Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb města Vlachovo Březí
10. 10. 2014
Hlasovalo 721 z 1 333 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 4 listiny
15 mandátů · 4 zvolené listiny
15 mandátů · 4 zvolené listiny
SDRUŽENÍ NEZÁVISLÝCH KANDIDÁTŮ - VLACHOVO BŘEZÍ 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lubomír Dragoun | Zvolen(a) | 1. | 407 (11.61 %) |
| 2. | Pavel Kouba | Zvolen(a) | 4. ↓2 | 285 (8.13 %) |
| 3. | Jaroslav Pokorný | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 296 (8.44 %) |
| 4. | Jindřiška Koubová | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 293 (8.35 %) |
| 5. | Antonín Lenc | 1. náhradník | — ↓1 | 264 (7.53 %) |
| 6. | Martin Nerad | Zvolen(a) | 5. ↑1 | 275 (7.84 %) |
| 7. | Václav Kužvart | 2. náhradník | — | 255 (7.27 %) |
| 8. | Vladimír Cais | 3. náhradník | — | 213 (6.07 %) |
| 9. | Miloslav Hnát | 4. náhradník | — | 234 (6.67 %) |
| 10. | Ivan Lauda | 5. náhradník | — | 179 (5.1 %) |
| 11. | Zdeněk Neuberger | 6. náhradník | — | 139 (3.96 %) |
| 12. | Petra Hubáčková | 7. náhradník | — | 146 (4.16 %) |
| 13. | Bohuslav Vaněček | 8. náhradník | — | 202 (5.76 %) |
| 14. | Michal Knopp | 9. náhradník | — | 144 (4.1 %) |
| 15. | Josef Kluibr | 10. náhradník | — | 173 (4.93 %) |
SDRUŽENÍ NEZÁVISLÝCH KANDIDÁTŮ - PRO BŘEZÍ 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Růžička | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 269 (11.19 %) |
| 2. | Michal Novotný | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 289 (12.03 %) |
| 3. | Ivana Veberová | 1. náhradník | — ↓2 | 197 (8.2 %) |
| 4. | Milan Pěsta | 3. náhradník | — ↓3 | 173 (7.2 %) |
| 5. | Jana Kužvartová | 4. náhradník | — ↓3 | 144 (5.99 %) |
| 6. | Josef Svěchota | 5. náhradník | — ↓3 | 127 (5.28 %) |
| 7. | Josef Předota | Zvolen(a) | 3. ↑4 | 205 (8.53 %) |
| 8. | Luboš Majer | Zvolen(a) | 4. ↑4 | 198 (8.24 %) |
| 9. | Marian Jungwirth | 2. náhradník | — ↑3 | 177 (7.36 %) |
| 10. | Jan Kouba | 6. náhradník | — | 80 (3.33 %) |
| 11. | Zbyněk Řehořka | 7. náhradník | — | 94 (3.91 %) |
| 12. | Luděk Chochola | 8. náhradník | — | 73 (3.03 %) |
| 13. | Zdeňka Florianová | 9. náhradník | — | 136 (5.66 %) |
| 14. | Richard Eichler | 10. náhradník | — | 110 (4.57 %) |
| 15. | Rudolf Kalčík | 11. náhradník | — | 130 (5.41 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Kubašta | Zvolen(a) | 1. | 213 (9.1 %) |
| 2. | Jan Hubáček | 1. náhradník | — ↓3 | 139 (5.94 %) |
| 3. | Lubomír Krankuš | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 189 (8.07 %) |
| 4. | Veronika Neumitková | 2. náhradník | — ↓2 | 140 (5.98 %) |
| 5. | Michal Honomichl | 3. náhradník | — ↓2 | 155 (6.62 %) |
| 6. | Martin Uher | Zvolen(a) | 4. ↑2 | 175 (7.47 %) |
| 7. | Václav Fiedler | 4. náhradník | — ↓1 | 170 (7.26 %) |
| 8. | Ladislav Matoušek | 5. náhradník | — ↓1 | 148 (6.32 %) |
| 9. | Yveta Smolenová | 6. náhradník | — ↓1 | 164 (7 %) |
| 10. | František Šíma | 7. náhradník | — ↓1 | 127 (5.42 %) |
| 11. | Roman Šobor | 8. náhradník | — ↓1 | 115 (4.91 %) |
| 12. | Jan Fiedler | Zvolen(a) | 3. ↑9 | 180 (7.69 %) |
| 13. | Jan Hubáček | 9. náhradník | — | 135 (5.76 %) |
| 14. | Jaromír Řehka | 10. náhradník | — | 131 (5.59 %) |
| 15. | Antonín Lenc | 11. náhradník | — | 159 (6.79 %) |
TOP 09 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Blanka Hebíková | 1. náhradník | — ↓2 | 136 (10 %) |
| 2. | Anděla Hodová | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 152 (11.17 %) |
| 3. | Jan Záhorka | 5. náhradník | — ↓4 | 91 (6.69 %) |
| 4. | Helena Dvořáková | 3. náhradník | — ↓1 | 106 (7.79 %) |
| 5. | Petr Daniel Varaus | 4. náhradník | — ↓1 | 99 (7.27 %) |
| 6. | Milan Mareš | Zvolen(a) | 2. ↑4 | 140 (10.29 %) |
| 7. | Martin Kočovský | 6. náhradník | — ↓1 | 70 (5.14 %) |
| 8. | Michal Vaněček | 7. náhradník | — ↓1 | 73 (5.36 %) |
| 9. | Jana Vávrová | 8. náhradník | — ↓1 | 64 (4.7 %) |
| 10. | Jan Fiedler | 2. náhradník | — ↑6 | 107 (7.86 %) |
| 11. | Olga Smolová | 9. náhradník | — | 83 (6.1 %) |
| 12. | Zdeněk Švancar | 10. náhradník | — | 75 (5.51 %) |
| 13. | Jiří Fürbach | 11. náhradník | — | 73 (5.36 %) |
| 14. | Gejza Gajdoš | 12. náhradník | — | 36 (2.64 %) |
| 15. | Petr Varaus | 13. náhradník | — | 55 (4.04 %) |