Volební období 2018 – 2022
Výsledky komunálních voleb obce Vřesina
05. 10. 2018
Hlasovalo 782 z 1 277 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 6 listin
15 mandátů · 6 zvolených listin
15 mandátů · 6 zvolených listin
VSTŘÍCNÁ OBEC 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Bohuslava Krupová | Zvolen(a) | 1. | 352 (11.89 %) |
| 2. | Ondřej Seidler | Zvolen(a) | 2. | 290 (9.8 %) |
| 3. | Petra Hlaváčková | Zvolen(a) | 3. | 183 (6.18 %) |
| 4. | Jiří Bečica | Zvolen(a) | 4. | 216 (7.29 %) |
| 5. | Martin Válek | Zvolen(a) | 5. | 207 (6.99 %) |
| 6. | David Pašek | 1. náhradník | — | 171 (5.77 %) |
| 7. | Kristina Bialasová | 2. náhradník | — | 200 (6.75 %) |
| 8. | Pavel Němec | 3. náhradník | — | 166 (5.61 %) |
| 9. | Lucie Dvořáková | 4. náhradník | — | 172 (5.81 %) |
| 10. | Lukáš Plaček | 5. náhradník | — | 154 (5.2 %) |
| 11. | Marek Stuchlík | 6. náhradník | — | 143 (4.83 %) |
| 12. | Monika Chřibková | 7. náhradník | — | 172 (5.81 %) |
| 13. | Marie Veselá | 8. náhradník | — | 209 (7.06 %) |
| 14. | Pavel Strakoš | 9. náhradník | — | 158 (5.33 %) |
| 15. | Silvie Šremerová | 10. náhradník | — | 166 (5.61 %) |
Nezávislí pro Budoucnost 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslav Smolka | Zvolen(a) | 3. ↓2 | 193 (9.93 %) |
| 2. | Alfons Konečný | 1. náhradník | — ↓2 | 190 (9.77 %) |
| 3. | Petr Uhlig | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 205 (10.55 %) |
| 4. | Markéta Pacurová | 4. náhradník | — ↓3 | 104 (5.35 %) |
| 5. | Zdeňka Smolková | 2. náhradník | — | 162 (8.33 %) |
| 6. | Tomáš Fichna | 5. náhradník | — ↓2 | 96 (4.94 %) |
| 7. | Petr Gula | 6. náhradník | — ↓2 | 101 (5.19 %) |
| 8. | Kamil Pacur | 7. náhradník | — ↓2 | 103 (5.3 %) |
| 9. | Jana Šandalová | Zvolen(a) | 1. ↑8 | 211 (10.85 %) |
| 10. | Marek Rončka | 8. náhradník | — ↓1 | 71 (3.65 %) |
| 11. | Andrea Ondruchová | 9. náhradník | — ↓1 | 111 (5.71 %) |
| 12. | Václav Smolka | 10. náhradník | — ↓1 | 92 (4.73 %) |
| 13. | Václav Návrat | 11. náhradník | — ↓1 | 75 (3.86 %) |
| 14. | Pavel Stuchlík | 12. náhradník | — ↓1 | 86 (4.42 %) |
| 15. | Jana Grohová | 3. náhradník | — ↑9 | 143 (7.35 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Stanislav Boček | Zvolen(a) | 1. | 276 (16.04 %) |
| 2. | Vilém Hluchník st. | Zvolen(a) | 2. | 171 (9.94 %) |
| 3. | Miloš Chříbek | 3. náhradník | — ↓2 | 133 (7.73 %) |
| 4. | František Císař st. | 4. náhradník | — ↓2 | 105 (6.1 %) |
| 5. | Milan Neminarz | 5. náhradník | — ↓2 | 93 (5.4 %) |
| 6. | Vilém Hluchník ml. | 6. náhradník | — ↓2 | 94 (5.46 %) |
| 7. | Jiří Novák ml. | 7. náhradník | — ↓2 | 71 (4.12 %) |
| 8. | Marek Vilkus | 8. náhradník | — ↓2 | 119 (6.91 %) |
| 9. | Danuše Fojtíková | 9. náhradník | — ↓2 | 80 (4.65 %) |
| 10. | Marie Kratochvilová | 2. náhradník | — ↑6 | 136 (7.9 %) |
| 11. | František Smolka | 10. náhradník | — ↓1 | 66 (3.83 %) |
| 12. | Josef Kindla | 11. náhradník | — ↓1 | 63 (3.66 %) |
| 13. | Martin Fulneček | 12. náhradník | — ↓1 | 75 (4.36 %) |
| 14. | Blanka Losková | 13. náhradník | — ↓1 | 86 (5 %) |
| 15. | Karel Seidler | 1. náhradník | — ↑12 | 152 (8.83 %) |
Nezávislí pro Obec 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Rončka | Zvolen(a) | 1. | 232 (14.4 %) |
| 2. | Pavel Kulhánek | Zvolen(a) | 2. | 208 (12.91 %) |
| 3. | Jiří Lampart | 3. náhradník | — ↓2 | 91 (5.65 %) |
| 4. | Mykola Holod | 2. náhradník | — | 126 (7.82 %) |
| 5. | Kateřina Kusáková | 4. náhradník | — ↓1 | 69 (4.28 %) |
| 6. | Kateřina Šandalová | 5. náhradník | — ↓1 | 99 (6.14 %) |
| 7. | Karel Cigán | 6. náhradník | — ↓1 | 95 (5.9 %) |
| 8. | Petr Koval | 7. náhradník | — ↓1 | 73 (4.53 %) |
| 9. | Slavěna Lapčíková | 8. náhradník | — ↓1 | 59 (3.66 %) |
| 10. | Lenka Kulhánková | 1. náhradník | — ↑7 | 177 (10.99 %) |
| 11. | René Vilkus | 9. náhradník | — | 67 (4.16 %) |
| 12. | Jan Kocián | 10. náhradník | — | 76 (4.72 %) |
| 13. | Miloš Chvěja | 11. náhradník | — | 65 (4.03 %) |
| 14. | Hana Štefková | 12. náhradník | — | 86 (5.34 %) |
| 15. | Jaroslav Obrusník | 13. náhradník | — | 87 (5.4 %) |
OTEVŘENÁ VŘESINA 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Radek Kupka | Zvolen(a) | 1. | 227 (14.46 %) |
| 2. | Aleš Klech | Zvolen(a) | 2. | 178 (11.34 %) |
| 3. | Nikola Janková | 2. náhradník | — ↓1 | 123 (7.83 %) |
| 4. | Pavel Hlaváček | 4. náhradník | — ↓2 | 114 (7.26 %) |
| 5. | Libor Kozubek | 1. náhradník | — ↑2 | 127 (8.09 %) |
| 6. | Martin Červenka | 5. náhradník | — ↓1 | 89 (5.67 %) |
| 7. | Stanislav Krupa | 6. náhradník | — ↓1 | 77 (4.9 %) |
| 8. | Vlastimil Adámek | 7. náhradník | — ↓1 | 59 (3.76 %) |
| 9. | Eduard Netík | 8. náhradník | — ↓1 | 73 (4.65 %) |
| 10. | Petra Plačková | 9. náhradník | — ↓1 | 72 (4.58 %) |
| 11. | Michal Poštulka | 3. náhradník | — ↑6 | 121 (7.71 %) |
| 12. | Stanislav Janoš | 10. náhradník | — | 59 (3.76 %) |
| 13. | Petr Hališka | 11. náhradník | — | 72 (4.58 %) |
| 14. | Kateřina Čurová | 12. náhradník | — | 94 (5.99 %) |
| 15. | Josef Snášel | 13. náhradník | — | 84 (5.35 %) |
Nezávislí - Zdravá obec 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jakub Lampart | 1. náhradník | — ↓1 | 117 (11.87 %) |
| 2. | Pavel Keller | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 124 (12.58 %) |
| 3. | Jiří Janda | 3. náhradník | — ↓1 | 79 (8.02 %) |
| 4. | Lubomír Mrkva | 4. náhradník | — ↓1 | 65 (6.59 %) |
| 5. | Radim Sovadina | 5. náhradník | — ↓1 | 62 (6.29 %) |
| 6. | Vojtěch Kocián | 6. náhradník | — ↓1 | 53 (5.38 %) |
| 7. | Roman Kocur | 7. náhradník | — ↓1 | 38 (3.85 %) |
| 8. | David Antonín | 2. náhradník | — ↑5 | 83 (8.42 %) |
| 9. | Jiří Musiol | 8. náhradník | — | 50 (5.07 %) |
| 10. | Michaela Uhlig Richterová | 9. náhradník | — | 66 (6.7 %) |
| 11. | Jan Lampart | 10. náhradník | — | 48 (4.87 %) |
| 12. | Matěj Kubinák | 11. náhradník | — | 60 (6.09 %) |
| 13. | Rostislav Cigán | 12. náhradník | — | 53 (5.38 %) |
| 14. | Lenka Musiolová | 13. náhradník | — | 42 (4.26 %) |
| 15. | Vilibald Hluchník | 14. náhradník | — | 45 (4.56 %) |