Volební období 2018 – 2022
Výsledky komunálních voleb městyse Velké Němčice
05. 10. 2018
Hlasovalo 890 z 1 432 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 8 listin
15 mandátů · 6 zvolených listin
15 mandátů · 6 zvolených listin
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | František Smetana | Zvolen(a) | 1. | 371 (10.5 %) |
| 2. | Pavel Nečas | Zvolen(a) | 2. | 300 (8.49 %) |
| 3. | Jaroslav Rozek | Zvolen(a) | 5. ↓2 | 249 (7.04 %) |
| 4. | Zdeněk Frömmel | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 272 (7.7 %) |
| 5. | Jan Jelínek | 1. náhradník | — ↓1 | 250 (7.07 %) |
| 6. | Jan Kovář | Zvolen(a) | 4. ↑2 | 259 (7.33 %) |
| 7. | Zdeněk Mrhal | 2. náhradník | — | 215 (6.08 %) |
| 8. | Eva Mrkvicová | 3. náhradník | — | 247 (6.99 %) |
| 9. | Daniel Záblacký | 4. náhradník | — | 190 (5.37 %) |
| 10. | Jiří Broskva | 5. náhradník | — | 198 (5.6 %) |
| 11. | Jana Lazáriková | 6. náhradník | — | 189 (5.35 %) |
| 12. | Jana Rozková | 7. náhradník | — | 227 (6.42 %) |
| 13. | Petr Samson | 8. náhradník | — | 182 (5.15 %) |
| 14. | Marie Vaňková | 9. náhradník | — | 198 (5.6 %) |
| 15. | Petr Vaněk | 10. náhradník | — | 185 (5.23 %) |
Budoucnost Velkých Němčic 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Radek Klimus | Zvolen(a) | 1. | 251 (10.07 %) |
| 2. | Petra Kopečková | Zvolen(a) | 2. | 214 (8.58 %) |
| 3. | Tereza Helmová | Zvolen(a) | 3. | 153 (6.13 %) |
| 4. | Ladislav Šafařík | 1. náhradník | — | 180 (7.22 %) |
| 5. | Radim Špigel | 2. náhradník | — | 161 (6.46 %) |
| 6. | Ivana Furchová | 3. náhradník | — | 182 (7.3 %) |
| 7. | Michal Navrátil | 4. náhradník | — | 162 (6.5 %) |
| 8. | Daniel Mrkvica | 5. náhradník | — | 165 (6.62 %) |
| 9. | Jiří Helma | 6. náhradník | — | 170 (6.82 %) |
| 10. | Martin Konečný | 7. náhradník | — | 152 (6.09 %) |
| 11. | Lucie Rohrerová | 8. náhradník | — | 163 (6.54 %) |
| 12. | Martin Vala | 9. náhradník | — | 140 (5.61 %) |
| 13. | Jana Urbánková | 10. náhradník | — | 133 (5.33 %) |
| 14. | Michal Šťastný | 11. náhradník | — | 145 (5.81 %) |
| 15. | Tereza Strouhalová | 12. náhradník | — | 121 (4.85 %) |
VELKÉ NĚMČICE 2018 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Nápravník | Zvolen(a) | 1. | 290 (14.58 %) |
| 2. | František Furch | Zvolen(a) | 2. | 223 (11.21 %) |
| 3. | Jiří Macháček | 1. náhradník | — ↓1 | 147 (7.39 %) |
| 4. | Přemysl Burian | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 156 (7.84 %) |
| 5. | Radek Celnar | 2. náhradník | — | 117 (5.88 %) |
| 6. | Jiří Hruška | 3. náhradník | — | 131 (6.58 %) |
| 7. | Alena Růžičková | 4. náhradník | — | 101 (5.07 %) |
| 8. | Jitka Novotná | 5. náhradník | — | 143 (7.18 %) |
| 9. | Roman Špigel | 6. náhradník | — | 98 (4.92 %) |
| 10. | Martina Otřísalová | 7. náhradník | — | 93 (4.67 %) |
| 11. | Šárka Celnarová | 8. náhradník | — | 89 (4.47 %) |
| 12. | Jaroslava Strouhalová | 9. náhradník | — | 113 (5.68 %) |
| 13. | Pavel Krišpín | 10. náhradník | — | 87 (4.37 %) |
| 14. | Vlastimil Minařík | 11. náhradník | — | 103 (5.17 %) |
| 15. | Jiří Fiala | 12. náhradník | — | 98 (4.92 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů TJ Sokol Velké Němčice 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Grábl | Zvolen(a) | 1. | 170 (11.59 %) |
| 2. | František Klimus | Zvolen(a) | 2. | 134 (9.14 %) |
| 3. | Jaroslav Smetana | 4. náhradník | — ↓3 | 96 (6.54 %) |
| 4. | Jan Mrkvica | 1. náhradník | — ↑1 | 126 (8.59 %) |
| 5. | Milan Nekvapil | 5. náhradník | — ↓2 | 99 (6.75 %) |
| 6. | Zdeněk Kadlec | 6. náhradník | — ↓2 | 82 (5.59 %) |
| 7. | Radek Brychta | 3. náhradník | — ↑2 | 117 (7.98 %) |
| 8. | Jaroslav Macek | 2. náhradník | — ↑4 | 118 (8.04 %) |
| 9. | Rudolf Nečas | 7. náhradník | — | 70 (4.77 %) |
| 10. | Jiří Mrkvica | 8. náhradník | — | 71 (4.84 %) |
| 11. | Jaroslav Mrkvica | 9. náhradník | — | 81 (5.52 %) |
| 12. | Vojtěch Vintrlík | 10. náhradník | — | 96 (6.54 %) |
| 13. | Vladimír Urbánek | 11. náhradník | — | 78 (5.32 %) |
| 14. | Bohuslav Furch | 12. náhradník | — | 68 (4.63 %) |
| 15. | Lubomír Nevěděl | 13. náhradník | — | 60 (4.09 %) |
HASIČI Velké Němčice 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Luděk Helma | 2. náhradník | — ↓2 | 95 (8.87 %) |
| 2. | Martin Nekvapil | 3. náhradník | — ↓2 | 90 (8.41 %) |
| 3. | Václav Bažant,st. | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 164 (15.32 %) |
| 4. | Petr Frank | 1. náhradník | — ↑2 | 159 (14.85 %) |
| 5. | Jaroslav Rozek | 4. náhradník | — | 70 (6.54 %) |
| 6. | Jaroslav Hruška | 5. náhradník | — | 70 (6.54 %) |
| 7. | Václav Bažant, ml. | 6. náhradník | — | 70 (6.54 %) |
| 8. | Tomáš Hrdlička | 7. náhradník | — | 53 (4.95 %) |
| 9. | Jan Frank | 8. náhradník | — | 39 (3.64 %) |
| 10. | Martin Lauš | 9. náhradník | — | 45 (4.2 %) |
| 11. | Josef Horčica | 10. náhradník | — | 46 (4.29 %) |
| 12. | Markéta Horčicová | 11. náhradník | — | 41 (3.83 %) |
| 13. | Stanislava Kovářová | 12. náhradník | — | 44 (4.11 %) |
| 14. | Martina Nečasová | 13. náhradník | — | 42 (3.92 %) |
| 15. | Kateřina Brychtová | 14. náhradník | — | 42 (3.92 %) |
OREL - pro spolkovou činnost 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Radek Nečas | Zvolen(a) | 1. | 139 (19.25 %) |
| 2. | Roman Bittmann | 1. náhradník | — | 109 (15.09 %) |
| 3. | David Kosina | 3. náhradník | — ↓1 | 70 (9.69 %) |
| 4. | Ivo Zapletal | 4. náhradník | — ↓1 | 32 (4.43 %) |
| 5. | Lubomír Žáček | 5. náhradník | — ↓1 | 27 (3.73 %) |
| 6. | Pavel Prchal | 2. náhradník | — ↑3 | 82 (11.35 %) |
| 7. | Radka Švandová | 6. náhradník | — | 41 (5.67 %) |
| 8. | Radek Vodička | 7. náhradník | — | 20 (2.77 %) |
| 9. | Radek Kosina | 8. náhradník | — | 41 (5.67 %) |
| 10. | Jiří Rozek | 9. náhradník | — | 32 (4.43 %) |
| 11. | Petr Komosný | 10. náhradník | — | 26 (3.6 %) |
| 12. | Karla Mátlová | 11. náhradník | — | 26 (3.6 %) |
| 13. | Vladimír Sokolář | 12. náhradník | — | 23 (3.18 %) |
| 14. | Jaromír Richter | 13. náhradník | — | 30 (4.15 %) |
| 15. | Petr Mahovský | 14. náhradník | — | 24 (3.32 %) |
TOP 09 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lukáš Polívka | Nezvolen(a) | — | 93 (17.61 %) |
| 2. | Petr Dohnálek | Nezvolen(a) | — | 43 (8.14 %) |
| 3. | Tomáš Pich | Nezvolen(a) | — | 47 (8.9 %) |
| 4. | Lenka Helmová | Nezvolen(a) | — | 32 (6.06 %) |
| 5. | Libuše Kolesíková | Nezvolen(a) | — | 32 (6.06 %) |
| 6. | Šárka Nevídalová | Nezvolen(a) | — | 28 (5.3 %) |
| 7. | Jan Dohnálek | Nezvolen(a) | — | 25 (4.73 %) |
| 8. | Světlana Kunstová | Nezvolen(a) | — | 27 (5.11 %) |
| 9. | Ladislav Šopf | Nezvolen(a) | — | 42 (7.95 %) |
| 10. | Daniel Ševčík | Nezvolen(a) | — | 21 (3.97 %) |
| 11. | Jaroslav Helma | Nezvolen(a) | — | 30 (5.68 %) |
| 12. | Jan Růžička | Nezvolen(a) | — | 30 (5.68 %) |
| 13. | Michal Skúpy | Nezvolen(a) | — | 24 (4.54 %) |
| 14. | Radek Maška | Nezvolen(a) | — | 29 (5.49 %) |
| 15. | Jaroslav Urbánek | Nezvolen(a) | — | 25 (4.73 %) |
Mateřské centrum PUPÍCI 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lenka Homolová | Nezvolen(a) | — | 50 (10.1 %) |
| 2. | Pavlína Luklová | Nezvolen(a) | — | 47 (9.49 %) |
| 3. | Martina Šardická | Nezvolen(a) | — | 60 (12.12 %) |
| 4. | Stanislava Smetanová | Nezvolen(a) | — | 55 (11.11 %) |
| 5. | Kateřina Relichová | Nezvolen(a) | — | 16 (3.23 %) |
| 6. | Veronika Ševčíková | Nezvolen(a) | — | 13 (2.62 %) |
| 7. | Milena Levková | Nezvolen(a) | — | 106 (21.41 %) |
| 8. | Eva Hájková | Nezvolen(a) | — | 25 (5.05 %) |
| 9. | Jana Krišpínová | Nezvolen(a) | — | 21 (4.24 %) |
| 10. | Ivana Jelínková | Nezvolen(a) | — | 18 (3.63 %) |
| 11. | Hana Burianová | Nezvolen(a) | — | 21 (4.24 %) |
| 12. | Zdeňka Paulíková | Nezvolen(a) | — | 11 (2.22 %) |
| 13. | Petra Ryšavá | Nezvolen(a) | — | 24 (4.84 %) |
| 14. | Hana Karasová | Nezvolen(a) | — | 12 (2.42 %) |
| 15. | Martina Kopečková | Nezvolen(a) | — | 16 (3.23 %) |