Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb obce Oleška
10. 10. 2014
Hlasovalo 461 z 749 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 4 listiny
15 mandátů · 4 zvolené listiny
15 mandátů · 4 zvolené listiny
Nezávislí - Oleška 6 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslav Vedral | Zvolen(a) | 1. | 241 (10.06 %) |
| 2. | Josef Jehnět | Zvolen(a) | 2. | 190 (7.93 %) |
| 3. | Daniel Homola | Zvolen(a) | 4. ↓1 | 151 (6.3 %) |
| 4. | Petr Vedral | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 184 (7.68 %) |
| 5. | Dagmar Rákocy | Zvolen(a) | 5. | 149 (6.22 %) |
| 6. | Milena Danešová | Zvolen(a) | 6. | 147 (6.14 %) |
| 7. | Jiří Holub | 1. náhradník | — | 168 (7.01 %) |
| 8. | Monika Havránková | 2. náhradník | — | 152 (6.34 %) |
| 9. | Eva Semerádová | 3. náhradník | — | 151 (6.3 %) |
| 10. | Lukáš Havránek | 4. náhradník | — | 165 (6.89 %) |
| 11. | Jan Vedral | 5. náhradník | — | 152 (6.34 %) |
| 12. | Tomáš Šebesta | 6. náhradník | — | 141 (5.88 %) |
| 13. | Stanislav Kratochvíl | 7. náhradník | — | 123 (5.13 %) |
| 14. | Ladislav Hes | 8. náhradník | — | 145 (6.05 %) |
| 15. | Jan Šedina | 9. náhradník | — | 135 (5.63 %) |
"Naše vesnice" 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jan Kubelka | 3. náhradník | — ↓5 | 78 (5.94 %) |
| 2. | Karel Hetzendorf | Zvolen(a) | 2. | 111 (8.46 %) |
| 3. | Evženie Zábojová | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 128 (9.76 %) |
| 4. | Martin Nachtigal | 4. náhradník | — ↓3 | 88 (6.71 %) |
| 5. | Martin Kosmata | Zvolen(a) | 3. ↑2 | 111 (8.46 %) |
| 6. | Karolína Strnadová | 5. náhradník | — ↓2 | 86 (6.55 %) |
| 7. | Iveta Svobodová | 6. náhradník | — ↓2 | 94 (7.17 %) |
| 8. | Eva Kotrchová | 1. náhradník | — ↑4 | 98 (7.47 %) |
| 9. | Jitka Němečková | 7. náhradník | — ↓1 | 66 (5.03 %) |
| 10. | Lenka Sukdoláková | 8. náhradník | — ↓1 | 73 (5.56 %) |
| 11. | Petr Starý | 2. náhradník | — ↑6 | 97 (7.39 %) |
| 12. | Hana Mondscheinová | 9. náhradník | — | 67 (5.11 %) |
| 13. | Jiří Strnad | 10. náhradník | — | 67 (5.11 %) |
| 14. | Petra Vejvodová | 11. náhradník | — | 62 (4.72 %) |
| 15. | Petr Houdek | 12. náhradník | — | 85 (6.48 %) |
Cesta k sobě 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Martin Vlasák | Zvolen(a) | 1. | 155 (11.86 %) |
| 2. | Václav Zoubek | 3. náhradník | — ↓4 | 77 (5.89 %) |
| 3. | Josef Kaše | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 118 (9.03 %) |
| 4. | Vladislava Hesová | 1. náhradník | — | 101 (7.73 %) |
| 5. | Magdalena Vlasáková | Zvolen(a) | 3. ↑2 | 110 (8.42 %) |
| 6. | Jan Stárek | 4. náhradník | — ↓1 | 82 (6.27 %) |
| 7. | Petra Domkařová | 5. náhradník | — ↓1 | 82 (6.27 %) |
| 8. | Petr Břečka | 6. náhradník | — ↓1 | 84 (6.43 %) |
| 9. | Jiří Galler | 7. náhradník | — ↓1 | 69 (5.28 %) |
| 10. | Martina Tesaříková | 8. náhradník | — ↓1 | 76 (5.81 %) |
| 11. | Iva Vlčková | 9. náhradník | — ↓1 | 79 (6.04 %) |
| 12. | Josef Galler | 10. náhradník | — ↓1 | 50 (3.82 %) |
| 13. | Alena Bečvaříková | 2. náhradník | — ↑8 | 100 (7.65 %) |
| 14. | Marie Bílková | 11. náhradník | — | 69 (5.28 %) |
| 15. | Václav Tesařík | 12. náhradník | — | 54 (4.13 %) |
Doma na venkově 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Novotný | 2. náhradník | — ↓4 | 86 (7.13 %) |
| 2. | Jaroslav Zikmund | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 106 (8.79 %) |
| 3. | Helena Piknerová | 1. náhradník | — ↓1 | 94 (7.8 %) |
| 4. | Miloslava Schindlerová | 3. náhradník | — ↓2 | 79 (6.55 %) |
| 5. | Žaneta Břečková | Zvolen(a) | 2. ↑3 | 105 (8.71 %) |
| 6. | Jiří Filípek | Zvolen(a) | 3. ↑3 | 102 (8.46 %) |
| 7. | Václav Hošek | 4. náhradník | — | 79 (6.55 %) |
| 8. | Libuše Pokorná | 5. náhradník | — | 86 (7.13 %) |
| 9. | Ján Rákocy | 6. náhradník | — | 65 (5.39 %) |
| 10. | Jaroslava Šubotníková | 7. náhradník | — | 74 (6.14 %) |
| 11. | Jiří Svoboda | 8. náhradník | — | 76 (6.3 %) |
| 12. | František Rott | 9. náhradník | — | 66 (5.47 %) |
| 13. | Josef Křelina | 10. náhradník | — | 55 (4.56 %) |
| 14. | Petr Masař | 11. náhradník | — | 71 (5.89 %) |
| 15. | František Hrdlička | 12. náhradník | — | 61 (5.06 %) |