Volební období 2006 – 2010
Výsledky komunálních voleb obce Opatovice nad Labem
20. 10. 2006
Hlasovalo 1 078 z 1 776 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 7 listin
15 mandátů · 6 zvolených listin
15 mandátů · 6 zvolených listin
- Sdružení pro Opatovice a Pohřebačku
- Občanská demokratická strana
- Sdružení nezávislých kandidátů Opatovice n/L, Pohřebačka
- Sdružení nezávislých kandidátů Opatovice 2006
- Komunistická strana Čech a Moravy
- Sdružení nezávislých kandidátů pro životní prostředí
- Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
Sdružení pro Opatovice a Pohřebačku 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zdeněk Fiala | Zvolen(a) | 5. ↓4 | 365 (7.56 %) |
| 2. | Lenka Trkalová | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 377 (7.81 %) |
| 3. | Jan Dubský | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 395 (8.18 %) |
| 4. | Jan Žižka | Zvolen(a) | 1. ↑3 | 410 (8.49 %) |
| 5. | Carmen Kajzrová | Zvolen(a) | 4. ↑1 | 369 (7.64 %) |
| 6. | Zdeněk Jelínek | 2. náhradník | — ↓1 | 292 (6.05 %) |
| 7. | Milan Boháč | 3. náhradník | — ↓1 | 304 (6.29 %) |
| 8. | Jiří Dalecký | 4. náhradník | — ↓1 | 319 (6.61 %) |
| 9. | Jiří Machač | 5. náhradník | — ↓1 | 334 (6.92 %) |
| 10. | Jan Vašata | 1. náhradník | — ↑4 | 364 (7.54 %) |
| 11. | Ivo Stanovský | 6. náhradník | — | 294 (6.09 %) |
| 12. | Miroslava Vandasová | 7. náhradník | — | 257 (5.32 %) |
| 13. | Jan Morávek | 8. náhradník | — | 244 (5.05 %) |
| 14. | Hedvika Doležalová | 9. náhradník | — | 242 (5.01 %) |
| 15. | Gabriela Košařová | 10. náhradník | — | 260 (5.38 %) |
Občanská demokratická strana 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Kohout | Zvolen(a) | 1. | 596 (13.1 %) |
| 2. | Ivo Holub | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 378 (8.31 %) |
| 3. | Jiří Novotný | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 383 (8.42 %) |
| 4. | Jana Nikšová | Zvolen(a) | 4. | 376 (8.26 %) |
| 5. | Jan Šich | Zvolen(a) | 5. | 334 (7.34 %) |
| 6. | Zbyněk Veselský | 1. náhradník | — | 319 (7.01 %) |
| 7. | Vítězslav Perný | 2. náhradník | — | 280 (6.15 %) |
| 8. | Petr Kašpárek | 3. náhradník | — | 278 (6.11 %) |
| 9. | Radek Šejvl | 4. náhradník | — | 259 (5.69 %) |
| 10. | Viktor Kurka | 5. náhradník | — | 226 (4.97 %) |
| 11. | Jiří Kadlec | 6. náhradník | — | 218 (4.79 %) |
| 12. | Emilie Dalecká | 7. náhradník | — | 221 (4.86 %) |
| 13. | Eva Vosáhlová | 8. náhradník | — | 250 (5.49 %) |
| 14. | Emilie Fuxová | 9. náhradník | — | 201 (4.42 %) |
| 15. | Jaromír Chudý | 10. náhradník | — | 228 (5.01 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů Opatovice n/L, Pohřebačka 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Vladimír Špalek | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 172 (10.31 %) |
| 2. | Jaroslav Procházka | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 208 (12.47 %) |
| 3. | Jiří Bittner | 4. náhradník | — ↓3 | 120 (7.19 %) |
| 4. | Alena Klementová | 1. náhradník | — ↑1 | 157 (9.41 %) |
| 5. | Ladislav Hanuš | 5. náhradník | — ↓2 | 86 (5.15 %) |
| 6. | Richard Skokan | 6. náhradník | — ↓2 | 102 (6.11 %) |
| 7. | Jindřich Hruška | 7. náhradník | — ↓2 | 102 (6.11 %) |
| 8. | Anna Hatlová | 2. náhradník | — ↑4 | 152 (9.11 %) |
| 9. | Václav Horák | 3. náhradník | — ↑4 | 148 (8.87 %) |
| 10. | Petr Pecen | 8. náhradník | — | 53 (3.17 %) |
| 11. | Miroslava Holubová | 9. náhradník | — | 102 (6.11 %) |
| 12. | Karel Lukeštík | 10. náhradník | — | 53 (3.17 %) |
| 13. | Jaroslava Fryšová | 11. náhradník | — | 119 (7.13 %) |
| 14. | Zdeněk Burda | 12. náhradník | — | 62 (3.71 %) |
| 15. | Stanislav Häusler | 13. náhradník | — | 31 (1.85 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů Opatovice 2006 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Libor Hovorka | Zvolen(a) | 1. | 160 (11.14 %) |
| 2. | Ivana Steklíková | 3. náhradník | — ↓2 | 103 (7.17 %) |
| 3. | Zbyněk Bortel | 4. náhradník | — ↓2 | 101 (7.03 %) |
| 4. | Hana Richterová | 5. náhradník | — ↓2 | 83 (5.77 %) |
| 5. | Jan Doubrava | 1. náhradník | — ↑3 | 143 (9.95 %) |
| 6. | Lubomír Kastl | 6. náhradník | — ↓1 | 100 (6.96 %) |
| 7. | Štěpán Hočevar | 7. náhradník | — ↓1 | 92 (6.4 %) |
| 8. | Karel Duchan | 8. náhradník | — ↓1 | 90 (6.26 %) |
| 9. | Zlatuše Růžičková | 9. náhradník | — ↓1 | 92 (6.4 %) |
| 10. | Petr Perný | 10. náhradník | — ↓1 | 97 (6.75 %) |
| 11. | Jiří Švajdler | 11. náhradník | — ↓1 | 56 (3.89 %) |
| 12. | Jaromír Mejtský | 12. náhradník | — ↓1 | 57 (3.96 %) |
| 13. | Václav Nový | 13. náhradník | — ↓1 | 89 (6.19 %) |
| 14. | Justína Špalková | 14. náhradník | — ↓1 | 55 (3.83 %) |
| 15. | Josef Půlpán | 2. náhradník | — ↑12 | 118 (8.21 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ladislav Kozák | 4. náhradník | — ↓4 | 73 (6.66 %) |
| 2. | Jiří Kazda | 2. náhradník | — ↓1 | 91 (8.31 %) |
| 3. | Jiří Carva | 1. náhradník | — ↑1 | 105 (9.58 %) |
| 4. | Zdeněk Bořek | 5. náhradník | — ↓2 | 74 (6.75 %) |
| 5. | Lenka Judičáková | 6. náhradník | — ↓2 | 75 (6.84 %) |
| 6. | Jiří Spejchal | 7. náhradník | — ↓2 | 65 (5.93 %) |
| 7. | Eva Kreminová | 8. náhradník | — ↓2 | 64 (5.84 %) |
| 8. | Jarmila Kudrnová | 9. náhradník | — ↓2 | 63 (5.75 %) |
| 9. | Marie Havlíková | 10. náhradník | — ↓2 | 65 (5.93 %) |
| 10. | František Mohaupt | 3. náhradník | — ↑6 | 84 (7.67 %) |
| 11. | Josef Dolejš | 11. náhradník | — ↓1 | 63 (5.75 %) |
| 12. | Lenka Maršíková | 12. náhradník | — ↓1 | 60 (5.47 %) |
| 13. | Ivo Menčík | Zvolen(a) | 1. ↑12 | 111 (10.13 %) |
| 14. | Miluše Nováková | 13. náhradník | — | 52 (4.74 %) |
| 15. | Hana Bendová | 14. náhradník | — | 50 (4.56 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů pro životní prostředí 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jana Morávková | 2. náhradník | — ↓2 | 80 (9.11 %) |
| 2. | Jiří Drahoš | 1. náhradník | — | 81 (9.22 %) |
| 3. | Mojmír Syrůček | 5. náhradník | — ↓3 | 63 (7.17 %) |
| 4. | Jan Rechtorik | 3. náhradník | — | 74 (8.42 %) |
| 5. | Zdeněk Křovák | 6. náhradník | — ↓2 | 61 (6.94 %) |
| 6. | Radim Číhař | 7. náhradník | — ↓2 | 37 (4.21 %) |
| 7. | Miloslav Doležal | 8. náhradník | — ↓2 | 61 (6.94 %) |
| 8. | Julius Perůžek | Zvolen(a) | 1. ↑7 | 118 (13.43 %) |
| 9. | Iveta Chudějová | 9. náhradník | — ↓1 | 51 (5.8 %) |
| 10. | Pavel Syrůček | 10. náhradník | — ↓1 | 38 (4.32 %) |
| 11. | Josef Spejchal | 11. náhradník | — ↓1 | 15 (1.7 %) |
| 12. | Václav Horáček | 12. náhradník | — ↓1 | 52 (5.92 %) |
| 13. | Zdeněk Trojan | 4. náhradník | — ↑8 | 65 (7.4 %) |
| 14. | Lenka Šafaříková | 13. náhradník | — | 55 (6.26 %) |
| 15. | Jiří Tikal | 14. náhradník | — | 27 (3.07 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 0 mandátů · 12 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Hejna | Nezvolen(a) | — | 91 (11.62 %) |
| 2. | Eva Samková | Nezvolen(a) | — | 161 (20.56 %) |
| 3. | Jaroslav Horáček | Nezvolen(a) | — | 62 (7.91 %) |
| 4. | Milada Langová | Nezvolen(a) | — | 147 (18.77 %) |
| 5. | Dagmar Svobodová | Nezvolen(a) | — | 80 (10.21 %) |
| 6. | Jana Jelínková | Nezvolen(a) | — | 70 (8.93 %) |
| 7. | Martin Bystrý | Nezvolen(a) | — | 18 (2.29 %) |
| 8. | Daniel Boudyš | Nezvolen(a) | — | 52 (6.64 %) |
| 9. | Stanislava Doležalová | Nezvolen(a) | — | 28 (3.57 %) |
| 10. | Miluše Zahradníková | Nezvolen(a) | — | 25 (3.19 %) |
| 11. | Alena Hrubá | Nezvolen(a) | — | 15 (1.91 %) |
| 12. | Ludmila Krečová | Nezvolen(a) | — | 34 (4.34 %) |