Volební období 2018 – 2022
Výsledky komunálních voleb města Velké Pavlovice
05. 10. 2018
Hlasovalo 1 597 z 2 530 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 6 listin
15 mandátů · 6 zvolených listin
15 mandátů · 6 zvolených listin
Velkopavlovičtí nezávislí 6 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Otřel | Zvolen(a) | 1. | 888 (11.8 %) |
| 2. | Petr Hasil | Zvolen(a) | 2. | 693 (9.21 %) |
| 3. | Josef Dostoupil | Zvolen(a) | 4. ↓1 | 542 (7.2 %) |
| 4. | Roman Halm | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 582 (7.73 %) |
| 5. | Karel Hovězák | Zvolen(a) | 5. | 512 (6.8 %) |
| 6. | František Čermák | Zvolen(a) | 6. | 456 (6.06 %) |
| 7. | Jitka Češková | 1. náhradník | — | 454 (6.03 %) |
| 8. | Libor Melichar | 2. náhradník | — | 527 (7 %) |
| 9. | Naďa Forejtová | 3. náhradník | — | 409 (5.43 %) |
| 10. | Tomáš Kallus | 4. náhradník | — | 439 (5.83 %) |
| 11. | Miroslav Maincl | 5. náhradník | — | 450 (5.98 %) |
| 12. | Zdeněk Kučerka | 6. náhradník | — | 375 (4.98 %) |
| 13. | Petr Halm | 7. náhradník | — | 413 (5.48 %) |
| 14. | Michal Suský | 8. náhradník | — | 387 (5.14 %) |
| 15. | Michal Hiadlovský | 9. náhradník | — | 397 (5.27 %) |
Občanská demokratická strana 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Procházka | Zvolen(a) | 1. | 581 (9.94 %) |
| 2. | Dušan Bedřich | 1. náhradník | — ↓3 | 404 (6.91 %) |
| 3. | Jana Crháková | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 459 (7.85 %) |
| 4. | Renata Bláhová | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 451 (7.71 %) |
| 5. | František Popelka | Zvolen(a) | 4. ↑1 | 444 (7.59 %) |
| 6. | Jiří Hanzálek | 2. náhradník | — | 400 (6.84 %) |
| 7. | Eva Drienková | 3. náhradník | — | 371 (6.34 %) |
| 8. | Alexandra Mazalová | 4. náhradník | — | 425 (7.27 %) |
| 9. | Vlastimil Kropáč | 5. náhradník | — | 353 (6.03 %) |
| 10. | Zuzana Pecháčková | 6. náhradník | — | 353 (6.03 %) |
| 11. | Lukáš Hicl | 7. náhradník | — | 305 (5.21 %) |
| 12. | Marek Suský | 8. náhradník | — | 374 (6.39 %) |
| 13. | Roman Šťavík | 9. náhradník | — | 281 (4.8 %) |
| 14. | Radek Krejčiřík | 10. náhradník | — | 348 (5.95 %) |
| 15. | Jaroslav Pešák | 11. náhradník | — | 296 (5.06 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů Pro rozvoj Velkých Pavlovic 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslav Benda | 1. náhradník | — ↓2 | 267 (8.77 %) |
| 2. | Lubomír Zborovský | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 315 (10.35 %) |
| 3. | Zita Dvořáková | 2. náhradník | — ↓1 | 254 (8.34 %) |
| 4. | Jan Havránek | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 272 (8.93 %) |
| 5. | Stanislava Bílková | 6. náhradník | — ↓3 | 168 (5.52 %) |
| 6. | Michal Grůza | 5. náhradník | — ↓1 | 224 (7.36 %) |
| 7. | Radomíra Klašková | 7. náhradník | — ↓2 | 193 (6.34 %) |
| 8. | Kateřina Mainclová | 8. náhradník | — ↓2 | 165 (5.42 %) |
| 9. | Roman Pláteník | 9. náhradník | — ↓2 | 193 (6.34 %) |
| 10. | Zita Hiclová | 4. náhradník | — ↑4 | 228 (7.49 %) |
| 11. | Věra Burešová | 10. náhradník | — ↓1 | 135 (4.43 %) |
| 12. | František Procinger | 11. náhradník | — ↓1 | 97 (3.18 %) |
| 13. | Jaroslav Suský | 12. náhradník | — ↓1 | 161 (5.29 %) |
| 14. | Vladimír Zborovský | 3. náhradník | — ↑9 | 242 (7.95 %) |
| 15. | Jan Krejčiřík | 13. náhradník | — | 129 (4.23 %) |
Česká strana sociálně demokratická 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ladislav Hádlík | 2. náhradník | — ↓2 | 238 (11 %) |
| 2. | Michal Rilák | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 249 (11.51 %) |
| 3. | Marie Hádlíková | 3. náhradník | — ↓1 | 143 (6.61 %) |
| 4. | Olga Buchtová | 4. náhradník | — ↓1 | 104 (4.8 %) |
| 5. | Zdeněk Krčmař | 5. náhradník | — ↓1 | 156 (7.21 %) |
| 6. | Oldřich Otáhal | 6. náhradník | — ↓1 | 126 (5.82 %) |
| 7. | Antonín Schäffer | 1. náhradník | — ↑5 | 248 (11.46 %) |
| 8. | Zdeňka Kalivodová | 7. náhradník | — | 120 (5.54 %) |
| 9. | Bronislav Procinger | 8. náhradník | — | 108 (4.99 %) |
| 10. | Ladislav Králiček | 9. náhradník | — | 123 (5.68 %) |
| 11. | Štěpán Pavelka | 10. náhradník | — | 113 (5.22 %) |
| 12. | Martin Valenta | 11. náhradník | — | 79 (3.65 %) |
| 13. | Oldřich Hotový | 12. náhradník | — | 102 (4.71 %) |
| 14. | Libor Pilarčík | 13. náhradník | — | 136 (6.28 %) |
| 15. | Jaroslava Janů | 14. náhradník | — | 118 (5.45 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 1 mandát · 14 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Martin Prokeš | Zvolen(a) | 1. | 244 (15.12 %) |
| 2. | Stanislav Kostrhun | 5. náhradník | — ↓4 | 116 (7.19 %) |
| 3. | Oldřich Vymazal | 3. náhradník | — ↓1 | 138 (8.55 %) |
| 4. | Stanislav Prachař | 6. náhradník | — ↓3 | 103 (6.38 %) |
| 5. | Stanislav Bálka | 7. náhradník | — ↓3 | 114 (7.06 %) |
| 6. | Veronika Prokešová | 4. náhradník | — ↑1 | 131 (8.12 %) |
| 7. | Klára Popelková | 8. náhradník | — ↓2 | 102 (6.32 %) |
| 8. | Lukáš Kostrhun | 9. náhradník | — ↓2 | 91 (5.64 %) |
| 9. | Pavel Vomáčka | 10. náhradník | — ↓2 | 72 (4.46 %) |
| 10. | Stanislav Bálka | 11. náhradník | — ↓2 | 77 (4.77 %) |
| 11. | Pavla Míchalová | 1. náhradník | — ↑9 | 165 (10.22 %) |
| 12. | Stanislav Prachař | 2. náhradník | — ↑9 | 146 (9.05 %) |
| 13. | Josef Prát | 12. náhradník | — | 60 (3.71 %) |
| 14. | Stanislav Kostrhun | 13. náhradník | — | 54 (3.34 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jan Kadlec | 1. náhradník | — ↓1 | 197 (13.11 %) |
| 2. | Marie Jurenová | 4. náhradník | — ↓3 | 95 (6.32 %) |
| 3. | Jaroslava Janů | 3. náhradník | — ↓1 | 112 (7.45 %) |
| 4. | Marie Šmídová | Zvolen(a) | 1. ↑3 | 233 (15.51 %) |
| 5. | František Kallus | 5. náhradník | — ↓1 | 82 (5.45 %) |
| 6. | Jiří Šula | 6. náhradník | — ↓1 | 83 (5.52 %) |
| 7. | Peter Palka | 7. náhradník | — ↓1 | 66 (4.39 %) |
| 8. | Petr Drbola | 8. náhradník | — ↓1 | 75 (4.99 %) |
| 9. | Božena Škrabalová | 9. náhradník | — ↓1 | 72 (4.79 %) |
| 10. | Emilie Zajícová | 10. náhradník | — ↓1 | 67 (4.46 %) |
| 11. | Marie Forejtová | 11. náhradník | — ↓1 | 87 (5.79 %) |
| 12. | Miroslav Adámek | 12. náhradník | — ↓1 | 64 (4.26 %) |
| 13. | Rudolf Bauer | 13. náhradník | — ↓1 | 70 (4.66 %) |
| 14. | Vincent Hirčák | 14. náhradník | — ↓1 | 54 (3.59 %) |
| 15. | Václav Stehlík | 2. náhradník | — ↑12 | 145 (9.65 %) |