Volební období 2010 – 2014
Výsledky komunálních voleb obce Rusava
15. 10. 2010
Hlasovalo 375 z 514 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 2 listiny
15 mandátů · 2 zvolené listiny
15 mandátů · 2 zvolené listiny
RUSAVJANÉ ZA TRADICE, SOUČASNOST A BUDOUCNOST 8 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Bohumil Škarpich | Zvolen(a) | 3. ↓2 | 207 (7.12 %) |
| 2. | Eva Pavelcová | Zvolen(a) | 4. ↓2 | 212 (7.29 %) |
| 3. | Josef Kocfelda | Zvolen(a) | 5. ↓2 | 192 (6.6 %) |
| 4. | Daniel Krajcar | Zvolen(a) | 1. ↑3 | 218 (7.5 %) |
| 5. | Miroslav Ševčák | Zvolen(a) | 2. ↑3 | 217 (7.46 %) |
| 6. | Kateřina Luncarová | Zvolen(a) | 6. | 183 (6.29 %) |
| 7. | Eva Kerčáková | Zvolen(a) | 7. | 205 (7.05 %) |
| 8. | Zbyněk Vašík | Zvolen(a) | 8. | 185 (6.36 %) |
| 9. | Ladislav Pavelec | 1. náhradník | — | 185 (6.36 %) |
| 10. | Antonín Mikšánek | 2. náhradník | — | 195 (6.71 %) |
| 11. | Monika Zelená | 3. náhradník | — | 170 (5.84 %) |
| 12. | Milan Zachara | 4. náhradník | — | 181 (6.22 %) |
| 13. | Zdeněk Hradil | 5. náhradník | — | 189 (6.5 %) |
| 14. | Jan Pavelec | 6. náhradník | — | 195 (6.71 %) |
| 15. | Marta Urbanová | 7. náhradník | — | 172 (5.91 %) |
BLÍŽE OBČANŮM 7 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Dana Gajdošová | Zvolen(a) | 1. | 178 (7.23 %) |
| 2. | Lada Urubová | Zvolen(a) | 2. | 176 (7.15 %) |
| 3. | Petr Rudel | Zvolen(a) | 3. | 153 (6.21 %) |
| 4. | Jana Macková | Zvolen(a) | 4. | 153 (6.21 %) |
| 5. | Petr Neumann | Zvolen(a) | 5. | 175 (7.11 %) |
| 6. | Zdeňka Vaculíková | Zvolen(a) | 6. | 168 (6.82 %) |
| 7. | Ladislav Noha | Zvolen(a) | 7. | 173 (7.02 %) |
| 8. | Ivan Vávra | 1. náhradník | — | 165 (6.7 %) |
| 9. | František Strýček | 2. náhradník | — | 178 (7.23 %) |
| 10. | Stanislav Gregor | 3. náhradník | — | 143 (5.81 %) |
| 11. | Miroslav Korub | 4. náhradník | — | 151 (6.13 %) |
| 12. | Pavel Sedlák | 5. náhradník | — | 161 (6.54 %) |
| 13. | František Hradil | 6. náhradník | — | 155 (6.29 %) |
| 14. | Jaroslav Mozola | 7. náhradník | — | 164 (6.66 %) |
| 15. | Danuše Macíková | 8. náhradník | — | 168 (6.82 %) |