Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb obce Svatobořice-Mistřín
10. 10. 2014
Hlasovalo 1 496 z 2 907 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 5 listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
Sdružení nezávislých kandidátů Svatobořice-Mistřín 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miroslav Veselý | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 746 (11.47 %) |
| 2. | Petr Michna | 1. náhradník | — ↓4 | 418 (6.43 %) |
| 3. | Miroslava Neduchalová | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 804 (12.37 %) |
| 4. | Josef Dufek | Zvolen(a) | 4. | 546 (8.4 %) |
| 5. | Rostislav Marada | Zvolen(a) | 3. ↑2 | 583 (8.97 %) |
| 6. | Dalibor Cichý | Zvolen(a) | 5. ↑1 | 546 (8.4 %) |
| 7. | Vladimír Divácký | 2. náhradník | — | 451 (6.93 %) |
| 8. | Veronika Bartoňová | 3. náhradník | — | 311 (4.78 %) |
| 9. | Tomáš Kellner | 4. náhradník | — | 387 (5.95 %) |
| 10. | Antonín Pavluš | 5. náhradník | — | 269 (4.13 %) |
| 11. | Roman Pekárek | 6. náhradník | — | 263 (4.04 %) |
| 12. | Milan Vašek | 7. náhradník | — | 297 (4.56 %) |
| 13. | David Vašíček | 8. náhradník | — | 341 (5.24 %) |
| 14. | Jan Kasan | 9. náhradník | — | 259 (3.98 %) |
| 15. | Silvie Mertová | 10. náhradník | — | 278 (4.27 %) |
SDRUŽENÍ NEZÁVISLÝCH KANDIDÁTŮ PATNÁCTKA PRO OBČANY 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | František Měchura | 1. náhradník | — ↓3 | 314 (7.64 %) |
| 2. | Luděk Šebesta | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 352 (8.56 %) |
| 3. | Zdeněk Barák | 2. náhradník | — ↓2 | 308 (7.49 %) |
| 4. | Bronislav Formánek | 3. náhradník | — ↓2 | 304 (7.4 %) |
| 5. | Kamil Maršálek | 4. náhradník | — ↓2 | 237 (5.76 %) |
| 6. | Luděk Bukvald | 5. náhradník | — ↓2 | 223 (5.42 %) |
| 7. | František Synek | Zvolen(a) | 1. ↑6 | 429 (10.44 %) |
| 8. | Marek Uřičář | Zvolen(a) | 2. ↑6 | 402 (9.78 %) |
| 9. | Jana Pilátová | 6. náhradník | — | 218 (5.3 %) |
| 10. | Barbora Tvarogová | 7. náhradník | — | 202 (4.91 %) |
| 11. | Michal Šedík | 8. náhradník | — | 259 (6.3 %) |
| 12. | Veronika Neničková | 9. náhradník | — | 182 (4.43 %) |
| 13. | Alžběta Látalová | 10. náhradník | — | 195 (4.74 %) |
| 14. | Dana Měchurová | 11. náhradník | — | 210 (5.11 %) |
| 15. | Zdeňka Tomanová | 12. náhradník | — | 273 (6.64 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Eva Výletová | Zvolen(a) | 1. | 542 (13.8 %) |
| 2. | Richard Bábíček | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 397 (10.11 %) |
| 3. | Anna Pešová | 1. náhradník | — ↓1 | 361 (9.19 %) |
| 4. | Jan Bimka | 3. náhradník | — ↓2 | 224 (5.7 %) |
| 5. | Dalibor Adamec | 4. náhradník | — ↓2 | 214 (5.45 %) |
| 6. | Libuše Jedovnická | Zvolen(a) | 2. ↑4 | 473 (12.05 %) |
| 7. | Marie Vašíčková | 2. náhradník | — ↑2 | 317 (8.07 %) |
| 8. | Ludmila Kyněrová | 5. náhradník | — | 168 (4.28 %) |
| 9. | Petr Šťastný | 6. náhradník | — | 284 (7.23 %) |
| 10. | Antonín Malík | 7. náhradník | — | 137 (3.49 %) |
| 11. | Zdeněk Adamec | 8. náhradník | — | 165 (4.2 %) |
| 12. | Marie Prachařová | 9. náhradník | — | 131 (3.33 %) |
| 13. | František Gregr | 10. náhradník | — | 157 (4 %) |
| 14. | Antonín Zálešák | 11. náhradník | — | 161 (4.1 %) |
| 15. | Miroslav Marada | 12. náhradník | — | 194 (4.94 %) |
Hasiči ku pomoci i ku prospěchu všem 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Terezie Čičáková | Zvolen(a) | 1. | 470 (13.9 %) |
| 2. | Jaroslav Svozil | 1. náhradník | — ↓2 | 220 (6.5 %) |
| 3. | Adam Pavel Špaček | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 374 (11.06 %) |
| 4. | Jiří Kyněra | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 288 (8.52 %) |
| 5. | Oto Svora | 2. náhradník | — | 215 (6.36 %) |
| 6. | Petr Adamec | 3. náhradník | — | 227 (6.71 %) |
| 7. | Vojtěch Marada | 4. náhradník | — | 239 (7.07 %) |
| 8. | Josef Pažičan | 5. náhradník | — | 189 (5.59 %) |
| 9. | Monika Hajná | 6. náhradník | — | 206 (6.09 %) |
| 10. | Jiří Příkaský | 7. náhradník | — | 151 (4.46 %) |
| 11. | Petr Vašulka | 8. náhradník | — | 158 (4.67 %) |
| 12. | Iveta Lungová | 9. náhradník | — | 168 (4.97 %) |
| 13. | Ladislav Hajný | 10. náhradník | — | 189 (5.59 %) |
| 14. | Jaromír Kovalčík | 11. náhradník | — | 148 (4.37 %) |
| 15. | Pavel Němčanský | 12. náhradník | — | 138 (4.08 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 1 mandát · 12 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Bonczek | 1. náhradník | — ↓1 | 187 (10.53 %) |
| 2. | Petr Malík | 3. náhradník | — ↓2 | 147 (8.28 %) |
| 3. | Miroslav Kostiha | 2. náhradník | — | 172 (9.69 %) |
| 4. | Zdeněk Jareš | 4. náhradník | — ↓1 | 127 (7.15 %) |
| 5. | Lenka Horáčková | Zvolen(a) | 1. ↑4 | 341 (19.21 %) |
| 6. | Stanislava Selucká | 5. náhradník | — | 158 (8.9 %) |
| 7. | Miroslav Jakubíček | 6. náhradník | — | 102 (5.74 %) |
| 8. | František Kasan | 7. náhradník | — | 143 (8.05 %) |
| 9. | Miroslav Klásek | 8. náhradník | — | 101 (5.69 %) |
| 10. | Milan Vlčko | 9. náhradník | — | 101 (5.69 %) |
| 11. | Pavel Náplava | 10. náhradník | — | 91 (5.12 %) |
| 12. | Robert Plch | 11. náhradník | — | 105 (5.91 %) |