Volební období 2002 – 2006
Výsledky komunálních voleb obce Vacov
01. 11. 2002
Hlasovalo 685 z 1 130 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 6 listin
15 mandátů · 6 zvolených listin
15 mandátů · 6 zvolených listin
Komunistická strana Čech a Moravy 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | František Roučka | Zvolen(a) | 1. | 413 (15.9 %) |
| 2. | Josef Zloch | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 222 (8.55 %) |
| 3. | Milan Pilný | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 226 (8.7 %) |
| 4. | František Ptáček | Zvolen(a) | 5. ↓1 | 193 (7.43 %) |
| 5. | Jan Havlan | 1. náhradník | — ↓1 | 169 (6.51 %) |
| 6. | Jan Roučka | Zvolen(a) | 4. ↑2 | 198 (7.62 %) |
| 7. | Miroslav Sedláček | 2. náhradník | — | 127 (4.89 %) |
| 8. | Josef Mašek | 3. náhradník | — | 167 (6.43 %) |
| 9. | Dagmar Nováková | 4. náhradník | — | 131 (5.04 %) |
| 10. | František Volf | 5. náhradník | — | 133 (5.12 %) |
| 11. | Karel Kůs | 6. náhradník | — | 154 (5.93 %) |
| 12. | Jaroslav Nauš | 7. náhradník | — | 125 (4.81 %) |
| 13. | Marie Kolářová | 8. náhradník | — | 124 (4.77 %) |
| 14. | Jana Mašková | 9. náhradník | — | 109 (4.19 %) |
| 15. | Jaroslava Voldřichová | 10. náhradník | — | 105 (4.04 %) |
Občanská demokratická strana 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miroslav Roučka | Zvolen(a) | 4. ↓3 | 152 (6.8 %) |
| 2. | Martin Moutelík | 1. náhradník | — ↓3 | 156 (6.98 %) |
| 3. | Zdeněk Novák | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 228 (10.2 %) |
| 4. | Ivana Uhlířová | Zvolen(a) | 1. ↑3 | 301 (13.47 %) |
| 5. | Miroslav Blahout | 2. náhradník | — ↓1 | 161 (7.2 %) |
| 6. | Petr Špalek | 3. náhradník | — ↓1 | 161 (7.2 %) |
| 7. | Jan Ira | 4. náhradník | — ↓1 | 136 (6.08 %) |
| 8. | Petr Vyleťal | Zvolen(a) | 3. ↑5 | 215 (9.62 %) |
| 9. | Pavel Valta | 5. náhradník | — | 134 (5.99 %) |
| 10. | Milan Mészáros | 6. náhradník | — | 116 (5.19 %) |
| 11. | Pavlína Kopáčiková | 7. náhradník | — | 137 (6.13 %) |
| 12. | Václav Chum | 8. náhradník | — | 100 (4.47 %) |
| 13. | František Ševčík | 9. náhradník | — | 84 (3.76 %) |
| 14. | Josef Němec | 10. náhradník | — | 103 (4.61 %) |
| 15. | Anna Trojanová | 11. náhradník | — | 50 (2.23 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů I. 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Stanislav Mauric | Zvolen(a) | 1. | 270 (13.03 %) |
| 2. | Zdeněk Říha | 1. náhradník | — ↓2 | 162 (7.81 %) |
| 3. | Jan Šťastný | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 228 (11 %) |
| 4. | Miroslav Kozák | 5. náhradník | — ↓4 | 120 (5.79 %) |
| 5. | Jiří Sládek | 6. náhradník | — ↓4 | 85 (4.1 %) |
| 6. | Jan Pícha | 7. náhradník | — ↓4 | 140 (6.75 %) |
| 7. | Vladimír Šašek | Zvolen(a) | 3. ↑4 | 178 (8.59 %) |
| 8. | Pavel Šťastný | 2. náhradník | — ↑3 | 156 (7.52 %) |
| 9. | František Patera | 3. náhradník | — ↑3 | 155 (7.48 %) |
| 10. | Simona Pšeničková | 8. náhradník | — ↓1 | 47 (2.26 %) |
| 11. | Jaroslav Pahorecký | 9. náhradník | — ↓1 | 108 (5.21 %) |
| 12. | Josef Rychtář | 10. náhradník | — ↓1 | 137 (6.61 %) |
| 13. | Josef Mach | 11. náhradník | — ↓1 | 86 (4.15 %) |
| 14. | Jan Kůs | 12. náhradník | — ↓1 | 46 (2.22 %) |
| 15. | František Čtvrtník | 4. náhradník | — ↑8 | 154 (7.43 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Kovář | 1. náhradník | — ↓1 | 109 (11.41 %) |
| 2. | František Hůle | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 160 (16.75 %) |
| 3. | Josef Bláhovec | 3. náhradník | — ↓1 | 75 (7.85 %) |
| 4. | Jaromír Vácha | 4. náhradník | — ↓1 | 72 (7.53 %) |
| 5. | Olga Šochmanová | 2. náhradník | — ↑2 | 94 (9.84 %) |
| 6. | Miroslav Sova | 5. náhradník | — | 69 (7.22 %) |
| 7. | Jaroslava Chumová | 6. náhradník | — | 55 (5.75 %) |
| 8. | Karel Žipek | 7. náhradník | — | 32 (3.35 %) |
| 9. | Vladimír Lukáš | 8. náhradník | — | 33 (3.45 %) |
| 10. | Stanislav Macholda | 9. náhradník | — | 47 (4.92 %) |
| 11. | Miroslav Bláha | 10. náhradník | — | 29 (3.03 %) |
| 12. | Jindra Myslíková | 11. náhradník | — | 59 (6.17 %) |
| 13. | Bohumil Vítovec | 12. náhradník | — | 47 (4.92 %) |
| 14. | Josef Kordík | 13. náhradník | — | 45 (4.71 %) |
| 15. | František Vozka | 14. náhradník | — | 29 (3.03 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů Hasiči obce Vacov 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miroslav Molitor | Zvolen(a) | 1. | 134 (14.48 %) |
| 2. | Jaroslav Lazna | 2. náhradník | — ↓1 | 104 (11.24 %) |
| 3. | Josef Maránek | 1. náhradník | — ↑1 | 123 (13.29 %) |
| 4. | Václav Ševčík | 6. náhradník | — ↓3 | 35 (3.78 %) |
| 5. | Václav Kadečka | 7. náhradník | — ↓3 | 28 (3.02 %) |
| 6. | Karel Had | 4. náhradník | — ↑1 | 90 (9.72 %) |
| 7. | Josef Škopek | 8. náhradník | — ↓2 | 47 (5.08 %) |
| 8. | Jaroslav Pšenička | 9. náhradník | — ↓2 | 38 (4.1 %) |
| 9. | Stanislav Pšenička | 5. náhradník | — ↑3 | 85 (9.18 %) |
| 10. | Radek Maršálek | 10. náhradník | — ↓1 | 30 (3.24 %) |
| 11. | Pavel Čejka | 11. náhradník | — ↓1 | 53 (5.72 %) |
| 12. | Michal Roučka | 3. náhradník | — ↑8 | 102 (11.02 %) |
| 13. | Václav Vinter | 12. náhradník | — | 27 (2.91 %) |
| 14. | Petr Škopek | 13. náhradník | — | 22 (2.37 %) |
| 15. | Václav Hejcman | 14. náhradník | — | 7 (0.75 %) |
Česká strana sociálně demokratická 1 mandát · 8 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Kolář | 1. náhradník | — ↓1 | 130 (18.43 %) |
| 2. | Milan Bůžek | 2. náhradník | — ↓1 | 91 (12.9 %) |
| 3. | Miroslav Mauric | 3. náhradník | — ↓1 | 86 (12.19 %) |
| 4. | Jaroslava Kolářová | 4. náhradník | — ↓1 | 49 (6.95 %) |
| 5. | Jaroslav Novotný | 5. náhradník | — ↓1 | 59 (8.36 %) |
| 6. | Drahomíra Jelínková | Zvolen(a) | 1. ↑5 | 146 (20.7 %) |
| 7. | Rudolf Veselý | 6. náhradník | — | 57 (8.08 %) |
| 8. | František Bastl | 7. náhradník | — | 87 (12.34 %) |