Volební období 2006 – 2010
Výsledky komunálních voleb města Velké Pavlovice
20. 10. 2006
Hlasovalo 1 391 z 2 482 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 5 listin
17 mandátů · 5 zvolených listin
17 mandátů · 5 zvolených listin
Občanská demokratická strana 5 mandátů · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Procházka | Zvolen(a) | 1. | 593 (10.44 %) |
| 2. | Alexander Tomeček | 1. náhradník | — ↓4 | 339 (5.97 %) |
| 3. | Štefan Istenes | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 443 (7.8 %) |
| 4. | Jiří Hanzálek | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 436 (7.68 %) |
| 5. | Dušan Bedřich | Zvolen(a) | 4. ↑1 | 420 (7.4 %) |
| 6. | Roman Šťavík | 2. náhradník | — ↓1 | 352 (6.2 %) |
| 7. | Ivan Kalivoda | 3. náhradník | — ↓1 | 346 (6.09 %) |
| 8. | Ludmila Čeperová | 4. náhradník | — ↓1 | 266 (4.68 %) |
| 9. | Miroslav Pláteník | Zvolen(a) | 5. ↑4 | 392 (6.9 %) |
| 10. | Jaroslav Pešák | 5. náhradník | — | 345 (6.07 %) |
| 11. | Ján Trsťan | 6. náhradník | — | 286 (5.03 %) |
| 12. | Jaromír Ulica | 7. náhradník | — | 253 (4.45 %) |
| 13. | František Melichar | 8. náhradník | — | 250 (4.4 %) |
| 14. | Josef Horáček | 9. náhradník | — | 262 (4.61 %) |
| 15. | Martina Hiclová | 10. náhradník | — | 235 (4.14 %) |
| 16. | Pavel Pilarčík | 11. náhradník | — | 219 (3.85 %) |
| 17. | Lenka Michnová | 12. náhradník | — | 238 (4.19 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 4 mandáty · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Martin Bálka | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 491 (9.42 %) |
| 2. | Josef Dostoupil | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 518 (9.94 %) |
| 3. | Vladimír Veverka | Zvolen(a) | 4. ↓1 | 347 (6.66 %) |
| 4. | Vlastimil Loveček | 3. náhradník | — ↓3 | 305 (5.85 %) |
| 5. | Pavla Prátová | 2. náhradník | — ↓1 | 341 (6.54 %) |
| 6. | Lidmila Kostrhunová | Zvolen(a) | 3. ↑3 | 401 (7.69 %) |
| 7. | Martin Prokeš | 4. náhradník | — ↓1 | 274 (5.26 %) |
| 8. | Josef Mikulica | 5. náhradník | — ↓1 | 250 (4.8 %) |
| 9. | Lubomír Zborovský | 1. náhradník | — ↑4 | 347 (6.66 %) |
| 10. | Pavla Míchalová | 6. náhradník | — | 311 (5.97 %) |
| 11. | Miroslav Plhal | 7. náhradník | — | 264 (5.06 %) |
| 12. | Stanislav Bálka | 8. náhradník | — | 247 (4.74 %) |
| 13. | Antonín Nesvadba | 9. náhradník | — | 228 (4.37 %) |
| 14. | Marie Suská | 10. náhradník | — | 251 (4.81 %) |
| 15. | Stanislav Kostrhun | 11. náhradník | — | 231 (4.43 %) |
| 16. | František Veverka | 12. náhradník | — | 206 (3.95 %) |
| 17. | Ludmila Prátová | 13. náhradník | — | 196 (3.76 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů Pro rozvoj Velkých Pavlovic 4 mandáty · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslav Benda | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 510 (9.79 %) |
| 2. | Libor Benda | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 454 (8.72 %) |
| 3. | Eva Buchtová | 2. náhradník | — ↓3 | 275 (5.28 %) |
| 4. | Alena Cendelínová | 3. náhradník | — ↓3 | 222 (4.26 %) |
| 5. | Ladislav Hádlík | 1. náhradník | — | 337 (6.47 %) |
| 6. | Petr Halm | 4. náhradník | — ↓2 | 273 (5.24 %) |
| 7. | Jan Havránek | 5. náhradník | — ↓2 | 226 (4.34 %) |
| 8. | Jaroslava Janů | 6. náhradník | — ↓2 | 236 (4.53 %) |
| 9. | Libuše Juchelková | 7. náhradník | — ↓2 | 286 (5.49 %) |
| 10. | Zdeněk Karber | Zvolen(a) | 1. ↑9 | 563 (10.81 %) |
| 11. | Radomíra Klašková | 8. náhradník | — ↓1 | 293 (5.62 %) |
| 12. | Jaroslav Kovář | 9. náhradník | — ↓1 | 227 (4.36 %) |
| 13. | Pavel Lacina ml. | Zvolen(a) | 4. ↑9 | 365 (7.01 %) |
| 14. | Jan Melichar | 10. náhradník | — | 304 (5.84 %) |
| 15. | Roman Pláteník | 11. náhradník | — | 233 (4.47 %) |
| 16. | Miluše Šťavíková | 12. náhradník | — | 197 (3.78 %) |
| 17. | Pavel Veverka | 13. náhradník | — | 204 (3.91 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 3 mandáty · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ivana Vojtěšková | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 334 (9.66 %) |
| 2. | Jan Kadlec | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 269 (7.78 %) |
| 3. | Marie Šmídová | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 339 (9.81 %) |
| 4. | Rudolf Bauer | 1. náhradník | — | 207 (5.99 %) |
| 5. | Oldřich Fůkal | 2. náhradník | — | 209 (6.05 %) |
| 6. | František Kallus | 3. náhradník | — | 189 (5.47 %) |
| 7. | Jaroslava Janů | 4. náhradník | — | 219 (6.34 %) |
| 8. | Emilie Zajícová | 5. náhradník | — | 164 (4.74 %) |
| 9. | Václav Vymazal | 6. náhradník | — | 184 (5.32 %) |
| 10. | Jiří Šula | 7. náhradník | — | 199 (5.76 %) |
| 11. | Veronika Krausová | 8. náhradník | — | 152 (4.4 %) |
| 12. | Miroslav Adámek | 9. náhradník | — | 152 (4.4 %) |
| 13. | Eva Žáková | 10. náhradník | — | 192 (5.55 %) |
| 14. | Marie Forejtová | 11. náhradník | — | 200 (5.79 %) |
| 15. | Jan Štefka | 12. náhradník | — | 149 (4.31 %) |
| 16. | Marie Šulová | 13. náhradník | — | 151 (4.37 %) |
| 17. | Peter Palka | 14. náhradník | — | 145 (4.19 %) |
Česká strana sociálně demokratická 1 mandát · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Štěpán Pavelka | 4. náhradník | — ↓4 | 138 (6.37 %) |
| 2. | Jan Škodák | 2. náhradník | — ↓1 | 226 (10.44 %) |
| 3. | Charlotta Pavelková | 5. náhradník | — ↓3 | 87 (4.02 %) |
| 4. | Ivan Podešva | 6. náhradník | — ↓3 | 129 (5.96 %) |
| 5. | Marie Jurenová | 7. náhradník | — ↓3 | 70 (3.23 %) |
| 6. | Emil Hlávka | 8. náhradník | — ↓3 | 133 (6.14 %) |
| 7. | Lenka Tesařová | 9. náhradník | — ↓3 | 129 (5.96 %) |
| 8. | Zdeněk Krčmař | Zvolen(a) | 1. ↑7 | 244 (11.27 %) |
| 9. | Jana Tesařová | 10. náhradník | — ↓2 | 94 (4.34 %) |
| 10. | Roman Franc | 1. náhradník | — ↑8 | 231 (10.67 %) |
| 11. | Mário Švásta | 11. náhradník | — ↓1 | 98 (4.52 %) |
| 12. | Zdeňka Kalivodová | 12. náhradník | — ↓1 | 108 (4.99 %) |
| 13. | Miroslav Franek | 13. náhradník | — ↓1 | 66 (3.04 %) |
| 14. | Josef Pilař | 3. náhradník | — ↑10 | 219 (10.12 %) |
| 15. | Ludmila Podešvová | 14. náhradník | — | 75 (3.46 %) |
| 16. | Ivan Kallus | 15. náhradník | — | 61 (2.81 %) |
| 17. | Jaroslav Posolda | 16. náhradník | — | 56 (2.58 %) |