Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb města Uhlířské Janovice
10. 10. 2014
Hlasovalo 1 038 z 2 458 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 6 listin
15 mandátů · 6 zvolených listin
15 mandátů · 6 zvolených listin
NEZÁVISLÍ 2014 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Buchta | Zvolen(a) | 1. | 525 (11.38 %) |
| 2. | Karel Zvejška | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 425 (9.21 %) |
| 3. | Miloslav Černík | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 521 (11.3 %) |
| 4. | Libor Kratochvíl | Zvolen(a) | 4. | 413 (8.95 %) |
| 5. | Lenka Švarcová | Zvolen(a) | 5. | 354 (7.67 %) |
| 6. | Jaroslava Vopolková | 1. náhradník | — | 339 (7.35 %) |
| 7. | Zdeněk Urban | 2. náhradník | — | 213 (4.62 %) |
| 8. | Michal Pospíšil | 3. náhradník | — | 297 (6.44 %) |
| 9. | Radek Förster | 4. náhradník | — | 249 (5.4 %) |
| 10. | Petr Kulík | 5. náhradník | — | 227 (4.92 %) |
| 11. | Zdeněk Lopour | 6. náhradník | — | 300 (6.5 %) |
| 12. | Josef Prokeš | 7. náhradník | — | 281 (6.09 %) |
| 13. | Vlastimil Neťuka | 8. náhradník | — | 163 (3.53 %) |
| 14. | Václav Tvrdík | 9. náhradník | — | 166 (3.6 %) |
| 15. | Jaromír Kocourek | 10. náhradník | — | 137 (2.97 %) |
Občanská demokratická strana 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Andrea Brožková | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 341 (12.8 %) |
| 2. | Karla Nešporová | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 361 (13.56 %) |
| 3. | Vladislav Filip | Zvolen(a) | 3. | 306 (11.49 %) |
| 4. | Pavel Bohatec | 2. náhradník | — ↓1 | 249 (9.35 %) |
| 5. | Helena Melounová | 3. náhradník | — ↓1 | 191 (7.17 %) |
| 6. | Josef Provazník | 4. náhradník | — ↓1 | 112 (4.2 %) |
| 7. | Barbora Nešporová | 5. náhradník | — ↓1 | 165 (6.19 %) |
| 8. | Jan Menčík | 6. náhradník | — ↓1 | 99 (3.71 %) |
| 9. | Jiří Dvořák | 7. náhradník | — ↓1 | 112 (4.2 %) |
| 10. | Josef Zvoník | 8. náhradník | — ↓1 | 83 (3.11 %) |
| 11. | Dagmar Srbová | 1. náhradník | — ↑7 | 280 (10.51 %) |
| 12. | Jaromír Tvrdík | 9. náhradník | — | 88 (3.3 %) |
| 13. | Edita Zubcová | 10. náhradník | — | 71 (2.66 %) |
| 14. | Josef Novák | 11. náhradník | — | 127 (4.77 %) |
| 15. | Miloslav Žoha | 12. náhradník | — | 77 (2.89 %) |
Hasiči 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Dufek | 4. náhradník | — ↓5 | 133 (7.58 %) |
| 2. | Petr Barták | 1. náhradník | — ↓1 | 185 (10.55 %) |
| 3. | Aleš Karda | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 188 (10.72 %) |
| 4. | Zuzana Pěkná | Zvolen(a) | 1. ↑3 | 233 (13.29 %) |
| 5. | Miroslav Bareš | 3. náhradník | — | 136 (7.75 %) |
| 6. | Ivo Barták | 5. náhradník | — ↓1 | 104 (5.93 %) |
| 7. | Čestmír Štícha | 6. náhradník | — ↓1 | 117 (6.67 %) |
| 8. | Jiří Barták | 7. náhradník | — ↓1 | 70 (3.99 %) |
| 9. | Vlastimil Semrád | 8. náhradník | — ↓1 | 64 (3.65 %) |
| 10. | Petr Barták | 9. náhradník | — ↓1 | 70 (3.99 %) |
| 11. | Pavla Tůmová | 10. náhradník | — ↓1 | 75 (4.27 %) |
| 12. | Roman Pytloun | 11. náhradník | — ↓1 | 75 (4.27 %) |
| 13. | Tomáš Bareš | 12. náhradník | — ↓1 | 63 (3.59 %) |
| 14. | Roman Petrásek | 13. náhradník | — ↓1 | 62 (3.53 %) |
| 15. | Jaroslav Urban | 2. náhradník | — ↑11 | 178 (10.15 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Květoslav Červený | Zvolen(a) | 1. | 252 (15.7 %) |
| 2. | Milan Drahota | 2. náhradník | — ↓2 | 165 (10.28 %) |
| 3. | Martin Melcer | 1. náhradník | — | 214 (13.33 %) |
| 4. | Jaroslava Veselá | 4. náhradník | — ↓2 | 79 (4.92 %) |
| 5. | Pavel Richter | 5. náhradník | — ↓2 | 81 (5.04 %) |
| 6. | Radek Mašín | Zvolen(a) | 2. ↑4 | 223 (13.89 %) |
| 7. | Petr Loužil | 6. náhradník | — ↓1 | 67 (4.17 %) |
| 8. | Milan Šedivý | 7. náhradník | — ↓1 | 56 (3.48 %) |
| 9. | Michal Richter | 8. náhradník | — ↓1 | 72 (4.48 %) |
| 10. | Marie Vilímková | 3. náhradník | — ↑5 | 147 (9.15 %) |
| 11. | Božena Richterová | 9. náhradník | — | 44 (2.74 %) |
| 12. | Olga Kyselová | 10. náhradník | — | 41 (2.55 %) |
| 13. | Marie Keharová | 11. náhradník | — | 41 (2.55 %) |
| 14. | Pavel Rückl | 12. náhradník | — | 51 (3.17 %) |
| 15. | Marie Urbanová | 13. náhradník | — | 72 (4.48 %) |
Česká strana sociálně demokratická 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miroslav Filip | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 176 (11.32 %) |
| 2. | Milan Kopecký | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 295 (18.98 %) |
| 3. | Josef Petrásek | 2. náhradník | — ↓1 | 114 (7.33 %) |
| 4. | Vlasta Mokrý | 3. náhradník | — ↓1 | 82 (5.27 %) |
| 5. | Vlasta Hrochová | 1. náhradník | — ↑2 | 137 (8.81 %) |
| 6. | Josef Batelka | 4. náhradník | — | 112 (7.2 %) |
| 7. | Václava Vojtíšková | 5. náhradník | — | 94 (6.04 %) |
| 8. | Vladimír Jelínek | 6. náhradník | — | 55 (3.53 %) |
| 9. | Pavel Štěcha | 7. náhradník | — | 56 (3.6 %) |
| 10. | Josef Novotný | 8. náhradník | — | 55 (3.53 %) |
| 11. | Miroslav Ježek | 9. náhradník | — | 72 (4.63 %) |
| 12. | Petr Kalous | 10. náhradník | — | 107 (6.88 %) |
| 13. | Antonín Urban | 11. náhradník | — | 49 (3.15 %) |
| 14. | Stanislav Srba | 12. náhradník | — | 66 (4.24 %) |
| 15. | Zdeněk Oppl | 13. náhradník | — | 84 (5.4 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslav TRÁVNÍČEK | Zvolen(a) | 1. | 234 (16.63 %) |
| 2. | Zdeněk OTTL | 2. náhradník | — ↓1 | 125 (8.88 %) |
| 3. | Jaroslav NEŠPOR | 4. náhradník | — ↓2 | 102 (7.24 %) |
| 4. | Václav KLOBOUČNÍK | 3. náhradník | — | 110 (7.81 %) |
| 5. | Jaromír NOVÁK | 1. náhradník | — ↑3 | 199 (14.14 %) |
| 6. | Josef HOŠEK | 5. náhradník | — | 100 (7.1 %) |
| 7. | Marie OTČENÁŠKOVÁ | 6. náhradník | — | 81 (5.75 %) |
| 8. | Ladislav KMOCH | 7. náhradník | — | 53 (3.76 %) |
| 9. | Miroslav JAHODA | 8. náhradník | — | 73 (5.18 %) |
| 10. | Josef ZOUPLNA | 9. náhradník | — | 60 (4.26 %) |
| 11. | Josef POSPÍŠIL | 10. náhradník | — | 52 (3.69 %) |
| 12. | Emílie HÝNOVÁ | 11. náhradník | — | 52 (3.69 %) |
| 13. | Miroslav HLADÍK | 12. náhradník | — | 58 (4.12 %) |
| 14. | Jiří EICHLER | 13. náhradník | — | 47 (3.34 %) |
| 15. | Ladislav SLAVÍČEK | 14. náhradník | — | 61 (4.33 %) |