Volební období 2010 – 2014
Výsledky komunálních voleb obce Senice na Hané
15. 10. 2010
Hlasovalo 815 z 1 487 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 5 listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
"STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ" 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Michal Tichý | Zvolen(a) | 1. | 406 (11.55 %) |
| 2. | Jana Barabášová | Zvolen(a) | 2. | 391 (11.13 %) |
| 3. | Michal Moťka | Zvolen(a) | 3. | 280 (7.97 %) |
| 4. | Leoš Lakomý | 1. náhradník | — ↓2 | 249 (7.08 %) |
| 5. | Radka Horáková | Zvolen(a) | 5. | 263 (7.48 %) |
| 6. | Vojtěch Nimrichter | 2. náhradník | — ↓1 | 231 (6.57 %) |
| 7. | Markéta Dutszaková | 3. náhradník | — ↓1 | 202 (5.75 %) |
| 8. | Marcela Kučerová | 4. náhradník | — ↓1 | 227 (6.46 %) |
| 9. | Lukáš Hynek | 5. náhradník | — ↓1 | 210 (5.97 %) |
| 10. | Miroslava Doláková | 6. náhradník | — ↓1 | 179 (5.09 %) |
| 11. | Jitka Šišmová | 7. náhradník | — ↓1 | 151 (4.29 %) |
| 12. | Kateřina Prucková | Zvolen(a) | 4. ↑8 | 273 (7.77 %) |
| 13. | Josef Tobiáš | 8. náhradník | — | 180 (5.12 %) |
| 14. | Vladislav Hynek | 9. náhradník | — | 132 (3.75 %) |
| 15. | Libor Špunda | 10. náhradník | — | 139 (3.95 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Vendula Koupilová | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 330 (11.96 %) |
| 2. | Martin Obšel | 2. náhradník | — ↓4 | 122 (4.42 %) |
| 3. | Jaromír Kvapilík | Zvolen(a) | 4. ↓1 | 250 (9.06 %) |
| 4. | Marie Maksantová | 3. náhradník | — ↓3 | 135 (4.89 %) |
| 5. | Eliška Dostálová | Zvolen(a) | 3. ↑2 | 298 (10.8 %) |
| 6. | Josef Ošťádal | 4. náhradník | — ↓2 | 136 (4.93 %) |
| 7. | Jindřich Maksant | 5. náhradník | — ↓2 | 137 (4.96 %) |
| 8. | Oldřich Zapletal | 6. náhradník | — ↓2 | 126 (4.57 %) |
| 9. | Alena Nakládalová | 7. náhradník | — ↓2 | 181 (6.56 %) |
| 10. | Ludmila Grecmanová | 1. náhradník | — ↑5 | 205 (7.43 %) |
| 11. | Barbora Malá | 8. náhradník | — ↓1 | 117 (4.24 %) |
| 12. | Jiří Odložil | 9. náhradník | — ↓1 | 152 (5.51 %) |
| 13. | Marie Žampachová | Zvolen(a) | 1. ↑12 | 332 (12.04 %) |
| 14. | Marie Skopalová | 10. náhradník | — | 119 (4.31 %) |
| 15. | Aleš Kvapil | 11. náhradník | — | 117 (4.24 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů "PRO SENICI na HANÉ, CAKOV a ODRLICE" 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Nimrichter | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 184 (9.16 %) |
| 2. | Lubomír Vymazal | 3. náhradník | — ↓4 | 140 (6.97 %) |
| 3. | Růžena Hájková | 4. náhradník | — ↓4 | 113 (5.62 %) |
| 4. | Jan Přidal | 5. náhradník | — ↓4 | 120 (5.97 %) |
| 5. | Anna Zlámalíková | 1. náhradník | — ↑1 | 165 (8.21 %) |
| 6. | Drahomír Tobiáš | Zvolen(a) | 3. ↑3 | 171 (8.51 %) |
| 7. | Miroslav Kopecký | Zvolen(a) | 1. ↑6 | 228 (11.35 %) |
| 8. | Pavel Vláčil | 6. náhradník | — ↓1 | 134 (6.67 %) |
| 9. | Vladislav Špunda | 2. náhradník | — ↑4 | 148 (7.37 %) |
| 10. | Monika Kalabisová | 7. náhradník | — | 143 (7.12 %) |
| 11. | Jitka Riedingerová | 8. náhradník | — | 120 (5.97 %) |
| 12. | Radek Řezník | 9. náhradník | — | 118 (5.87 %) |
| 13. | Milada Čulíková | 10. náhradník | — | 59 (2.93 %) |
| 14. | Lubor Grecman | 11. náhradník | — | 99 (4.93 %) |
| 15. | Miroslav Švub | 12. náhradník | — | 66 (3.28 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 2 mandáty · 14 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miloslav Mikiska | Zvolen(a) | 1. | 220 (11.95 %) |
| 2. | Ladislav Poledník | 1. náhradník | — ↓1 | 151 (8.2 %) |
| 3. | Jaromír Chromý | 3. náhradník | — ↓2 | 144 (7.82 %) |
| 4. | Jana Dvořáková | 4. náhradník | — ↓2 | 116 (6.3 %) |
| 5. | Miroslav Kohoutek | 5. náhradník | — ↓2 | 106 (5.75 %) |
| 6. | Zdeněk Koleňák | 6. náhradník | — ↓2 | 122 (6.62 %) |
| 7. | Luděk Mikiska | Zvolen(a) | 2. ↑5 | 167 (9.07 %) |
| 8. | Jarmila Elsnerová | 7. náhradník | — ↓1 | 112 (6.08 %) |
| 9. | František Holeček | 8. náhradník | — ↓1 | 120 (6.51 %) |
| 10. | Jarmila Šrotířová | 9. náhradník | — ↓1 | 98 (5.32 %) |
| 11. | Libuše Klempířová | 10. náhradník | — ↓1 | 99 (5.37 %) |
| 12. | Jan Zatloukal | 11. náhradník | — ↓1 | 120 (6.51 %) |
| 13. | Františka Rozsypalová | 12. náhradník | — ↓1 | 115 (6.24 %) |
| 14. | Josef Nevrlý | 2. náhradník | — ↑10 | 151 (8.2 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů - Hasiči na pomoc občanům 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Osyka | Zvolen(a) | 1. | 177 (20.84 %) |
| 2. | David Gbelec | 1. náhradník | — | 85 (10.01 %) |
| 3. | Roman Hlavinka | 4. náhradník | — ↓2 | 58 (6.83 %) |
| 4. | Petr Nakládal | 5. náhradník | — ↓2 | 49 (5.77 %) |
| 5. | Věra Navrátilová | 6. náhradník | — ↓2 | 43 (5.06 %) |
| 6. | Vladimír Sach | 7. náhradník | — ↓2 | 48 (5.65 %) |
| 7. | Čestmír Maksant | 2. náhradník | — ↑4 | 82 (9.65 %) |
| 8. | Jaroslav Dolák | 3. náhradník | — ↑4 | 63 (7.42 %) |
| 9. | Petr Halíř | 8. náhradník | — | 36 (4.24 %) |
| 10. | Zdeněk Šlichta | 9. náhradník | — | 28 (3.29 %) |
| 11. | Tomáš Konečný | 10. náhradník | — | 35 (4.12 %) |
| 12. | Jiří Hlavinka | 11. náhradník | — | 37 (4.35 %) |
| 13. | Jana Osyková | 12. náhradník | — | 36 (4.24 %) |
| 14. | Petra Dvořáková | 13. náhradník | — | 26 (3.06 %) |
| 15. | Zuzana Kopecká | 14. náhradník | — | 46 (5.41 %) |