Volební období 2002 – 2006
Výsledky komunálních voleb obce Senice na Hané
01. 11. 2002
Hlasovalo 994 z 1 445 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 7 listin
15 mandátů · 6 zvolených listin
15 mandátů · 6 zvolených listin
- Sdružení nezávislých kandidátů - Pro obec, pro občana
- Sdružení nezávislých kandidátů - Volba pro obec
- Komunistická strana Čech a Moravy
- Sdružení nezávislých kandidátů - Pro rozvoj obce
- Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
- Sdružení nezávislých kandidátů - Mladí pro změnu
- Miroslav Čulík
Sdružení nezávislých kandidátů - Pro obec, pro občana 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Eliška Dostálová | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 405 (13.61 %) |
| 2. | Jaroslav Juříček | 1. náhradník | — ↓2 | 197 (6.62 %) |
| 3. | Ludmila Vařechová | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 480 (16.13 %) |
| 4. | Václav Havlíček | 2. náhradník | — ↓1 | 143 (4.8 %) |
| 5. | Vojtěch Nimrichter | 3. náhradník | — ↓1 | 198 (6.65 %) |
| 6. | Adolf Mazurka | 4. náhradník | — ↓1 | 114 (3.83 %) |
| 7. | Jaromír Kvapilík | Zvolen(a) | 3. ↑4 | 254 (8.54 %) |
| 8. | Vlastimil Mazánek | 5. náhradník | — | 120 (4.03 %) |
| 9. | Vladimíra Chromcová | 6. náhradník | — | 211 (7.09 %) |
| 10. | Petr Nakládal | 7. náhradník | — | 114 (3.83 %) |
| 11. | Eva Maksantová | 8. náhradník | — | 195 (6.55 %) |
| 12. | Anna Zlámalíková | 9. náhradník | — | 185 (6.22 %) |
| 13. | Zdeněk Doležel | 10. náhradník | — | 123 (4.13 %) |
| 14. | Jaroslav Skácel | 11. náhradník | — | 111 (3.73 %) |
| 15. | Břetislav Staroštík | 12. náhradník | — | 124 (4.16 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů - Volba pro obec 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Drahomír Tobiáš | Zvolen(a) | 1. | 300 (12.97 %) |
| 2. | Jiří Nimrichter | 2. náhradník | — ↓3 | 174 (7.52 %) |
| 3. | František Spáčil | 3. náhradník | — ↓3 | 156 (6.74 %) |
| 4. | Jan Přidal | 4. náhradník | — ↓3 | 129 (5.57 %) |
| 5. | Ladislava Kopečná | 5. náhradník | — ↓3 | 97 (4.19 %) |
| 6. | Josef Pacák | 6. náhradník | — ↓3 | 166 (7.17 %) |
| 7. | Vladislav Hynek | 7. náhradník | — ↓3 | 130 (5.62 %) |
| 8. | Petr Čulík | 8. náhradník | — ↓3 | 105 (4.53 %) |
| 9. | Miloslav Hynek | Zvolen(a) | 3. ↑6 | 184 (7.95 %) |
| 10. | Jaromír Houdek | Zvolen(a) | 2. ↑8 | 240 (10.37 %) |
| 11. | Vladislav Špunda | 9. náhradník | — ↓1 | 144 (6.22 %) |
| 12. | Lubor Grecman | 1. náhradník | — ↑8 | 175 (7.56 %) |
| 13. | Pavel Tichý | 10. náhradník | — | 130 (5.62 %) |
| 14. | Jiří Pytlíček | 11. náhradník | — | 89 (3.84 %) |
| 15. | Bohumil Svoboda | 12. náhradník | — | 94 (4.06 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Josef Navrátil | Zvolen(a) | 3. ↓2 | 196 (8.55 %) |
| 2. | Josef Frantík | Zvolen(a) | 2. | 213 (9.29 %) |
| 3. | Miloslav Mikiska | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 262 (11.43 %) |
| 4. | Svatoslava Kučerová | 1. náhradník | — | 196 (8.55 %) |
| 5. | Josef Nevrlý | 2. náhradník | — | 190 (8.29 %) |
| 6. | Jarmila Elsnerová | 3. náhradník | — | 154 (6.72 %) |
| 7. | Libuše Klempířová | 4. náhradník | — | 145 (6.32 %) |
| 8. | Jaromír Chromý | 5. náhradník | — | 131 (5.71 %) |
| 9. | Františka Rozsypalová | 6. náhradník | — | 164 (7.15 %) |
| 10. | Jan Zatloukal | 7. náhradník | — | 131 (5.71 %) |
| 11. | Jiří Chytil | 8. náhradník | — | 155 (6.76 %) |
| 12. | Leoš Rozsypal | 9. náhradník | — | 95 (4.14 %) |
| 13. | Jarmila Šrotířová | 10. náhradník | — | 89 (3.88 %) |
| 14. | Václav Novotný | 11. náhradník | — | 84 (3.66 %) |
| 15. | František Holeček | 12. náhradník | — | 86 (3.75 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů - Pro rozvoj obce 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Stanislav Vymětal | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 267 (11.82 %) |
| 2. | Josef Tobiáš | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 279 (12.35 %) |
| 3. | Pavel Vláčil | 1. náhradník | — | 246 (10.89 %) |
| 4. | Jaroslav Vymětal | 4. náhradník | — ↓2 | 91 (4.03 %) |
| 5. | Josef Dolák | 2. náhradník | — ↑1 | 246 (10.89 %) |
| 6. | Josef Štefan | 3. náhradník | — ↑1 | 194 (8.59 %) |
| 7. | Kateřina Lakomá | 5. náhradník | — | 121 (5.35 %) |
| 8. | Martin Šrotíř | 6. náhradník | — | 90 (3.98 %) |
| 9. | Vladimír Táborský | 7. náhradník | — | 136 (6.02 %) |
| 10. | Ludmila Petřvalská | 8. náhradník | — | 110 (4.87 %) |
| 11. | Miroslav Švub | 9. náhradník | — | 85 (3.76 %) |
| 12. | Hana Konečná | 10. náhradník | — | 136 (6.02 %) |
| 13. | Vlastimil Němec | 11. náhradník | — | 85 (3.76 %) |
| 14. | Petr Halíř | 12. náhradník | — | 76 (3.36 %) |
| 15. | Radomír Řezník | 13. náhradník | — | 96 (4.25 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Skopal | Zvolen(a) | 1. | 337 (19.23 %) |
| 2. | Josef Navrátil | 3. náhradník | — ↓3 | 143 (8.16 %) |
| 3. | Josef Brach | 1. náhradník | — | 165 (9.41 %) |
| 4. | Antonín Slezák | 2. náhradník | — | 163 (9.3 %) |
| 5. | Petr Štefan | 4. náhradník | — ↓1 | 98 (5.59 %) |
| 6. | Josef Šnevajs | 5. náhradník | — ↓1 | 127 (7.24 %) |
| 7. | Emílie Sekyrová | 6. náhradník | — ↓1 | 81 (4.62 %) |
| 8. | Petr Skopal | Zvolen(a) | 2. ↑6 | 167 (9.53 %) |
| 9. | Hynek Navrátil | 7. náhradník | — | 78 (4.45 %) |
| 10. | Josef Hrachovina | 8. náhradník | — | 88 (5.02 %) |
| 11. | František Štefan | 9. náhradník | — | 54 (3.08 %) |
| 12. | Peter Libič | 10. náhradník | — | 43 (2.45 %) |
| 13. | Vladan Vybíhal | 11. náhradník | — | 60 (3.42 %) |
| 14. | Josef Rozsypal | 12. náhradník | — | 58 (3.31 %) |
| 15. | Josef Havlíček | 13. náhradník | — | 90 (5.13 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů - Mladí pro změnu 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Michal Moťka | Zvolen(a) | 1. | 239 (15.58 %) |
| 2. | Michal Tichý | Zvolen(a) | 2. | 175 (11.4 %) |
| 3. | Miroslav Smička | 3. náhradník | — ↓2 | 85 (5.54 %) |
| 4. | Josef Tobiáš | 1. náhradník | — ↑1 | 127 (8.27 %) |
| 5. | Tomáš Vymětal | 4. náhradník | — ↓1 | 88 (5.73 %) |
| 6. | Martin Tichý | 5. náhradník | — ↓1 | 92 (5.99 %) |
| 7. | Kamil Kubíčk | 6. náhradník | — ↓1 | 111 (7.23 %) |
| 8. | Lukáš Zlámalík | 2. náhradník | — ↑4 | 113 (7.36 %) |
| 9. | Antonín Hlavinka | 7. náhradník | — | 106 (6.91 %) |
| 10. | Jitka Odložilová | 8. náhradník | — | 85 (5.54 %) |
| 11. | Roman Hlavinka | 9. náhradník | — | 70 (4.56 %) |
| 12. | Michal Pluskal | 10. náhradník | — | 69 (4.49 %) |
| 13. | Libor Špunda | 11. náhradník | — | 58 (3.78 %) |
| 14. | Zdenek Šlichta | 12. náhradník | — | 55 (3.58 %) |
| 15. | Lucie Navrátilová | 13. náhradník | — | 61 (3.97 %) |
Miroslav Čulík 0 mandátů · 1 kandidát
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miroslav Čulík | Nezvolen(a) | — | 56 (100 %) |