Volební období 2026 – dosud
Výsledky komunálních voleb obce Sloupnice
09. 10. 2026
Hlasovalo 787 z 1 407 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 3 listiny
15 mandátů · 3 zvolené listiny
15 mandátů · 3 zvolené listiny
ŽIVÁ SLOUPNICE 6 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | David Millich | Zvolen(a) | 5. ↓4 | 290 (7.42 %) |
| 2. | Martin Škeřík | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 492 (12.59 %) |
| 3. | Petr Lenoch | Zvolen(a) | 6. ↓3 | 290 (7.42 %) |
| 4. | Daniel Kadidlo | 1. náhradník | — ↓3 | 256 (6.55 %) |
| 5. | Marcela Šejblová | 2. náhradník | — ↓3 | 257 (6.57 %) |
| 6. | Milan Tonar | Zvolen(a) | 3. ↑3 | 306 (7.83 %) |
| 7. | Gabriela Famfulíková | 3. náhradník | — ↓2 | 260 (6.65 %) |
| 8. | Jaroslav Novák | Zvolen(a) | 4. ↑4 | 306 (7.83 %) |
| 9. | Josef Šplíchal | 4. náhradník | — ↓1 | 135 (3.45 %) |
| 10. | Blanka Doubravová | 5. náhradník | — ↓1 | 215 (5.5 %) |
| 11. | Kateřina Millichová | 6. náhradník | — ↓1 | 187 (4.78 %) |
| 12. | Iva Janecká | 7. náhradník | — ↓1 | 177 (4.53 %) |
| 13. | Martina Lenochová Karlíková | 8. náhradník | — ↓1 | 188 (4.81 %) |
| 14. | Tomáš Fiedler | 9. náhradník | — ↓1 | 197 (5.04 %) |
| 15. | Josef Škeřík | Zvolen(a) | 2. ↑13 | 351 (8.98 %) |
VENKOV 6 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Milan Bečička | Zvolen(a) | 1. | 497 (13.04 %) |
| 2. | Jana Boukalová | Zvolen(a) | 6. ↓4 | 288 (7.56 %) |
| 3. | Miroslav Škop | Zvolen(a) | 4. ↓1 | 333 (8.74 %) |
| 4. | Martin Holec | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 397 (10.42 %) |
| 5. | Vendula Leksová | Zvolen(a) | 5. | 308 (8.08 %) |
| 6. | Ladislav Chleboun | 1. náhradník | — ↓1 | 256 (6.72 %) |
| 7. | Alena Borovcová | 2. náhradník | — ↓1 | 171 (4.48 %) |
| 8. | Petr Beneš | Zvolen(a) | 3. ↑5 | 335 (8.79 %) |
| 9. | Jana Havlíčková | 3. náhradník | — | 177 (4.64 %) |
| 10. | Richard Šplíchal | 4. náhradník | — | 166 (4.35 %) |
| 11. | Věra Honzálková | 5. náhradník | — | 200 (5.25 %) |
| 12. | Milan Wirkner | 6. náhradník | — | 140 (3.67 %) |
| 13. | Adéla Jelínková | 7. náhradník | — | 137 (3.59 %) |
| 14. | Ladislava Veselá | 8. náhradník | — | 173 (4.54 %) |
| 15. | Václav Jiráček | 9. náhradník | — | 231 (6.06 %) |
„ZA ZDRAVOU OBEC” 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Josef Karlík | Zvolen(a) | 3. ↓2 | 257 (10.73 %) |
| 2. | Václav Sychra | Zvolen(a) | 2. | 288 (12.02 %) |
| 3. | Radovan Jiskra | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 312 (13.02 %) |
| 4. | Jana Bartoňová | 1. náhradník | — | 219 (9.14 %) |
| 5. | Tomáš Karlík | 3. náhradník | — ↓1 | 136 (5.67 %) |
| 6. | Klára Bartoňová | 4. náhradník | — ↓1 | 122 (5.09 %) |
| 7. | Martin Mikulecký | 5. náhradník | — ↓1 | 132 (5.51 %) |
| 8. | Filip Leksa | 2. náhradník | — ↑3 | 178 (7.43 %) |
| 9. | Petr Kupka | 6. náhradník | — | 102 (4.25 %) |
| 10. | Petra Karlíková | 7. náhradník | — | 132 (5.51 %) |
| 11. | Ondřej Mikulecký | 8. náhradník | — | 168 (7.01 %) |
| 12. | Tadeáš Klusoň | 9. náhradník | — | 74 (3.08 %) |
| 13. | Aleš Stránský | 10. náhradník | — | 62 (2.58 %) |
| 14. | Ondřej Dostál | 11. náhradník | — | 142 (5.92 %) |
| 15. | Tomáš Jelínek | 12. náhradník | — | 71 (2.96 %) |