Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb města Svoboda nad Úpou
10. 10. 2014
Hlasovalo 913 z 1 688 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 6 listin
15 mandátů · 6 zvolených listin
15 mandátů · 6 zvolených listin
Nová Svoboda 6 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Špetla | Zvolen(a) | 1. | 501 (12.32 %) |
| 2. | Petr Hynek | Zvolen(a) | 2. | 338 (8.31 %) |
| 3. | Václav Jiránek | Zvolen(a) | 3. | 324 (7.97 %) |
| 4. | Petr Týfa | Zvolen(a) | 4. | 306 (7.52 %) |
| 5. | Jaroslav Chmelař | Zvolen(a) | 5. | 305 (7.5 %) |
| 6. | Milan Zelinský | Zvolen(a) | 6. | 268 (6.59 %) |
| 7. | Jaroslav Procházka | 1. náhradník | — | 232 (5.7 %) |
| 8. | Lucie Berchová | 2. náhradník | — | 244 (6 %) |
| 9. | Karel Fiala | 3. náhradník | — | 236 (5.8 %) |
| 10. | Radka Celbová | 4. náhradník | — | 242 (5.95 %) |
| 11. | Wolfgang Tam | 5. náhradník | — | 254 (6.25 %) |
| 12. | Jana Zelenková | 6. náhradník | — | 201 (4.94 %) |
| 13. | Josef Šír | 7. náhradník | — | 196 (4.82 %) |
| 14. | Veronika Ouředníková | 8. náhradník | — | 205 (5.04 %) |
| 15. | Jiří Boukal | 9. náhradník | — | 212 (5.21 %) |
OBČANÉ SVOBODY a ods 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Milan Oravec | Zvolen(a) | 1. | 254 (9.42 %) |
| 2. | Martin Vlášek | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 198 (7.34 %) |
| 3. | Jan Hanuš | 1. náhradník | — ↓1 | 177 (6.56 %) |
| 4. | Marek Venzara | 2. náhradník | — ↓1 | 165 (6.12 %) |
| 5. | Blanka Glossová | Zvolen(a) | 2. ↑3 | 216 (8.01 %) |
| 6. | Martin Šesták | 3. náhradník | — | 166 (6.15 %) |
| 7. | Eva Šolcová | 4. náhradník | — | 160 (5.93 %) |
| 8. | Josef Novák | 5. náhradník | — | 177 (6.56 %) |
| 9. | Jan Korbelář | 6. náhradník | — | 192 (7.12 %) |
| 10. | Petr Iliev | 7. náhradník | — | 190 (7.04 %) |
| 11. | Jarmil Koukal | 8. náhradník | — | 174 (6.45 %) |
| 12. | Roman Šteruský | 9. náhradník | — | 151 (5.6 %) |
| 13. | Roman Brukner | 10. náhradník | — | 164 (6.08 %) |
| 14. | Milan Říha | 11. náhradník | — | 148 (5.48 %) |
| 15. | Filip Poláček | 12. náhradník | — | 164 (6.08 %) |
Sdružení pro lepší Svobodu nad Úpou 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miroslav Hedvičák | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 128 (8.08 %) |
| 2. | Alekos Pejos | 4. náhradník | — ↓4 | 107 (6.75 %) |
| 3. | Robert Roudný | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 153 (9.65 %) |
| 4. | Petr Horáček | 5. náhradník | — ↓3 | 107 (6.75 %) |
| 5. | Václav David | 2. náhradník | — ↑1 | 118 (7.44 %) |
| 6. | Marcela Fleischerová | 6. náhradník | — ↓2 | 80 (5.05 %) |
| 7. | Oto Ondruš | 1. náhradník | — ↑4 | 125 (7.89 %) |
| 8. | Alena Uxová | 3. náhradník | — ↑3 | 118 (7.44 %) |
| 9. | Jaroslav Kolman | 7. náhradník | — | 85 (5.36 %) |
| 10. | Daniel Poláček | 8. náhradník | — | 89 (5.61 %) |
| 11. | Jana Čermáková | 9. náhradník | — | 102 (6.43 %) |
| 12. | Bedřich Bureš | 10. náhradník | — | 77 (4.86 %) |
| 13. | Jindřich Matějovic | 11. náhradník | — | 90 (5.68 %) |
| 14. | Alena Horáková | 12. náhradník | — | 100 (6.31 %) |
| 15. | Jiří Šprinc | 13. náhradník | — | 105 (6.62 %) |
Pro kulturu a mládež 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jan Hainiš | Zvolen(a) | 1. | 317 (23.29 %) |
| 2. | Zina Rutarová | Zvolen(a) | 2. | 168 (12.34 %) |
| 3. | Jiří Mičánek | 1. náhradník | — | 94 (6.9 %) |
| 4. | Mojmír Kaněra | 2. náhradník | — | 74 (5.43 %) |
| 5. | Jiří Pavuk | 3. náhradník | — | 75 (5.51 %) |
| 6. | Jan Bartoň | 4. náhradník | — | 54 (3.96 %) |
| 7. | Michaela Špetlová | 5. náhradník | — | 79 (5.8 %) |
| 8. | Svatava Juhászová | 6. náhradník | — | 92 (6.75 %) |
| 9. | Tomáš Zelenka | 7. náhradník | — | 81 (5.95 %) |
| 10. | Lenka Celbová | 8. náhradník | — | 45 (3.3 %) |
| 11. | Martin Drahota | 9. náhradník | — | 68 (4.99 %) |
| 12. | Martina Holubová | 10. náhradník | — | 82 (6.02 %) |
| 13. | Petr Beneš | 11. náhradník | — | 36 (2.64 %) |
| 14. | Zuzana Krausová | 12. náhradník | — | 28 (2.05 %) |
| 15. | Jana Ewingerová | 13. náhradník | — | 68 (4.99 %) |
Maršováci a Svoboďáci 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Bohuslav Krčmář | 1. náhradník | — ↓1 | 179 (14.67 %) |
| 2. | Zdeněk Rolenec | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 199 (16.31 %) |
| 3. | Pavel Kasák | 6. náhradník | — ↓4 | 87 (7.13 %) |
| 4. | Petr Moravec | 7. náhradník | — ↓4 | 42 (3.44 %) |
| 5. | Jan Bartoníček | 4. náhradník | — | 99 (8.11 %) |
| 6. | Martin Vachek | 8. náhradník | — ↓3 | 40 (3.27 %) |
| 7. | Vilém Kaňka | 3. náhradník | — ↑3 | 139 (11.39 %) |
| 8. | Petra Tamová | 9. náhradník | — ↓2 | 43 (3.52 %) |
| 9. | Pavel Čekaňák | 2. náhradník | — ↑6 | 140 (11.47 %) |
| 10. | Marcela Hulínská | 10. náhradník | — ↓1 | 38 (3.11 %) |
| 11. | Pavel Dvořák | 5. náhradník | — ↑5 | 92 (7.54 %) |
| 12. | Stanislava Šírová | 11. náhradník | — | 18 (1.47 %) |
| 13. | Jaroslav Dudek | 12. náhradník | — | 32 (2.62 %) |
| 14. | Soňa Mičánková | 13. náhradník | — | 36 (2.95 %) |
| 15. | Eva Sajnerová | 14. náhradník | — | 36 (2.95 %) |
SDRUŽENÍ PRO ROZVOJ KULTURY A SPORTU 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Pilný | Zvolen(a) | 1. | 130 (11.5 %) |
| 2. | Václav Skoczyk | 1. náhradník | — | 112 (9.91 %) |
| 3. | Lenka Stránská | 4. náhradník | — ↓2 | 80 (7.07 %) |
| 4. | Pavel Vlček | 2. náhradník | — ↑1 | 102 (9.02 %) |
| 5. | Jan Musil | 5. náhradník | — ↓1 | 75 (6.63 %) |
| 6. | Jan Veverka | 6. náhradník | — ↓1 | 82 (7.25 %) |
| 7. | Jaroslav Hettler | 3. náhradník | — ↑3 | 96 (8.49 %) |
| 8. | Siegfried Patzelt | 7. náhradník | — | 79 (6.99 %) |
| 9. | Daniela Veverková | 8. náhradník | — | 65 (5.75 %) |
| 10. | Tomáš Matějka | 9. náhradník | — | 56 (4.95 %) |
| 11. | Jaroslav Kosina | 10. náhradník | — | 48 (4.24 %) |
| 12. | Pavel Trojánek | 11. náhradník | — | 68 (6.01 %) |
| 13. | David Klucho | 12. náhradník | — | 46 (4.07 %) |
| 14. | Jarmila Kočová | 13. náhradník | — | 42 (3.71 %) |
| 15. | Ladislav Hettler | 14. náhradník | — | 49 (4.33 %) |