Volební období 2010 – 2014
Výsledky komunálních voleb města Slušovice
15. 10. 2010
Hlasovalo 1 413 z 2 421 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 13 listin
15 mandátů · 11 zvolených listin
15 mandátů · 11 zvolených listin
- Občanská demokratická strana
- Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
- Sdružení občanů Slušovic
- Sdružení nezávislých kandidátů - 2010
- Sdružení nezávislých kandidátů ZŠ Slušovice
- Sdružení nezávislých kandidátů - Živnostníci a spol.
- Sdružení nezávislých kandidátů - Slušovjané
- Sdružení nezávislých kandidátů - Prosperující Slušovice
- Sport a kultura ve Slušovicích
- Sdružení nezávislých kandidátů
- Sbor dobrovolných hasičů
- Nestraníci
- Česká strana sociálně demokratická
Občanská demokratická strana 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Soňa Nováková | Zvolen(a) | 1. | 313 (9.55 %) |
| 2. | Antonín Novák | 1. náhradník | — ↓2 | 235 (7.17 %) |
| 3. | Jakub Marušák | 2. náhradník | — ↓2 | 184 (5.61 %) |
| 4. | Dagmar Dostálová | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 272 (8.3 %) |
| 5. | Vladimír Vlachynský | Zvolen(a) | 3. ↑2 | 267 (8.15 %) |
| 6. | Pavel Böhm | 3. náhradník | — | 213 (6.5 %) |
| 7. | Ota Střílka | 4. náhradník | — | 202 (6.16 %) |
| 8. | Libor Jaška | 5. náhradník | — | 208 (6.35 %) |
| 9. | Vladimír Žůrek | 6. náhradník | — | 188 (5.74 %) |
| 10. | David Krejčí | 7. náhradník | — | 222 (6.77 %) |
| 11. | Petr Řihák | 8. náhradník | — | 204 (6.22 %) |
| 12. | Michal Mrázek | 9. náhradník | — | 200 (6.1 %) |
| 13. | Jan Fenyk | 10. náhradník | — | 227 (6.93 %) |
| 14. | Žaneta Mikulíková | 11. náhradník | — | 177 (5.4 %) |
| 15. | Michaela Maštalířová | 12. náhradník | — | 163 (4.97 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | František Pavelka | 1. náhradník | — ↓3 | 230 (8.13 %) |
| 2. | Blanka Lisovská | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 404 (14.28 %) |
| 3. | Petr Hradecký | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 309 (10.92 %) |
| 4. | Jaroslav Pečiva | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 239 (8.44 %) |
| 5. | Alois Kobylík | 2. náhradník | — | 224 (7.91 %) |
| 6. | Eva Huťťová | 3. náhradník | — | 162 (5.72 %) |
| 7. | Pavel Štefka | 4. náhradník | — | 152 (5.37 %) |
| 8. | Eva Vinklárková | 5. náhradník | — | 164 (5.79 %) |
| 9. | Josef Bečica | 6. náhradník | — | 158 (5.58 %) |
| 10. | Marie Vaňharová | 7. náhradník | — | 134 (4.73 %) |
| 11. | Kateřina Oškerová | 8. náhradník | — | 130 (4.59 %) |
| 12. | Anna Pečivová | 9. náhradník | — | 167 (5.9 %) |
| 13. | Marie Manďáková | 10. náhradník | — | 118 (4.17 %) |
| 14. | Iveta Juchelková | 11. náhradník | — | 128 (4.52 %) |
| 15. | Jan Zlámal | 12. náhradník | — | 110 (3.88 %) |
Sdružení občanů Slušovic 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Martin Volčík | 1. náhradník | — ↓1 | 177 (9.57 %) |
| 2. | Josef Krajíček | 2. náhradník | — ↓1 | 166 (8.98 %) |
| 3. | Iveta Kolajová | 4. náhradník | — ↓2 | 118 (6.38 %) |
| 4. | Lucien Rudl | 3. náhradník | — | 139 (7.52 %) |
| 5. | Alena Vrchovská | 5. náhradník | — ↓1 | 123 (6.65 %) |
| 6. | Petr Jungmann | 6. náhradník | — ↓1 | 127 (6.87 %) |
| 7. | Petr Dolanský | 7. náhradník | — ↓1 | 129 (6.98 %) |
| 8. | Ján Buriánek | 8. náhradník | — ↓1 | 119 (6.43 %) |
| 9. | Daniel Žáček | 9. náhradník | — ↓1 | 107 (5.79 %) |
| 10. | Radek Vraj | Zvolen(a) | 1. ↑9 | 178 (9.63 %) |
| 11. | Libuše Machalová | 10. náhradník | — | 97 (5.24 %) |
| 12. | Michaela Greplová | 11. náhradník | — | 88 (4.76 %) |
| 13. | Radim Koutek | 12. náhradník | — | 94 (5.08 %) |
| 14. | Hana Kořenková | 13. náhradník | — | 95 (5.14 %) |
| 15. | Michal Šaur | 14. náhradník | — | 91 (4.92 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů - 2010 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Rudolf Horák | Zvolen(a) | 1. | 308 (19.93 %) |
| 2. | Dalibor Střílka | 2. náhradník | — ↓1 | 134 (8.67 %) |
| 3. | Rudolf Michal | 1. náhradník | — ↑1 | 145 (9.38 %) |
| 4. | Irena Láníčková | 5. náhradník | — ↓2 | 63 (4.07 %) |
| 5. | František Javora | 6. náhradník | — ↓2 | 91 (5.88 %) |
| 6. | Eduard Müller | 7. náhradník | — ↓2 | 89 (5.76 %) |
| 7. | Tomáš Kolečkář | 4. náhradník | — ↑2 | 131 (8.47 %) |
| 8. | Milan Sousedík | 3. náhradník | — ↑4 | 133 (8.6 %) |
| 9. | Miroslav Kovář | 8. náhradník | — | 82 (5.3 %) |
| 10. | Miroslav Hlavenka | 9. náhradník | — | 58 (3.75 %) |
| 11. | Kateřina Brzková | 10. náhradník | — | 62 (4.01 %) |
| 12. | Jaromír Krejčí | 11. náhradník | — | 66 (4.27 %) |
| 13. | Jiří Skyba | 12. náhradník | — | 74 (4.78 %) |
| 14. | František Matyák | 13. náhradník | — | 57 (3.68 %) |
| 15. | Bohuslav Dvořák | 14. náhradník | — | 52 (3.36 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů ZŠ Slušovice 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jindřich Elšík | Zvolen(a) | 1. | 419 (28.52 %) |
| 2. | Marek Dlabaja | 2. náhradník | — ↓1 | 178 (12.11 %) |
| 3. | Růžena Krupičková | 1. náhradník | — ↑1 | 183 (12.45 %) |
| 4. | Věra Janská | 4. náhradník | — ↓1 | 67 (4.56 %) |
| 5. | Emilie Elšíková | 5. náhradník | — ↓1 | 82 (5.58 %) |
| 6. | Světlana Dlabajová | 6. náhradník | — ↓1 | 51 (3.47 %) |
| 7. | Emilie Smilková | 7. náhradník | — ↓1 | 65 (4.42 %) |
| 8. | Jiří Langer | 8. náhradník | — ↓1 | 44 (2.99 %) |
| 9. | Rostislav Šarman | 3. náhradník | — ↑5 | 111 (7.55 %) |
| 10. | Renata Krajíčková | 9. náhradník | — | 54 (3.67 %) |
| 11. | Anna Jüngerová | 10. náhradník | — | 49 (3.33 %) |
| 12. | Marcela Malčíková | 11. náhradník | — | 43 (2.92 %) |
| 13. | Dana Volčíková | 12. náhradník | — | 31 (2.11 %) |
| 14. | Danuše Žáčková | 13. náhradník | — | 53 (3.6 %) |
| 15. | Jitka Kolečkářová | 14. náhradník | — | 39 (2.65 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů - Živnostníci a spol. 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Milan Kališ | Zvolen(a) | 1. | 309 (22.08 %) |
| 2. | Vlastimil Bednařík | 3. náhradník | — ↓2 | 82 (5.86 %) |
| 3. | Radim Vinklárek | 4. náhradník | — ↓2 | 86 (6.14 %) |
| 4. | Petr Macík | 5. náhradník | — ↓2 | 75 (5.36 %) |
| 5. | Bohumil Zbranek | 6. náhradník | — ↓2 | 93 (6.64 %) |
| 6. | Roman Štalmach | 7. náhradník | — ↓2 | 57 (4.07 %) |
| 7. | Pavel Chrastina | 1. náhradník | — ↑5 | 108 (7.71 %) |
| 8. | Zdeněk Kráčalík | 8. náhradník | — ↓1 | 89 (6.36 %) |
| 9. | Zita Trunkátová | 9. náhradník | — ↓1 | 51 (3.64 %) |
| 10. | Jiří Krutiak | 10. náhradník | — ↓1 | 72 (5.14 %) |
| 11. | Pavel Sousedík | 11. náhradník | — ↓1 | 96 (6.86 %) |
| 12. | Radomír Kališ | 2. náhradník | — ↑9 | 108 (7.71 %) |
| 13. | Josef Hamšík | 12. náhradník | — | 80 (5.71 %) |
| 14. | Radek Zvonek | 13. náhradník | — | 51 (3.64 %) |
| 15. | Daniel Vajík | 14. náhradník | — | 42 (3 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů - Slušovjané 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Karel Jarcovják | 1. náhradník | — ↓1 | 243 (17.8 %) |
| 2. | Martin Klíčník | 3. náhradník | — ↓2 | 125 (9.15 %) |
| 3. | Jana Zetíková | 5. náhradník | — ↓3 | 52 (3.8 %) |
| 4. | Libor Šnédar | 2. náhradník | — ↑1 | 127 (9.3 %) |
| 5. | Milan Novák | 4. náhradník | — | 103 (7.54 %) |
| 6. | Aleš Tkadlec | Zvolen(a) | 1. ↑5 | 271 (19.85 %) |
| 7. | Jaroslava Machalíčková | 6. náhradník | — | 68 (4.98 %) |
| 8. | Erika Krutiaková | 7. náhradník | — | 83 (6.08 %) |
| 9. | Milan Brázda | 8. náhradník | — | 44 (3.22 %) |
| 10. | Jarmila Tomšů | 9. náhradník | — | 48 (3.51 %) |
| 11. | Martina Frajtová | 10. náhradník | — | 43 (3.15 %) |
| 12. | Renáta Brázdová Jarcovjáková | 11. náhradník | — | 44 (3.22 %) |
| 13. | Michaela Chromková | 12. náhradník | — | 40 (2.93 %) |
| 14. | David Zelík | 13. náhradník | — | 42 (3.07 %) |
| 15. | Marek Chovanec | 14. náhradník | — | 32 (2.34 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů - Prosperující Slušovice 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Leo Pavlík | Zvolen(a) | 1. | 198 (15.46 %) |
| 2. | Emil Urban | 2. náhradník | — ↓1 | 88 (6.87 %) |
| 3. | Ivana Lysoňková | 3. náhradník | — ↓1 | 69 (5.39 %) |
| 4. | Lenka Kapustová | 1. náhradník | — ↑2 | 126 (9.84 %) |
| 5. | Vladimír Škrabana | 4. náhradník | — | 76 (5.93 %) |
| 6. | Gabriela Pavlíková | 5. náhradník | — | 72 (5.62 %) |
| 7. | Marie Böhmová | 6. náhradník | — | 74 (5.78 %) |
| 8. | Michal Chovanec | 7. náhradník | — | 66 (5.15 %) |
| 9. | Eva Krislová | 8. náhradník | — | 77 (6.01 %) |
| 10. | Petr Gazdoš | 9. náhradník | — | 73 (5.7 %) |
| 11. | Bohuslav Adamus | 10. náhradník | — | 66 (5.15 %) |
| 12. | Marek Lysoněk | 11. náhradník | — | 81 (6.32 %) |
| 13. | Pavel Škrabana | 12. náhradník | — | 54 (4.21 %) |
| 14. | Tomáš Krisl | 13. náhradník | — | 80 (6.25 %) |
| 15. | Šárka Chovancová | 14. náhradník | — | 80 (6.25 %) |
Sport a kultura ve Slušovicích 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Staroveský | Zvolen(a) | 1. | 313 (24.82 %) |
| 2. | Jakub Henzelý | 3. náhradník | — ↓2 | 81 (6.42 %) |
| 3. | Lýdie Staroveská | 1. náhradník | — ↑1 | 200 (15.86 %) |
| 4. | Patrik Švejčara | 4. náhradník | — ↓1 | 62 (4.91 %) |
| 5. | Květoslava Henzelýová | 5. náhradník | — ↓1 | 41 (3.25 %) |
| 6. | Jiří Dřevikovský | 6. náhradník | — ↓1 | 52 (4.12 %) |
| 7. | Aneta Kupcová | 2. náhradník | — ↑4 | 124 (9.83 %) |
| 8. | Eva Staroveská | 7. náhradník | — | 77 (6.1 %) |
| 9. | Jana Staroveská | 8. náhradník | — | 54 (4.28 %) |
| 10. | Alena Vykopalová | 9. náhradník | — | 65 (5.15 %) |
| 11. | Alice Matůšů | 10. náhradník | — | 36 (2.85 %) |
| 12. | Anna Polachová | 11. náhradník | — | 55 (4.36 %) |
| 13. | Gabriela Dřevikovská | 12. náhradník | — | 24 (1.9 %) |
| 14. | Jakub Matůšů | 13. náhradník | — | 23 (1.82 %) |
| 15. | Jarmila Malíková | 14. náhradník | — | 54 (4.28 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Drápal | 1. náhradník | — ↓1 | 173 (16.82 %) |
| 2. | Miroslav Gargulák | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 184 (17.89 %) |
| 3. | Jindřich Šeďa | 2. náhradník | — | 117 (11.38 %) |
| 4. | Eva Pešáková | 4. náhradník | — ↓1 | 52 (5.05 %) |
| 5. | Pavel Buriánek | 5. náhradník | — ↓1 | 45 (4.37 %) |
| 6. | Miroslav Gargulák | 6. náhradník | — ↓1 | 58 (5.64 %) |
| 7. | Radovan Slaměník | 3. náhradník | — ↑3 | 87 (8.46 %) |
| 8. | Ivo Pešák | 7. náhradník | — | 39 (3.79 %) |
| 9. | Petr Kovář | 8. náhradník | — | 44 (4.28 %) |
| 10. | Michal Pavlík | 9. náhradník | — | 40 (3.89 %) |
| 11. | Miroslav Vykopal | 10. náhradník | — | 55 (5.35 %) |
| 12. | Miroslav Sousedík | 11. náhradník | — | 28 (2.72 %) |
| 13. | Jaromír Kobylík | 12. náhradník | — | 60 (5.83 %) |
| 14. | Marcela Čalová | 13. náhradník | — | 24 (2.33 %) |
| 15. | Bohumil Březík | 14. náhradník | — | 22 (2.14 %) |
Sbor dobrovolných hasičů 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miroslav Horák | Zvolen(a) | 1. | 201 (20.16 %) |
| 2. | Dalibor Mika | 1. náhradník | — | 115 (11.53 %) |
| 3. | Soňa Vlachynská | 2. náhradník | — | 106 (10.63 %) |
| 4. | Svatopluk Matůšů | 3. náhradník | — | 96 (9.62 %) |
| 5. | Vladimír Staněk | 4. náhradník | — | 53 (5.31 %) |
| 6. | Jakub Staněk | 5. náhradník | — | 51 (5.11 %) |
| 7. | Martin Kovář | 6. náhradník | — | 48 (4.81 %) |
| 8. | Stanislav Škabraha | 7. náhradník | — | 41 (4.11 %) |
| 9. | Vladimír Elšík | 8. náhradník | — | 56 (5.61 %) |
| 10. | Petr Novák | 9. náhradník | — | 37 (3.71 %) |
| 11. | Jakub Kuňák | 10. náhradník | — | 31 (3.1 %) |
| 12. | Milan Staněk | 11. náhradník | — | 56 (5.61 %) |
| 13. | Petr Oškera | 12. náhradník | — | 32 (3.2 %) |
| 14. | Eva Kapustová | 13. náhradník | — | 36 (3.61 %) |
| 15. | Petra Vlachynská | 14. náhradník | — | 38 (3.81 %) |
Nestraníci 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Hana Juchelková | Nezvolen(a) | — | 139 (17.03 %) |
| 2. | Jan Cimburek | Nezvolen(a) | — | 47 (5.75 %) |
| 3. | Martina Krajčová | Nezvolen(a) | — | 34 (4.16 %) |
| 4. | Radek Hefka | Nezvolen(a) | — | 136 (16.66 %) |
| 5. | Magdalena Rapantová | Nezvolen(a) | — | 84 (10.29 %) |
| 6. | Lukáš Pečiva | Nezvolen(a) | — | 117 (14.33 %) |
| 7. | Lenka Skočovská | Nezvolen(a) | — | 54 (6.61 %) |
| 8. | Růžena Cimburková | Nezvolen(a) | — | 34 (4.16 %) |
| 9. | Laděna Freundová | Nezvolen(a) | — | 63 (7.72 %) |
| 10. | Martin Kobylík | Nezvolen(a) | — | 26 (3.18 %) |
| 11. | Marie Matůšů | Nezvolen(a) | — | 19 (2.32 %) |
| 12. | Matouš Huťťa | Nezvolen(a) | — | 19 (2.32 %) |
| 13. | Pavel Štefka | Nezvolen(a) | — | 13 (1.59 %) |
| 14. | Martin Lisovský | Nezvolen(a) | — | 16 (1.96 %) |
| 15. | Anna Pavelková | Nezvolen(a) | — | 15 (1.83 %) |
Česká strana sociálně demokratická 0 mandátů · 11 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Markéta Kuželová | Nezvolen(a) | — | 74 (11.63 %) |
| 2. | Vladimír Daněk | Nezvolen(a) | — | 67 (10.53 %) |
| 3. | Milan Škrabana | Nezvolen(a) | — | 58 (9.11 %) |
| 4. | Jitka Bednaříková | Nezvolen(a) | — | 86 (13.52 %) |
| 5. | Ludmila Daňková | Nezvolen(a) | — | 50 (7.86 %) |
| 6. | Anna Grecmanová | Nezvolen(a) | — | 65 (10.22 %) |
| 7. | Evžen Gargulák | Nezvolen(a) | — | 54 (8.49 %) |
| 8. | Radek Kužela | Nezvolen(a) | — | 45 (7.07 %) |
| 9. | Josef Kresta | Nezvolen(a) | — | 56 (8.8 %) |
| 10. | Ladislav Váňa | Nezvolen(a) | — | 40 (6.28 %) |
| 11. | Roman Válek | Nezvolen(a) | — | 41 (6.44 %) |