Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb města Velké Pavlovice
10. 10. 2014
Hlasovalo 1 532 z 2 550 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 7 listin
17 mandátů · 6 zvolených listin
17 mandátů · 6 zvolených listin
- Občanská demokratická strana
- Česká strana sociálně demokratická
- Velkopavlovičtí nezávislí
- Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
- Sdružení nezávislých kandidátů Pro rozvoj Velkých Pavlovic
- Komunistická strana Čech a Moravy
- SOKOL a jeho příznivci - sdružení nezávislých kandidátů
Občanská demokratická strana 5 mandátů · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Procházka | Zvolen(a) | 1. | 764 (11.3 %) |
| 2. | Dušan Bedřich | Zvolen(a) | 2. | 526 (7.78 %) |
| 3. | Jan Melichar | Zvolen(a) | 3. | 469 (6.94 %) |
| 4. | Jiří Hanzálek | Zvolen(a) | 5. ↓1 | 449 (6.64 %) |
| 5. | Jana Crháková | Zvolen(a) | 4. ↑1 | 465 (6.88 %) |
| 6. | Bronislav Hejl | 1. náhradník | — | 337 (4.98 %) |
| 7. | Eva Drienková | 2. náhradník | — | 396 (5.86 %) |
| 8. | František Popelka | 3. náhradník | — | 417 (6.17 %) |
| 9. | Renata Bláhová | 4. náhradník | — | 383 (5.66 %) |
| 10. | Vladimír Řádek | 5. náhradník | — | 348 (5.15 %) |
| 11. | Roman Šťavík | 6. náhradník | — | 330 (4.88 %) |
| 12. | Marek Suský | 7. náhradník | — | 348 (5.15 %) |
| 13. | Alexandra Mazalová | 8. náhradník | — | 393 (5.81 %) |
| 14. | Sabina Horáková | 9. náhradník | — | 260 (3.84 %) |
| 15. | Radek Krejčiřík | 10. náhradník | — | 300 (4.44 %) |
| 16. | Martina Hiclová | 11. náhradník | — | 264 (3.9 %) |
| 17. | Jaroslav Pešák | 12. náhradník | — | 307 (4.54 %) |
Česká strana sociálně demokratická 3 mandáty · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ladislav Hádlík | Zvolen(a) | 1. | 401 (9.92 %) |
| 2. | Michal Rilák | Zvolen(a) | 2. | 335 (8.28 %) |
| 3. | Marie Hádlíková | 2. náhradník | — ↓2 | 246 (6.08 %) |
| 4. | Zdeněk Krčmař | 1. náhradník | — | 324 (8.01 %) |
| 5. | Oldřich Otáhal | 3. náhradník | — ↓1 | 232 (5.73 %) |
| 6. | Marcela Štambachrová | 4. náhradník | — ↓1 | 189 (4.67 %) |
| 7. | Olga Buchtová | 5. náhradník | — ↓1 | 204 (5.04 %) |
| 8. | Antonín Schäffer | Zvolen(a) | 3. ↑5 | 332 (8.21 %) |
| 9. | Lenka Fůkalová | 6. náhradník | — | 211 (5.22 %) |
| 10. | Bronislav Procinger | 7. náhradník | — | 199 (4.92 %) |
| 11. | Zdeňka Kalivodová | 8. náhradník | — | 188 (4.65 %) |
| 12. | Jaromír Veverka | 9. náhradník | — | 217 (5.36 %) |
| 13. | Jitka Horáčková | 10. náhradník | — | 175 (4.32 %) |
| 14. | Stanislav Horáček | 11. náhradník | — | 188 (4.65 %) |
| 15. | Martin Valenta | 12. náhradník | — | 160 (3.95 %) |
| 16. | Ivana Hejlová | 13. náhradník | — | 245 (6.06 %) |
| 17. | Jitka Schäferová | 14. náhradník | — | 196 (4.84 %) |
Velkopavlovičtí nezávislí 3 mandáty · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Roman Halm | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 361 (9.89 %) |
| 2. | Petr Hasil | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 424 (11.61 %) |
| 3. | František Čermák | 2. náhradník | — ↓2 | 224 (6.13 %) |
| 4. | Karel Hovězák | 3. náhradník | — ↓2 | 221 (6.05 %) |
| 5. | Pavel Forejta | 4. náhradník | — ↓2 | 209 (5.72 %) |
| 6. | Miroslav Maincl | 5. náhradník | — ↓2 | 191 (5.23 %) |
| 7. | Petr Halm | 6. náhradník | — ↓2 | 180 (4.93 %) |
| 8. | Michal Jilka | 7. náhradník | — ↓2 | 168 (4.6 %) |
| 9. | Libor Melichar | 8. náhradník | — ↓2 | 202 (5.53 %) |
| 10. | Jiří Otřel | Zvolen(a) | 3. ↑7 | 303 (8.3 %) |
| 11. | Pavel Jilka | 1. náhradník | — ↑7 | 236 (6.46 %) |
| 12. | Luděk Šefránek | 9. náhradník | — | 234 (6.41 %) |
| 13. | Naďa Slámová | 10. náhradník | — | 118 (3.23 %) |
| 14. | Tomáš Kallus | 11. náhradník | — | 140 (3.83 %) |
| 15. | Jitka Češková | 12. náhradník | — | 133 (3.64 %) |
| 16. | Zdeněk Kučerka | 13. náhradník | — | 100 (2.73 %) |
| 17. | Roman Franc | 14. náhradník | — | 206 (5.64 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 2 mandáty · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Vlastimil Loveček | 1. náhradník | — ↓2 | 304 (9.38 %) |
| 2. | Josef Dostoupil | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 359 (11.08 %) |
| 3. | Lubomír Zborovský | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 308 (9.51 %) |
| 4. | Veronika Prokešová | 3. náhradník | — ↓1 | 216 (6.67 %) |
| 5. | Milan Bálka | 5. náhradník | — ↓2 | 194 (5.99 %) |
| 6. | Martin Prokeš | 4. náhradník | — | 211 (6.51 %) |
| 7. | Oldřich Vymazal | 6. náhradník | — ↓1 | 180 (5.55 %) |
| 8. | Václav Veverka | 7. náhradník | — ↓1 | 151 (4.66 %) |
| 9. | Stanislav Kostrhun | 8. náhradník | — ↓1 | 163 (5.03 %) |
| 10. | Stanislav Bálka | 9. náhradník | — ↓1 | 151 (4.66 %) |
| 11. | Vít Loveček | 10. náhradník | — ↓1 | 129 (3.98 %) |
| 12. | Jan Míchal | 2. náhradník | — ↑8 | 243 (7.5 %) |
| 13. | Pavel Vomáčka | 11. náhradník | — | 115 (3.55 %) |
| 14. | Marie Mikulicová | 12. náhradník | — | 162 (5 %) |
| 15. | Věra Ševčíková | 13. náhradník | — | 126 (3.89 %) |
| 16. | Josef Prát | 14. náhradník | — | 119 (3.67 %) |
| 17. | Stanislav Kostrhun | 15. náhradník | — | 107 (3.3 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů Pro rozvoj Velkých Pavlovic 2 mandáty · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslav Benda | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 240 (9.56 %) |
| 2. | Pavel Lacina | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 295 (11.76 %) |
| 3. | Zbyněk Bílek | 1. náhradník | — | 217 (8.65 %) |
| 4. | Roman Mazal | 2. náhradník | — | 197 (7.85 %) |
| 5. | Jaroslav Suský | 3. náhradník | — | 182 (7.25 %) |
| 6. | Roman Pláteník | 5. náhradník | — ↓1 | 157 (6.25 %) |
| 7. | Petr Drbola | 4. náhradník | — ↑1 | 179 (7.13 %) |
| 8. | Eva Buchtová | 6. náhradník | — | 138 (5.5 %) |
| 9. | Jan Havránek | 7. náhradník | — | 116 (4.62 %) |
| 10. | Kamil Hejl | 8. náhradník | — | 99 (3.94 %) |
| 11. | Stanislav Horáček | 9. náhradník | — | 74 (2.95 %) |
| 12. | Radomíra Klašková | 10. náhradník | — | 152 (6.06 %) |
| 13. | Petr Valoušek | 11. náhradník | — | 99 (3.94 %) |
| 14. | Stanislav Kotlár | 12. náhradník | — | 76 (3.03 %) |
| 15. | Antonín Fůkal | 13. náhradník | — | 84 (3.34 %) |
| 16. | Jan Blažek | 14. náhradník | — | 83 (3.3 %) |
| 17. | Jan Krejčiřík | 15. náhradník | — | 120 (4.78 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 2 mandáty · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Marie Šmídová | Zvolen(a) | 1. | 336 (13.89 %) |
| 2. | Jan Kadlec | 1. náhradník | — ↓1 | 255 (10.54 %) |
| 3. | Marie Jurenová | 3. náhradník | — ↓2 | 142 (5.87 %) |
| 4. | František Kallus | 4. náhradník | — ↓2 | 125 (5.16 %) |
| 5. | Václav Stehlík | Zvolen(a) | 2. ↑3 | 267 (11.03 %) |
| 6. | Jaroslava Janů | 2. náhradník | — ↑2 | 168 (6.94 %) |
| 7. | Rudolf Bauer | 5. náhradník | — | 123 (5.08 %) |
| 8. | Marie Forejtová | 6. náhradník | — | 120 (4.96 %) |
| 9. | Miroslav Adámek | 7. náhradník | — | 105 (4.34 %) |
| 10. | Božena Škrabalová | 8. náhradník | — | 94 (3.88 %) |
| 11. | Jiří Šula | 9. náhradník | — | 129 (5.33 %) |
| 12. | Emilie Zajícová | 10. náhradník | — | 92 (3.8 %) |
| 13. | Peter Palka | 11. náhradník | — | 102 (4.21 %) |
| 14. | Petr Drbola | 12. náhradník | — | 101 (4.17 %) |
| 15. | Vincent Hirčák | 13. náhradník | — | 82 (3.38 %) |
| 16. | Václav Vymazal | 14. náhradník | — | 87 (3.59 %) |
| 17. | Marie Forejtová | 15. náhradník | — | 91 (3.76 %) |
SOKOL a jeho příznivci - sdružení nezávislých kandidátů 0 mandátů · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jana Václavková | Nezvolen(a) | — | 207 (19.69 %) |
| 2. | Zita Dvořáková | Nezvolen(a) | — | 165 (15.69 %) |
| 3. | Jiřina Secká | Nezvolen(a) | — | 64 (6.08 %) |
| 4. | Ivo Šádek | Nezvolen(a) | — | 38 (3.61 %) |
| 5. | Petr Pecháček | Nezvolen(a) | — | 78 (7.42 %) |
| 6. | David Václavek | Nezvolen(a) | — | 36 (3.42 %) |
| 7. | Renáta Martincová | Nezvolen(a) | — | 62 (5.89 %) |
| 8. | Martin Halm | Nezvolen(a) | — | 40 (3.8 %) |
| 9. | Martina Handlová | Nezvolen(a) | — | 48 (4.56 %) |
| 10. | Petr Secký | Nezvolen(a) | — | 51 (4.85 %) |
| 11. | Iveta Hiclová | Nezvolen(a) | — | 35 (3.33 %) |
| 12. | Lenka Štefková | Nezvolen(a) | — | 59 (5.61 %) |
| 13. | Miloš Štefek | Nezvolen(a) | — | 44 (4.18 %) |
| 14. | Eva Buriánková | Nezvolen(a) | — | 29 (2.75 %) |
| 15. | Petr Václavek | Nezvolen(a) | — | 44 (4.18 %) |
| 16. | Blanka Příborská | Nezvolen(a) | — | 26 (2.47 %) |
| 17. | Eva Šádková | Nezvolen(a) | — | 25 (2.37 %) |