Volební období 2010 – 2014
Výsledky komunálních voleb města Trhový Štěpánov
15. 10. 2010
Hlasovalo 617 z 1 035 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 9 listin
15 mandátů · 9 zvolených listin
15 mandátů · 9 zvolených listin
- HASIČI Trhový Štěpánov
- Sdružení nezávislých kandidátů - Organizace 5. prosince
- STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ
- Iniciativa za krásnější město Trhový Štěpánov
- SDH Sedmpány
- TJ Sokol Trhový Štěpánov - oddíl kopané
- Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
- Tělocvičná jednota SOKOL TRHOVÝ ŠTĚPÁNOV
- Unie rodičů při ZŠ Trhový Štěpánov
HASIČI Trhový Štěpánov 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Josef Korn | Zvolen(a) | 1. | 334 (21.42 %) |
| 2. | Lubomír Pazour | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 141 (9.04 %) |
| 3. | Karel Pokorný | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 229 (14.68 %) |
| 4. | Jiří Tomaides | 2. náhradník | — ↓1 | 112 (7.18 %) |
| 5. | Josef Kopecký | 3. náhradník | — ↓1 | 68 (4.36 %) |
| 6. | Miroslav Přenosil | 4. náhradník | — ↓1 | 86 (5.51 %) |
| 7. | Milan Boušek | 5. náhradník | — ↓1 | 53 (3.39 %) |
| 8. | Jaroslava Krásová | 6. náhradník | — ↓1 | 100 (6.41 %) |
| 9. | Miroslav Petrásek | 1. náhradník | — ↑5 | 115 (7.37 %) |
| 10. | František Musil | 7. náhradník | — | 47 (3.01 %) |
| 11. | Ivana Dřevová | 8. náhradník | — | 58 (3.72 %) |
| 12. | Stanislav Kubík | 9. náhradník | — | 81 (5.19 %) |
| 13. | Jiří Lonský | 10. náhradník | — | 47 (3.01 %) |
| 14. | Vladislav Černík | 11. náhradník | — | 45 (2.88 %) |
| 15. | Marie Grohmannová | 12. náhradník | — | 43 (2.75 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů - Organizace 5. prosince 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Tomáš Neděla | Zvolen(a) | 1. | 191 (16.78 %) |
| 2. | Karel Kulíček | Zvolen(a) | 2. | 135 (11.86 %) |
| 3. | Pavel Kamarýt | 1. náhradník | — | 91 (7.99 %) |
| 4. | Ivana Voslářová | 2. náhradník | — | 91 (7.99 %) |
| 5. | Petr Veselý | 3. náhradník | — | 64 (5.62 %) |
| 6. | Pavla Krucká | 4. náhradník | — | 71 (6.23 %) |
| 7. | Vladimír Trpišovský | 5. náhradník | — | 76 (6.67 %) |
| 8. | Jana Nedělová | 6. náhradník | — | 60 (5.27 %) |
| 9. | Jan Veselý | 7. náhradník | — | 63 (5.53 %) |
| 10. | Richard Šindelář | 8. náhradník | — | 74 (6.5 %) |
| 11. | Vendula Veselá | 9. náhradník | — | 55 (4.83 %) |
| 12. | Jakub Kulíček | 10. náhradník | — | 53 (4.65 %) |
| 13. | Lucie Barková | 11. náhradník | — | 40 (3.51 %) |
| 14. | Ivana Kopecká | 12. náhradník | — | 40 (3.51 %) |
| 15. | Miloslav Veselý | 13. náhradník | — | 34 (2.98 %) |
STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Václav Nekvasil | Zvolen(a) | 1. | 294 (25.92 %) |
| 2. | Miroslav Petrásek | 1. náhradník | — ↓1 | 141 (12.43 %) |
| 3. | Stanislav Kužel | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 182 (16.04 %) |
| 4. | Vladimír Vesecký | 2. náhradník | — | 49 (4.32 %) |
| 5. | Pavel Kupsa | 3. náhradník | — | 56 (4.93 %) |
| 6. | Václav Vladyka | 4. náhradník | — | 44 (3.88 %) |
| 7. | Pavel Vobecký | 5. náhradník | — | 37 (3.26 %) |
| 8. | Jan Polívka | 6. náhradník | — | 35 (3.08 %) |
| 9. | Václav Chvojka | 7. náhradník | — | 48 (4.23 %) |
| 10. | Pavel Chvojka | 8. náhradník | — | 44 (3.88 %) |
| 11. | Antonín Vinš | 9. náhradník | — | 67 (5.9 %) |
| 12. | Jaroslava Smítková | 10. náhradník | — | 40 (3.52 %) |
| 13. | Josef Zadák | 11. náhradník | — | 32 (2.82 %) |
| 14. | Růžena Vobecká | 12. náhradník | — | 34 (2.99 %) |
| 15. | Radka Müllerová | 13. náhradník | — | 31 (2.73 %) |
Iniciativa za krásnější město Trhový Štěpánov 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Bohumil Boušek | 2. náhradník | — ↓3 | 87 (8.7 %) |
| 2. | Michal Voigts | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 175 (17.5 %) |
| 3. | Lubomír Zejda | 4. náhradník | — ↓3 | 57 (5.7 %) |
| 4. | Marek Musil | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 97 (9.7 %) |
| 5. | David Korn | 1. náhradník | — ↑2 | 96 (9.6 %) |
| 6. | Miroslava Voigtsová | 3. náhradník | — ↑1 | 81 (8.1 %) |
| 7. | Aleš Kamarýt | 5. náhradník | — | 44 (4.4 %) |
| 8. | Petra Kornová | 6. náhradník | — | 56 (5.6 %) |
| 9. | Pavel Kupsa | 7. náhradník | — | 44 (4.4 %) |
| 10. | Václav Vilímovský | 8. náhradník | — | 56 (5.6 %) |
| 11. | Miroslav Košata | 9. náhradník | — | 36 (3.6 %) |
| 12. | Hana Zejdová | 10. náhradník | — | 66 (6.6 %) |
| 13. | Pavel Vávra | 11. náhradník | — | 35 (3.5 %) |
| 14. | Bohuslav Vlasák | 12. náhradník | — | 30 (3 %) |
| 15. | Lenka Jeništová | 13. náhradník | — | 40 (4 %) |
SDH Sedmpány 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | František Dvořák | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 107 (11.32 %) |
| 2. | František Kužel | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 137 (14.49 %) |
| 3. | Vladimír Setnička | 2. náhradník | — ↓1 | 56 (5.92 %) |
| 4. | Antonín Ryšavý | 3. náhradník | — ↓1 | 60 (6.34 %) |
| 5. | Vladislav Vošický | 4. náhradník | — ↓1 | 65 (6.87 %) |
| 6. | Antonín Holakovský | 5. náhradník | — ↓1 | 50 (5.29 %) |
| 7. | Petr Douba | 6. náhradník | — ↓1 | 51 (5.39 %) |
| 8. | Petr Jeřábek | 7. náhradník | — ↓1 | 49 (5.18 %) |
| 9. | Luboš Balek | 8. náhradník | — ↓1 | 55 (5.82 %) |
| 10. | Dagmar Kuželová | 9. náhradník | — ↓1 | 56 (5.92 %) |
| 11. | Vladislav Filip | 10. náhradník | — ↓1 | 63 (6.66 %) |
| 12. | Miroslav Holeček | 1. náhradník | — ↑9 | 74 (7.83 %) |
| 13. | Pavel Dobrý | 11. náhradník | — | 38 (4.02 %) |
| 14. | David Kužel | 12. náhradník | — | 40 (4.23 %) |
| 15. | Roman Filip | 13. náhradník | — | 44 (4.65 %) |
TJ Sokol Trhový Štěpánov - oddíl kopané 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | František Štika | Zvolen(a) | 1. | 149 (19.35 %) |
| 2. | Vít Polivka | 4. náhradník | — ↓3 | 54 (7.01 %) |
| 3. | Josef Marvan | 5. náhradník | — ↓3 | 45 (5.84 %) |
| 4. | Hana Havlínová | 1. náhradník | — ↑2 | 75 (9.74 %) |
| 5. | Pavel Provazník | 2. náhradník | — ↑2 | 70 (9.09 %) |
| 6. | Pavel Mikeš | 6. náhradník | — ↓1 | 46 (5.97 %) |
| 7. | Zdeněk Brož | 7. náhradník | — ↓1 | 47 (6.1 %) |
| 8. | František Gregor | 8. náhradník | — ↓1 | 52 (6.75 %) |
| 9. | Milan Zahradník | 3. náhradník | — ↑5 | 70 (9.09 %) |
| 10. | Hana Šimonová | 9. náhradník | — | 26 (3.37 %) |
| 11. | Veronika Bernášková | 10. náhradník | — | 29 (3.76 %) |
| 12. | Marie Čapková | 11. náhradník | — | 32 (4.15 %) |
| 13. | Václav Skiba | 12. náhradník | — | 21 (2.72 %) |
| 14. | Milan Čapek | 13. náhradník | — | 29 (3.76 %) |
| 15. | Lukáš Bernášek | 14. náhradník | — | 25 (3.24 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Antonín Vošický | Zvolen(a) | 1. | 174 (26.08 %) |
| 2. | František Boušek | 1. náhradník | — | 85 (12.74 %) |
| 3. | Josef Vilímovský | 2. náhradník | — | 76 (11.39 %) |
| 4. | Hana Tomaidesová | 3. náhradník | — | 49 (7.34 %) |
| 5. | Marie Ungrová | 4. náhradník | — | 47 (7.04 %) |
| 6. | Marie Vinšová | 5. náhradník | — | 34 (5.09 %) |
| 7. | Jan Tomaides | 6. náhradník | — | 27 (4.04 %) |
| 8. | Jaroslava Turková | 7. náhradník | — | 28 (4.19 %) |
| 9. | Dana Paťhová | 8. náhradník | — | 34 (5.09 %) |
| 10. | Františka Lejčková | 9. náhradník | — | 26 (3.89 %) |
| 11. | Zdeňka Chvojková | 10. náhradník | — | 18 (2.69 %) |
| 12. | Jiří Frübling | 11. náhradník | — | 14 (2.09 %) |
| 13. | Růžena Vopálková | 12. náhradník | — | 26 (3.89 %) |
| 14. | Helena Lhotková | 13. náhradník | — | 16 (2.39 %) |
| 15. | Ludmila Früblingová | 14. náhradník | — | 13 (1.94 %) |
Tělocvičná jednota SOKOL TRHOVÝ ŠTĚPÁNOV 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ludmila Boušková | Zvolen(a) | 1. | 111 (22.56 %) |
| 2. | Miroslava Veselá | 3. náhradník | — ↓2 | 31 (6.3 %) |
| 3. | Dana Chvojková | 4. náhradník | — ↓2 | 33 (6.7 %) |
| 4. | Petr Steklý | 5. náhradník | — ↓2 | 22 (4.47 %) |
| 5. | Miroslav Šimon | 6. náhradník | — ↓2 | 16 (3.25 %) |
| 6. | Alena Vilímovská | 1. náhradník | — ↑4 | 85 (17.27 %) |
| 7. | Tomáš Steppan | 7. náhradník | — ↓1 | 24 (4.87 %) |
| 8. | František Daněk | 2. náhradník | — ↑5 | 36 (7.31 %) |
| 9. | Petr Pokorný | 8. náhradník | — | 24 (4.87 %) |
| 10. | Markéta Obertíková | 9. náhradník | — | 12 (2.43 %) |
| 11. | Jaromír Hospergr | 10. náhradník | — | 34 (6.91 %) |
| 12. | Zdeněk Kopecký | 11. náhradník | — | 26 (5.28 %) |
| 13. | Helena Kopecká | 12. náhradník | — | 11 (2.23 %) |
| 14. | Ludmila Kulíková | 13. náhradník | — | 8 (1.62 %) |
| 15. | Jaromír Veselý | 14. náhradník | — | 19 (3.86 %) |
Unie rodičů při ZŠ Trhový Štěpánov 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Hana Podhadská | Zvolen(a) | 1. | 152 (35.51 %) |
| 2. | Jana Boušková | 4. náhradník | — ↓3 | 34 (7.94 %) |
| 3. | Monika Nováková | 2. náhradník | — | 46 (10.74 %) |
| 4. | Jana Mikešová | 5. náhradník | — ↓2 | 21 (4.9 %) |
| 5. | Jitka Tomaidesová | 1. náhradník | — ↑3 | 59 (13.78 %) |
| 6. | Jana Vlasáková | 6. náhradník | — ↓1 | 5 (1.16 %) |
| 7. | Erika Štiková | 7. náhradník | — ↓1 | 17 (3.97 %) |
| 8. | Petra Veselá | 8. náhradník | — ↓1 | 2 (0.46 %) |
| 9. | Petr Janáček | 9. náhradník | — ↓1 | 11 (2.57 %) |
| 10. | Věra Kadlečková | 3. náhradník | — ↑6 | 40 (9.34 %) |
| 11. | Vendula Čermáková | 10. náhradník | — | 10 (2.33 %) |
| 12. | Šárka Třešňáková | 11. náhradník | — | 12 (2.8 %) |
| 13. | Monika Beránková | 12. náhradník | — | 6 (1.4 %) |
| 14. | Monika Mendová | 13. náhradník | — | 9 (2.1 %) |
| 15. | Lucie Kučerová | 14. náhradník | — | 4 (0.93 %) |