Volební období 2010 – 2014
Výsledky komunálních voleb obce Opatovice nad Labem
15. 10. 2010
Hlasovalo 1 112 z 1 888 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 6 listin
15 mandátů · 6 zvolených listin
15 mandátů · 6 zvolených listin
Občanská demokratická strana 6 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Kohout | Zvolen(a) | 1. | 656 (12.03 %) |
| 2. | Blanka Krčmářová | Zvolen(a) | 2. | 493 (9.04 %) |
| 3. | Jana Nikšová | Zvolen(a) | 4. ↓1 | 431 (7.9 %) |
| 4. | Jiří Novotný | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 442 (8.1 %) |
| 5. | Ivo Holub | Zvolen(a) | 5. | 373 (6.84 %) |
| 6. | Tomáš Charousek | Zvolen(a) | 6. | 286 (5.24 %) |
| 7. | Silvie Fidrová | 1. náhradník | — | 329 (6.03 %) |
| 8. | Jan Šich | 2. náhradník | — | 344 (6.3 %) |
| 9. | Michal Ouřetský | 3. náhradník | — | 300 (5.5 %) |
| 10. | Vítězslav Perný | 4. náhradník | — | 300 (5.5 %) |
| 11. | Vladislav Vimr | 5. náhradník | — | 298 (5.46 %) |
| 12. | Jan Doubrava | 6. náhradník | — | 325 (5.96 %) |
| 13. | Pavel Jozíf | 7. náhradník | — | 366 (6.71 %) |
| 14. | Jaromír Mejtský | 8. náhradník | — | 253 (4.64 %) |
| 15. | Petr Pecen | 9. náhradník | — | 256 (4.69 %) |
SNK PROTI SPALOVNĚ A DALŠÍM MEGALOMANSKÝM PROJEKTŮM 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zdeněk Fiala | 2. náhradník | — ↓4 | 229 (7.67 %) |
| 2. | Ivo Stanovský | 3. náhradník | — ↓4 | 227 (7.6 %) |
| 3. | Jan Dubský | 1. náhradník | — ↓1 | 237 (7.94 %) |
| 4. | Jitka Žižková | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 263 (8.81 %) |
| 5. | Jan Morávek | 5. náhradník | — ↓3 | 173 (5.79 %) |
| 6. | Jiří Machač | 4. náhradník | — ↓1 | 222 (7.44 %) |
| 7. | Jan Vašata | Zvolen(a) | 1. ↑6 | 268 (8.98 %) |
| 8. | Jiří Dalecký | 6. náhradník | — ↓1 | 180 (6.03 %) |
| 9. | František Kočí | Zvolen(a) | 3. ↑6 | 240 (8.04 %) |
| 10. | Jiří Carva | 7. náhradník | — | 170 (5.69 %) |
| 11. | Miroslava Vandasová | 8. náhradník | — | 153 (5.12 %) |
| 12. | Václav Horáček | 9. náhradník | — | 171 (5.73 %) |
| 13. | Hedvika Doležalová | 10. náhradník | — | 139 (4.65 %) |
| 14. | Markéta Řepková | 11. náhradník | — | 154 (5.16 %) |
| 15. | Gabriela Košařová | 12. náhradník | — | 157 (5.26 %) |
Nezávislí kandidáti za Opatovice a Pohřebačku 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslav Procházka | Zvolen(a) | 1. | 323 (13.89 %) |
| 2. | Vladimír Špalek | 1. náhradník | — ↓1 | 218 (9.37 %) |
| 3. | Josef Půlpán | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 299 (12.86 %) |
| 4. | Jiří Bittner | 2. náhradník | — | 163 (7.01 %) |
| 5. | Jiří Drahoš | 3. náhradník | — | 143 (6.15 %) |
| 6. | Ľubomír Kastl | 4. náhradník | — | 141 (6.06 %) |
| 7. | Jana Jelínková | 5. náhradník | — | 147 (6.32 %) |
| 8. | Mojmír Syrůček | 6. náhradník | — | 98 (4.21 %) |
| 9. | Dita Červinková | 7. náhradník | — | 118 (5.07 %) |
| 10. | Martin Janoška | 8. náhradník | — | 59 (2.53 %) |
| 11. | Lubomír Fidra | 9. náhradník | — | 118 (5.07 %) |
| 12. | Alena Klementová | 10. náhradník | — | 164 (7.05 %) |
| 13. | Ladislav Hanuš | 11. náhradník | — | 97 (4.17 %) |
| 14. | Martin Pekárek | 12. náhradník | — | 119 (5.11 %) |
| 15. | Václav Horák | 13. náhradník | — | 118 (5.07 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů - SPOLEČNĚ K ŘEŠENÍ 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Radek Šejvl | Zvolen(a) | 1. | 273 (13.54 %) |
| 2. | Romana Stehnová | Zvolen(a) | 2. | 263 (13.05 %) |
| 3. | Marcel Klaban | 4. náhradník | — ↓3 | 128 (6.35 %) |
| 4. | Elena Juláková | 5. náhradník | — ↓3 | 93 (4.61 %) |
| 5. | Radek Baier | 1. náhradník | — ↑2 | 190 (9.42 %) |
| 6. | Jaroslava Tihlaříková | 3. náhradník | — ↑1 | 167 (8.28 %) |
| 7. | Jan Černý | 6. náhradník | — ↓1 | 106 (5.26 %) |
| 8. | Viktor Kurka | 7. náhradník | — ↓1 | 94 (4.66 %) |
| 9. | Jan Jagob | 8. náhradník | — ↓1 | 81 (4.01 %) |
| 10. | Martin Zeman | 9. náhradník | — ↓1 | 80 (3.97 %) |
| 11. | Vladimíra Langová | 10. náhradník | — ↓1 | 112 (5.55 %) |
| 12. | Miroslava Holubová | 2. náhradník | — ↑8 | 175 (8.68 %) |
| 13. | Alena Čepková Pudíková | 11. náhradník | — | 77 (3.82 %) |
| 14. | Vít Mrňávek | 12. náhradník | — | 74 (3.67 %) |
| 15. | Antonín Novák | 13. náhradník | — | 102 (5.06 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Kazda | 2. náhradník | — ↓2 | 144 (8.75 %) |
| 2. | Ladislav Kozák | 5. náhradník | — ↓4 | 95 (5.77 %) |
| 3. | Alena Dušánková | 1. náhradník | — ↑1 | 191 (11.61 %) |
| 4. | Zdeněk Ptáček | 3. náhradník | — | 124 (7.54 %) |
| 5. | Jan Novák | 6. náhradník | — ↓2 | 97 (5.9 %) |
| 6. | Robert Beňo | 4. náhradník | — ↑1 | 122 (7.42 %) |
| 7. | Zdeněk Bořek | 7. náhradník | — ↓1 | 98 (5.96 %) |
| 8. | Lenka Judičáková | 8. náhradník | — ↓1 | 106 (6.44 %) |
| 9. | Marie Kubelková | 9. náhradník | — ↓1 | 103 (6.26 %) |
| 10. | Jiří Spejchal | 10. náhradník | — ↓1 | 81 (4.92 %) |
| 11. | Marie Novotná | 11. náhradník | — ↓1 | 79 (4.8 %) |
| 12. | Josef Dostál | Zvolen(a) | 1. ↑11 | 199 (12.1 %) |
| 13. | Miluše Nováková | 12. náhradník | — | 65 (3.95 %) |
| 14. | Gizela Jarušková | 13. náhradník | — | 76 (4.62 %) |
| 15. | Eva Kreminová | 14. náhradník | — | 64 (3.89 %) |
SNK PRO ROZVOJ OBCE 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ivo Menčík | Zvolen(a) | 1. | 191 (18.15 %) |
| 2. | Alena Jičínská | 3. náhradník | — ↓2 | 91 (8.65 %) |
| 3. | Jiří Nádvorník | 5. náhradník | — ↓3 | 68 (6.46 %) |
| 4. | Jan Rechtorik | 1. náhradník | — ↑2 | 107 (10.17 %) |
| 5. | Roman Jančík | 4. náhradník | — | 84 (7.98 %) |
| 6. | Petr Šafařík | 2. náhradník | — ↑3 | 101 (9.6 %) |
| 7. | Radek Uhlíř | 6. náhradník | — | 64 (6.08 %) |
| 8. | Jiří Řepka | 7. náhradník | — | 49 (4.65 %) |
| 9. | Tomáš Miřejovský | 8. náhradník | — | 72 (6.84 %) |
| 10. | Radek Kmenta | 9. náhradník | — | 28 (2.66 %) |
| 11. | Marie Pilátová | 10. náhradník | — | 59 (5.6 %) |
| 12. | Jana Fajfrová | 11. náhradník | — | 65 (6.17 %) |
| 13. | Miroslav Syrůček | 12. náhradník | — | 39 (3.7 %) |
| 14. | Jiří Brantal | 13. náhradník | — | 15 (1.42 %) |
| 15. | Zdeněk Bláha | 14. náhradník | — | 19 (1.8 %) |