Volební období 2018 – 2022
Výsledky komunálních voleb obce Řehlovice
05. 10. 2018
Hlasovalo 551 z 1 127 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 5 listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
Sdružení nezávislých kandidátů II 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petra Fiklíková | Zvolen(a) | 3. ↓2 | 185 (8.76 %) |
| 2. | Alfréd Dytrt | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 219 (10.37 %) |
| 3. | Anna Říhová | 1. náhradník | — ↓3 | 106 (5.02 %) |
| 4. | Petr Skořepa | 2. náhradník | — ↓3 | 130 (6.16 %) |
| 5. | Václav Hejna | Zvolen(a) | 2. ↑3 | 210 (9.95 %) |
| 6. | Martina Křepelová | 3. náhradník | — ↓2 | 124 (5.87 %) |
| 7. | Petr Horák | 4. náhradník | — ↓2 | 129 (6.11 %) |
| 8. | Josef Bělka | 5. náhradník | — ↓2 | 112 (5.3 %) |
| 9. | Martina Pačesová | 6. náhradník | — ↓2 | 110 (5.21 %) |
| 10. | Jindřich Rauer | Zvolen(a) | 5. ↑5 | 165 (7.81 %) |
| 11. | Pavel Vaculík | 7. náhradník | — ↓1 | 80 (3.79 %) |
| 12. | Eva Plzáková | 8. náhradník | — ↓1 | 125 (5.92 %) |
| 13. | Jan Pajerek | Zvolen(a) | 4. ↑9 | 174 (8.24 %) |
| 14. | Martina Balcarová | 9. náhradník | — | 116 (5.49 %) |
| 15. | Tomáš Beck | 10. náhradník | — | 125 (5.92 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů I 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Josef Macháček | 2. náhradník | — ↓5 | 135 (7.37 %) |
| 2. | Jan Mikula | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 186 (10.16 %) |
| 3. | Vratislav Plzák | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 166 (9.07 %) |
| 4. | Monika Havlíčková | 1. náhradník | — ↓1 | 147 (8.03 %) |
| 5. | Pavel Šafář | Zvolen(a) | 3. ↑2 | 160 (8.74 %) |
| 6. | Jana Princová | Zvolen(a) | 4. ↑2 | 150 (8.19 %) |
| 7. | Naděžda Haganová | 4. náhradník | — ↓1 | 90 (4.91 %) |
| 8. | Michael Fiklík | 5. náhradník | — ↓1 | 110 (6.01 %) |
| 9. | Vít Kopta | 3. náhradník | — ↑2 | 135 (7.37 %) |
| 10. | Václav Pulchart | 6. náhradník | — | 91 (4.97 %) |
| 11. | Jana Škarydová | 7. náhradník | — | 104 (5.68 %) |
| 12. | Jana Šafářová | 8. náhradník | — | 82 (4.48 %) |
| 13. | Kateřina Radana Drbalová | 9. náhradník | — | 105 (5.73 %) |
| 14. | Iva Macháčková | 10. náhradník | — | 69 (3.77 %) |
| 15. | Michal Simon | 11. náhradník | — | 100 (5.46 %) |
Šance 2018 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Michal Hlaváč | Zvolen(a) | 1. | 167 (10.09 %) |
| 2. | Miloš Vaněk | Zvolen(a) | 2. | 144 (8.7 %) |
| 3. | Zdenka Bartošová Lacinová | 2. náhradník | — ↓2 | 109 (6.59 %) |
| 4. | Eliška Wedrichová | 3. náhradník | — ↓2 | 104 (6.28 %) |
| 5. | Zdeněk Zeck | Zvolen(a) | 3. ↑2 | 134 (8.1 %) |
| 6. | Václav Pulchart | 4. náhradník | — ↓1 | 109 (6.59 %) |
| 7. | Kateřina Veltruská | 5. náhradník | — ↓1 | 94 (5.68 %) |
| 8. | Josef Dengler | 6. náhradník | — ↓1 | 93 (5.62 %) |
| 9. | Vlastislav Hlaváč | 1. náhradník | — ↑5 | 123 (7.43 %) |
| 10. | Lucie Vaňková | 7. náhradník | — | 105 (6.34 %) |
| 11. | Ivana Zecková | 8. náhradník | — | 100 (6.04 %) |
| 12. | Rudolf Bárta | 9. náhradník | — | 94 (5.68 %) |
| 13. | Jiří Pytka | 10. náhradník | — | 93 (5.62 %) |
| 14. | Dana Pauerová | 11. náhradník | — | 114 (6.89 %) |
| 15. | Zdeňka Bártová | 12. náhradník | — | 71 (4.29 %) |
Volba 2018 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Říha | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 97 (9.98 %) |
| 2. | Karel Barcal | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 102 (10.5 %) |
| 3. | Simona Vrabcová | 2. náhradník | — ↓1 | 81 (8.34 %) |
| 4. | Jana Urbanová | 3. náhradník | — ↓1 | 58 (5.97 %) |
| 5. | Iveta Michalová | 4. náhradník | — ↓1 | 67 (6.9 %) |
| 6. | Vítězslav Mikolášek | 5. náhradník | — ↓1 | 50 (5.14 %) |
| 7. | Peter Urban | 1. náhradník | — ↑4 | 83 (8.54 %) |
| 8. | Jakub Klikorka | 6. náhradník | — | 54 (5.56 %) |
| 9. | Martin Hlaváč | 7. náhradník | — | 59 (6.07 %) |
| 10. | Martin Mikula | 8. náhradník | — | 55 (5.66 %) |
| 11. | Jiří Falát | 9. náhradník | — | 59 (6.07 %) |
| 12. | Jana Barcalová | 10. náhradník | — | 49 (5.04 %) |
| 13. | Romana Barcalová | 11. náhradník | — | 49 (5.04 %) |
| 14. | Karel Barcal | 12. náhradník | — | 45 (4.63 %) |
| 15. | Tomáš Rakušan | 13. náhradník | — | 63 (6.48 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miroslav Jeřábek | 2. náhradník | — ↓2 | 66 (9.49 %) |
| 2. | Karel Zirhut | 4. náhradník | — ↓3 | 36 (5.17 %) |
| 3. | Miloš Cvrček | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 96 (13.81 %) |
| 4. | Jiří Bondora | 1. náhradník | — ↑2 | 70 (10.07 %) |
| 5. | Antonín Zrůbecký | 5. náhradník | — ↓1 | 49 (7.05 %) |
| 6. | Petra Vaňková | 6. náhradník | — ↓1 | 28 (4.02 %) |
| 7. | Monika Bondorová | 7. náhradník | — ↓1 | 46 (6.61 %) |
| 8. | Věra Mezerová | 8. náhradník | — ↓1 | 24 (3.45 %) |
| 9. | Václav Král | 9. náhradník | — ↓1 | 44 (6.33 %) |
| 10. | Rudolf Košler | 10. náhradník | — ↓1 | 33 (4.74 %) |
| 11. | Marcela Košlerová | 11. náhradník | — ↓1 | 31 (4.46 %) |
| 12. | Bohuslav Kutheil | 3. náhradník | — ↑8 | 57 (8.2 %) |
| 13. | Václav Kůsa | 12. náhradník | — | 42 (6.04 %) |
| 14. | Antonín Hrdlička | 13. náhradník | — | 41 (5.89 %) |
| 15. | Jaroslav Skoumal | 14. náhradník | — | 32 (4.6 %) |