Volební období 2010 – 2014
Výsledky komunálních voleb obce Svatobořice-Mistřín
15. 10. 2010
Hlasovalo 1 548 z 2 887 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 5 listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
Sdružení nezávislých kandidátů Svatobořice-Mistřín 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Rostislav Marada | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 602 (9.37 %) |
| 2. | Miroslava Neduchalová | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 768 (11.96 %) |
| 3. | Josef Dufek | Zvolen(a) | 3. | 567 (8.83 %) |
| 4. | David Vašíček | Zvolen(a) | 5. ↓1 | 447 (6.96 %) |
| 5. | František Bábíček | Zvolen(a) | 4. ↑1 | 553 (8.61 %) |
| 6. | Pavel Kasan | 1. náhradník | — | 373 (5.8 %) |
| 7. | Antonín Pavluš | 2. náhradník | — | 417 (6.49 %) |
| 8. | Jan Hajný | 3. náhradník | — | 414 (6.44 %) |
| 9. | Milan Vašek | 4. náhradník | — | 317 (4.93 %) |
| 10. | Dalibor Cichý | 5. náhradník | — | 350 (5.45 %) |
| 11. | Ladislav Macek | 6. náhradník | — | 334 (5.2 %) |
| 12. | Oldřiška Bimková | 7. náhradník | — | 276 (4.29 %) |
| 13. | Vladimír Divácký | 8. náhradník | — | 379 (5.9 %) |
| 14. | Radim Kasarda | 9. náhradník | — | 381 (5.93 %) |
| 15. | Roman Pekárek | 10. náhradník | — | 242 (3.76 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů PATNÁCTKA PRO OBČANY 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Luděk Šebesta | 1. náhradník | — ↓3 | 357 (8.81 %) |
| 2. | František Měchura | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 435 (10.74 %) |
| 3. | Zdeněk Barák | 2. náhradník | — ↓2 | 303 (7.48 %) |
| 4. | František Synek | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 364 (8.98 %) |
| 5. | Bronislav Formánek | 3. náhradník | — ↓1 | 302 (7.45 %) |
| 6. | Josef Hána | 4. náhradník | — ↓1 | 173 (4.27 %) |
| 7. | Marek Uřičář | Zvolen(a) | 2. ↑5 | 380 (9.38 %) |
| 8. | Petr Neduchal | 5. náhradník | — | 256 (6.32 %) |
| 9. | Jana Pilátová | 6. náhradník | — | 196 (4.83 %) |
| 10. | Pavel Neduchal | 7. náhradník | — | 278 (6.86 %) |
| 11. | Kamil Maršálek | 8. náhradník | — | 211 (5.2 %) |
| 12. | Bedřich Čajka | 9. náhradník | — | 154 (3.8 %) |
| 13. | Dana Měchurová | 10. náhradník | — | 200 (4.93 %) |
| 14. | Zdeňka Tomanová | 11. náhradník | — | 258 (6.37 %) |
| 15. | Jindřiška Měchurová | 12. náhradník | — | 183 (4.51 %) |
Hasiči ku pomoci i ku prospěchu 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Terezie Čičáková (Svorová) | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 391 (10.2 %) |
| 2. | Pavla Kulhavá | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 319 (8.32 %) |
| 3. | Ladislav Hajný | 1. náhradník | — ↓1 | 295 (7.7 %) |
| 4. | Jiří Příkaský | 2. náhradník | — ↓1 | 230 (6 %) |
| 5. | Oto Svora | 3. náhradník | — ↓1 | 253 (6.6 %) |
| 6. | Jiří Kyněra | Zvolen(a) | 1. ↑5 | 398 (10.38 %) |
| 7. | Miroslav Kyněra | 4. náhradník | — | 247 (6.44 %) |
| 8. | Petr Adamec | 5. náhradník | — | 234 (6.1 %) |
| 9. | Petr Marada | 6. náhradník | — | 202 (5.27 %) |
| 10. | Iveta Lungová | 7. náhradník | — | 238 (6.21 %) |
| 11. | Pavel Němčanský | 8. náhradník | — | 202 (5.27 %) |
| 12. | Albín Píše | 9. náhradník | — | 179 (4.67 %) |
| 13. | Vladimír Varmuža | 10. náhradník | — | 243 (6.34 %) |
| 14. | Jaromír Kovalčík | 11. náhradník | — | 230 (6 %) |
| 15. | Petr Vašulka | 12. náhradník | — | 170 (4.43 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Marie Vašíčková | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 423 (11.45 %) |
| 2. | Josef Varmuža | 3. náhradník | — ↓3 | 271 (7.34 %) |
| 3. | Eva Výletová | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 449 (12.16 %) |
| 4. | Dalibor Adamec | 4. náhradník | — ↓2 | 210 (5.68 %) |
| 5. | Antonín Malík | 5. náhradník | — ↓2 | 161 (4.36 %) |
| 6. | Michael Kratochvíl | 6. náhradník | — ↓2 | 205 (5.55 %) |
| 7. | Anna Pešová | 2. náhradník | — ↑3 | 390 (10.56 %) |
| 8. | Zdeněk Adamec | 7. náhradník | — ↓1 | 178 (4.82 %) |
| 9. | Libuše Jedovnická | 1. náhradník | — ↑6 | 421 (11.4 %) |
| 10. | František Gregr | 8. náhradník | — | 183 (4.95 %) |
| 11. | Ludmila Kyněrová | 9. náhradník | — | 163 (4.41 %) |
| 12. | Jan Bimka | 10. náhradník | — | 170 (4.6 %) |
| 13. | Antonín Zálešák | 11. náhradník | — | 169 (4.57 %) |
| 14. | Miroslav Marada | 12. náhradník | — | 184 (4.98 %) |
| 15. | Josef Výlet | 13. náhradník | — | 115 (3.11 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslav Bůžek | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 369 (10.8 %) |
| 2. | Petr Bonczek | 1. náhradník | — ↓1 | 264 (7.73 %) |
| 3. | Zdeněk Jareš | 2. náhradník | — ↓1 | 217 (6.35 %) |
| 4. | Miroslav Kostiha | 3. náhradník | — ↓1 | 239 (7 %) |
| 5. | Ludmila Selucká | 4. náhradník | — ↓1 | 226 (6.61 %) |
| 6. | František Kasan | 5. náhradník | — ↓1 | 247 (7.23 %) |
| 7. | Lenka Horáčková | Zvolen(a) | 1. ↑6 | 371 (10.86 %) |
| 8. | Stanislava Selucká | 6. náhradník | — | 222 (6.5 %) |
| 9. | Robert Plch | 7. náhradník | — | 202 (5.91 %) |
| 10. | Miroslav Jakubíček | 8. náhradník | — | 182 (5.33 %) |
| 11. | Miroslav Klásek | 9. náhradník | — | 172 (5.03 %) |
| 12. | Zdeněk Mančík | 10. náhradník | — | 188 (5.5 %) |
| 13. | František Karský | 11. náhradník | — | 179 (5.24 %) |
| 14. | Marie Mančíková | 12. náhradník | — | 165 (4.83 %) |
| 15. | Josef Marada | 13. náhradník | — | 171 (5 %) |