Volební období 2006 – 2010
Výsledky komunálních voleb obce Ondřejov
20. 10. 2006
Hlasovalo 557 z 908 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 4 listiny
15 mandátů · 4 zvolené listiny
15 mandátů · 4 zvolené listiny
Ondřejov, Třemblat a Turkovice 6 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Martin Macháček | Zvolen(a) | 3. ↓2 | 217 (7.95 %) |
| 2. | Jana Štichová | Zvolen(a) | 5. ↓3 | 188 (6.89 %) |
| 3. | Václav Beránek | Zvolen(a) | 6. ↓3 | 162 (5.94 %) |
| 4. | Martin Padevět | 1. náhradník | — ↓3 | 177 (6.49 %) |
| 5. | Jan Šafra | Zvolen(a) | 1. ↑4 | 310 (11.36 %) |
| 6. | Ivo Císař | 2. náhradník | — ↓2 | 137 (5.02 %) |
| 7. | Jiří Staněk | 3. náhradník | — ↓2 | 158 (5.79 %) |
| 8. | Václav Švanda | Zvolen(a) | 2. ↑6 | 244 (8.94 %) |
| 9. | Jaroslava Janoušková | 4. náhradník | — ↓1 | 137 (5.02 %) |
| 10. | Renata Schücková | 5. náhradník | — ↓1 | 118 (4.32 %) |
| 11. | Jaroslav Kycler | 6. náhradník | — ↓1 | 187 (6.85 %) |
| 12. | Tomáš Kiefer | 7. náhradník | — ↓1 | 154 (5.64 %) |
| 13. | Jindra Nováková | 8. náhradník | — ↓1 | 175 (6.41 %) |
| 14. | Josef Švanda | Zvolen(a) | 4. ↑10 | 201 (7.37 %) |
| 15. | Eva Palmová | 9. náhradník | — | 162 (5.94 %) |
TJ Sokol Ondřejov 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Karel Znamenáček | Zvolen(a) | 5. ↓4 | 198 (7.69 %) |
| 2. | Jan Kölbl | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 266 (10.34 %) |
| 3. | Vratislava Vomáčková | 2. náhradník | — ↓4 | 147 (5.71 %) |
| 4. | Josef Lanzendörfer | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 236 (9.17 %) |
| 5. | Miroslav Palička | 3. náhradník | — ↓3 | 127 (4.93 %) |
| 6. | Jiří Kroupa | 4. náhradník | — ↓3 | 172 (6.68 %) |
| 7. | Jiřina Šeblová | 5. náhradník | — ↓3 | 147 (5.71 %) |
| 8. | Ivana Staňková | 1. náhradník | — ↑2 | 196 (7.62 %) |
| 9. | Jiří Reček | 6. náhradník | — ↓2 | 150 (5.83 %) |
| 10. | František Krucký | Zvolen(a) | 3. ↑7 | 226 (8.78 %) |
| 11. | Milan Malý | 7. náhradník | — ↓1 | 152 (5.9 %) |
| 12. | Luděk Böhm | Zvolen(a) | 4. ↑8 | 206 (8 %) |
| 13. | Zdeněk Štádler | 8. náhradník | — | 99 (3.84 %) |
| 14. | Jana Vodrhánková | 9. náhradník | — | 123 (4.78 %) |
| 15. | Jana Šeblová | 10. náhradník | — | 127 (4.93 %) |
Pro Váš lepší život 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Josef Brabec | 1. náhradník | — ↓2 | 106 (10.84 %) |
| 2. | Jana Dvořáková | 2. náhradník | — ↓2 | 87 (8.9 %) |
| 3. | Jan Brabec | 3. náhradník | — ↓2 | 80 (8.18 %) |
| 4. | Jiří Srna | 6. náhradník | — ↓4 | 51 (5.22 %) |
| 5. | Miloš Müller | 7. náhradník | — ↓4 | 46 (4.7 %) |
| 6. | Daniela Caltová | 5. náhradník | — ↓1 | 73 (7.47 %) |
| 7. | František Srna | 8. náhradník | — ↓3 | 41 (4.19 %) |
| 8. | Petr Jahelka | 4. náhradník | — ↑2 | 76 (7.77 %) |
| 9. | Radka Mandlová | 9. náhradník | — ↓2 | 31 (3.17 %) |
| 10. | Jana Lžičařová | 10. náhradník | — ↓2 | 43 (4.4 %) |
| 11. | Štěpánka Staněčková | 11. náhradník | — ↓2 | 41 (4.19 %) |
| 12. | Naděžda Brabcová | Zvolen(a) | 2. ↑10 | 113 (11.56 %) |
| 13. | Irena Pudíková | 12. náhradník | — ↓1 | 45 (4.6 %) |
| 14. | Jana Švarcová | 13. náhradník | — ↓1 | 24 (2.45 %) |
| 15. | Jaroslava Vaňková | Zvolen(a) | 1. ↑14 | 120 (12.28 %) |
HASIČI ONDŘEJOV 2 mandáty · 8 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jan Vodrhánek | Zvolen(a) | 1. | 171 (18.23 %) |
| 2. | Jan Makovec | 2. náhradník | — ↓2 | 80 (8.52 %) |
| 3. | Martin Keclík | 3. náhradník | — ↓2 | 120 (12.79 %) |
| 4. | Jan Šafra | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 150 (15.99 %) |
| 5. | Miroslav Tesařík | 4. náhradník | — ↓1 | 87 (9.27 %) |
| 6. | František Lán | 5. náhradník | — ↓1 | 120 (12.79 %) |
| 7. | Jan Novotný | 1. náhradník | — ↑4 | 133 (14.17 %) |
| 8. | Tomáš Keclík | 6. náhradník | — | 77 (8.2 %) |