Volební období 2006 – 2010
Výsledky komunálních voleb obce Senice na Hané
20. 10. 2006
Hlasovalo 848 z 1 458 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 9 listin
15 mandátů · 9 zvolených listin
15 mandátů · 9 zvolených listin
- "PRO OBEC, PRO OBČANA"
- Sdružení nezávislých kandidátů " ZMĚNA 2006 "
- PRO ROZVOJ OBCE
- Komunistická strana Čech a Moravy
- Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
- VOLBA PRO OBEC
- Sdružení nezávislých kandidátů pro rozvoj obce a podporu neziskových a zájmových organizací
- ROZUMEM PRO OBEC
- Sdružení nezávislých kandidátů "PRO ROZVOJ VENKOVA"
"PRO OBEC, PRO OBČANA" 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Eliška Dostálová | Zvolen(a) | 1. | 316 (15 %) |
| 2. | Svatoslava Kučerová | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 170 (8.07 %) |
| 3. | Zdeněk Doležel | 2. náhradník | — ↓2 | 117 (5.55 %) |
| 4. | Jaromír Kvapilík | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 231 (10.96 %) |
| 5. | Marie Maksantová | 3. náhradník | — ↓1 | 123 (5.84 %) |
| 6. | Vlastimil Mazánek | 4. náhradník | — ↓1 | 116 (5.5 %) |
| 7. | Pavlína Kašparová | 1. náhradník | — ↑3 | 154 (7.31 %) |
| 8. | Vít Malý | 5. náhradník | — | 77 (3.65 %) |
| 9. | Ivo Zbožínek | 6. náhradník | — | 137 (6.5 %) |
| 10. | Miroslav Zapletal | 7. náhradník | — | 91 (4.32 %) |
| 11. | Josef Havlíček | 8. náhradník | — | 132 (6.26 %) |
| 12. | Marta Vykydalová | 9. náhradník | — | 77 (3.65 %) |
| 13. | Vladimír Nepustil | 10. náhradník | — | 139 (6.6 %) |
| 14. | Jiří Odložil | 11. náhradník | — | 131 (6.22 %) |
| 15. | Aleš Kvapil | 12. náhradník | — | 95 (4.51 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů " ZMĚNA 2006 " 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Vláčil | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 180 (10.04 %) |
| 2. | Lubomír Vymazal | 3. náhradník | — ↓3 | 138 (7.7 %) |
| 3. | Josef Štefan | 4. náhradník | — ↓3 | 110 (6.13 %) |
| 4. | Jana Gruntová | 2. náhradník | — | 149 (8.31 %) |
| 5. | Jana Barabášová | Zvolen(a) | 1. ↑4 | 247 (13.78 %) |
| 6. | Radka Horáková | 5. náhradník | — ↓1 | 113 (6.3 %) |
| 7. | Leoš Lakomý | 6. náhradník | — ↓1 | 126 (7.03 %) |
| 8. | Kateřina Prucková | 1. náhradník | — ↑5 | 180 (10.04 %) |
| 9. | Vladimír Táborský | 7. náhradník | — | 87 (4.85 %) |
| 10. | Radomír Řezník | 8. náhradník | — | 90 (5.02 %) |
| 11. | Miroslav Švub | 9. náhradník | — | 70 (3.9 %) |
| 12. | Miluše Moťková | 10. náhradník | — | 89 (4.96 %) |
| 13. | Hana Konečná | 11. náhradník | — | 72 (4.01 %) |
| 14. | Vojtěch Nimrichter | 12. náhradník | — | 89 (4.96 %) |
| 15. | Lukáš Hynek | 13. náhradník | — | 52 (2.9 %) |
PRO ROZVOJ OBCE 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Stanislav Vymětal | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 166 (12.34 %) |
| 2. | Martina Nimrichterová | 3. náhradník | — ↓3 | 100 (7.43 %) |
| 3. | Josef Tobiáš | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 181 (13.45 %) |
| 4. | Petr Halíř | 4. náhradník | — ↓2 | 54 (4.01 %) |
| 5. | Josef Moťka | 2. náhradník | — ↑1 | 126 (9.36 %) |
| 6. | Monika Havlíčková | 5. náhradník | — ↓1 | 65 (4.83 %) |
| 7. | Jaroslav Svoboda | 6. náhradník | — ↓1 | 87 (6.46 %) |
| 8. | Ladislav Havelka | 7. náhradník | — ↓1 | 76 (5.65 %) |
| 9. | Kateřina Lakomá | 8. náhradník | — ↓1 | 76 (5.65 %) |
| 10. | Miroslav Kopecký | 1. náhradník | — ↑7 | 164 (12.19 %) |
| 11. | Josef Dolák | 9. náhradník | — | 75 (5.57 %) |
| 12. | Milada Čulíková | 10. náhradník | — | 37 (2.75 %) |
| 13. | Petr Němec | 11. náhradník | — | 56 (4.16 %) |
| 14. | Martin Šrotíř | 12. náhradník | — | 35 (2.6 %) |
| 15. | Miloslav Zajíček | 13. náhradník | — | 47 (3.49 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miloslav Mikiska | Zvolen(a) | 1. | 206 (15.4 %) |
| 2. | Roman Huf | Nezvolen(a) | — ↓13 | 0 |
| 3. | Josef Nevrlý | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 143 (10.69 %) |
| 4. | Jaromír Chromý | 2. náhradník | — | 106 (7.92 %) |
| 5. | Miroslav Kohoutek | 3. náhradník | — | 79 (5.9 %) |
| 6. | Jana Dvořáková | 4. náhradník | — | 80 (5.98 %) |
| 7. | Luděk Mikiska | 5. náhradník | — | 96 (7.18 %) |
| 8. | Františka Rozsypalová | 1. náhradník | — ↑5 | 108 (8.07 %) |
| 9. | Vlastimil Mikiska | 6. náhradník | — ↑1 | 70 (5.23 %) |
| 10. | Libuše Klempířová | 7. náhradník | — ↑1 | 90 (6.73 %) |
| 11. | Jan Zatloukal | 8. náhradník | — ↑1 | 81 (6.05 %) |
| 12. | František Holeček | 9. náhradník | — ↑1 | 66 (4.93 %) |
| 13. | Jarmila Elsnerová | 10. náhradník | — ↑1 | 84 (6.28 %) |
| 14. | Jarmila Šrotýřová | 11. náhradník | — ↑1 | 60 (4.48 %) |
| 15. | Jiří Vychodil | 12. náhradník | — ↑1 | 68 (5.08 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Vendula Koupilová | Zvolen(a) | 1. | 214 (16.86 %) |
| 2. | Josef Ošťádal | 3. náhradník | — ↓3 | 70 (5.51 %) |
| 3. | Petr Skopal | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 180 (14.18 %) |
| 4. | Markéta Dutszaková | 4. náhradník | — ↓2 | 77 (6.06 %) |
| 5. | Ondřej Šnevajs | 5. náhradník | — ↓2 | 86 (6.77 %) |
| 6. | Josef Navrátil | 2. náhradník | — ↑2 | 96 (7.56 %) |
| 7. | Petr Štefan | 6. náhradník | — ↓1 | 54 (4.25 %) |
| 8. | Emilie Sekyrová | 7. náhradník | — ↓1 | 57 (4.49 %) |
| 9. | Metoděj Koupil | 8. náhradník | — ↓1 | 62 (4.88 %) |
| 10. | Marie Skopalová | 9. náhradník | — ↓1 | 68 (5.35 %) |
| 11. | Jiří Skopal | 1. náhradník | — ↑8 | 124 (9.77 %) |
| 12. | Hynek Navrátil | 10. náhradník | — | 60 (4.72 %) |
| 13. | Josef Rozsypal | 11. náhradník | — | 43 (3.38 %) |
| 14. | František Štefan | 12. náhradník | — | 31 (2.44 %) |
| 15. | Radka Ošťádalová | 13. náhradník | — | 47 (3.7 %) |
VOLBA PRO OBEC 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Nimrichter | 1. náhradník | — ↓1 | 147 (14.27 %) |
| 2. | Miroslava Doláková | 3. náhradník | — ↓2 | 79 (7.66 %) |
| 3. | Marek Navrátil | 5. náhradník | — ↓3 | 66 (6.4 %) |
| 4. | Kamil Otčenášek | 6. náhradník | — ↓3 | 47 (4.56 %) |
| 5. | Drahomír Tobiáš | Zvolen(a) | 1. ↑4 | 198 (19.22 %) |
| 6. | Vladislav Hynek | 7. náhradník | — ↓2 | 68 (6.6 %) |
| 7. | Pavel Tichý | 4. náhradník | — ↑2 | 76 (7.37 %) |
| 8. | Jan Přidal | 8. náhradník | — ↓1 | 54 (5.24 %) |
| 9. | Jan Kubíček | 9. náhradník | — ↓1 | 49 (4.75 %) |
| 10. | Milan Šťastný | 10. náhradník | — ↓1 | 28 (2.71 %) |
| 11. | Vladimír Halíř | 11. náhradník | — ↓1 | 29 (2.81 %) |
| 12. | Vladislav Špunda | 2. náhradník | — ↑9 | 80 (7.76 %) |
| 13. | Lubor Grecman | 12. náhradník | — | 63 (6.11 %) |
| 14. | František Holeček | 13. náhradník | — | 20 (1.94 %) |
| 15. | Bohumil Svoboda | 14. náhradník | — | 26 (2.52 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů pro rozvoj obce a podporu neziskových a zájmových organizací 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Osyka | Zvolen(a) | 1. | 151 (16.16 %) |
| 2. | Petr Nakládal | 3. náhradník | — ↓2 | 57 (6.1 %) |
| 3. | Oldřich Zapletal | 4. náhradník | — ↓2 | 55 (5.88 %) |
| 4. | Rostislav Šulla | 1. náhradník | — ↑2 | 103 (11.02 %) |
| 5. | Lenka Vykydalová | 2. náhradník | — ↑2 | 83 (8.88 %) |
| 6. | Petra Kvapilíková | 5. náhradník | — | 51 (5.46 %) |
| 7. | Veronika Kvapilíková | 6. náhradník | — | 40 (4.28 %) |
| 8. | Roman Hlavinka | 7. náhradník | — | 51 (5.46 %) |
| 9. | Jaroslav Dolák | 8. náhradník | — | 58 (6.2 %) |
| 10. | Michal Pluskal | 9. náhradník | — | 40 (4.28 %) |
| 11. | Jana Urbanová | 10. náhradník | — | 37 (3.96 %) |
| 12. | Čestmír Maksant | 11. náhradník | — | 68 (7.28 %) |
| 13. | Petr Jiříček | 12. náhradník | — | 49 (5.24 %) |
| 14. | Pavel Vymazal | 13. náhradník | — | 38 (4.06 %) |
| 15. | Vladimír Říkal | 14. náhradník | — | 53 (5.67 %) |
ROZUMEM PRO OBEC 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Michal Tichý | Zvolen(a) | 1. | 152 (17.79 %) |
| 2. | Tomáš Vymětal | 3. náhradník | — ↓2 | 66 (7.72 %) |
| 3. | Miroslav Smička | 5. náhradník | — ↓3 | 35 (4.09 %) |
| 4. | Josef Tobiáš ml. | 6. náhradník | — ↓3 | 51 (5.97 %) |
| 5. | Michal Moťka | 1. náhradník | — ↑3 | 120 (14.05 %) |
| 6. | Anna Zlámalíková | 2. náhradník | — ↑3 | 120 (14.05 %) |
| 7. | Libuše Valouchová | 7. náhradník | — ↓1 | 37 (4.33 %) |
| 8. | Ivo Tobiáš | 4. náhradník | — ↑3 | 66 (7.72 %) |
| 9. | Libor Špunda | 8. náhradník | — | 48 (5.62 %) |
| 10. | Vladislav Špunda | 9. náhradník | — | 35 (4.09 %) |
| 11. | Veronika Vláčilová | 10. náhradník | — | 25 (2.92 %) |
| 12. | Zdeněk Šlichta | 11. náhradník | — | 21 (2.45 %) |
| 13. | Lucie Valouchová | 12. náhradník | — | 21 (2.45 %) |
| 14. | Martin Tichý | 13. náhradník | — | 32 (3.74 %) |
| 15. | Dagmar Hynková | 14. náhradník | — | 25 (2.92 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů "PRO ROZVOJ VENKOVA" 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Oldřich Palička | Zvolen(a) | 1. | 122 (17.45 %) |
| 2. | Václav Havlíček | 1. náhradník | — | 74 (10.58 %) |
| 3. | Jindřich Maksant | 5. náhradník | — ↓3 | 58 (8.29 %) |
| 4. | Jaroslav Labounek | 6. náhradník | — ↓3 | 55 (7.86 %) |
| 5. | Vladimír Přichystal | 2. náhradník | — ↑2 | 69 (9.87 %) |
| 6. | Jiří Kučera | 4. náhradník | — ↑1 | 64 (9.15 %) |
| 7. | František Dostál | 7. náhradník | — ↓1 | 52 (7.43 %) |
| 8. | Milan Vrzal | 8. náhradník | — ↓1 | 28 (4 %) |
| 9. | Petr Kučera | 3. náhradník | — ↑5 | 67 (9.58 %) |
| 10. | Petr Vykydal | 9. náhradník | — | 22 (3.14 %) |
| 11. | Jarmila Kvapilíková | 10. náhradník | — | 15 (2.14 %) |
| 12. | Jiří Pytlíček | 11. náhradník | — | 17 (2.43 %) |
| 13. | Pavel Ambroz | 12. náhradník | — | 13 (1.85 %) |
| 14. | Petr Konečný | 13. náhradník | — | 27 (3.86 %) |
| 15. | Emil Šulla | 14. náhradník | — | 16 (2.28 %) |