Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb města Velká Bystřice
10. 10. 2014
Hlasovalo 1 442 z 2 529 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 6 listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
Sdružení nezávislých kandidátů "ZA PŘÍJEMNÝ ŽIVOT" 7 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Marek Pazdera | Zvolen(a) | 1. | 886 (10.01 %) |
| 2. | Martin Seidler | Zvolen(a) | 2. | 726 (8.2 %) |
| 3. | Elefteria Schrottová | Zvolen(a) | 3. | 678 (7.66 %) |
| 4. | Michal Hošek | Zvolen(a) | 4. | 616 (6.96 %) |
| 5. | Vendula Švarcová | Zvolen(a) | 5. | 532 (6.01 %) |
| 6. | Kamil Šperka | Zvolen(a) | 6. | 631 (7.13 %) |
| 7. | Martin Šípek | Zvolen(a) | 7. | 588 (6.64 %) |
| 8. | Petr Jahoda | 1. náhradník | — | 535 (6.04 %) |
| 9. | Hana Londová | 2. náhradník | — | 601 (6.79 %) |
| 10. | Milan Fait | 3. náhradník | — | 527 (5.95 %) |
| 11. | Jan Slepica | 4. náhradník | — | 535 (6.04 %) |
| 12. | Ivan Polcr | 5. náhradník | — | 482 (5.44 %) |
| 13. | Zbyněk Skopalík | 6. náhradník | — | 473 (5.34 %) |
| 14. | Milan Svoboda | 7. náhradník | — | 500 (5.65 %) |
| 15. | Vladimír Schneider | 8. náhradník | — | 536 (6.05 %) |
V Bystřici jsme všichni doma! KDU-ČSL. 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ivo Slavotínek | Zvolen(a) | 1. | 492 (14.07 %) |
| 2. | Michal Umlauf | 3. náhradník | — ↓4 | 250 (7.15 %) |
| 3. | Lucie Pazderová | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 337 (9.64 %) |
| 4. | Petr Nakládal | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 317 (9.07 %) |
| 5. | Zuzana Vodičková | 2. náhradník | — | 274 (7.83 %) |
| 6. | Zdeněk Lakomý | 4. náhradník | — ↓1 | 248 (7.09 %) |
| 7. | Eva Frnková | 5. náhradník | — ↓1 | 195 (5.57 %) |
| 8. | Bronislava Millá | 1. náhradník | — ↑4 | 303 (8.66 %) |
| 9. | Františka Macháčková | 6. náhradník | — | 175 (5 %) |
| 10. | Václav Hlaváček | 7. náhradník | — | 170 (4.86 %) |
| 11. | Václav Lakomý | 8. náhradník | — | 169 (4.83 %) |
| 12. | Pavla Pečínková | 9. náhradník | — | 149 (4.26 %) |
| 13. | Ivana Juráňová | 10. náhradník | — | 165 (4.72 %) |
| 14. | Miloslav Krätschmer | 11. náhradník | — | 134 (3.83 %) |
| 15. | Renata Chudíková | 12. náhradník | — | 117 (3.34 %) |
Hliník plus 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Čepelák | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 364 (12.43 %) |
| 2. | Jaroslav Zavadil | 1. náhradník | — ↓1 | 333 (11.37 %) |
| 3. | Andrea Teplá | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 370 (12.63 %) |
| 4. | Renata Zavadilová | 2. náhradník | — | 265 (9.05 %) |
| 5. | Jana Marešová | 3. náhradník | — | 161 (5.49 %) |
| 6. | Jindřiška Hořínková | 4. náhradník | — | 185 (6.31 %) |
| 7. | Petr Souček | 5. náhradník | — | 160 (5.46 %) |
| 8. | Petr Možíš | 6. náhradník | — | 186 (6.35 %) |
| 9. | Petr Kadala | 7. náhradník | — | 147 (5.02 %) |
| 10. | Tomáš Zbraněk | 8. náhradník | — | 118 (4.03 %) |
| 11. | Milan Dragúň | 9. náhradník | — | 142 (4.84 %) |
| 12. | Libuše Sandrová | 10. náhradník | — | 155 (5.29 %) |
| 13. | Jiří Charvát | 11. náhradník | — | 138 (4.71 %) |
| 14. | Pavel Bečica | 12. náhradník | — | 97 (3.31 %) |
| 15. | Ivana Weissová | 13. náhradník | — | 107 (3.65 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů JSME TU PRO BYSTŘICI 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jana Šebestová | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 224 (8.14 %) |
| 2. | Renata Melichárková | 2. náhradník | — ↓2 | 206 (7.49 %) |
| 3. | Dana Balonová | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 281 (10.21 %) |
| 4. | Hana Ďurčíková | 3. náhradník | — ↓1 | 180 (6.54 %) |
| 5. | Petr Miklík | 4. náhradník | — ↓1 | 186 (6.76 %) |
| 6. | Taťána Langerová | 5. náhradník | — ↓1 | 176 (6.4 %) |
| 7. | Markéta Mahrová | 6. náhradník | — ↓1 | 173 (6.29 %) |
| 8. | Radek Balon | 1. náhradník | — ↑5 | 222 (8.07 %) |
| 9. | Martina Temlíková | 7. náhradník | — | 156 (5.67 %) |
| 10. | Radek Melichárek | 8. náhradník | — | 197 (7.16 %) |
| 11. | Pavla Vávrová | 9. náhradník | — | 160 (5.81 %) |
| 12. | David Malecký | 10. náhradník | — | 153 (5.56 %) |
| 13. | Petr Osina | 11. náhradník | — | 154 (5.6 %) |
| 14. | Pavla Bártková | 12. náhradník | — | 139 (5.05 %) |
| 15. | Jan Korček | 13. náhradník | — | 143 (5.2 %) |
Česká strana sociálně demokratická 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jarmila Machačová | 1. náhradník | — ↓1 | 148 (13.03 %) |
| 2. | Jiří Procházka | 2. náhradník | — ↓1 | 128 (11.27 %) |
| 3. | Pavel Kolman | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 175 (15.41 %) |
| 4. | Aleš Alexander Mádr | 4. náhradník | — ↓1 | 71 (6.25 %) |
| 5. | Jindřiška Ochmannová | 3. náhradník | — ↑1 | 92 (8.1 %) |
| 6. | Marie Peřinová | 5. náhradník | — | 43 (3.78 %) |
| 7. | Hikmat Kaduchová | 6. náhradník | — | 75 (6.6 %) |
| 8. | Romana Krásná | 7. náhradník | — | 46 (4.05 %) |
| 9. | Josef Monič | 8. náhradník | — | 55 (4.84 %) |
| 10. | Ludmila Bechníková | 9. náhradník | — | 71 (6.25 %) |
| 11. | Alena Kafková | 10. náhradník | — | 72 (6.34 %) |
| 12. | Jarmila Mihalíková | 11. náhradník | — | 54 (4.75 %) |
| 13. | Jana Mádrová | 12. náhradník | — | 34 (2.99 %) |
| 14. | Jan Ďurčík | 13. náhradník | — | 37 (3.25 %) |
| 15. | Tomáš Netesal | 14. náhradník | — | 34 (2.99 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Vladimír Bílek | Nezvolen(a) | — | 55 (6.57 %) |
| 2. | Ctirad Kostka | Nezvolen(a) | — | 75 (8.97 %) |
| 3. | Jan Kubeša | Nezvolen(a) | — | 84 (10.04 %) |
| 4. | Jaroslav Oliberius | Nezvolen(a) | — | 64 (7.65 %) |
| 5. | Ivo Roušal | Nezvolen(a) | — | 59 (7.05 %) |
| 6. | Miroslav Nehněvajsa | Nezvolen(a) | — | 95 (11.36 %) |
| 7. | Martin Polách | Nezvolen(a) | — | 49 (5.86 %) |
| 8. | Eva Pohlídalová | Nezvolen(a) | — | 44 (5.26 %) |
| 9. | Jana Záchová | Nezvolen(a) | — | 44 (5.26 %) |
| 10. | Otakar Polách | Nezvolen(a) | — | 41 (4.9 %) |
| 11. | Jiřina Drzyzgová | Nezvolen(a) | — | 38 (4.54 %) |
| 12. | Eva Krátká | Nezvolen(a) | — | 43 (5.14 %) |
| 13. | Václav Šťastný | Nezvolen(a) | — | 55 (6.57 %) |
| 14. | Miloš Jemelka | Nezvolen(a) | — | 46 (5.5 %) |
| 15. | Václav Miláček | Nezvolen(a) | — | 44 (5.26 %) |