Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb města Suchdol nad Lužnicí
10. 10. 2014
Hlasovalo 1 427 z 2 956 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 8 listin
17 mandátů · 7 zvolených listin
17 mandátů · 7 zvolených listin
"Za aktivní Suchdolsko" 4 mandáty · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Luboš Hešík | Zvolen(a) | 1. | 651 (13.49 %) |
| 2. | Karel Máčala | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 378 (7.83 %) |
| 3. | Lubomír Sokolík | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 477 (9.89 %) |
| 4. | Luboš Růžička | 1. náhradník | — ↓1 | 313 (6.48 %) |
| 5. | David Lakatoš | 2. náhradník | — ↓1 | 241 (4.99 %) |
| 6. | Marcel Zeman | 3. náhradník | — ↓1 | 260 (5.39 %) |
| 7. | Lukáš Soudek | Zvolen(a) | 4. ↑3 | 362 (7.5 %) |
| 8. | Monika Kotásková | 4. náhradník | — | 226 (4.68 %) |
| 9. | Luboš Dvořák | 5. náhradník | — | 202 (4.18 %) |
| 10. | Karel Böhm | 6. náhradník | — | 280 (5.8 %) |
| 11. | Miroslav Apfelthaler | 7. náhradník | — | 256 (5.3 %) |
| 12. | Miroslav Záruba | 8. náhradník | — | 228 (4.72 %) |
| 13. | Oldřich Růžička | 9. náhradník | — | 173 (3.58 %) |
| 14. | Martin Matějček | 10. náhradník | — | 229 (4.74 %) |
| 15. | Lenka Havelková | 11. náhradník | — | 201 (4.16 %) |
| 16. | Rostislav Górný | 12. náhradník | — | 208 (4.31 %) |
| 17. | Jiří Vejsada | 13. náhradník | — | 138 (2.86 %) |
Česká strana sociálně demokratická 4 mandáty · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Mráček | Zvolen(a) | 3. ↓2 | 322 (7 %) |
| 2. | Jan Kronika | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 688 (14.96 %) |
| 3. | Zdeněk Gregor | Zvolen(a) | 4. ↓1 | 237 (5.15 %) |
| 4. | Jan Paďourek | 1. náhradník | — ↓1 | 236 (5.13 %) |
| 5. | František Maxa | Zvolen(a) | 2. ↑3 | 399 (8.67 %) |
| 6. | Milan Fuka | 2. náhradník | — | 269 (5.85 %) |
| 7. | Václav Kubát | 3. náhradník | — | 253 (5.5 %) |
| 8. | Jan Císař | 4. náhradník | — | 245 (5.32 %) |
| 9. | Ondřej Kubašta | 5. náhradník | — | 228 (4.95 %) |
| 10. | Josef Macho | 6. náhradník | — | 284 (6.17 %) |
| 11. | Iva Mráčková | 7. náhradník | — | 212 (4.61 %) |
| 12. | Anna Dvořáčková | 8. náhradník | — | 233 (5.06 %) |
| 13. | František Veit | 9. náhradník | — | 218 (4.74 %) |
| 14. | Renata Rohrbachová | 10. náhradník | — | 250 (5.43 %) |
| 15. | Libuše Kubátová | 11. náhradník | — | 201 (4.37 %) |
| 16. | Petr Stejskal | 12. náhradník | — | 149 (3.24 %) |
| 17. | Václava Schreibová | 13. náhradník | — | 174 (3.78 %) |
SPOLEČNĚ 3 mandáty · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Tomáš Imrich | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 305 (9.73 %) |
| 2. | Marie Kalátová | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 388 (12.38 %) |
| 3. | Petr Toufar | 2. náhradník | — ↓2 | 167 (5.33 %) |
| 4. | Ivana Divoká | 1. náhradník | — | 266 (8.49 %) |
| 5. | František Bumba | 3. náhradník | — ↓1 | 182 (5.81 %) |
| 6. | Kateřina Křováková | 4. náhradník | — ↓1 | 151 (4.82 %) |
| 7. | Petr Beníšek | 5. náhradník | — ↓1 | 173 (5.52 %) |
| 8. | Tereza Macháčková | Zvolen(a) | 3. ↑5 | 285 (9.09 %) |
| 9. | Stanislav Stellner | 6. náhradník | — | 155 (4.94 %) |
| 10. | Anna Mrázová | 7. náhradník | — | 134 (4.27 %) |
| 11. | Jaroslav Záruba | 8. náhradník | — | 133 (4.24 %) |
| 12. | Magdaléna Horáková | 9. náhradník | — | 139 (4.43 %) |
| 13. | Petr Schandl | 10. náhradník | — | 133 (4.24 %) |
| 14. | Michael Vacík | 11. náhradník | — | 102 (3.25 %) |
| 15. | Pavel Dukát | 12. náhradník | — | 152 (4.85 %) |
| 16. | Jan Mlnařík | 13. náhradník | — | 161 (5.14 %) |
| 17. | Daniel Veith | 14. náhradník | — | 106 (3.38 %) |
ANO 2011 2 mandáty · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Alena Drábová | Zvolen(a) | 1. | 393 (13.72 %) |
| 2. | Václav Hojek | Zvolen(a) | 2. | 329 (11.49 %) |
| 3. | Radek Hloušek | 1. náhradník | — | 264 (9.22 %) |
| 4. | Romana Smutná | 3. náhradník | — ↓1 | 169 (5.9 %) |
| 5. | Ladislav Arenberger | 4. náhradník | — ↓1 | 153 (5.34 %) |
| 6. | Štěpán Kubašta | 5. náhradník | — ↓1 | 173 (6.04 %) |
| 7. | Ondřej Jurák | 6. náhradník | — ↓1 | 111 (3.87 %) |
| 8. | Aleš Brothánek | 7. náhradník | — ↓1 | 149 (5.2 %) |
| 9. | Jan Mráz | 8. náhradník | — ↓1 | 105 (3.66 %) |
| 10. | Pavel Hadač | 9. náhradník | — ↓1 | 165 (5.76 %) |
| 11. | Jan Prášil | 10. náhradník | — ↓1 | 152 (5.3 %) |
| 12. | Rudolf Macho | 2. náhradník | — ↑8 | 199 (6.95 %) |
| 13. | Peter Hasík | 11. náhradník | — | 122 (4.26 %) |
| 14. | David Hrbek | 12. náhradník | — | 127 (4.43 %) |
| 15. | Josef Záruba | 13. náhradník | — | 81 (2.82 %) |
| 16. | Libor Sychra | 14. náhradník | — | 96 (3.35 %) |
| 17. | Rudolf Ruso | 15. náhradník | — | 75 (2.61 %) |
Občanská demokratická strana 2 mandáty · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zdeněk Fical | Zvolen(a) | 1. | 274 (12.82 %) |
| 2. | Lubomír Dušek | 5. náhradník | — ↓5 | 118 (5.52 %) |
| 3. | Eva Janstová | 6. náhradník | — ↓5 | 83 (3.88 %) |
| 4. | Ladislav Ondřich | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 248 (11.61 %) |
| 5. | Jan Wipplinger | 4. náhradník | — ↓1 | 142 (6.64 %) |
| 6. | Zdeněk Fical | 7. náhradník | — ↓3 | 85 (3.97 %) |
| 7. | Luděk Nestával | 3. náhradník | — ↑2 | 146 (6.83 %) |
| 8. | Libor Durek | 2. náhradník | — ↑4 | 148 (6.92 %) |
| 9. | Věra Decarli | 8. náhradník | — ↓1 | 74 (3.46 %) |
| 10. | Richard Pipek | 9. náhradník | — ↓1 | 109 (5.1 %) |
| 11. | Jiří Potocký | 1. náhradník | — ↑8 | 177 (8.28 %) |
| 12. | Marie Korbelová | 10. náhradník | — | 80 (3.74 %) |
| 13. | Štěpán Šikr | 11. náhradník | — | 87 (4.07 %) |
| 14. | Dana Kavinová | 12. náhradník | — | 80 (3.74 %) |
| 15. | Jaromír Křivánek | 13. náhradník | — | 117 (5.47 %) |
| 16. | Pavel Školka | 14. náhradník | — | 95 (4.44 %) |
| 17. | Petr Vochozka | 15. náhradník | — | 73 (3.41 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 1 mandát · 13 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Stanislav Pumpr | 3. náhradník | — ↓3 | 125 (9.71 %) |
| 2. | Rudolf Posík | 5. náhradník | — ↓4 | 74 (5.74 %) |
| 3. | Jan Špulák | 1. náhradník | — ↑1 | 163 (12.66 %) |
| 4. | Josef Hojek | 6. náhradník | — ↓3 | 85 (6.6 %) |
| 5. | František Šimánek | 4. náhradník | — | 124 (9.63 %) |
| 6. | Josef Struska | 7. náhradník | — ↓2 | 75 (5.82 %) |
| 7. | Martina Pumprová | 8. náhradník | — ↓2 | 57 (4.42 %) |
| 8. | Iva Hojková | 9. náhradník | — ↓2 | 91 (7.07 %) |
| 9. | Marta Spurná | 10. náhradník | — ↓2 | 58 (4.5 %) |
| 10. | Tereza Pumprová | 11. náhradník | — ↓2 | 37 (2.87 %) |
| 11. | Kateřina Hamerníková | 2. náhradník | — ↑8 | 155 (12.04 %) |
| 12. | Josef Hojek | 12. náhradník | — ↓1 | 62 (4.81 %) |
| 13. | Jaroslav Hamerník | Zvolen(a) | 1. ↑12 | 181 (14.06 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 1 mandát · 14 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Josef Šlápota | Zvolen(a) | 1. | 183 (15.45 %) |
| 2. | Vladimír Kocanda | 4. náhradník | — ↓3 | 93 (7.85 %) |
| 3. | Jiří Hofhanzl | 3. náhradník | — ↓1 | 127 (10.72 %) |
| 4. | Miroslav Trsek | 1. náhradník | — ↑2 | 136 (11.48 %) |
| 5. | Jaroslav Lenghardt | 5. náhradník | — ↓1 | 62 (5.23 %) |
| 6. | Miroslav Heřmánek | 2. náhradník | — ↑3 | 128 (10.81 %) |
| 7. | Taťána Rezková | 6. náhradník | — | 71 (5.99 %) |
| 8. | František Fiala | 7. náhradník | — | 57 (4.81 %) |
| 9. | Rudolf Rezek | 8. náhradník | — | 61 (5.15 %) |
| 10. | Miloš Werner | 9. náhradník | — | 52 (4.39 %) |
| 11. | Zdenka Michalíková | 10. náhradník | — | 70 (5.91 %) |
| 12. | Ludmila Königová | 11. náhradník | — | 40 (3.37 %) |
| 13. | Pavel Šlápota | 12. náhradník | — | 63 (5.32 %) |
| 14. | Jan König | 13. náhradník | — | 41 (3.46 %) |
"HASIČI LIDEM" 0 mandátů · 6 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Karel Trsek | Nezvolen(a) | — | 95 (21.54 %) |
| 2. | Jaromír Vrbka | Nezvolen(a) | — | 91 (20.63 %) |
| 3. | Tomáš Vrbka | Nezvolen(a) | — | 80 (18.14 %) |
| 4. | Juraj Hasík | Nezvolen(a) | — | 104 (23.58 %) |
| 5. | David Zeman | Nezvolen(a) | — | 39 (8.84 %) |
| 6. | Filip Kropík | Nezvolen(a) | — | 32 (7.25 %) |