Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb města Vysoké Veselí
10. 10. 2014
Hlasovalo 434 z 723 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 3 listiny
15 mandátů · 3 zvolené listiny
15 mandátů · 3 zvolené listiny
Sdružení nezávislých kandidátů - Za rozvoj obce 9 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Luboš Holman | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 256 (7.5 %) |
| 2. | Vladimír Knížek | Zvolen(a) | 4. ↓2 | 247 (7.23 %) |
| 3. | Radek Mydlář | Zvolen(a) | 3. | 256 (7.5 %) |
| 4. | Monika Vitvarová | Zvolen(a) | 5. ↓1 | 233 (6.82 %) |
| 5. | Zdeněk Kykal | Zvolen(a) | 6. ↓1 | 225 (6.59 %) |
| 6. | Iveta Trejbalová | Zvolen(a) | 7. ↓1 | 241 (7.06 %) |
| 7. | Pavel Postolka | Zvolen(a) | 8. ↓1 | 227 (6.65 %) |
| 8. | Miroslav Novotný | Zvolen(a) | 9. ↓1 | 204 (5.97 %) |
| 9. | Miroslav Čížek | Zvolen(a) | 1. ↑8 | 262 (7.67 %) |
| 10. | Zuzana Horáková | 1. náhradník | — | 220 (6.44 %) |
| 11. | Dana Valešová | 2. náhradník | — | 194 (5.68 %) |
| 12. | Vladislav Čermák | 3. náhradník | — | 229 (6.7 %) |
| 13. | Josef Oliva | 4. náhradník | — | 237 (6.94 %) |
| 14. | Ladislav Vrána | 5. náhradník | — | 193 (5.65 %) |
| 15. | Alenka Horáková | 6. náhradník | — | 189 (5.53 %) |
SNK - Občané pro město 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Kymlička | Zvolen(a) | 1. | 158 (7.61 %) |
| 2. | Jiří Hanč | Zvolen(a) | 4. ↓2 | 144 (6.94 %) |
| 3. | Karel Polanecký | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 158 (7.61 %) |
| 4. | Josef Havelka | Zvolen(a) | 5. ↓1 | 133 (6.41 %) |
| 5. | Eliška Horáčková | 1. náhradník | — ↓1 | 133 (6.41 %) |
| 6. | Jaroslava Kořínková | Zvolen(a) | 3. ↑3 | 157 (7.56 %) |
| 7. | Jiří Jiřička | 2. náhradník | — | 135 (6.5 %) |
| 8. | Petr Vyčítal | 3. náhradník | — | 133 (6.41 %) |
| 9. | Karina Skalová | 4. náhradník | — | 127 (6.12 %) |
| 10. | Petr Bradna | 5. náhradník | — | 133 (6.41 %) |
| 11. | Lukáš Kykal | 6. náhradník | — | 138 (6.65 %) |
| 12. | Pavel Šorm | 7. náhradník | — | 140 (6.75 %) |
| 13. | Marek Jančák | 8. náhradník | — | 127 (6.12 %) |
| 14. | Karel Hirsch | 9. náhradník | — | 129 (6.21 %) |
| 15. | Lenka Burdová | 10. náhradník | — | 129 (6.21 %) |
Hasičské sdružení nezávislých kandidátů 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslav Vacek | 2. náhradník | — ↓2 | 78 (10.78 %) |
| 2. | Milan Zemanec | 1. náhradník | — | 81 (11.2 %) |
| 3. | Štěpán Zmátlík | 3. náhradník | — ↓1 | 66 (9.12 %) |
| 4. | Ladislav Trejbal | Zvolen(a) | 1. ↑3 | 94 (13 %) |
| 5. | Tomáš Voňka | 5. náhradník | — ↓1 | 38 (5.25 %) |
| 6. | Jan Zollmann | 6. náhradník | — ↓1 | 35 (4.84 %) |
| 7. | Jiří Valeš | 7. náhradník | — ↓1 | 36 (4.97 %) |
| 8. | Petr Jebavý | 4. náhradník | — ↑3 | 58 (8.02 %) |
| 9. | Petr Voňka | 8. náhradník | — | 23 (3.18 %) |
| 10. | Jiří Valeš | 9. náhradník | — | 38 (5.25 %) |
| 11. | Lucie Valešová | 10. náhradník | — | 41 (5.67 %) |
| 12. | Vladimír Deyl | 11. náhradník | — | 47 (6.5 %) |
| 13. | Martina Postolková | 12. náhradník | — | 33 (4.56 %) |
| 14. | Lukáš Valeš | 13. náhradník | — | 24 (3.31 %) |
| 15. | Jaroslav Kryl | 14. náhradník | — | 31 (4.28 %) |