Volební období 2002 – 2006
Výsledky komunálních voleb městyse Velké Němčice
01. 11. 2002
Hlasovalo 840 z 1 291 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 6 listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
Sdružení pro obec Velké Němčice - Sdružení nezávislých kandidátů 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | František Brychta | Zvolen(a) | 1. | 414 (12.49 %) |
| 2. | Jaroslav Grolig | Zvolen(a) | 4. ↓2 | 208 (6.27 %) |
| 3. | Jaromír Richter | Zvolen(a) | 3. | 308 (9.29 %) |
| 4. | Karel Smetana | Zvolen(a) | 5. ↓1 | 184 (5.55 %) |
| 5. | Pavel Mušálek | 1. náhradník | — ↓1 | 193 (5.82 %) |
| 6. | Hana Mrkvicová | 2. náhradník | — ↓1 | 176 (5.31 %) |
| 7. | Pavel Šabata | Zvolen(a) | 2. ↑5 | 414 (12.49 %) |
| 8. | Jiří Macháček | 3. náhradník | — | 180 (5.43 %) |
| 9. | Luděk Helma | 4. náhradník | — | 156 (4.7 %) |
| 10. | Ladislav Frank | 5. náhradník | — | 190 (5.73 %) |
| 11. | Marie Nevědělová | 6. náhradník | — | 164 (4.94 %) |
| 12. | Stanislav Urbánek | 7. náhradník | — | 179 (5.4 %) |
| 13. | Vladimír Bažant | 8. náhradník | — | 140 (4.22 %) |
| 14. | Dušan Šťastný | 9. náhradník | — | 189 (5.7 %) |
| 15. | Josef Citterbard | 10. náhradník | — | 219 (6.6 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | František Smetana | Zvolen(a) | 1. | 278 (9.46 %) |
| 2. | Petr Dohnálek | Zvolen(a) | 2. | 261 (8.88 %) |
| 3. | Jaroslav Nečas | Zvolen(a) | 4. ↓1 | 253 (8.61 %) |
| 4. | Jiří Hruška | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 259 (8.82 %) |
| 5. | Jaroslav Tomek | 2. náhradník | — ↓1 | 231 (7.86 %) |
| 6. | Karel Žáček | 3. náhradník | — ↓1 | 217 (7.39 %) |
| 7. | Petr Vaněk | 1. náhradník | — ↑2 | 247 (8.41 %) |
| 8. | Karel Buršík | 4. náhradník | — | 194 (6.6 %) |
| 9. | Marie Vaňková | 5. náhradník | — | 210 (7.15 %) |
| 10. | František Válka | 6. náhradník | — | 162 (5.51 %) |
| 11. | František Šťastný | 7. náhradník | — | 141 (4.8 %) |
| 12. | František Prokeš | 8. náhradník | — | 127 (4.32 %) |
| 13. | Jan Růžička | 9. náhradník | — | 139 (4.73 %) |
| 14. | Lubomír Žáček | 10. náhradník | — | 115 (3.91 %) |
| 15. | Ladislav Rohrer | 11. náhradník | — | 102 (3.47 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů TJ Sokol 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Grábl | Zvolen(a) | 1. | 344 (14.61 %) |
| 2. | Jaroslav Smetana | 2. náhradník | — ↓3 | 131 (5.56 %) |
| 3. | Miroslav Strouhal | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 318 (13.51 %) |
| 4. | Jan Mrkvica | 3. náhradník | — ↓2 | 138 (5.86 %) |
| 5. | Antonín Ryšavý | Zvolen(a) | 3. ↑2 | 287 (12.19 %) |
| 6. | Jaroslav Mrkvica | 4. náhradník | — ↓1 | 133 (5.65 %) |
| 7. | Mojmír Hnilica | 5. náhradník | — ↓1 | 81 (3.44 %) |
| 8. | Zdeněk Kadlec | 1. náhradník | — ↑4 | 182 (7.73 %) |
| 9. | Milan Nekvapil | 6. náhradník | — | 148 (6.28 %) |
| 10. | Radek Brychta | 7. náhradník | — | 115 (4.88 %) |
| 11. | Jiří Mrkvica | 8. náhradník | — | 84 (3.56 %) |
| 12. | Vojtěch Vintrlík | 9. náhradník | — | 119 (5.05 %) |
| 13. | Vladimír Urbánek | 10. náhradník | — | 128 (5.43 %) |
| 14. | Lukáš Rástočný | 11. náhradník | — | 64 (2.71 %) |
| 15. | Miroslav Smetana | 12. náhradník | — | 81 (3.44 %) |
VELKÉ NĚMČICE 2002 - Sdružení nezávislých kandidátů 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Radek Nečas | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 261 (15.41 %) |
| 2. | Martin Prokeš | 3. náhradník | — ↓3 | 172 (10.15 %) |
| 3. | Vítězslav Rauš | 5. náhradník | — ↓4 | 134 (7.91 %) |
| 4. | Pavel Nápravník | Zvolen(a) | — ↑3 | 175 (10.33 %) |
| 5. | Jan Jelínek | 6. náhradník | — ↓3 | 130 (7.67 %) |
| 6. | Richard Buršík | 4. náhradník | — | 145 (8.56 %) |
| 7. | Aleš Tomek | 7. náhradník | — ↓2 | 95 (5.61 %) |
| 8. | Jaromír Richter | 8. náhradník | — ↓2 | 64 (3.78 %) |
| 9. | Zdeněk Frőmmel | 9. náhradník | — ↓2 | 44 (2.59 %) |
| 10. | Pavel Eliáš | 10. náhradník | — ↓2 | 60 (3.54 %) |
| 11. | Lubomír Žáček | 11. náhradník | — ↓2 | 61 (3.6 %) |
| 12. | Radek Urbánek | 12. náhradník | — ↓2 | 61 (3.6 %) |
| 13. | Vítězslav Nevěděl | 1. náhradník | — ↑10 | 0 (0 %) |
| 14. | Milan Mrkvica | 13. náhradník | — ↓1 | 117 (6.91 %) |
| 15. | Václav Bažant | 2. náhradník | — ↑11 | 174 (10.27 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zdeněk Richter | Zvolen(a) | 1. | 170 (17.17 %) |
| 2. | Eva Nevědělová | 1. náhradník | — | 115 (11.61 %) |
| 3. | Pavel Frýbort | 2. náhradník | — | 86 (8.68 %) |
| 4. | Jozef Karas | 3. náhradník | — | 56 (5.65 %) |
| 5. | Miloš Vedra | 4. náhradník | — | 51 (5.15 %) |
| 6. | Dana Koníčková | 5. náhradník | — | 67 (6.76 %) |
| 7. | Bohuslav Konečný | 6. náhradník | — | 64 (6.46 %) |
| 8. | Marie Srncová | 7. náhradník | — | 53 (5.35 %) |
| 9. | Miloslav Žák | 8. náhradník | — | 48 (4.84 %) |
| 10. | Stanislav Horáček | 9. náhradník | — | 40 (4.04 %) |
| 11. | Marta Horáčková | 10. náhradník | — | 46 (4.64 %) |
| 12. | Věra Mrkvicová | 11. náhradník | — | 56 (5.65 %) |
| 13. | Josefa Sedláčková | 12. náhradník | — | 53 (5.35 %) |
| 14. | Marie Frýbortová | 13. náhradník | — | 44 (4.44 %) |
| 15. | Jiří Nečas | 14. náhradník | — | 41 (4.14 %) |
Česká strana sociálně demokratická 0 mandátů · 12 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zdeněk Růžička | Nezvolen(a) | — | 48 (9.87 %) |
| 2. | Jiří Zach | Nezvolen(a) | — | 31 (6.37 %) |
| 3. | Miroslav Skúpy | Nezvolen(a) | — | 138 (28.39 %) |
| 4. | Jiří Višňovský | Nezvolen(a) | — | 29 (5.96 %) |
| 5. | Zdeněk Burýšek | Nezvolen(a) | — | 21 (4.32 %) |
| 6. | Petr Konečný | Nezvolen(a) | — | 27 (5.55 %) |
| 7. | Stanislav Sedláček | Nezvolen(a) | — | 59 (12.13 %) |
| 8. | Jana Klatovská | Nezvolen(a) | — | 64 (13.16 %) |
| 9. | Tomáš Krišpín | Nezvolen(a) | — | 16 (3.29 %) |
| 10. | Miloslav Horák | Nezvolen(a) | — | 25 (5.14 %) |
| 11. | Václav Smetana | Nezvolen(a) | — | 13 (2.67 %) |
| 12. | Václav Smejkal | Nezvolen(a) | — | 15 (3.08 %) |