Volební období 2010 – 2014
Výsledky komunálních voleb městyse Velké Němčice
15. 10. 2010
Hlasovalo 868 z 1 379 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 8 listin
15 mandátů · 7 zvolených listin
15 mandátů · 7 zvolených listin
- Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
- Sdružení nezávislých kandidátů MĚSTYS VELKÉ NĚMČICE 2010
- VELKÉ NĚMČICE 2010
- Sdružení nezávislých kandidátů TJ Sokol Velké Němčice
- Ženy pro obec
- Sdružení pro obec Velké Němčice - Sdružení nezávislých kandidátů
- HASIČI VELKÉ NĚMČICE
- Oldřich Prokeš, nezávislý kandidát
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | František Smetana | Zvolen(a) | 1. | 492 (13.15 %) |
| 2. | Petr Dohnálek | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 252 (6.73 %) |
| 3. | Pavel Nečas | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 296 (7.91 %) |
| 4. | Jaroslav Rozek | Zvolen(a) | 4. | 255 (6.81 %) |
| 5. | Zdeněk Frömmel | Zvolen(a) | 5. | 247 (6.6 %) |
| 6. | Eva Mrkvicová | 1. náhradník | — | 268 (7.16 %) |
| 7. | Jana Rozková | 2. náhradník | — | 262 (7 %) |
| 8. | Jan Růžička | 3. náhradník | — | 222 (5.93 %) |
| 9. | Jan Jelínek | 4. náhradník | — | 229 (6.12 %) |
| 10. | Jana Lazáriková | 5. náhradník | — | 210 (5.61 %) |
| 11. | Jaroslav Tomek | 6. náhradník | — | 204 (5.45 %) |
| 12. | Petr Samson | 7. náhradník | — | 195 (5.21 %) |
| 13. | Daniel Záblacký | 8. náhradník | — | 185 (4.94 %) |
| 14. | Marie Vaňková | 9. náhradník | — | 212 (5.66 %) |
| 15. | Petr Vaněk | 10. náhradník | — | 211 (5.64 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů MĚSTYS VELKÉ NĚMČICE 2010 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Grábl | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 228 (11.18 %) |
| 2. | Antonín Ryšavý | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 300 (14.71 %) |
| 3. | Blažej Nekvapil | Zvolen(a) | 3. | 178 (8.72 %) |
| 4. | Jan Mrkvica | 2. náhradník | — ↓1 | 132 (6.47 %) |
| 5. | Jaroslav Smetana | 3. náhradník | — ↓1 | 107 (5.24 %) |
| 6. | Vladimír Urbánek | 4. náhradník | — ↓1 | 134 (6.57 %) |
| 7. | Pavel Maška | 5. náhradník | — ↓1 | 144 (7.06 %) |
| 8. | Zdeňka Václavíková | 1. náhradník | — ↑4 | 170 (8.33 %) |
| 9. | Radek Brychta | 6. náhradník | — | 111 (5.44 %) |
| 10. | Zdeněk Kadlec | 7. náhradník | — | 99 (4.85 %) |
| 11. | Rudolf Nečas | 8. náhradník | — | 90 (4.41 %) |
| 12. | Jaroslav Macek | 9. náhradník | — | 99 (4.85 %) |
| 13. | David Sedláček | 10. náhradník | — | 70 (3.43 %) |
| 14. | Milan Nekvapil | 11. náhradník | — | 111 (5.44 %) |
| 15. | Bohuslav Furch | 12. náhradník | — | 66 (3.23 %) |
VELKÉ NĚMČICE 2010 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Nápravník | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 187 (11.76 %) |
| 2. | Radek Nečas | 1. náhradník | — ↓1 | 156 (9.81 %) |
| 3. | František Furch | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 192 (12.08 %) |
| 4. | Kamil Prokeš | 2. náhradník | — | 133 (8.37 %) |
| 5. | Karel Šabata | 3. náhradník | — | 132 (8.3 %) |
| 6. | Petr Fojtík | 4. náhradník | — | 98 (6.16 %) |
| 7. | Vítězslav Rauš | 5. náhradník | — | 83 (5.22 %) |
| 8. | Jiří Macháček | 6. náhradník | — | 106 (6.67 %) |
| 9. | Miloš Šabata | 7. náhradník | — | 101 (6.35 %) |
| 10. | Radek Celnar | 8. náhradník | — | 64 (4.02 %) |
| 11. | Radek Kosina | 9. náhradník | — | 67 (4.21 %) |
| 12. | Přemysl Burian | 10. náhradník | — | 84 (5.28 %) |
| 13. | Milan Mrkvica | 11. náhradník | — | 62 (3.9 %) |
| 14. | Jiří Fiala | 12. náhradník | — | 63 (3.96 %) |
| 15. | Jaromír Richter | 13. náhradník | — | 61 (3.83 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů TJ Sokol Velké Němčice 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miroslav Strouhal | Zvolen(a) | 1. | 232 (16.81 %) |
| 2. | Soňa Ševčíková | 3. náhradník | — ↓3 | 76 (5.5 %) |
| 3. | Jiří Mrkvica | 4. náhradník | — ↓3 | 72 (5.21 %) |
| 4. | Zdeněk Richter | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 151 (10.94 %) |
| 5. | Radomír Vrbas | 2. náhradník | — ↑1 | 108 (7.82 %) |
| 6. | Jaroslav Mrkvica | 5. náhradník | — ↓1 | 83 (6.01 %) |
| 7. | Vojtěch Vintrlík | 1. náhradník | — ↑4 | 120 (8.69 %) |
| 8. | František Šťastný | 6. náhradník | — | 66 (4.78 %) |
| 9. | Jiří Košut | 7. náhradník | — | 55 (3.98 %) |
| 10. | Petra Vintrlíková | 8. náhradník | — | 65 (4.71 %) |
| 11. | Václav Kvapil | 9. náhradník | — | 65 (4.71 %) |
| 12. | Miroslav Mrkvica | 10. náhradník | — | 91 (6.59 %) |
| 13. | Stanislav Horáček | 11. náhradník | — | 66 (4.78 %) |
| 14. | Zdeněk Sotolář | 12. náhradník | — | 74 (5.36 %) |
| 15. | Ivana Furchová | 13. náhradník | — | 56 (4.05 %) |
Ženy pro obec 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslava Strouhalová | Zvolen(a) | 1. | 167 (13.06 %) |
| 2. | Pavlína Luklová | 3. náhradník | — ↓2 | 73 (5.71 %) |
| 3. | Stanislava Smetanová | 2. náhradník | — | 130 (10.17 %) |
| 4. | Milena Levková | 1. náhradník | — ↑2 | 144 (11.26 %) |
| 5. | Světlana Kunstová | 4. náhradník | — | 57 (4.46 %) |
| 6. | Hana Helmová | 5. náhradník | — | 69 (5.39 %) |
| 7. | Šárka Mušálková | 6. náhradník | — | 81 (6.33 %) |
| 8. | Hana Nekvapilová | 7. náhradník | — | 84 (6.57 %) |
| 9. | Věra Špigelová | 8. náhradník | — | 82 (6.41 %) |
| 10. | Marie Mašková | 9. náhradník | — | 75 (5.86 %) |
| 11. | Jana Furchová | 10. náhradník | — | 57 (4.46 %) |
| 12. | Dagmar Vintrlíková | 11. náhradník | — | 63 (4.92 %) |
| 13. | Bohdana Citterbardová | 12. náhradník | — | 56 (4.38 %) |
| 14. | Jarmila Klimešová | 13. náhradník | — | 57 (4.46 %) |
| 15. | Martina Šardická | 14. náhradník | — | 83 (6.49 %) |
Sdružení pro obec Velké Němčice - Sdružení nezávislých kandidátů 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | František Brychta | Zvolen(a) | 1. | 196 (16.75 %) |
| 2. | Josef Novotný | 1. náhradník | — | 131 (11.19 %) |
| 3. | Anna Čubernová | 4. náhradník | — ↓2 | 60 (5.12 %) |
| 4. | Ilona Mrkvicová | 5. náhradník | — ↓2 | 69 (5.89 %) |
| 5. | Karel Smetana | 6. náhradník | — ↓2 | 64 (5.47 %) |
| 6. | Hana Mrkvicová | 2. náhradník | — ↑3 | 102 (8.71 %) |
| 7. | Ladislav Frank | 3. náhradník | — ↑3 | 86 (7.35 %) |
| 8. | Tomáš Rohrer | 7. náhradník | — | 44 (3.76 %) |
| 9. | Miroslav Smetana | 8. náhradník | — | 58 (4.95 %) |
| 10. | Mojmír Hnilica | 9. náhradník | — | 60 (5.12 %) |
| 11. | Jaromír Nekvapil | 10. náhradník | — | 52 (4.44 %) |
| 12. | Lubomír Nevěděl | 11. náhradník | — | 46 (3.93 %) |
| 13. | Vladimír Vintrlík | 12. náhradník | — | 78 (6.66 %) |
| 14. | Dušan Šťastný | 13. náhradník | — | 74 (6.32 %) |
| 15. | Václav Smetana | 14. náhradník | — | 50 (4.27 %) |
HASIČI VELKÉ NĚMČICE 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Luděk Helma | 1. náhradník | — ↓1 | 126 (14.51 %) |
| 2. | Václav Bažant | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 131 (15.09 %) |
| 3. | Petr Frank | 2. náhradník | — | 116 (13.36 %) |
| 4. | Josef Horčica | 3. náhradník | — | 50 (5.76 %) |
| 5. | Jiří Frank | 4. náhradník | — | 52 (5.99 %) |
| 6. | Tomáš Hrdlička | 5. náhradník | — | 58 (6.68 %) |
| 7. | Roman Doležal | 6. náhradník | — | 37 (4.26 %) |
| 8. | František Prokeš | 7. náhradník | — | 44 (5.06 %) |
| 9. | Jiří Jankrle | 8. náhradník | — | 42 (4.83 %) |
| 10. | Josef Horčica | 9. náhradník | — | 32 (3.68 %) |
| 11. | Jaroslav Rozek | 10. náhradník | — | 35 (4.03 %) |
| 12. | Jan Kovář | 11. náhradník | — | 44 (5.06 %) |
| 13. | Martin Nekvapil | 12. náhradník | — | 38 (4.37 %) |
| 14. | Václav Bažant | 13. náhradník | — | 35 (4.03 %) |
| 15. | Vlastimil Novák | 14. náhradník | — | 28 (3.22 %) |
Oldřich Prokeš, nezávislý kandidát 0 mandátů · 1 kandidát
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Oldřich Prokeš | Nezvolen(a) | — | 49 (100 %) |