Volební období 2018 – 2022
Výsledky komunálních voleb města Stráž nad Nežárkou
05. 10. 2018
Hlasovalo 467 z 716 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 5 listin
15 mandátů · 4 zvolené listiny
15 mandátů · 4 zvolené listiny
Sdružení nezávislých kandidátů pro Stráž 8 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Krupička | Zvolen(a) | 1. | 283 (9.04 %) |
| 2. | Josef Ernest | Zvolen(a) | 2. | 280 (8.94 %) |
| 3. | Laděna Plucarová | Zvolen(a) | 3. | 271 (8.66 %) |
| 4. | Jitka Pazderová | Zvolen(a) | 5. ↓1 | 205 (6.55 %) |
| 5. | František Holý | Zvolen(a) | 6. ↓1 | 219 (6.99 %) |
| 6. | Štěpánka Hrbková | Zvolen(a) | 7. ↓1 | 197 (6.29 %) |
| 7. | Karel Pilný | Zvolen(a) | 8. ↓1 | 141 (4.5 %) |
| 8. | Josef Kalaj | 1. náhradník | — ↓1 | 205 (6.55 %) |
| 9. | Jana Formánková | 2. náhradník | — ↓1 | 152 (4.85 %) |
| 10. | Jana Bícová | 3. náhradník | — ↓1 | 203 (6.48 %) |
| 11. | Petr Tetík | Zvolen(a) | 4. ↑7 | 256 (8.18 %) |
| 12. | Pavla Dobešová | 4. náhradník | — | 163 (5.2 %) |
| 13. | Vlastimil Čurda | 5. náhradník | — | 205 (6.55 %) |
| 14. | Štěpán Kovář | 6. náhradník | — | 197 (6.29 %) |
| 15. | Vít Šnajdr | 7. náhradník | — | 152 (4.85 %) |
SDRUŽENÍ PRO LEPŠÍ STRÁŽ 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Holoubek | Zvolen(a) | 3. ↓2 | 145 (8.44 %) |
| 2. | Milan Vodička | 1. náhradník | — ↓3 | 121 (7.04 %) |
| 3. | Jozef Kutlak | 2. náhradník | — ↓3 | 102 (5.93 %) |
| 4. | Martin Zvára | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 149 (8.67 %) |
| 5. | Petr Čoudek | 3. náhradník | — ↓2 | 105 (6.11 %) |
| 6. | Radomír Kovář | Zvolen(a) | 4. ↑2 | 130 (7.56 %) |
| 7. | Jiří Trávníček | 4. náhradník | — ↓1 | 98 (5.7 %) |
| 8. | Michal Bouzek | 5. náhradník | — ↓1 | 108 (6.28 %) |
| 9. | Zdeňka Korandová | 6. náhradník | — ↓1 | 102 (5.93 %) |
| 10. | Alexandr Rešl | 7. náhradník | — ↓1 | 93 (5.41 %) |
| 11. | Daniel Přílepek | 8. náhradník | — ↓1 | 97 (5.64 %) |
| 12. | Miroslav Březovják | 9. náhradník | — ↓1 | 105 (6.11 %) |
| 13. | Jaroslav Stehlík | 10. náhradník | — ↓1 | 98 (5.7 %) |
| 14. | Lucie Přílepková | 11. náhradník | — ↓1 | 105 (6.11 %) |
| 15. | Petr Tátovský | Zvolen(a) | 1. ↑14 | 160 (9.31 %) |
Hasiči Stráž nad Nežárkou 2 mandáty · 12 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Hrbek | Zvolen(a) | 1. | 158 (18.11 %) |
| 2. | Petr Hroděj | Zvolen(a) | 2. | 122 (13.99 %) |
| 3. | Zdeněk Kropík | 2. náhradník | — ↓1 | 90 (10.32 %) |
| 4. | Petr Lukačovič | 3. náhradník | — ↓1 | 65 (7.45 %) |
| 5. | Jaroslav Kouba | 4. náhradník | — ↓1 | 40 (4.58 %) |
| 6. | Blanka Princová | 5. náhradník | — ↓1 | 43 (4.93 %) |
| 7. | Vladimír Bubeníček | 6. náhradník | — ↓1 | 51 (5.84 %) |
| 8. | Tomáš Štefl | 7. náhradník | — ↓1 | 74 (8.48 %) |
| 9. | Pavla Lukačovičová | 8. náhradník | — ↓1 | 37 (4.24 %) |
| 10. | Stanislav Dlouhý | 1. náhradník | — ↑7 | 107 (12.27 %) |
| 11. | Jan Kalvas | 9. náhradník | — | 34 (3.89 %) |
| 12. | Lenka Hrodějová | 10. náhradník | — | 51 (5.84 %) |
Občanská demokratická strana 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Eduard Pareis | 3. náhradník | — ↓3 | 50 (8.5 %) |
| 2. | Jan Hájek | 5. náhradník | — ↓4 | 25 (4.25 %) |
| 3. | Daniela Kaucká | 6. náhradník | — ↓4 | 41 (6.97 %) |
| 4. | Pavel Sewald | 1. náhradník | — ↑2 | 64 (10.88 %) |
| 5. | Petra Tomečková | 4. náhradník | — | 48 (8.16 %) |
| 6. | Richard Aujezdský | 7. náhradník | — ↓2 | 18 (3.06 %) |
| 7. | Jiří Vevera | 8. náhradník | — ↓2 | 22 (3.74 %) |
| 8. | Oldřich Podroužek | 2. náhradník | — ↑5 | 63 (10.71 %) |
| 9. | Lenka Hájková | 9. náhradník | — ↓1 | 32 (5.44 %) |
| 10. | Zuzana Horáková | 10. náhradník | — ↓1 | 20 (3.4 %) |
| 11. | Petr Blažek | Zvolen(a) | 1. ↑10 | 104 (17.68 %) |
| 12. | Lenka Schönbeková | 11. náhradník | — | 22 (3.74 %) |
| 13. | Jitka Kuršová | 12. náhradník | — | 36 (6.12 %) |
| 14. | Michal Přílepek | 13. náhradník | — | 25 (4.25 %) |
| 15. | Eduard Pareis | 14. náhradník | — | 18 (3.06 %) |
Ing. Luboš Punda 0 mandátů · 1 kandidát
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Luboš Punda | Nezvolen(a) | — | 55 (100 %) |