Volební období 2010 – 2014
Výsledky komunálních voleb města Velké Pavlovice
15. 10. 2010
Hlasovalo 1 540 z 2 512 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 7 listin
17 mandátů · 6 zvolených listin
17 mandátů · 6 zvolených listin
- Občanská demokratická strana
- Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
- Sdružení nezávislých kandidátů Pro rozvoj Velkých Pavlovic 2010
- Komunistická strana Čech a Moravy
- Sdružení nezávislých kandidátů za demokracii,otevřenost a diskusi
- Česká strana sociálně demokratická
- Sdružení nezávislých kandidátů NOVÉ PAVLOVICE.CZ
Občanská demokratická strana 6 mandátů · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Procházka | Zvolen(a) | 1. | 883 (11.11 %) |
| 2. | Dušan Bedřich | Zvolen(a) | 2. | 586 (7.37 %) |
| 3. | Jan Melichar | Zvolen(a) | 3. | 585 (7.36 %) |
| 4. | Jana Václavková | Zvolen(a) | 6. ↓2 | 462 (5.81 %) |
| 5. | Jiří Hanzálek | Zvolen(a) | 4. ↑1 | 549 (6.91 %) |
| 6. | Martina Hiclová | 1. náhradník | — ↓1 | 423 (5.32 %) |
| 7. | Přemysl Cendelín | 2. náhradník | — ↓1 | 358 (4.5 %) |
| 8. | Eva Drienková | 3. náhradník | — ↓1 | 452 (5.68 %) |
| 9. | Vladimír Řádek | 4. náhradník | — ↓1 | 414 (5.21 %) |
| 10. | Jana Crháková | Zvolen(a) | 5. ↑5 | 539 (6.78 %) |
| 11. | Roman Šťavík | 5. náhradník | — | 426 (5.36 %) |
| 12. | Pavel Forejta | 6. náhradník | — | 420 (5.28 %) |
| 13. | Karel Hovězák | 7. náhradník | — | 391 (4.92 %) |
| 14. | Jaroslav Pešák | 8. náhradník | — | 421 (5.29 %) |
| 15. | František Popelka | 9. náhradník | — | 400 (5.03 %) |
| 16. | Alexander Tomeček | 10. náhradník | — | 296 (3.72 %) |
| 17. | Bronislav Hejl | 11. náhradník | — | 340 (4.27 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 3 mandáty · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Martin Bálka | Zvolen(a) | 3. ↓2 | 318 (7.5 %) |
| 2. | Josef Dostoupil | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 470 (11.08 %) |
| 3. | Pavla Prátová | 3. náhradník | — ↓3 | 263 (6.2 %) |
| 4. | Vlastimil Loveček | 4. náhradník | — ↓3 | 268 (6.32 %) |
| 5. | Martin Prokeš | 5. náhradník | — ↓3 | 269 (6.34 %) |
| 6. | Lubomír Zborovský | Zvolen(a) | 2. ↑4 | 346 (8.16 %) |
| 7. | Petr Jilka | 1. náhradník | — ↑3 | 300 (7.07 %) |
| 8. | Jan Míchal | 2. náhradník | — ↑3 | 286 (6.74 %) |
| 9. | Josef Mikulica | 6. náhradník | — | 199 (4.69 %) |
| 10. | Lidmila Kostrhunová | 7. náhradník | — | 245 (5.77 %) |
| 11. | Stanislav Bálka | 8. náhradník | — | 193 (4.55 %) |
| 12. | Markéta Samsonová | 9. náhradník | — | 164 (3.86 %) |
| 13. | Stanislav Kostrhun | 10. náhradník | — | 205 (4.83 %) |
| 14. | Pavel Vomáčka | 11. náhradník | — | 158 (3.72 %) |
| 15. | Věra Ševčíková | 12. náhradník | — | 166 (3.91 %) |
| 16. | Marie Mikulicová | 13. náhradník | — | 203 (4.78 %) |
| 17. | Miroslav Plhal | 14. náhradník | — | 186 (4.38 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů Pro rozvoj Velkých Pavlovic 2010 3 mandáty · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zdeněk Karber | Zvolen(a) | 1. | 514 (13.84 %) |
| 2. | Jaroslav Benda | Zvolen(a) | 2. | 351 (9.45 %) |
| 3. | Libor Benda | 1. náhradník | — ↓1 | 288 (7.75 %) |
| 4. | Pavel Lacina ml. | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 300 (8.07 %) |
| 5. | Jana Valoušková | 2. náhradník | — | 193 (5.19 %) |
| 6. | Zbyněk Bílek | 3. náhradník | — | 236 (6.35 %) |
| 7. | Jan Havránek | 4. náhradník | — | 153 (4.12 %) |
| 8. | Roman Pláteník | 5. náhradník | — | 221 (5.95 %) |
| 9. | Eva Buchtová | 6. náhradník | — | 177 (4.76 %) |
| 10. | Radomíra Klašková | 7. náhradník | — | 216 (5.81 %) |
| 11. | Petr Drbola | 8. náhradník | — | 216 (5.81 %) |
| 12. | Petr Valoušek | 9. náhradník | — | 123 (3.31 %) |
| 13. | Pavel Veverka | 10. náhradník | — | 163 (4.38 %) |
| 14. | Jaroslav Kovář | 11. náhradník | — | 118 (3.17 %) |
| 15. | Jaroslav Suský | 12. náhradník | — | 184 (4.95 %) |
| 16. | Libuše Juchelková | 13. náhradník | — | 171 (4.6 %) |
| 17. | Jan Blažek | 14. náhradník | — | 89 (2.39 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 2 mandáty · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Václav Stehlík | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 357 (11.44 %) |
| 2. | Jan Kadlec | 1. náhradník | — ↓1 | 320 (10.26 %) |
| 3. | Marie Šmídová | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 360 (11.54 %) |
| 4. | Rudolf Bauer | 2. náhradník | — | 188 (6.02 %) |
| 5. | Jaroslava Janů | 3. náhradník | — | 195 (6.25 %) |
| 6. | Bedřich Flám | 4. náhradník | — | 139 (4.45 %) |
| 7. | František Kallus | 5. náhradník | — | 172 (5.51 %) |
| 8. | Blanka Valkovičová | 6. náhradník | — | 144 (4.61 %) |
| 9. | Jiří Šula | 7. náhradník | — | 176 (5.64 %) |
| 10. | Miroslav Adámek | 8. náhradník | — | 150 (4.81 %) |
| 11. | Emilie Zajícová | 9. náhradník | — | 140 (4.49 %) |
| 12. | Václav Vymazal | 10. náhradník | — | 144 (4.61 %) |
| 13. | Marie Forejtová | 11. náhradník | — | 159 (5.09 %) |
| 14. | Božena Škrabalová | 12. náhradník | — | 126 (4.04 %) |
| 15. | Roman Píša | 13. náhradník | — | 118 (3.78 %) |
| 16. | Peter Palka | 14. náhradník | — | 123 (3.94 %) |
| 17. | Vincent Hirčák | 15. náhradník | — | 107 (3.43 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů za demokracii,otevřenost a diskusi 2 mandáty · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ladislav Hádlík | Zvolen(a) | 1. | 277 (10.08 %) |
| 2. | Antonín Schäffer | 1. náhradník | — ↓1 | 254 (9.24 %) |
| 3. | Michal Rilák | 3. náhradník | — ↓2 | 198 (7.2 %) |
| 4. | Jaroslava Janů | 4. náhradník | — ↓2 | 198 (7.2 %) |
| 5. | Alena Cendelínová | 6. náhradník | — ↓3 | 134 (4.87 %) |
| 6. | Karel Čepera | 7. náhradník | — ↓3 | 129 (4.69 %) |
| 7. | Ludmila Řádková | 8. náhradník | — ↓3 | 98 (3.56 %) |
| 8. | Jaromír Hercog | 9. náhradník | — ↓3 | 85 (3.09 %) |
| 9. | Věra Hochlová | 5. náhradník | — ↑2 | 195 (7.09 %) |
| 10. | Jaromír Veverka | 10. náhradník | — ↓2 | 133 (4.83 %) |
| 11. | Vladislav Kynický | 11. náhradník | — ↓2 | 137 (4.98 %) |
| 12. | Martin Zborovský | Zvolen(a) | 2. ↑10 | 277 (10.08 %) |
| 13. | Roman Franc | 2. náhradník | — ↑9 | 212 (7.71 %) |
| 14. | Miroslava Móroczová | 12. náhradník | — | 82 (2.98 %) |
| 15. | Libor Pilarčík | 13. náhradník | — | 155 (5.64 %) |
| 16. | Marcela Štambachrová | 14. náhradník | — | 76 (2.76 %) |
| 17. | Miluše Šťávíková | 15. náhradník | — | 108 (3.93 %) |
Česká strana sociálně demokratická 1 mandát · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Štěpán Pavelka | 2. náhradník | — ↓2 | 149 (7.86 %) |
| 2. | Šárka Frantová | 4. náhradník | — ↓3 | 113 (5.96 %) |
| 3. | Jan Škodák | 1. náhradník | — ↑1 | 232 (12.24 %) |
| 4. | Charlotta Pavelková | 5. náhradník | — ↓2 | 85 (4.48 %) |
| 5. | Ivan Podešva | 3. náhradník | — ↑1 | 130 (6.86 %) |
| 6. | Marie Jurenová | 6. náhradník | — ↓1 | 68 (3.58 %) |
| 7. | Zdeněk Krčmař | Zvolen(a) | 1. ↑6 | 249 (13.13 %) |
| 8. | Jana Pláteníková | 7. náhradník | — | 115 (6.06 %) |
| 9. | Petr Franek | 8. náhradník | — | 66 (3.48 %) |
| 10. | Miroslava Hájková | 9. náhradník | — | 111 (5.85 %) |
| 11. | Jaroslav Horák | 10. náhradník | — | 97 (5.11 %) |
| 12. | Barbora Srholcová | 11. náhradník | — | 85 (4.48 %) |
| 13. | Mario Švásta | 12. náhradník | — | 77 (4.06 %) |
| 14. | Zdeňka Kalivodová | 13. náhradník | — | 91 (4.8 %) |
| 15. | Miroslav Franek | 14. náhradník | — | 54 (2.84 %) |
| 16. | Josef Hájek | 15. náhradník | — | 111 (5.85 %) |
| 17. | Roman Hicl | 16. náhradník | — | 62 (3.27 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů NOVÉ PAVLOVICE.CZ 0 mandátů · 11 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavla Míchalová | Nezvolen(a) | — | 194 (21.65 %) |
| 2. | Petr Hasil | Nezvolen(a) | — | 198 (22.09 %) |
| 3. | Petr Mikulica | Nezvolen(a) | — | 125 (13.95 %) |
| 4. | Lukáš Kostrhun | Nezvolen(a) | — | 58 (6.47 %) |
| 5. | Lukáš Doležal | Nezvolen(a) | — | 46 (5.13 %) |
| 6. | Stanislav Pláteník | Nezvolen(a) | — | 95 (10.6 %) |
| 7. | Michal Grůza | Nezvolen(a) | — | 31 (3.45 %) |
| 8. | Jaroslav Zuska | Nezvolen(a) | — | 39 (4.35 %) |
| 9. | Jakub Štambachr | Nezvolen(a) | — | 32 (3.57 %) |
| 10. | Blanka Zusková | Nezvolen(a) | — | 18 (2 %) |
| 11. | Zdenka Hasilová | Nezvolen(a) | — | 60 (6.69 %) |