Volební období 2018 – 2022
Výsledky komunálních voleb města Slušovice
05. 10. 2018
Hlasovalo 1 164 z 2 377 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 11 listin
15 mandátů · 8 zvolených listin
15 mandátů · 8 zvolených listin
- SDRUŽENÍ PRO ROZVOJ A PODPORU SLUŠOVIC
- Sdružení nezávislých kandidátů
- Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
- Sdružení nezávislých kandidátů ZŠ Slušovice
- Sdružení nezávislých kandidátů Pro Slušovice
- SLUŠOVJANÉ 2018
- Sdružení nezávislých kandidátů - 2018
- Sbor dobrovolných hasičů
- SPORT PRO VŠECHNY
- Slušovjánek
- Česká strana sociálně demokratická
SDRUŽENÍ PRO ROZVOJ A PODPORU SLUŠOVIC 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Antonín Novák | Zvolen(a) | 1. | 321 (10.8 %) |
| 2. | Růžena Krupičková | Zvolen(a) | 2. | 304 (10.23 %) |
| 3. | Patrik Švejčara | Zvolen(a) | 3. | 200 (6.73 %) |
| 4. | Soňa Nováková | 1. náhradník | — | 215 (7.23 %) |
| 5. | Eva Korpasová | 2. náhradník | — | 213 (7.16 %) |
| 6. | Lucie Macurová | 3. náhradník | — | 192 (6.46 %) |
| 7. | Pavel Chrastina | 4. náhradník | — | 205 (6.9 %) |
| 8. | Pavel Böhm | 5. náhradník | — | 189 (6.36 %) |
| 9. | Milan Ingr | 6. náhradník | — | 177 (5.95 %) |
| 10. | David Bednařík | 7. náhradník | — | 182 (6.12 %) |
| 11. | David Krejčí | 8. náhradník | — | 181 (6.09 %) |
| 12. | Ondřej Machala | 9. náhradník | — | 167 (5.62 %) |
| 13. | Jiří Večeřa | 10. náhradník | — | 147 (4.94 %) |
| 14. | Žaneta Mikulíková | 11. náhradník | — | 136 (4.57 %) |
| 15. | Stanislav Pilař | 12. náhradník | — | 142 (4.77 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Hradecký | Zvolen(a) | 1. | 422 (15.96 %) |
| 2. | David Zbranek | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 187 (7.07 %) |
| 3. | Ivo Pešák | 1. náhradník | — ↓1 | 169 (6.39 %) |
| 4. | Zuzana Pavlíková | 2. náhradník | — ↓1 | 162 (6.12 %) |
| 5. | Milan Sousedík | 3. náhradník | — ↓1 | 148 (5.59 %) |
| 6. | Edita Kutrová | 4. náhradník | — ↓1 | 149 (5.63 %) |
| 7. | Miroslav Holík | 5. náhradník | — ↓1 | 160 (6.05 %) |
| 8. | Luděk Lunga | 6. náhradník | — ↓1 | 139 (5.25 %) |
| 9. | Miroslav Gargulák | Zvolen(a) | 2. ↑7 | 202 (7.64 %) |
| 10. | Stanislav Rafaj | 7. náhradník | — | 128 (4.84 %) |
| 11. | Laděna Freundová | 8. náhradník | — | 169 (6.39 %) |
| 12. | Oldřiška Dlabajová | 9. náhradník | — | 147 (5.56 %) |
| 13. | Pavel Drápal | 10. náhradník | — | 192 (7.26 %) |
| 14. | Pavel Barbořák | 11. náhradník | — | 123 (4.65 %) |
| 15. | Vladimír Hefka | 12. náhradník | — | 146 (5.52 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jan Fenyk | Zvolen(a) | 1. | 326 (13.03 %) |
| 2. | Michal Novák | 1. náhradník | — ↓2 | 157 (6.27 %) |
| 3. | Michal Machalíček | 2. náhradník | — ↓2 | 162 (6.47 %) |
| 4. | Dušan Matůšů | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 210 (8.39 %) |
| 5. | Renata Bednářová | 3. náhradník | — ↓1 | 154 (6.15 %) |
| 6. | Lukáš Pečiva | Zvolen(a) | 3. ↑3 | 185 (7.39 %) |
| 7. | Eva Huťťová | 4. náhradník | — | 150 (5.99 %) |
| 8. | Alois Kobylík | 5. náhradník | — | 166 (6.63 %) |
| 9. | Lenka Skočovská | 6. náhradník | — | 161 (6.43 %) |
| 10. | Jan Cimburek | 7. náhradník | — | 140 (5.59 %) |
| 11. | Petr Barbořák | 8. náhradník | — | 138 (5.51 %) |
| 12. | Josef Bečica | 9. náhradník | — | 130 (5.19 %) |
| 13. | Miroslav Vykopal | 10. náhradník | — | 163 (6.51 %) |
| 14. | Michal Jirkovský | 11. náhradník | — | 129 (5.15 %) |
| 15. | Jiří Buchta | 12. náhradník | — | 130 (5.19 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů ZŠ Slušovice 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Rostislav Šarman | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 311 (17.41 %) |
| 2. | Marek Dlabaja | 1. náhradník | — ↓1 | 207 (11.59 %) |
| 3. | Jindřich Elšík | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 425 (23.79 %) |
| 4. | Eva Vinklárková | 2. náhradník | — | 91 (5.09 %) |
| 5. | Emilie Elšíková | 3. náhradník | — | 106 (5.93 %) |
| 6. | Emilie Smilková | 4. náhradník | — | 68 (3.8 %) |
| 7. | Světlana Dlabajová | 5. náhradník | — | 74 (4.14 %) |
| 8. | Jiří Langer | 6. náhradník | — | 75 (4.19 %) |
| 9. | Renata Krajíčková | 7. náhradník | — | 76 (4.25 %) |
| 10. | Anna Jüngerová | 8. náhradník | — | 72 (4.03 %) |
| 11. | Marcela Malčíková | 9. náhradník | — | 58 (3.24 %) |
| 12. | Michaela Malčíková | 10. náhradník | — | 55 (3.07 %) |
| 13. | Dana Volčíková | 11. náhradník | — | 60 (3.35 %) |
| 14. | Danuše Žáčková | 12. náhradník | — | 56 (3.13 %) |
| 15. | Jitka Kolečkářová | 13. náhradník | — | 52 (2.91 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů Pro Slušovice 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Milan Kališ | Zvolen(a) | 1. | 249 (18.58 %) |
| 2. | Leo Pavlík | 1. náhradník | — | 163 (12.16 %) |
| 3. | Miloslav Bartoň | 4. náhradník | — ↓2 | 75 (5.59 %) |
| 4. | Radim Vinklárek | 5. náhradník | — ↓2 | 62 (4.62 %) |
| 5. | Petr Macík | 6. náhradník | — ↓2 | 58 (4.32 %) |
| 6. | Zdeněk Kráčalík | 7. náhradník | — ↓2 | 96 (7.16 %) |
| 7. | Kamil Elšík | 2. náhradník | — ↑4 | 128 (9.55 %) |
| 8. | Radomír Kališ | 3. náhradník | — ↑4 | 122 (9.1 %) |
| 9. | Jiří Krutiak | 8. náhradník | — | 56 (4.17 %) |
| 10. | Vlastimil Bednařík | 9. náhradník | — | 58 (4.32 %) |
| 11. | Michaela Jungmannová | 10. náhradník | — | 50 (3.73 %) |
| 12. | Pavel Sousedík | 11. náhradník | — | 65 (4.85 %) |
| 13. | Marie Böhmová | 12. náhradník | — | 46 (3.43 %) |
| 14. | Vladimír Škrabana | 13. náhradník | — | 61 (4.55 %) |
| 15. | Miroslav Šefl | 14. náhradník | — | 51 (3.8 %) |
SLUŠOVJANÉ 2018 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Karel Jarcovják | Zvolen(a) | 1. | 242 (22.83 %) |
| 2. | Martin Klíčník | 2. náhradník | — ↓1 | 84 (7.92 %) |
| 3. | Jana Zetíková | 3. náhradník | — ↓1 | 48 (4.52 %) |
| 4. | Libor Šnédar | 1. náhradník | — ↑2 | 87 (8.2 %) |
| 5. | Renáta Brázdová Jarcovjáková | 4. náhradník | — | 56 (5.28 %) |
| 6. | David Míček | 5. náhradník | — | 62 (5.84 %) |
| 7. | Milan Novák | 6. náhradník | — | 76 (7.16 %) |
| 8. | Martin Bartoň | 7. náhradník | — | 74 (6.98 %) |
| 9. | Milan Brázda | 8. náhradník | — | 46 (4.33 %) |
| 10. | David Finsterle | 9. náhradník | — | 66 (6.22 %) |
| 11. | Jakub Marušák | 10. náhradník | — | 48 (4.52 %) |
| 12. | Miroslav Pokorný | 11. náhradník | — | 45 (4.24 %) |
| 13. | Jiří Sedláček | 12. náhradník | — | 42 (3.96 %) |
| 14. | Richard Foltýn | 13. náhradník | — | 45 (4.24 %) |
| 15. | René Štěpánek | 14. náhradník | — | 39 (3.67 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů - 2018 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Rudolf Horák | Zvolen(a) | 1. | 198 (19.72 %) |
| 2. | Dalibor Střílka | 1. náhradník | — | 80 (7.96 %) |
| 3. | František Javora | 3. náhradník | — ↓1 | 60 (5.97 %) |
| 4. | Rudolf Michal | 4. náhradník | — ↓1 | 65 (6.47 %) |
| 5. | Tomáš Kolečkář | 2. náhradník | — ↑2 | 78 (7.76 %) |
| 6. | Milan Sousedík | 5. náhradník | — | 65 (6.47 %) |
| 7. | Jiří Skyba | 6. náhradník | — | 53 (5.27 %) |
| 8. | Rostislav Martinů | 7. náhradník | — | 62 (6.17 %) |
| 9. | Pavel Machalíček | 8. náhradník | — | 48 (4.78 %) |
| 10. | Jaromír Kobylík | 9. náhradník | — | 65 (6.47 %) |
| 11. | Eduard Müller | 10. náhradník | — | 53 (5.27 %) |
| 12. | Miroslav Kovář | 11. náhradník | — | 44 (4.38 %) |
| 13. | Pavel Polach | 12. náhradník | — | 55 (5.47 %) |
| 14. | Bohuslav Dvořák | 13. náhradník | — | 39 (3.88 %) |
| 15. | Martin Mika | 14. náhradník | — | 39 (3.88 %) |
Sbor dobrovolných hasičů 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miroslav Horák | Zvolen(a) | 1. | 213 (24.97 %) |
| 2. | Martin Kovář | 2. náhradník | — ↓1 | 70 (8.2 %) |
| 3. | Soňa Vlachynská | 1. náhradník | — ↑1 | 78 (9.14 %) |
| 4. | Marian Juřík | 3. náhradník | — | 47 (5.5 %) |
| 5. | Miroslav Horák | 4. náhradník | — | 56 (6.56 %) |
| 6. | René Zicha | 5. náhradník | — | 50 (5.86 %) |
| 7. | Oldřich Machalíček | 6. náhradník | — | 44 (5.15 %) |
| 8. | Patrik Kvasnica | 7. náhradník | — | 37 (4.33 %) |
| 9. | Natálie Frajtová | 8. náhradník | — | 40 (4.68 %) |
| 10. | Lubomír Chovanec | 9. náhradník | — | 34 (3.98 %) |
| 11. | Michaela Chovancová | 10. náhradník | — | 34 (3.98 %) |
| 12. | Monika Dolinová | 11. náhradník | — | 31 (3.63 %) |
| 13. | Denisa Škrabanová | 12. náhradník | — | 49 (5.74 %) |
| 14. | Eva Horáková | 13. náhradník | — | 24 (2.81 %) |
| 15. | Milan Staněk | 14. náhradník | — | 46 (5.39 %) |
SPORT PRO VŠECHNY 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lydie Staroveská | Nezvolen(a) | — | 193 (23.88 %) |
| 2. | Aneta Kupcová | Nezvolen(a) | — | 99 (12.25 %) |
| 3. | Květoslava Henzelýová | Nezvolen(a) | — | 45 (5.56 %) |
| 4. | Jarmila Malíková | Nezvolen(a) | — | 58 (7.17 %) |
| 5. | Eva Cikrytová | Nezvolen(a) | — | 44 (5.44 %) |
| 6. | Jakub Cikryt | Nezvolen(a) | — | 40 (4.95 %) |
| 7. | Pavlína Lukešová | Nezvolen(a) | — | 38 (4.7 %) |
| 8. | Alena Vrchovská | Nezvolen(a) | — | 35 (4.33 %) |
| 9. | Petr Marčík | Nezvolen(a) | — | 51 (6.31 %) |
| 10. | Marie Solanská | Nezvolen(a) | — | 43 (5.32 %) |
| 11. | Vlastimil Žáček | Nezvolen(a) | — | 32 (3.96 %) |
| 12. | Alice Matůšů | Nezvolen(a) | — | 33 (4.08 %) |
| 13. | Tomáš Čala | Nezvolen(a) | — | 27 (3.34 %) |
| 14. | Petr Kovář | Nezvolen(a) | — | 37 (4.57 %) |
| 15. | Michaela Řehová | Nezvolen(a) | — | 33 (4.08 %) |
Slušovjánek 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Marta Hefková | Nezvolen(a) | — | 161 (21.69 %) |
| 2. | Marek Mikláš | Nezvolen(a) | — | 113 (15.22 %) |
| 3. | Marcela Miklášová | Nezvolen(a) | — | 71 (9.56 %) |
| 4. | Věra Bořutová | Nezvolen(a) | — | 47 (6.33 %) |
| 5. | Lucie Ištvánková | Nezvolen(a) | — | 41 (5.52 %) |
| 6. | Michaela Kužílková | Nezvolen(a) | — | 57 (7.68 %) |
| 7. | Petra Matůšů | Nezvolen(a) | — | 29 (3.9 %) |
| 8. | Roman Bořuta | Nezvolen(a) | — | 45 (6.06 %) |
| 9. | Bronislava Nábělková | Nezvolen(a) | — | 32 (4.31 %) |
| 10. | Tereza Máčalová | Nezvolen(a) | — | 23 (3.09 %) |
| 11. | Veronika Pečivová | Nezvolen(a) | — | 50 (6.73 %) |
| 12. | Gabriela Janáčová | Nezvolen(a) | — | 20 (2.69 %) |
| 13. | Hana Nábělková | Nezvolen(a) | — | 19 (2.56 %) |
| 14. | Iveta Jakubová | Nezvolen(a) | — | 19 (2.56 %) |
| 15. | Martina Mašková | Nezvolen(a) | — | 15 (2.02 %) |
Česká strana sociálně demokratická 0 mandátů · 14 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zdeněk Karlach | Nezvolen(a) | — | 43 (12.99 %) |
| 2. | Naděžda Malinová | Nezvolen(a) | — | 20 (6.04 %) |
| 3. | Marie Horáková | Nezvolen(a) | — | 22 (6.64 %) |
| 4. | Miroslav Tomšů | Nezvolen(a) | — | 22 (6.64 %) |
| 5. | Pavel Vohník | Nezvolen(a) | — | 31 (9.36 %) |
| 6. | Zdeňka Kalinová | Nezvolen(a) | — | 27 (8.15 %) |
| 7. | Ivo Čejka | Nezvolen(a) | — | 24 (7.25 %) |
| 8. | Marek Kalina | Nezvolen(a) | — | 20 (6.04 %) |
| 9. | Evžen Gargulák | Nezvolen(a) | — | 20 (6.04 %) |
| 10. | Eva Křížková | Nezvolen(a) | — | 29 (8.76 %) |
| 11. | Petr Slabý | Nezvolen(a) | — | 18 (5.43 %) |
| 12. | Andrea Kvasnicová | Nezvolen(a) | — | 15 (4.53 %) |
| 13. | Stanislav Staněk | Nezvolen(a) | — | 21 (6.34 %) |
| 14. | Oldřich Gargulák | Nezvolen(a) | — | 19 (5.74 %) |