Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb města Slušovice
10. 10. 2014
Hlasovalo 1 248 z 2 372 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 11 listin
15 mandátů · 9 zvolených listin
15 mandátů · 9 zvolených listin
- Sdružení nezávislých kandidátů
- SDRUŽENÍ PRO ROZVOJ A PODPORU SLUŠOVIC
- Sdružení nezávislých kandidátů ZŠ Slušovice
- Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
- Sdružení nezávislých kandidátů - 2014
- TRADICE-SOUČASNOST-BUDOUCNOST
- Slušovjané
- Sdružení nezávislých kandidátů SLUŠOVJÁNEK
- Sbor dobrovolných hasičů
- Nezávislé sdružení, myslivců, včelařů a ochránců přírody.
- Česká strana sociálně demokratická
Sdružení nezávislých kandidátů 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Hradecký | Zvolen(a) | 1. | 545 (15.62 %) |
| 2. | Milan Kališ | Zvolen(a) | 2. | 390 (11.18 %) |
| 3. | Miroslav Gargulák | Zvolen(a) | 3. | 304 (8.71 %) |
| 4. | Pavel Chrastina | 1. náhradník | — | 228 (6.53 %) |
| 5. | Zdeněk Kráčalík | 2. náhradník | — | 202 (5.79 %) |
| 6. | Magdalena Rapantová | 3. náhradník | — | 224 (6.42 %) |
| 7. | Pavel Sousedík | 4. náhradník | — | 209 (5.99 %) |
| 8. | Laděna Freundová | 5. náhradník | — | 198 (5.67 %) |
| 9. | Josef Bednařík | 6. náhradník | — | 174 (4.98 %) |
| 10. | Radomír Kališ | 7. náhradník | — | 197 (5.64 %) |
| 11. | Kamil Elšík | 8. náhradník | — | 220 (6.3 %) |
| 12. | Petr Macík | 9. náhradník | — | 140 (4.01 %) |
| 13. | Jiří Večeřa | 10. náhradník | — | 148 (4.24 %) |
| 14. | Jana Kapustová | 11. náhradník | — | 195 (5.59 %) |
| 15. | Miroslav Šefl | 12. náhradník | — | 113 (3.24 %) |
SDRUŽENÍ PRO ROZVOJ A PODPORU SLUŠOVIC 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Antonín Novák | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 295 (10.95 %) |
| 2. | Pavel Bőhm | 2. náhradník | — ↓3 | 195 (7.24 %) |
| 3. | Soňa Nováková | 1. náhradník | — ↓1 | 211 (7.83 %) |
| 4. | Petr Staroveský | Zvolen(a) | 1. ↑3 | 299 (11.1 %) |
| 5. | Michaela Greplová | 3. náhradník | — ↓1 | 183 (6.79 %) |
| 6. | Eva Korpasová | 4. náhradník | — ↓1 | 161 (5.97 %) |
| 7. | Růžena Krupičková | Zvolen(a) | 3. ↑4 | 228 (8.46 %) |
| 8. | David Krejčí | 5. náhradník | — | 174 (6.46 %) |
| 9. | David Gajdůšek | 6. náhradník | — | 153 (5.68 %) |
| 10. | Milan Ingr | 7. náhradník | — | 140 (5.19 %) |
| 11. | Patrik Švejčara | 8. náhradník | — | 148 (5.49 %) |
| 12. | Jan Fenyk | 9. náhradník | — | 153 (5.68 %) |
| 13. | Daniel Polaštík | 10. náhradník | — | 131 (4.86 %) |
| 14. | Michal Mrázek | 11. náhradník | — | 117 (4.34 %) |
| 15. | Žaneta Mikulíková | 12. náhradník | — | 105 (3.89 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů ZŠ Slušovice 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jindřich Elšík | Zvolen(a) | 1. | 633 (24.84 %) |
| 2. | Rostislav Šarman | Zvolen(a) | 2. | 320 (12.55 %) |
| 3. | Marek Dlabaja | 1. náhradník | — | 270 (10.59 %) |
| 4. | Věra Janská | 2. náhradník | — | 126 (4.94 %) |
| 5. | Eva Vinklárková | 3. náhradník | — | 133 (5.21 %) |
| 6. | Emilie Elšíková | 4. náhradník | — | 164 (6.43 %) |
| 7. | Emilie Smilková | 5. náhradník | — | 119 (4.67 %) |
| 8. | Světlana Dlabajová | 6. náhradník | — | 116 (4.55 %) |
| 9. | Jiří Langer | 7. náhradník | — | 119 (4.67 %) |
| 10. | Renata Krajíčková | 8. náhradník | — | 110 (4.31 %) |
| 11. | Anna Jüngerová | 9. náhradník | — | 105 (4.12 %) |
| 12. | Marcela Malčíková | 10. náhradník | — | 91 (3.57 %) |
| 13. | Dana Volčíková | 11. náhradník | — | 86 (3.37 %) |
| 14. | Danuše Žáčková | 12. náhradník | — | 78 (3.06 %) |
| 15. | Jitka Kolečkářová | 13. náhradník | — | 78 (3.06 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jan Fenyk | Zvolen(a) | 1. | 213 (10.95 %) |
| 2. | Eva Huťťová | 5. náhradník | — ↓5 | 129 (6.63 %) |
| 3. | Jaroslav Pečiva | 1. náhradník | — | 165 (8.48 %) |
| 4. | František Pavelka | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 173 (8.89 %) |
| 5. | Dušan Matůšů | 2. náhradník | — ↑1 | 147 (7.55 %) |
| 6. | Pavel Štefka | 6. náhradník | — ↓2 | 115 (5.91 %) |
| 7. | Stanislava Hillerová | 7. náhradník | — ↓2 | 120 (6.16 %) |
| 8. | Michal Jirkovský | 8. náhradník | — ↓2 | 128 (6.58 %) |
| 9. | Alois Kobylík | 4. náhradník | — ↑3 | 145 (7.45 %) |
| 10. | Anna Skočovská | 3. náhradník | — ↑5 | 147 (7.55 %) |
| 11. | Petra Kapustová | 9. náhradník | — | 105 (5.39 %) |
| 12. | Eduard Oškera | 10. náhradník | — | 104 (5.34 %) |
| 13. | Josef Bečica | 11. náhradník | — | 101 (5.19 %) |
| 14. | Edita Horáková | 12. náhradník | — | 86 (4.42 %) |
| 15. | Petr Oškera | 13. náhradník | — | 67 (3.44 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů - 2014 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Rudolf Horák | Zvolen(a) | 1. | 247 (20.13 %) |
| 2. | Dalibor Střílka | 1. náhradník | — | 113 (9.2 %) |
| 3. | Rudolf Michal | 2. náhradník | — | 98 (7.98 %) |
| 4. | Marek Mikláš | 5. náhradník | — ↓2 | 86 (7 %) |
| 5. | Milan Sousedík | 3. náhradník | — ↑1 | 95 (7.74 %) |
| 6. | Tomáš Kolečkář | 4. náhradník | — ↑1 | 95 (7.74 %) |
| 7. | František Javora | 6. náhradník | — | 50 (4.07 %) |
| 8. | Edvard Müller | 7. náhradník | — | 80 (6.51 %) |
| 9. | Miroslav Kovář | 8. náhradník | — | 45 (3.66 %) |
| 10. | Jiří Skyba | 9. náhradník | — | 66 (5.37 %) |
| 11. | Pavel Machalíček | 10. náhradník | — | 65 (5.29 %) |
| 12. | Martin Mika | 11. náhradník | — | 42 (3.42 %) |
| 13. | Irena Láníčková | 12. náhradník | — | 58 (4.72 %) |
| 14. | Kateřina Brzková | 13. náhradník | — | 49 (3.99 %) |
| 15. | Bohuslav Dvořák | 14. náhradník | — | 38 (3.09 %) |
TRADICE-SOUČASNOST-BUDOUCNOST 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Radek Vraj | Zvolen(a) | 1. | 172 (15.57 %) |
| 2. | Leo Pavlík | 1. náhradník | — | 163 (14.76 %) |
| 3. | Zdeněk Karlach | 3. náhradník | — ↓1 | 46 (4.16 %) |
| 4. | Pavel Drápal | 2. náhradník | — ↑1 | 148 (13.4 %) |
| 5. | Pavel Vohník | 4. náhradník | — | 50 (4.52 %) |
| 6. | Pavel Škrabana | 5. náhradník | — | 59 (5.34 %) |
| 7. | Roman Štalmach | 6. náhradník | — | 53 (4.8 %) |
| 8. | Gabriela Pavlíková | 7. náhradník | — | 50 (4.52 %) |
| 9. | Vladimír Škrabana | 8. náhradník | — | 62 (5.61 %) |
| 10. | Ilona Drgová | 9. náhradník | — | 48 (4.34 %) |
| 11. | Tomáš Krisl | 10. náhradník | — | 53 (4.8 %) |
| 12. | Jiří Fišnar | 11. náhradník | — | 61 (5.52 %) |
| 13. | Zdeňka Kalinová | 12. náhradník | — | 46 (4.16 %) |
| 14. | Blanka Pavlíková | 13. náhradník | — | 42 (3.8 %) |
| 15. | Ivo Čejka | 14. náhradník | — | 51 (4.61 %) |
Slušovjané 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Karel Jarcovják | Zvolen(a) | 1. | 243 (24.13 %) |
| 2. | Martin Klíčník | 1. náhradník | — | 93 (9.23 %) |
| 3. | Jana Zetíková | 4. náhradník | — ↓2 | 46 (4.56 %) |
| 4. | Libor Šnédar | 2. náhradník | — ↑1 | 89 (8.83 %) |
| 5. | Renáta Brázdová Jarcovjáková | 5. náhradník | — ↓1 | 57 (5.66 %) |
| 6. | Milan Novák | 3. náhradník | — ↑2 | 76 (7.54 %) |
| 7. | Martina Frajtová | 6. náhradník | — | 44 (4.36 %) |
| 8. | Milan Brázda | 7. náhradník | — | 42 (4.17 %) |
| 9. | Jakub Marušák | 8. náhradník | — | 45 (4.46 %) |
| 10. | Michaela Chromková | 9. náhradník | — | 42 (4.17 %) |
| 11. | Lenka Kapustová | 10. náhradník | — | 69 (6.85 %) |
| 12. | Miroslav Pokorný | 11. náhradník | — | 52 (5.16 %) |
| 13. | Jaromíra Mrázková | 12. náhradník | — | 40 (3.97 %) |
| 14. | David Zelík | 13. náhradník | — | 35 (3.47 %) |
| 15. | František Pícha | 14. náhradník | — | 34 (3.37 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů SLUŠOVJÁNEK 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Marta Hefková | Zvolen(a) | 1. | 172 (17.62 %) |
| 2. | Marcela Miklášová | 1. náhradník | — | 84 (8.6 %) |
| 3. | Lucie Ištvánková | 5. náhradník | — ↓3 | 53 (5.43 %) |
| 4. | Petra Matůšů | 6. náhradník | — ↓3 | 55 (5.63 %) |
| 5. | Kateřina Oškerová Machovská | 2. náhradník | — ↑2 | 82 (8.4 %) |
| 6. | Bronislava Nábělková | 7. náhradník | — ↓2 | 49 (5.02 %) |
| 7. | Veronika Pečivová | 4. náhradník | — ↑2 | 76 (7.78 %) |
| 8. | Šárka Ingrová | 8. náhradník | — ↓1 | 58 (5.94 %) |
| 9. | Michaela Kužílková | 9. náhradník | — ↓1 | 66 (6.76 %) |
| 10. | Monika Štěpánů | 10. náhradník | — ↓1 | 33 (3.38 %) |
| 11. | Martina Šišková | 11. náhradník | — ↓1 | 33 (3.38 %) |
| 12. | Magdalena Minaříková | 12. náhradník | — ↓1 | 54 (5.53 %) |
| 13. | David Frajt | 13. náhradník | — ↓1 | 43 (4.4 %) |
| 14. | Radek Kluzák | 14. náhradník | — ↓1 | 36 (3.68 %) |
| 15. | Vladimír Hefka | 3. náhradník | — ↑11 | 82 (8.4 %) |
Sbor dobrovolných hasičů 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miroslav Horák | Zvolen(a) | 1. | 204 (22.79 %) |
| 2. | Martin Kovář | 3. náhradník | — ↓2 | 57 (6.36 %) |
| 3. | Soňa Vlachynská | 1. náhradník | — ↑1 | 112 (12.51 %) |
| 4. | Dalibor Mika | 2. náhradník | — ↑1 | 80 (8.93 %) |
| 5. | Miroslav Horák | 4. náhradník | — | 62 (6.92 %) |
| 6. | Jakub Staněk | 5. náhradník | — | 48 (5.36 %) |
| 7. | Milan Staněk | 6. náhradník | — | 54 (6.03 %) |
| 8. | Vladimír Staněk | 7. náhradník | — | 39 (4.35 %) |
| 9. | Stanislav Škabraha | 8. náhradník | — | 32 (3.57 %) |
| 10. | Jakub Kuňák | 9. náhradník | — | 33 (3.68 %) |
| 11. | Marian Juřík | 10. náhradník | — | 33 (3.68 %) |
| 12. | Pavlína Lukešová | 11. náhradník | — | 26 (2.9 %) |
| 13. | Pavel Grecman | 12. náhradník | — | 26 (2.9 %) |
| 14. | Radim Tomšíček | 13. náhradník | — | 27 (3.01 %) |
| 15. | Svatopluk Matůšů | 14. náhradník | — | 62 (6.92 %) |
Nezávislé sdružení, myslivců, včelařů a ochránců přírody. 0 mandátů · 8 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Josef Šťasta | Nezvolen(a) | — | 58 (14.68 %) |
| 2. | Eduard Oškera | Nezvolen(a) | — | 57 (14.43 %) |
| 3. | František Matyák | Nezvolen(a) | — | 50 (12.65 %) |
| 4. | Richard Foltýn | Nezvolen(a) | — | 64 (16.2 %) |
| 5. | Petr Vajdák | Nezvolen(a) | — | 48 (12.15 %) |
| 6. | Josef Vinklárek | Nezvolen(a) | — | 40 (10.12 %) |
| 7. | Josef Kolář | Nezvolen(a) | — | 33 (8.35 %) |
| 8. | Pavel Krupík | Nezvolen(a) | — | 45 (11.39 %) |
Česká strana sociálně demokratická 0 mandátů · 3 kandidáti
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Markéta Kuželová | Nezvolen(a) | — | 28 (32.94 %) |
| 2. | Milan Škrabana | Nezvolen(a) | — | 27 (31.76 %) |
| 3. | Radek Kužela | Nezvolen(a) | — | 30 (35.29 %) |