Volební období 2018 – 2022
Výsledky komunálních voleb obce Velká nad Veličkou
05. 10. 2018
Hlasovalo 1 397 z 2 414 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 7 listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
ZA ROZVOJ VELKÉ 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Šmidrkal | Zvolen(a) | 1. | 574 (10.62 %) |
| 2. | Věroslav Drlík | Zvolen(a) | 4. ↓2 | 410 (7.58 %) |
| 3. | Helena Handlová | Zvolen(a) | 5. ↓2 | 408 (7.54 %) |
| 4. | Evžen Morávek | 1. náhradník | — ↓2 | 367 (6.79 %) |
| 5. | Jana Švrčková | 2. náhradník | — ↓2 | 352 (6.51 %) |
| 6. | Vlasta Plešová | 3. náhradník | — ↓2 | 284 (5.25 %) |
| 7. | Rostislav Machálek | Zvolen(a) | 3. ↑4 | 425 (7.86 %) |
| 8. | Hana Procházková | 4. náhradník | — ↓1 | 372 (6.88 %) |
| 9. | Igor Grmela | 5. náhradník | — ↓1 | 257 (4.75 %) |
| 10. | Lenka Slováková | 6. náhradník | — ↓1 | 323 (5.97 %) |
| 11. | Tomáš Zlomek | 7. náhradník | — ↓1 | 250 (4.62 %) |
| 12. | Karel Fajmon | Zvolen(a) | 2. ↑10 | 448 (8.29 %) |
| 13. | Jiří Psík | 8. náhradník | — | 361 (6.68 %) |
| 14. | Ladislav Lukács | 9. náhradník | — | 359 (6.64 %) |
| 15. | Jana Matulová | 10. náhradník | — | 214 (3.96 %) |
SDRUŽENÍ NEZÁVISLÝCH KANDIDÁTŮ - NAŠE VELKÁ 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Martin Prachař | Zvolen(a) | 1. | 582 (15.45 %) |
| 2. | Petr Kohůt | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 197 (5.23 %) |
| 3. | Petr Pavlinec | 1. náhradník | — ↓1 | 257 (6.82 %) |
| 4. | Jaroslav Prášek | 2. náhradník | — ↓1 | 244 (6.47 %) |
| 5. | Jarmila Sládková | 3. náhradník | — ↓1 | 229 (6.08 %) |
| 6. | Petr Valášek | Zvolen(a) | 2. ↑4 | 286 (7.59 %) |
| 7. | Kateřina Grmelová | 4. náhradník | — | 214 (5.68 %) |
| 8. | Pavel Zemčík | 5. náhradník | — | 231 (6.13 %) |
| 9. | Monika Kozumplíková | 6. náhradník | — | 205 (5.44 %) |
| 10. | Zdeněk Janků | 7. náhradník | — | 245 (6.5 %) |
| 11. | Helena Grmelová | 8. náhradník | — | 243 (6.45 %) |
| 12. | Monika Protič Kománková | 9. náhradník | — | 193 (5.12 %) |
| 13. | Jiří Sládek | 10. náhradník | — | 221 (5.86 %) |
| 14. | Jiří Prášek | 11. náhradník | — | 200 (5.31 %) |
| 15. | Jiří Kohút | 12. náhradník | — | 219 (5.81 %) |
KDU-ČSL a nezávislí 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jan Grabec | Zvolen(a) | 3. ↓2 | 314 (8.84 %) |
| 2. | Miroslav Jagoš | 1. náhradník | — ↓2 | 307 (8.65 %) |
| 3. | Martin Staněk | 3. náhradník | — ↓3 | 226 (6.36 %) |
| 4. | Tomáš Janůš | 4. náhradník | — ↓3 | 185 (5.21 %) |
| 5. | Magdaléna Maňáková | Zvolen(a) | 1. ↑4 | 345 (9.72 %) |
| 6. | Jan Huserek | Zvolen(a) | 2. ↑4 | 322 (9.07 %) |
| 7. | Zdeněk Maňák | 5. náhradník | — ↓1 | 243 (6.84 %) |
| 8. | Marek Zajíček | 6. náhradník | — ↓1 | 200 (5.63 %) |
| 9. | Jarmila Kučerová | 7. náhradník | — ↓1 | 180 (5.07 %) |
| 10. | Vlastimil Škopík | 8. náhradník | — ↓1 | 251 (7.07 %) |
| 11. | Ondřej Slovák | 9. náhradník | — ↓1 | 196 (5.52 %) |
| 12. | Jan Srnský | 10. náhradník | — ↓1 | 180 (5.07 %) |
| 13. | Jan Maňák | 11. náhradník | — ↓1 | 135 (3.8 %) |
| 14. | Marie Srnská | 12. náhradník | — ↓1 | 167 (4.7 %) |
| 15. | Jarmila Tomešová | 2. náhradník | — ↑10 | 298 (8.39 %) |
Česká strana sociálně demokratická 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Radek Spazier | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 319 (13.66 %) |
| 2. | Martin Kuchyňka | 1. náhradník | — ↓1 | 283 (12.11 %) |
| 3. | Zdeněk Skopal | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 358 (15.33 %) |
| 4. | Tomáš Lajza | 3. náhradník | — ↓1 | 132 (5.65 %) |
| 5. | Miroslav Prášek | 4. náhradník | — ↓1 | 80 (3.42 %) |
| 6. | Jana Bláhová | 5. náhradník | — ↓1 | 113 (4.83 %) |
| 7. | Martin Bančák | 6. náhradník | — ↓1 | 106 (4.53 %) |
| 8. | Jan Janás | 7. náhradník | — ↓1 | 107 (4.58 %) |
| 9. | Jan Schwarz | 2. náhradník | — ↑5 | 242 (10.36 %) |
| 10. | Pavel Mička | 8. náhradník | — | 137 (5.86 %) |
| 11. | Eva Miškeříková | 9. náhradník | — | 162 (6.93 %) |
| 12. | Petr Janda | 10. náhradník | — | 84 (3.59 %) |
| 13. | Matěj Spazier | 11. náhradník | — | 87 (3.72 %) |
| 14. | Petr Sekerka | 12. náhradník | — | 62 (2.65 %) |
| 15. | František Noha | 13. náhradník | — | 63 (2.69 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů Veličané 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Tomáš Štefánek | 3. náhradník | — ↓4 | 177 (8.21 %) |
| 2. | Petr Karásek | 1. náhradník | — ↓1 | 225 (10.44 %) |
| 3. | Stanislav Čajka | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 235 (10.9 %) |
| 4. | Dušan Jež | Zvolen(a) | 1. ↑3 | 279 (12.94 %) |
| 5. | Marie Ptáčníková | 4. náhradník | — ↓1 | 122 (5.66 %) |
| 6. | Vlastimil Prachař | 5. náhradník | — ↓1 | 156 (7.23 %) |
| 7. | Andrea Berglová | 2. náhradník | — ↑3 | 209 (9.69 %) |
| 8. | Jiří Jagoš | 6. náhradník | — | 118 (5.47 %) |
| 9. | Hana Onderková | 7. náhradník | — | 85 (3.94 %) |
| 10. | Jan Lhotka | 8. náhradník | — | 77 (3.57 %) |
| 11. | Ladislav Štefánek | 9. náhradník | — | 130 (6.03 %) |
| 12. | Josef Vaněk | 10. náhradník | — | 110 (5.1 %) |
| 13. | Vít Borkovec | 11. náhradník | — | 70 (3.24 %) |
| 14. | Libor Kubica | 12. náhradník | — | 96 (4.45 %) |
| 15. | Anna Štefánková | 13. náhradník | — | 66 (3.06 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 0 mandátů · 7 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Kohút | Nezvolen(a) | — | 185 (23.47 %) |
| 2. | Jiří Sládek | Nezvolen(a) | — | 105 (13.32 %) |
| 3. | Vít Frydecký | Nezvolen(a) | — | 138 (17.51 %) |
| 4. | Miroslav Horníček | Nezvolen(a) | — | 85 (10.78 %) |
| 5. | Jan Goroš | Nezvolen(a) | — | 99 (12.56 %) |
| 6. | Ladislav Štípský | Nezvolen(a) | — | 100 (12.69 %) |
| 7. | Jan Koníček | Nezvolen(a) | — | 76 (9.64 %) |
"ZA LEPŠÍ ŽIVOT OBČANŮ" 0 mandátů · 12 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Dušan Prášek | Nezvolen(a) | — | 61 (10.28 %) |
| 2. | Petr Nekarda | Nezvolen(a) | — | 76 (12.81 %) |
| 3. | Martina Pavlíková | Nezvolen(a) | — | 81 (13.65 %) |
| 4. | Tomáš Motyčka | Nezvolen(a) | — | 42 (7.08 %) |
| 5. | Ludmila Mikesková | Nezvolen(a) | — | 30 (5.05 %) |
| 6. | Kamil Kučera | Nezvolen(a) | — | 37 (6.23 %) |
| 7. | Věra Pešková | Nezvolen(a) | — | 39 (6.57 %) |
| 8. | Alena Švihelová | Nezvolen(a) | — | 54 (9.1 %) |
| 9. | Josef Pomajbík | Nezvolen(a) | — | 63 (10.62 %) |
| 10. | Hana Kučerová | Nezvolen(a) | — | 31 (5.22 %) |
| 11. | František Sečkař | Nezvolen(a) | — | 31 (5.22 %) |
| 12. | Miroslav Januš | Nezvolen(a) | — | 48 (8.09 %) |