | Milan Krabec | 3. náhradník | — ↓1 | 152 (7.46 %) |
| 5. | Marie Krabcová | 4. náhradník | — ↓1 | 149 (7.31 %) |
| 6. | Petr Pěnkava | 5. náhradník | — ↓1 | 122 (5.98 %) |
| 7. | Miroslav Pašek | 6. náhradník | — ↓1 | 72 (3.53 %) |
| 8. | Stanislav Jaroš | 7. náhradník | — ↓1 | 128 (6.28 %) |
| 9. | Stanislav Marek | 8. náhradník | — ↓1 | 84 (4.12 %) |
| 10. | Jiří Vinš | Zvolen(a) | 2. ↑8 | 229 (11.24 %) |
| 11. | Martin Plačko | 9. náhradník | — | 68 (3.33 %) |
| 12. | Luboš Prusík | 10. náhradník | — | 96 (4.71 %) |
| 13. | Roman Hrabák | 11. náhradník | — | 114 (5.59 %) |
| 14. | Kateřina Marková | 12. náhradník | — | 60 (2.94 %) |
| 15. | Petr Draguň | 13. náhradník | — | 104 (5.1 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslava Juchelková | 1. náhradník | — ↓1 | 140 (10.92 %) |
| 2. | Marie Marková | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 142 (11.07 %) |
| 3. | Daniela Fejtová | 2. náhradník | — | 119 (9.28 %) |
| 4. | Jan Mudra | 3. náhradník | — | 93 (7.25 %) |
| 5. | František Lavička | 4. náhradník | — | 87 (6.78 %) |
| 6. | Lenka Sládková | 5. náhradník | — | 76 (5.92 %) |
| 7. | Vlasta Loosová | 6. náhradník | — | 73 (5.69 %) |
| 8. | Zdeňka Krajíčková | 7. náhradník | — | 70 (5.46 %) |
| 9. | Jarmila Lisá | 8. náhradník | — | 76 (5.92 %) |
| 10. | Václav Krajíček | 9. náhradník | — | 60 (4.68 %) |
| 11. | Mirko Hrala | 10. náhradník | — | 86 (6.7 %) |
| 12. | Marie Laubrová | 11. náhradník | — | 75 (5.85 %) |
| 13. | Vlasta Líznerová | 12. náhradník | — | 55 (4.29 %) |
| 14. | Jan Marek | 13. náhradník | — | 65 (5.07 %) |
| 15. | Květoslav Šťovíček | 14. náhradník | — | 65 (5.07 %) |