Volební období 2010 – 2014
Výsledky komunálních voleb obce Slezské Rudoltice
15. 10. 2010
Hlasovalo 277 z 473 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 10 listin
9 mandátů · 7 zvolených listin
9 mandátů · 7 zvolených listin
Nezávislí kandidáti - Volby 2010 2 mandáty · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Pargač | Zvolen(a) | 1. | 72 (20.05 %) |
| 2. | Georgios Jalamas | Zvolen(a) | 2. | 64 (17.82 %) |
| 3. | Jiří Kavan | 3. náhradník | — ↓2 | 40 (11.14 %) |
| 4. | Walter Jílovec | 1. náhradník | — ↑1 | 45 (12.53 %) |
| 5. | Alena Glejtková | 4. náhradník | — ↓1 | 22 (6.12 %) |
| 6. | Jiří Jalamas | 2. náhradník | — ↑2 | 44 (12.25 %) |
| 7. | Lukáš Kalčík | 5. náhradník | — | 18 (5.01 %) |
| 8. | Tomáš Voltemár | 6. náhradník | — | 36 (10.02 %) |
| 9. | Pavol Hvižď | 7. náhradník | — | 18 (5.01 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů - Nezávislí 2 mandáty · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Bronislav Kostiha | 1. náhradník | — ↓2 | 44 (13.62 %) |
| 2. | Ludmila Šrubařová | 2. náhradník | — ↓2 | 39 (12.07 %) |
| 3. | Milan Šamaj | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 47 (14.55 %) |
| 4. | Martina Jalamasová | Zvolen(a) | 1. ↑3 | 71 (21.98 %) |
| 5. | Martin Adamčík | 3. náhradník | — | 37 (11.45 %) |
| 6. | Vlasta Kostihová | 4. náhradník | — | 27 (8.35 %) |
| 7. | Michal Kretek | 5. náhradník | — | 28 (8.66 %) |
| 8. | Peter Hvížď | 6. náhradník | — | 18 (5.57 %) |
| 9. | Jiří Kubačák | 7. náhradník | — | 12 (3.71 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 1 mandát · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Stanislav Zemba | Zvolen(a) | 1. | 80 (24.76 %) |
| 2. | Romana Rajnochová | 1. náhradník | — | 47 (14.55 %) |
| 3. | Vladimír Bílek | 2. náhradník | — | 38 (11.76 %) |
| 4. | Stanislava Křemenová | 3. náhradník | — | 33 (10.21 %) |
| 5. | Věra Hrdinová | 4. náhradník | — | 38 (11.76 %) |
| 6. | Mojmír Pargač | 5. náhradník | — | 30 (9.28 %) |
| 7. | Marek Vích | 6. náhradník | — | 24 (7.43 %) |
| 8. | Josef Jano | 7. náhradník | — | 17 (5.26 %) |
| 9. | Zdeněk Menšík | 8. náhradník | — | 16 (4.95 %) |
"VOLBY 2010" 1 mandát · 8 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Oldřich Křemen | Zvolen(a) | 1. | 67 (25.28 %) |
| 2. | Erich Skupien | 1. náhradník | — | 49 (18.49 %) |
| 3. | Martin Balicki | 2. náhradník | — | 36 (13.58 %) |
| 4. | Jaroslav Šulák | 3. náhradník | — | 32 (12.07 %) |
| 5. | Jana Koudelková | 4. náhradník | — | 26 (9.81 %) |
| 6. | Karel Burian | 5. náhradník | — | 18 (6.79 %) |
| 7. | Marie Pšenčíková | 6. náhradník | — | 22 (8.3 %) |
| 8. | Jiří Pšenčík | 7. náhradník | — | 15 (5.66 %) |
OBČANÉ 1 mandát · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Tomáš Zemba | Zvolen(a) | 1. | 48 (19.04 %) |
| 2. | Josef Nikodým | 2. náhradník | — ↓1 | 35 (13.88 %) |
| 3. | Dagmar Peters | 1. náhradník | — ↑1 | 37 (14.68 %) |
| 4. | Soňa Kalužnická | 3. náhradník | — | 27 (10.71 %) |
| 5. | Pavel Hajduk | 4. náhradník | — | 21 (8.33 %) |
| 6. | Stanislav Bajger | 5. náhradník | — | 25 (9.92 %) |
| 7. | Jiří Gerlich | 6. náhradník | — | 18 (7.14 %) |
| 8. | Filip Křemen | 7. náhradník | — | 20 (7.93 %) |
| 9. | Marie Zembová | 8. náhradník | — | 21 (8.33 %) |
SNK - Sdružení nezávislých kandidátů 1 mandát · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Mojmír Pargač | Zvolen(a) | 1. | 68 (31.33 %) |
| 2. | Romana Chmelařová | 2. náhradník | — ↓1 | 23 (10.59 %) |
| 3. | Karel Burian | 3. náhradník | — ↓1 | 16 (7.37 %) |
| 4. | Antonín Hořín | 4. náhradník | — ↓1 | 15 (6.91 %) |
| 5. | Antonín Skyva | 1. náhradník | — ↑3 | 27 (12.44 %) |
| 6. | Vladislav Hřib | 5. náhradník | — | 17 (7.83 %) |
| 7. | Věra Šuláková | 6. náhradník | — | 13 (5.99 %) |
| 8. | Milena Rajnochová | 7. náhradník | — | 16 (7.37 %) |
| 9. | Jiří Pargač | 8. náhradník | — | 22 (10.13 %) |
PRO ROZVOJ OBCE 1 mandát · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslav Strýček | Zvolen(a) | 1. | 40 (22.98 %) |
| 2. | Jiří Moravec | 1. náhradník | — | 38 (21.83 %) |
| 3. | Alexandra Kretková | 2. náhradník | — | 22 (12.64 %) |
| 4. | Marek Skyva | 3. náhradník | — | 15 (8.62 %) |
| 5. | Rostislav Nojzer | 4. náhradník | — | 18 (10.34 %) |
| 6. | Jiří Vendolský | 5. náhradník | — | 12 (6.89 %) |
| 7. | Marie Chrenšťová | 6. náhradník | — | 7 (4.02 %) |
| 8. | Gertruda Sklářová | 7. náhradník | — | 11 (6.32 %) |
| 9. | Josef Škerko | 8. náhradník | — | 11 (6.32 %) |
Lidé pro obec 0 mandátů · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Martin Glejtek | Nezvolen(a) | — | 39 (24.37 %) |
| 2. | Monika Strýčková | Nezvolen(a) | — | 36 (22.5 %) |
| 3. | Bronislav Koudelka | Nezvolen(a) | — | 17 (10.62 %) |
| 4. | Jarmila Pastorková | Nezvolen(a) | — | 15 (9.37 %) |
| 5. | Václav Moravec | Nezvolen(a) | — | 17 (10.62 %) |
| 6. | Alena Janulková | Nezvolen(a) | — | 12 (7.5 %) |
| 7. | Jiří Vlček | Nezvolen(a) | — | 9 (5.62 %) |
| 8. | Milada Paulisová | Nezvolen(a) | — | 9 (5.62 %) |
| 9. | Anna Paluzgová | Nezvolen(a) | — | 6 (3.75 %) |
"MY a VY" 0 mandátů · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Blanka Skupienová | Nezvolen(a) | — | 33 (20.75 %) |
| 2. | Kamila Nitschová | Nezvolen(a) | — | 33 (20.75 %) |
| 3. | Partena Paša | Nezvolen(a) | — | 20 (12.57 %) |
| 4. | Věra Juroková | Nezvolen(a) | — | 15 (9.43 %) |
| 5. | Zdenka Sklářová | Nezvolen(a) | — | 20 (12.57 %) |
| 6. | Martina Kalčíková | Nezvolen(a) | — | 12 (7.54 %) |
| 7. | Helena Krayzelová | Nezvolen(a) | — | 14 (8.8 %) |
| 8. | Renáta Voltemárová | Nezvolen(a) | — | 7 (4.4 %) |
| 9. | Jitka Skupieňová | Nezvolen(a) | — | 5 (3.14 %) |
Česká strana sociálně demokratická 0 mandátů · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ivan Pittera | Nezvolen(a) | — | 17 (20.48 %) |
| 2. | Aleš Síkora | Nezvolen(a) | — | 20 (24.09 %) |
| 3. | Jozef Hažik | Nezvolen(a) | — | 8 (9.63 %) |
| 4. | Jaromír Zrůst | Nezvolen(a) | — | 7 (8.43 %) |
| 5. | Milan Komžík | Nezvolen(a) | — | 4 (4.81 %) |
| 6. | Vlastimil Jurošek | Nezvolen(a) | — | 4 (4.81 %) |
| 7. | Vasil Saicis | Nezvolen(a) | — | 8 (9.63 %) |
| 8. | Petr Vašíček | Nezvolen(a) | — | 8 (9.63 %) |
| 9. | Tomáš Zrůst | Nezvolen(a) | — | 7 (8.43 %) |