Volební období 2018 – 2022
Výsledky komunálních voleb městyse Svitávka
05. 10. 2018
Hlasovalo 904 z 1 446 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 6 listin
15 mandátů · 4 zvolené listiny
15 mandátů · 4 zvolené listiny
OBČANÉ SVITÁVKY 8 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslav Zoubek | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 447 (7.34 %) |
| 2. | Miroslava Holasová | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 400 (6.57 %) |
| 3. | Radek Jokeš | Zvolen(a) | 4. ↓1 | 423 (6.95 %) |
| 4. | Miluše Dyčková | Zvolen(a) | 1. ↑3 | 457 (7.51 %) |
| 5. | Jana Strecková | Zvolen(a) | 5. | 403 (6.62 %) |
| 6. | Tomáš Suk | Zvolen(a) | 6. | 406 (6.67 %) |
| 7. | Ondřej Matějů | Zvolen(a) | 7. | 429 (7.05 %) |
| 8. | Hana Loskotová | Zvolen(a) | 8. | 421 (6.91 %) |
| 9. | Milan Kraváček | 1. náhradník | — | 388 (6.37 %) |
| 10. | Blanka Richterová | 2. náhradník | — | 401 (6.59 %) |
| 11. | Darina Stloukalová | 3. náhradník | — | 374 (6.14 %) |
| 12. | Miloslav Hamerský | 4. náhradník | — | 384 (6.31 %) |
| 13. | Radek Jelínek | 5. náhradník | — | 402 (6.6 %) |
| 14. | David Karafiát | 6. náhradník | — | 388 (6.37 %) |
| 15. | Milan Jurka | 7. náhradník | — | 361 (5.93 %) |
Pro Svitávku 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miloš Randula | Zvolen(a) | 1. | 288 (10.15 %) |
| 2. | Josef Vašíček | 1. náhradník | — ↓2 | 219 (7.71 %) |
| 3. | Zdeněk Zeman | Zvolen(a) | 3. | 226 (7.96 %) |
| 4. | Tomáš Novák | 2. náhradník | — ↓1 | 215 (7.57 %) |
| 5. | Ondřej Antl | Zvolen(a) | 2. ↑3 | 258 (9.09 %) |
| 6. | Ivo Peňáz | 3. náhradník | — | 173 (6.09 %) |
| 7. | David Dražek | 4. náhradník | — | 177 (6.23 %) |
| 8. | Hana Benešová | 5. náhradník | — | 171 (6.02 %) |
| 9. | Vítězslav Sára | 6. náhradník | — | 190 (6.69 %) |
| 10. | Markéta Bihari | 7. náhradník | — | 167 (5.88 %) |
| 11. | Milan Novák | 8. náhradník | — | 201 (7.08 %) |
| 12. | Radoslav Štěrba | 9. náhradník | — | 154 (5.42 %) |
| 13. | Dana Hrdová | 10. náhradník | — | 148 (5.21 %) |
| 14. | Martina Klimešová | 11. náhradník | — | 141 (4.97 %) |
| 15. | Josef Trávník | 12. náhradník | — | 109 (3.84 %) |
Společně pro Svitávku 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | František Plaček | Zvolen(a) | 1. | 267 (11.53 %) |
| 2. | Vlastimil Janík | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 190 (8.21 %) |
| 3. | Karel Novák | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 202 (8.72 %) |
| 4. | Daniel Pernica | 2. náhradník | — ↓1 | 160 (6.91 %) |
| 5. | Jaroslav Stloukal | 3. náhradník | — ↓1 | 141 (6.09 %) |
| 6. | Radim Novák | 1. náhradník | — ↑2 | 178 (7.69 %) |
| 7. | Jindřiška Ifeonu | 4. náhradník | — | 142 (6.13 %) |
| 8. | Pavlína Kubešová | 5. náhradník | — | 127 (5.48 %) |
| 9. | Jana Pernicová | 6. náhradník | — | 144 (6.22 %) |
| 10. | Marek Műller | 7. náhradník | — | 136 (5.87 %) |
| 11. | Zdeněk Petr | 8. náhradník | — | 121 (5.22 %) |
| 12. | Radek Horák | 9. náhradník | — | 151 (6.52 %) |
| 13. | Pavel Honzírek | 10. náhradník | — | 154 (6.65 %) |
| 14. | Zdeněk Michalík | 11. náhradník | — | 104 (4.49 %) |
| 15. | Milan Včelík | 12. náhradník | — | 97 (4.19 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Radoslav Hruda | Zvolen(a) | 1. | 110 (14.6 %) |
| 2. | Zdeněk Špidla | 1. náhradník | — | 71 (9.42 %) |
| 3. | Josef Holas | 3. náhradník | — ↓1 | 50 (6.64 %) |
| 4. | Jitka Loukotová | 4. náhradník | — ↓1 | 43 (5.71 %) |
| 5. | Alena Novotná | 5. náhradník | — ↓1 | 48 (6.37 %) |
| 6. | Anna Špidlová | 6. náhradník | — ↓1 | 40 (5.31 %) |
| 7. | Drahomíra Svobodová | 7. náhradník | — ↓1 | 43 (5.71 %) |
| 8. | Jiří Svoboda | 8. náhradník | — ↓1 | 45 (5.97 %) |
| 9. | Ladislava Vavříčková | 9. náhradník | — ↓1 | 41 (5.44 %) |
| 10. | Miroslav Dvořák | 2. náhradník | — ↑7 | 56 (7.43 %) |
| 11. | Antonín Svoboda | 10. náhradník | — | 36 (4.78 %) |
| 12. | Miloslava Matušková | 11. náhradník | — | 41 (5.44 %) |
| 13. | Jan Vašíček | 12. náhradník | — | 54 (7.17 %) |
| 14. | Eliška Karafiátová | 13. náhradník | — | 34 (4.51 %) |
| 15. | Bohumil Šindelka | 14. náhradník | — | 41 (5.44 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Tomáš Šacher | Nezvolen(a) | — | 113 (19.89 %) |
| 2. | Martin Bureš | Nezvolen(a) | — | 68 (11.97 %) |
| 3. | Jakub Hamerský | Nezvolen(a) | — | 44 (7.74 %) |
| 4. | František Kupsa | Nezvolen(a) | — | 37 (6.51 %) |
| 5. | Marie Pavlů | Nezvolen(a) | — | 36 (6.33 %) |
| 6. | Karel Bureš | Nezvolen(a) | — | 27 (4.75 %) |
| 7. | Věra Hájková | Nezvolen(a) | — | 54 (9.5 %) |
| 8. | Jaromír Maňoušek | Nezvolen(a) | — | 30 (5.28 %) |
| 9. | Marie Macková | Nezvolen(a) | — | 26 (4.57 %) |
| 10. | Marie Staníčková | Nezvolen(a) | — | 24 (4.22 %) |
| 11. | Dana Strejčková | Nezvolen(a) | — | 23 (4.04 %) |
| 12. | Bohumila Doleželová | Nezvolen(a) | — | 24 (4.22 %) |
| 13. | Zdeňka Bartušková | Nezvolen(a) | — | 25 (4.4 %) |
| 14. | Květoslava Cvrkalová | Nezvolen(a) | — | 19 (3.34 %) |
| 15. | Pavla Šméralová | Nezvolen(a) | — | 18 (3.16 %) |
Česká strana sociálně demokratická 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Prokop | Nezvolen(a) | — | 66 (16.66 %) |
| 2. | Jiří Ševčák | Nezvolen(a) | — | 36 (9.09 %) |
| 3. | Milada Vašková | Nezvolen(a) | — | 49 (12.37 %) |
| 4. | Marie Vrabcová | Nezvolen(a) | — | 22 (5.55 %) |
| 5. | Josef Krajíček | Nezvolen(a) | — | 18 (4.54 %) |
| 6. | Luboš Laštuvka | Nezvolen(a) | — | 31 (7.82 %) |
| 7. | Jiří Kocmánek | Nezvolen(a) | — | 12 (3.03 %) |
| 8. | Dušan Sekanina | Nezvolen(a) | — | 24 (6.06 %) |
| 9. | Marcela Peňázová | Nezvolen(a) | — | 29 (7.32 %) |
| 10. | Zdeněk Procházka | Nezvolen(a) | — | 20 (5.05 %) |
| 11. | Josef Toman | Nezvolen(a) | — | 22 (5.55 %) |
| 12. | Jaroslav Pánek | Nezvolen(a) | — | 25 (6.31 %) |
| 13. | Radomír Šméral | Nezvolen(a) | — | 11 (2.77 %) |
| 14. | Marie Ohnoutková | Nezvolen(a) | — | 16 (4.04 %) |
| 15. | Robin Ohnoutek | Nezvolen(a) | — | 15 (3.78 %) |