Volební období 2010 – 2014
Výsledky komunálních voleb města Ronov nad Doubravou
15. 10. 2010
Hlasovalo 758 z 1 392 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 5 listin
15 mandátů · 4 zvolené listiny
15 mandátů · 4 zvolené listiny
Sdružení nezávislých kandidátů "Občané pro rozvoj Ronovska" 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Josef Svoboda | Zvolen(a) | 5. ↓4 | 226 (7.2 %) |
| 2. | Marcel Lesák | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 298 (9.5 %) |
| 3. | Miroslav Kozel | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 273 (8.7 %) |
| 4. | Ota Minařík | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 268 (8.54 %) |
| 5. | Milan Šmíd | 1. náhradník | — ↓1 | 209 (6.66 %) |
| 6. | Barbora Mrázková | 2. náhradník | — ↓1 | 168 (5.35 %) |
| 7. | Václav Rek | 3. náhradník | — ↓1 | 174 (5.55 %) |
| 8. | Markéta Ronovská | Zvolen(a) | 4. ↑4 | 257 (8.19 %) |
| 9. | Václav Ševčík | 4. náhradník | — | 168 (5.35 %) |
| 10. | Marie Kořínková | 5. náhradník | — | 194 (6.18 %) |
| 11. | Karel Koutný | 6. náhradník | — | 197 (6.28 %) |
| 12. | Josef Vomáčka | 7. náhradník | — | 151 (4.81 %) |
| 13. | Jana Málková | 8. náhradník | — | 214 (6.82 %) |
| 14. | Milan Nepovím | 9. náhradník | — | 154 (4.91 %) |
| 15. | Martin Novotný | 10. náhradník | — | 184 (5.86 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miroslav Žítek | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 266 (10.87 %) |
| 2. | René Steiner | 1. náhradník | — ↓3 | 197 (8.05 %) |
| 3. | Marie Zumpfová | 2. náhradník | — ↓3 | 118 (4.82 %) |
| 4. | Jiří Staněk | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 245 (10.01 %) |
| 5. | Jana Žítková | Zvolen(a) | 1. ↑4 | 272 (11.11 %) |
| 6. | Ivana Růžičková | 3. náhradník | — ↓1 | 131 (5.35 %) |
| 7. | Miloslava Bártová | 4. náhradník | — ↓1 | 103 (4.2 %) |
| 8. | Jan Rosička | 5. náhradník | — ↓1 | 124 (5.06 %) |
| 9. | Marie Staňková | 6. náhradník | — ↓1 | 134 (5.47 %) |
| 10. | Vlastimil Semrád | Zvolen(a) | 4. ↑6 | 238 (9.72 %) |
| 11. | Stanislav Filka | 7. náhradník | — | 138 (5.63 %) |
| 12. | Josef Šikl | 8. náhradník | — | 117 (4.78 %) |
| 13. | František Zvěřina | 9. náhradník | — | 123 (5.02 %) |
| 14. | Hana Žandová | 10. náhradník | — | 117 (4.78 %) |
| 15. | Milan Havránek | 11. náhradník | — | 124 (5.06 %) |
Občanská demokratická strana 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaromír Bukovský | 2. náhradník | — ↓5 | 182 (7.74 %) |
| 2. | Jaromír Minařík | 1. náhradník | — ↓3 | 192 (8.17 %) |
| 3. | Martin Zajíc | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 241 (10.25 %) |
| 4. | Tomáš Taich | 3. náhradník | — ↓3 | 154 (6.55 %) |
| 5. | Anna Sarvašová | 4. náhradník | — ↓3 | 98 (4.17 %) |
| 6. | Radomíra Španihelová | 5. náhradník | — ↓3 | 98 (4.17 %) |
| 7. | Jiří Tlapák | Zvolen(a) | 3. ↑4 | 223 (9.48 %) |
| 8. | Petr Pospíšil | 6. náhradník | — ↓2 | 116 (4.93 %) |
| 9. | Jiřina Bukovská | 7. náhradník | — ↓2 | 72 (3.06 %) |
| 10. | Václav Kluge | Zvolen(a) | 4. ↑6 | 218 (9.27 %) |
| 11. | Marcela Tlapáková | 8. náhradník | — ↓1 | 165 (7.02 %) |
| 12. | Andrea Žandová | 9. náhradník | — ↓1 | 126 (5.36 %) |
| 13. | František Barták | 10. náhradník | — ↓1 | 103 (4.38 %) |
| 14. | Hana Culková | Zvolen(a) | 1. ↑13 | 293 (12.46 %) |
| 15. | Věra Knapová | 11. náhradník | — | 69 (2.93 %) |
Česká strana sociálně demokratická 2 mandáty · 10 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Milan Žanda | Zvolen(a) | 1. | 269 (18.69 %) |
| 2. | Milan Hrdlička | 1. náhradník | — ↓1 | 235 (16.33 %) |
| 3. | Josef Hrdlička | 2. náhradník | — ↓1 | 110 (7.64 %) |
| 4. | Václav Petržilka | 3. náhradník | — ↓1 | 113 (7.85 %) |
| 5. | František Zvěřina | Zvolen(a) | 2. ↑3 | 245 (17.02 %) |
| 6. | Jan Pecina | 4. náhradník | — | 109 (7.57 %) |
| 7. | Josef Labuť | 5. náhradník | — | 157 (10.91 %) |
| 8. | Julius Kamenský | 6. náhradník | — | 48 (3.33 %) |
| 9. | Josef Petříček | 7. náhradník | — | 96 (6.67 %) |
| 10. | Zdeněk Žítek | 8. náhradník | — | 57 (3.96 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 0 mandátů · 10 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Šidák | Nezvolen(a) | — | 46 (9.97 %) |
| 2. | Pavlína Záklasníková | Nezvolen(a) | — | 34 (7.37 %) |
| 3. | Marie Šidáková | Nezvolen(a) | — | 51 (11.06 %) |
| 4. | Alena Bošková | Nezvolen(a) | — | 22 (4.77 %) |
| 5. | František Pavlík | Nezvolen(a) | — | 83 (18 %) |
| 6. | Jana Šmídová | Nezvolen(a) | — | 37 (8.02 %) |
| 7. | Františka Daňková | Nezvolen(a) | — | 21 (4.55 %) |
| 8. | Václava Šoltésová | Nezvolen(a) | — | 47 (10.19 %) |
| 9. | Jaroslava Dostálová | Nezvolen(a) | — | 32 (6.94 %) |
| 10. | Jiří Šidák | Nezvolen(a) | — | 88 (19.08 %) |