Volební období 2010 – 2014
Výsledky komunálních voleb města Špindlerův Mlýn
15. 10. 2010
Hlasovalo 607 z 937 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 6 listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
Sdružení nezávislých kandidátů - ŠPINDLEROVŠTÍ PATRIOTI 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Markéta Nováková | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 279 (12.85 %) |
| 2. | Tomáš Kazil | 2. náhradník | — ↓4 | 137 (6.31 %) |
| 3. | Ladislava Klímová | 1. náhradník | — ↓2 | 159 (7.32 %) |
| 4. | Jitka Hronešová | Zvolen(a) | 4. | 166 (7.64 %) |
| 5. | Petr Novák | Zvolen(a) | 1. ↑4 | 301 (13.87 %) |
| 6. | Martin Diblíček | 3. náhradník | — ↓1 | 90 (4.14 %) |
| 7. | Jan Konopka | 4. náhradník | — ↓1 | 138 (6.35 %) |
| 8. | Ondřej Falber | 5. náhradník | — ↓1 | 90 (4.14 %) |
| 9. | Jiří Komárek | 6. náhradník | — ↓1 | 91 (4.19 %) |
| 10. | Jan Packan | 7. náhradník | — ↓1 | 78 (3.59 %) |
| 11. | Jiří Chochola | 8. náhradník | — ↓1 | 95 (4.37 %) |
| 12. | Libor Bašta | 9. náhradník | — ↓1 | 86 (3.96 %) |
| 13. | Miloš Zlatník | 10. náhradník | — ↓1 | 143 (6.58 %) |
| 14. | Petr Beneš | 11. náhradník | — ↓1 | 103 (4.74 %) |
| 15. | Libuše Jonová | Zvolen(a) | 3. ↑12 | 214 (9.86 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů - OBČANSKÉ SRUŽENÍ ŠPINDLERŮV MLÝN 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Tomáš Vrabec | 1. náhradník | — ↓4 | 172 (8.26 %) |
| 2. | Naděžda Žaludová | Zvolen(a) | 2. | 203 (9.75 %) |
| 3. | Hana Slavíčková | 4. náhradník | — ↓5 | 149 (7.16 %) |
| 4. | Petr Mikuláš | Zvolen(a) | 4. | 176 (8.45 %) |
| 5. | Adolf Klepš | Zvolen(a) | 1. ↑4 | 217 (10.42 %) |
| 6. | Vladimír Staruch | Zvolen(a) | 3. ↑3 | 200 (9.61 %) |
| 7. | Libuše Pokorná | 3. náhradník | — | 155 (7.44 %) |
| 8. | Ladislav Fedoriška | 5. náhradník | — ↓1 | 99 (4.75 %) |
| 9. | Michal Štantejský | 2. náhradník | — ↑3 | 166 (7.97 %) |
| 10. | Tomáš Šrenk | 6. náhradník | — | 101 (4.85 %) |
| 11. | Jaroslava Fabiánová | 7. náhradník | — | 114 (5.47 %) |
| 12. | Petr Kopecký | 8. náhradník | — | 54 (2.59 %) |
| 13. | Jan Koptík | 9. náhradník | — | 80 (3.84 %) |
| 14. | Dominik Rudlof | 10. náhradník | — | 85 (4.08 %) |
| 15. | Pavel Bulva | 11. náhradník | — | 110 (5.28 %) |
TOP 09 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | František Valeš | 2. náhradník | — ↓4 | 124 (8.04 %) |
| 2. | Aleš Kočí | 4. náhradník | — ↓5 | 67 (4.34 %) |
| 3. | Pavlína Gašparíková | 5. náhradník | — ↓5 | 77 (4.99 %) |
| 4. | Jiří Petrlík | 1. náhradník | — | 138 (8.94 %) |
| 5. | Hynek Dvořák | 6. náhradník | — ↓4 | 86 (5.57 %) |
| 6. | Pavel Jirsa | Zvolen(a) | 1. ↑5 | 208 (13.48 %) |
| 7. | Petr Pacholík | 3. náhradník | — ↑1 | 115 (7.45 %) |
| 8. | Alena Cingrová | Zvolen(a) | 2. ↑6 | 158 (10.24 %) |
| 9. | Petr Růžička | 7. náhradník | — ↓1 | 80 (5.18 %) |
| 10. | Tomáš Kyrián | 8. náhradník | — ↓1 | 102 (6.61 %) |
| 11. | Petr Valouch | 9. náhradník | — ↓1 | 49 (3.17 %) |
| 12. | Martin Jandura | Zvolen(a) | 3. ↑9 | 158 (10.24 %) |
| 13. | Tomáš Kučera | 10. náhradník | — | 64 (4.15 %) |
| 14. | Tomáš Kverka | 11. náhradník | — | 46 (2.98 %) |
| 15. | Václava Kuříková | 12. náhradník | — | 70 (4.53 %) |
Občanská demokratická strana 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Stanislav Řehoř | Zvolen(a) | 3. ↓2 | 133 (8.87 %) |
| 2. | Marian Novotný | 1. náhradník | — ↓2 | 125 (8.34 %) |
| 3. | Bohumír Zeman | 4. náhradník | — ↓4 | 113 (7.54 %) |
| 4. | Libor Knot | 2. náhradník | — ↓1 | 119 (7.94 %) |
| 5. | Martin Hampl | 5. náhradník | — ↓3 | 90 (6 %) |
| 6. | Bohumír Zeman | 6. náhradník | — ↓3 | 64 (4.27 %) |
| 7. | Vít Kup | 7. náhradník | — ↓3 | 63 (4.2 %) |
| 8. | Tomáš Zeman | 8. náhradník | — ↓3 | 61 (4.07 %) |
| 9. | Jiří Erban | 9. náhradník | — ↓3 | 98 (6.54 %) |
| 10. | Petr Libřický | 3. náhradník | — ↑4 | 114 (7.61 %) |
| 11. | Ivan Bila | Zvolen(a) | 1. ↑10 | 173 (11.54 %) |
| 12. | Richard Hakl | Zvolen(a) | 2. ↑10 | 136 (9.07 %) |
| 13. | Ladislav Forejtek | 10. náhradník | — | 65 (4.33 %) |
| 14. | Jan Hübner | 11. náhradník | — | 83 (5.54 %) |
| 15. | Petr Mikšátko | 12. náhradník | — | 61 (4.07 %) |
Věci veřejné 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | René Hroneš | Zvolen(a) | 1. | 133 (14.92 %) |
| 2. | Marek Paulíček | 6. náhradník | — ↓5 | 45 (5.05 %) |
| 3. | Kateřina Pikorová | 7. náhradník | — ↓5 | 31 (3.47 %) |
| 4. | Marek Fryš | 2. náhradník | — ↑1 | 100 (11.22 %) |
| 5. | Zbyněk Křivánek | 3. náhradník | — ↑1 | 83 (9.31 %) |
| 6. | Daniela Krůfová | 8. náhradník | — ↓3 | 28 (3.14 %) |
| 7. | Miloslav Bárta | 5. náhradník | — ↑1 | 67 (7.51 %) |
| 8. | Jiří Holeček | 1. náhradník | — ↑6 | 126 (14.14 %) |
| 9. | Milan Růžička | 9. náhradník | — ↓1 | 58 (6.5 %) |
| 10. | Danuta Štrougalová | 10. náhradník | — ↓1 | 54 (6.06 %) |
| 11. | Ester Fryšová | 11. náhradník | — ↓1 | 18 (2.02 %) |
| 12. | Valerián Spusta | 4. náhradník | — ↑7 | 73 (8.19 %) |
| 13. | Kateřina Křivánková | 12. náhradník | — | 23 (2.58 %) |
| 14. | Ivan Houdek | 13. náhradník | — | 21 (2.35 %) |
| 15. | Iveta Dejmková | 14. náhradník | — | 31 (3.47 %) |
Strana zelených 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Martin Půlpitel | Nezvolen(a) | — | 41 (14.33 %) |
| 2. | Ondřej Gattermayer | Nezvolen(a) | — | 25 (8.74 %) |
| 3. | Mirka Hofmanová | Nezvolen(a) | — | 20 (6.99 %) |
| 4. | Barbora Vrablíková | Nezvolen(a) | — | 16 (5.59 %) |
| 5. | Josef Gattermayer | Nezvolen(a) | — | 16 (5.59 %) |
| 6. | Bohumil Dvořák | Nezvolen(a) | — | 15 (5.24 %) |
| 7. | Václav Hermach | Nezvolen(a) | — | 31 (10.83 %) |
| 8. | Jan Kyzivát | Nezvolen(a) | — | 15 (5.24 %) |
| 9. | Petr Šilhavý | Nezvolen(a) | — | 17 (5.94 %) |
| 10. | Jana Klíčková | Nezvolen(a) | — | 15 (5.24 %) |
| 11. | Michal Maryško | Nezvolen(a) | — | 15 (5.24 %) |
| 12. | Dana Hermachová | Nezvolen(a) | — | 15 (5.24 %) |
| 13. | Josef Klíček | Nezvolen(a) | — | 16 (5.59 %) |
| 14. | Karel Hermach | Nezvolen(a) | — | 14 (4.89 %) |
| 15. | Filip Ježek | Nezvolen(a) | — | 15 (5.24 %) |