Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb města Velké Opatovice
10. 10. 2014
Hlasovalo 1 477 z 3 090 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 5 listin
17 mandátů · 5 zvolených listin
17 mandátů · 5 zvolených listin
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 4 mandáty · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Přichystal | 2. náhradník | — ↓5 | 354 (6.52 %) |
| 2. | Jiří Bělehrádek | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 699 (12.88 %) |
| 3. | Radim Gerbrich | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 477 (8.79 %) |
| 4. | Eva Ondrová | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 403 (7.42 %) |
| 5. | Radmila Műllerová | 3. náhradník | — ↓2 | 274 (5.05 %) |
| 6. | Jarmila Smetanová | 1. náhradník | — ↑1 | 364 (6.7 %) |
| 7. | Jaroslav Mikeš | 4. náhradník | — ↓1 | 292 (5.38 %) |
| 8. | Jana Ježová | 5. náhradník | — ↓1 | 329 (6.06 %) |
| 9. | Jiří Korbel | 6. náhradník | — ↓1 | 302 (5.56 %) |
| 10. | Marcela Ladecká | 7. náhradník | — ↓1 | 245 (4.51 %) |
| 11. | Zdeněk Dokoupil | 8. náhradník | — ↓1 | 214 (3.94 %) |
| 12. | Pavel Ševčík | Zvolen(a) | 4. ↑8 | 368 (6.78 %) |
| 13. | František Fadrný | 9. náhradník | — | 212 (3.9 %) |
| 14. | Jiří Pospíšil | 10. náhradník | — | 207 (3.81 %) |
| 15. | Eva Kolísková | 11. náhradník | — | 238 (4.38 %) |
| 16. | Michal Šich | 12. náhradník | — | 258 (4.75 %) |
| 17. | Eva Smékalová | 13. náhradník | — | 189 (3.48 %) |
Město lidem 4 mandáty · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Kateřina Gerbrichová | Zvolen(a) | 1. | 431 (8.4 %) |
| 2. | Pavel Petrželka | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 381 (7.43 %) |
| 3. | Dušan Janda | 3. náhradník | — ↓4 | 289 (5.63 %) |
| 4. | Petr Prosser | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 411 (8.01 %) |
| 5. | Karin Petrželková | 2. náhradník | — ↓1 | 335 (6.53 %) |
| 6. | Libor Šustek | 4. náhradník | — ↓2 | 244 (4.76 %) |
| 7. | Jakub Hrbata | Zvolen(a) | 4. ↑3 | 342 (6.67 %) |
| 8. | Bernardetta Macková | 1. náhradník | — ↑3 | 337 (6.57 %) |
| 9. | Ivana Hrazděrová | 5. náhradník | — | 309 (6.02 %) |
| 10. | Roman Vaněrek | 6. náhradník | — | 266 (5.19 %) |
| 11. | Karel Smékal | 7. náhradník | — | 234 (4.56 %) |
| 12. | Šárka Zemánková | 8. náhradník | — | 285 (5.56 %) |
| 13. | Jiří Kopecký | 9. náhradník | — | 293 (5.71 %) |
| 14. | Lenka Zemánková | 10. náhradník | — | 258 (5.03 %) |
| 15. | Lubomír Bejr | 11. náhradník | — | 212 (4.13 %) |
| 16. | David Ševčík | 12. náhradník | — | 268 (5.22 %) |
| 17. | Bohuslav Brandejs | 13. náhradník | — | 230 (4.48 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 3 mandáty · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Leoš Zemánek | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 358 (8.55 %) |
| 2. | Jaroslav Bárta | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 348 (8.31 %) |
| 3. | Alois Kaderka | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 410 (9.8 %) |
| 4. | Jaroslav Vacula | 1. náhradník | — | 223 (5.33 %) |
| 5. | Dagmar Pospíšilová | 2. náhradník | — | 210 (5.02 %) |
| 6. | Petr Hanousek | 3. náhradník | — | 235 (5.61 %) |
| 7. | Jan Foret | 4. náhradník | — | 263 (6.28 %) |
| 8. | Ladislav Michalec | 5. náhradník | — | 204 (4.87 %) |
| 9. | Jaroslav Šinfelt | 6. náhradník | — | 180 (4.3 %) |
| 10. | Markéta Illová | 7. náhradník | — | 238 (5.68 %) |
| 11. | Tomáš Michalec | 8. náhradník | — | 190 (4.54 %) |
| 12. | Růžena Rédová | 9. náhradník | — | 238 (5.68 %) |
| 13. | Bohuslav Ille | 10. náhradník | — | 259 (6.19 %) |
| 14. | Danuše Pavlíková | 11. náhradník | — | 201 (4.8 %) |
| 15. | František Trmač | 12. náhradník | — | 211 (5.04 %) |
| 16. | Vladimír Buchta | 13. náhradník | — | 193 (4.61 %) |
| 17. | Petr Feder | 14. náhradník | — | 222 (5.3 %) |
Česká strana sociálně demokratická 3 mandáty · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Slavomír Kafka | Zvolen(a) | 1. | 410 (10.01 %) |
| 2. | Jana Kovářová | 3. náhradník | — ↓4 | 238 (5.81 %) |
| 3. | Magda Kolářová | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 396 (9.67 %) |
| 4. | Milan Strnad | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 314 (7.66 %) |
| 5. | Ivona Weigelová | 2. náhradník | — | 311 (7.59 %) |
| 6. | Anna Kolářová | 4. náhradník | — ↓1 | 163 (3.98 %) |
| 7. | Milan Oliva | 5. náhradník | — ↓1 | 251 (6.13 %) |
| 8. | Miroslav Pospíšil | 6. náhradník | — ↓1 | 139 (3.39 %) |
| 9. | Dušan Machourek | 7. náhradník | — ↓1 | 149 (3.63 %) |
| 10. | Lubomír Budín | 8. náhradník | — ↓1 | 212 (5.17 %) |
| 11. | Miloslav Krejčíř | 1. náhradník | — ↑7 | 312 (7.62 %) |
| 12. | Tomáš Krejčíř | 9. náhradník | — | 229 (5.59 %) |
| 13. | Adam Kolínský | 10. náhradník | — | 142 (3.46 %) |
| 14. | Pavel Češka | 11. náhradník | — | 160 (3.9 %) |
| 15. | Jiří Bombera | 12. náhradník | — | 206 (5.03 %) |
| 16. | Magdaléna Langerová | 13. náhradník | — | 261 (6.37 %) |
| 17. | Martin Hrazděra | 14. náhradník | — | 201 (4.9 %) |
ANO 2011 3 mandáty · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Kolář | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 318 (9.38 %) |
| 2. | Jiří Špaček | 2. náhradník | — ↓3 | 213 (6.28 %) |
| 3. | Jaroslav Kopecký | 3. náhradník | — ↓3 | 188 (5.55 %) |
| 4. | Pavel Haupt | 4. náhradník | — ↓3 | 208 (6.14 %) |
| 5. | Libor Jendřejas | 5. náhradník | — ↓3 | 124 (3.66 %) |
| 6. | Ladislav Pospíšil | 6. náhradník | — ↓3 | 218 (6.43 %) |
| 7. | Milan Mazura | Zvolen(a) | 1. ↑6 | 381 (11.24 %) |
| 8. | Miloslav Chalupa | 7. náhradník | — ↓2 | 127 (3.74 %) |
| 9. | Jiří Sládek | Zvolen(a) | 3. ↑6 | 313 (9.24 %) |
| 10. | Kamila Kouřilová | 8. náhradník | — ↓1 | 191 (5.63 %) |
| 11. | Jana Hegerová | 1. náhradník | — ↑7 | 246 (7.26 %) |
| 12. | Zdeněk Živný | 9. náhradník | — | 112 (3.3 %) |
| 13. | David Krejčíř | 10. náhradník | — | 142 (4.19 %) |
| 14. | Jaroslav Geršl | 11. náhradník | — | 168 (4.96 %) |
| 15. | Antonín Meduňa | 12. náhradník | — | 143 (4.22 %) |
| 16. | Jiří Pospíšil | 13. náhradník | — | 137 (4.04 %) |
| 17. | Jiří Kopecký | 14. náhradník | — | 158 (4.66 %) |