Volební období 2002 – 2006
Výsledky komunálních voleb obce Svatobořice-Mistřín
01. 11. 2002
Hlasovalo 1 779 z 2 771 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 5 listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Libuše Jedovnická | Zvolen(a) | 1. | 1 112 (17.29 %) |
| 2. | Jan Bimka | Zvolen(a) | 4. ↓2 | 446 (6.93 %) |
| 3. | Anna Pešová | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 629 (9.78 %) |
| 4. | Josef Varmuža | 1. náhradník | — ↓1 | 420 (6.53 %) |
| 5. | Antonín Malík | 2. náhradník | — ↓1 | 340 (5.28 %) |
| 6. | Marie Vašíčková | Zvolen(a) | 3. ↑3 | 529 (8.22 %) |
| 7. | Antonín Zálešák | 3. náhradník | — | 387 (6.01 %) |
| 8. | Eva Výletová | 4. náhradník | — | 458 (7.12 %) |
| 9. | Miroslav Marada | 5. náhradník | — | 415 (6.45 %) |
| 10. | Jaroslav Kyněra | 6. náhradník | — | 267 (4.15 %) |
| 11. | František Sedláček | 7. náhradník | — | 402 (6.25 %) |
| 12. | Dalibor Adamec | 8. náhradník | — | 273 (4.24 %) |
| 13. | Marie Kellnerová | 9. náhradník | — | 319 (4.96 %) |
| 14. | Petr Marada | 10. náhradník | — | 255 (3.96 %) |
| 15. | Josef Výlet | 11. náhradník | — | 177 (2.75 %) |
Sdružení nezávislých 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Kyněra | Zvolen(a) | 3. ↓2 | 536 (9.99 %) |
| 2. | Miroslav Mendl | Zvolen(a) | 2. | 567 (10.57 %) |
| 3. | Miroslav Veselý | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 734 (13.68 %) |
| 4. | Miroslava Neduchalová | 1. náhradník | — | 451 (8.41 %) |
| 5. | Antonín Pavluš | 2. náhradník | — | 351 (6.54 %) |
| 6. | Miroslav Šefčík | 3. náhradník | — | 318 (5.93 %) |
| 7. | Rostislav Marada | 4. náhradník | — | 386 (7.19 %) |
| 8. | Jaroslav Lunga | 5. náhradník | — | 180 (3.35 %) |
| 9. | Stanislav Stříž | 6. náhradník | — | 365 (6.8 %) |
| 10. | Zdeněk Šebesta | 7. náhradník | — | 233 (4.34 %) |
| 11. | Jana Bubeníková | 8. náhradník | — | 224 (4.17 %) |
| 12. | Ladislav Vašíček | 9. náhradník | — | 237 (4.41 %) |
| 13. | Aleš Trefilík | 10. náhradník | — | 151 (2.81 %) |
| 14. | Ladislav Stratil | 11. náhradník | — | 281 (5.24 %) |
| 15. | Pavel Kasan | 12. náhradník | — | 348 (6.49 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů - Patnácka pro občany 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Luděk Šebesta | Zvolen(a) | 1. | 550 (11.55 %) |
| 2. | Zdeněk Barák | 2. náhradník | — ↓3 | 310 (6.51 %) |
| 3. | Miloslav Navrátil | 3. náhradník | — ↓3 | 165 (3.46 %) |
| 4. | František Synek | 4. náhradník | — ↓3 | 330 (6.93 %) |
| 5. | Bronislav Formánek | 1. náhradník | — ↑1 | 373 (7.83 %) |
| 6. | Jiří Michna | 5. náhradník | — ↓2 | 223 (4.68 %) |
| 7. | Růžena Raušová | Zvolen(a) | 3. ↑4 | 380 (7.98 %) |
| 8. | Petr Neduchal | 6. náhradník | — ↓1 | 328 (6.89 %) |
| 9. | Jindřiška Měchurová | 7. náhradník | — ↓1 | 310 (6.51 %) |
| 10. | Josef Hána | 8. náhradník | — ↓1 | 319 (6.7 %) |
| 11. | Jan Pekárek | 9. náhradník | — ↓1 | 320 (6.72 %) |
| 12. | Vlasta Bůžková | Zvolen(a) | 2. ↑10 | 385 (8.08 %) |
| 13. | Bedřich Čajka | 10. náhradník | — | 235 (4.93 %) |
| 14. | Petr Řihák | 11. náhradník | — | 197 (4.13 %) |
| 15. | Zdeňka Tomanová | 12. náhradník | — | 334 (7.01 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslav Bůžek | Zvolen(a) | 1. | 585 (12.93 %) |
| 2. | Jindřich Handschke | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 471 (10.41 %) |
| 3. | Jiří Petráš | 2. náhradník | — ↓2 | 295 (6.52 %) |
| 4. | Lenka Horáčková | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 485 (10.72 %) |
| 5. | Zdeněk Mančík | 3. náhradník | — ↓1 | 274 (6.06 %) |
| 6. | Miroslav Kostiha | 1. náhradník | — ↑2 | 343 (7.58 %) |
| 7. | Stanislava Selucká | 4. náhradník | — | 241 (5.33 %) |
| 8. | Hedvika Pospíšilová | 5. náhradník | — | 273 (6.03 %) |
| 9. | František Viktorín | 6. náhradník | — | 330 (7.29 %) |
| 10. | Valentin Navrátil | 7. náhradník | — | 226 (4.99 %) |
| 11. | Miroslav Klásek | 8. náhradník | — | 198 (4.37 %) |
| 12. | Marie Mančíková | 9. náhradník | — | 202 (4.46 %) |
| 13. | Blahoslav Zbořil | 10. náhradník | — | 204 (4.51 %) |
| 14. | Miroslav Kobliha | 11. náhradník | — | 183 (4.04 %) |
| 15. | František Kasan | 12. náhradník | — | 211 (4.66 %) |
Česká strana sociálně demokratická 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Marie Řiháková | Zvolen(a) | 1. | 448 (15.67 %) |
| 2. | Petr Michna | 1. náhradník | — ↓1 | 353 (12.35 %) |
| 3. | Jan Němčanský | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 404 (14.13 %) |
| 4. | Božena Hrubá | 2. náhradník | — | 217 (7.59 %) |
| 5. | Petr Brázda | 3. náhradník | — | 172 (6.01 %) |
| 6. | Libor Koneček | 4. náhradník | — | 119 (4.16 %) |
| 7. | Jaroslav Gajda | 5. náhradník | — | 203 (7.1 %) |
| 8. | Marie Mrkývková | 6. náhradník | — | 188 (6.57 %) |
| 9. | Ivo Cápek | 7. náhradník | — | 93 (3.25 %) |
| 10. | Ludmila Selucká | 8. náhradník | — | 102 (3.56 %) |
| 11. | Ladislav Pavluš | 9. náhradník | — | 143 (5 %) |
| 12. | Blanka Jankůjová | 10. náhradník | — | 122 (4.26 %) |
| 13. | Jana Blahová | 11. náhradník | — | 99 (3.46 %) |
| 14. | Jana Měchurová | 12. náhradník | — | 93 (3.25 %) |
| 15. | Jana Kolaříková | 13. náhradník | — | 102 (3.56 %) |