Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb města Nové Sedlo
10. 10. 2014
Hlasovalo 1 001 z 2 129 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 12 listin
15 mandátů · 8 zvolených listin
15 mandátů · 8 zvolených listin
Novosedelští patrioti 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Stanislav Srba | Zvolen(a) | 1. | 282 (10.27 %) |
| 2. | Eva Machulková | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 225 (8.19 %) |
| 3. | Zdeněk Pojar | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 257 (9.36 %) |
| 4. | Marek Wýstrach | Zvolen(a) | 4. | 172 (6.26 %) |
| 5. | Arnošt Fuchs | 1. náhradník | — | 184 (6.7 %) |
| 6. | Jan Kerula | 2. náhradník | — | 152 (5.53 %) |
| 7. | Jiří Machulka | 3. náhradník | — | 175 (6.37 %) |
| 8. | Rosvita Bálintová | 4. náhradník | — | 165 (6.01 %) |
| 9. | Bohumil Paleček | 5. náhradník | — | 176 (6.41 %) |
| 10. | Vladimír Rupert | 6. náhradník | — | 156 (5.68 %) |
| 11. | Veronika Honsová | 7. náhradník | — | 175 (6.37 %) |
| 12. | Vít Čurda | 8. náhradník | — | 195 (7.1 %) |
| 13. | Eva Pelikánová | 9. náhradník | — | 137 (4.99 %) |
| 14. | Rudolf Tyml | 10. náhradník | — | 160 (5.82 %) |
| 15. | Anna Hauerová | 11. náhradník | — | 134 (4.88 %) |
TOP 09 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Martin Loukota | Zvolen(a) | 1. | 228 (12.92 %) |
| 2. | Martin Hányš | 1. náhradník | — ↓1 | 143 (8.1 %) |
| 3. | Petr Krautzberger | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 146 (8.27 %) |
| 4. | Jitka Kacálková | 2. náhradník | — | 134 (7.59 %) |
| 5. | Miroslav Kucin | 3. náhradník | — | 101 (5.72 %) |
| 6. | Bartoloměj Polák | 4. náhradník | — | 112 (6.34 %) |
| 7. | Jana Grznarová | 5. náhradník | — | 101 (5.72 %) |
| 8. | Petr Los | 6. náhradník | — | 119 (6.74 %) |
| 9. | Roman Jirota | 7. náhradník | — | 114 (6.46 %) |
| 10. | Otta Kůs | 8. náhradník | — | 101 (5.72 %) |
| 11. | Jitka Losová | 9. náhradník | — | 93 (5.27 %) |
| 12. | Jiří Fatka | 10. náhradník | — | 111 (6.29 %) |
| 13. | František Vrbeník | 11. náhradník | — | 91 (5.15 %) |
| 14. | Martina Holzerová | 12. náhradník | — | 82 (4.64 %) |
| 15. | Petr Los | 13. náhradník | — | 88 (4.98 %) |
NOVÝ KURZ 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Věra Baumanová | Zvolen(a) | 1. | 200 (11.37 %) |
| 2. | Milan Pešák | Zvolen(a) | 2. | 148 (8.41 %) |
| 3. | Tomáš Bálint | 1. náhradník | — | 138 (7.84 %) |
| 4. | Břetislav Benda | 3. náhradník | — ↓1 | 114 (6.48 %) |
| 5. | Dušan Demeter | 4. náhradník | — ↓1 | 108 (6.13 %) |
| 6. | Robert Zelenka | 2. náhradník | — ↑2 | 135 (7.67 %) |
| 7. | Pavel Macháček | 5. náhradník | — | 104 (5.91 %) |
| 8. | Margita Strnadová | 6. náhradník | — | 116 (6.59 %) |
| 9. | Milan Mihok | 7. náhradník | — | 99 (5.62 %) |
| 10. | Jiřina Šamonilová | 8. náhradník | — | 118 (6.7 %) |
| 11. | Karel Havlíček | 9. náhradník | — | 107 (6.08 %) |
| 12. | Stanislav Brizgala | 10. náhradník | — | 99 (5.62 %) |
| 13. | Lenka Chladná | 11. náhradník | — | 96 (5.45 %) |
| 14. | Eva Zbuzková | 12. náhradník | — | 94 (5.34 %) |
| 15. | Jana Švandrlíková | 13. náhradník | — | 83 (4.71 %) |
SPORTOVCI MĚSTU 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Stanislav Suchý | 1. náhradník | — ↓2 | 139 (8.75 %) |
| 2. | Petr Mann | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 162 (10.2 %) |
| 3. | Manfred Köpp | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 140 (8.82 %) |
| 4. | Šárka Mysíková | 3. náhradník | — ↓1 | 111 (6.99 %) |
| 5. | Martin Drechsler | 4. náhradník | — ↓1 | 101 (6.36 %) |
| 6. | Josef Werner | 2. náhradník | — ↑2 | 121 (7.62 %) |
| 7. | Josef Čermák | 5. náhradník | — | 97 (6.11 %) |
| 8. | Karel Uxa | 6. náhradník | — | 108 (6.8 %) |
| 9. | Irena Slavíčková | 7. náhradník | — | 92 (5.79 %) |
| 10. | Eduard Lakatoš ml. | 8. náhradník | — | 86 (5.41 %) |
| 11. | Petr Rybář | 9. náhradník | — | 87 (5.48 %) |
| 12. | Karel Wohldann | 10. náhradník | — | 92 (5.79 %) |
| 13. | Pavel Svitok | 11. náhradník | — | 91 (5.73 %) |
| 14. | Luboš Stehlík | 12. náhradník | — | 82 (5.16 %) |
| 15. | Josef Květ | 13. náhradník | — | 78 (4.91 %) |
Novosedláci 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Bedřich Rychna | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 137 (10.46 %) |
| 2. | Roman Hányš | 2. náhradník | — ↓2 | 87 (6.64 %) |
| 3. | Bernard Hopf | 3. náhradník | — ↓2 | 93 (7.1 %) |
| 4. | Miloslava Petříková | Zvolen(a) | 1. ↑3 | 142 (10.84 %) |
| 5. | František Demeter | 4. náhradník | — ↓1 | 76 (5.8 %) |
| 6. | Zdeňka Pešáková | 5. náhradník | — ↓1 | 85 (6.49 %) |
| 7. | Karel Hrabák | 6. náhradník | — ↓1 | 68 (5.19 %) |
| 8. | Stanislava Saxová | 7. náhradník | — ↓1 | 76 (5.8 %) |
| 9. | Karel Bílek | 1. náhradník | — ↑6 | 99 (7.56 %) |
| 10. | Zdeňka Smutná | 8. náhradník | — | 85 (6.49 %) |
| 11. | Karel Hrabák, ml. | 9. náhradník | — | 66 (5.04 %) |
| 12. | Radka Hezoučká | 10. náhradník | — | 77 (5.88 %) |
| 13. | Eva Sewaldová | 11. náhradník | — | 70 (5.34 %) |
| 14. | Emil Hrebák | 12. náhradník | — | 61 (4.66 %) |
| 15. | Pavla Rychnová | 13. náhradník | — | 87 (6.64 %) |
"ZA ZDRAVÝ ROZUM" 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miroslav Černý | Zvolen(a) | 1. | 128 (13.98 %) |
| 2. | Bohumila Bůžková | 2. náhradník | — ↓1 | 76 (8.3 %) |
| 3. | David Cervan | 1. náhradník | — ↑1 | 91 (9.94 %) |
| 4. | František Horvath | 3. náhradník | — | 46 (5.02 %) |
| 5. | Vít Mňatinoha | 4. náhradník | — | 52 (5.68 %) |
| 6. | Milan Saxa | 5. náhradník | — | 55 (6.01 %) |
| 7. | Lubomír Míča | 6. náhradník | — | 61 (6.66 %) |
| 8. | Roman Strnad | 7. náhradník | — | 54 (5.9 %) |
| 9. | Eduard Lakatoš | 8. náhradník | — | 65 (7.1 %) |
| 10. | Tomáš Nečina | 9. náhradník | — | 56 (6.12 %) |
| 11. | Lenka Kovářová | 10. náhradník | — | 49 (5.35 %) |
| 12. | Jiří Přibyl | 11. náhradník | — | 46 (5.02 %) |
| 13. | Zdeňka Tefrová | 12. náhradník | — | 47 (5.13 %) |
| 14. | Soňa Münzerová | 13. náhradník | — | 46 (5.02 %) |
| 15. | Anna Kloudová | 14. náhradník | — | 43 (4.69 %) |
Za nové cíle 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miroslav Horvát | Zvolen(a) | 1. | 71 (7.75 %) |
| 2. | Pavel Varga | 1. náhradník | — | 70 (7.65 %) |
| 3. | Lucie Horváthová | 2. náhradník | — | 59 (6.44 %) |
| 4. | Roman Němček | 3. náhradník | — | 65 (7.1 %) |
| 5. | Daniela Veselá | 4. náhradník | — | 60 (6.55 %) |
| 6. | Lukáš Maťovka | 5. náhradník | — | 62 (6.77 %) |
| 7. | Lucie Holubová | 6. náhradník | — | 59 (6.44 %) |
| 8. | Vlasta Vobořilová | 7. náhradník | — | 61 (6.66 %) |
| 9. | Sára Němčeková | 8. náhradník | — | 57 (6.22 %) |
| 10. | Vladimíra Vargová | 9. náhradník | — | 58 (6.33 %) |
| 11. | Monika Mucová | 10. náhradník | — | 57 (6.22 %) |
| 12. | Dagmar Tichotová | 11. náhradník | — | 62 (6.77 %) |
| 13. | Karel Horváth | 12. náhradník | — | 57 (6.22 %) |
| 14. | Roman Pupala | 13. náhradník | — | 60 (6.55 %) |
| 15. | Pavel Gvizd | 14. náhradník | — | 57 (6.22 %) |
Střed města a Loučky 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Tomáš Pittel | 2. náhradník | — ↓2 | 61 (7.64 %) |
| 2. | Krista Kulhanová | 1. náhradník | — | 117 (14.66 %) |
| 3. | Jan Hlaváček | 3. náhradník | — ↓1 | 60 (7.51 %) |
| 4. | Antonín Šíma | Zvolen(a) | 1. ↑3 | 135 (16.91 %) |
| 5. | Tereza Pelikánová | 4. náhradník | — | 29 (3.63 %) |
| 6. | Oldřiška Kohoutová | 5. náhradník | — | 35 (4.38 %) |
| 7. | Alena Nováková | 6. náhradník | — | 48 (6.01 %) |
| 8. | Lenka Bílá | 7. náhradník | — | 46 (5.76 %) |
| 9. | Karla Šímová | 8. náhradník | — | 53 (6.64 %) |
| 10. | Gabriela Hrabáková | 9. náhradník | — | 32 (4.01 %) |
| 11. | Libuše Fuchsová | 10. náhradník | — | 40 (5.01 %) |
| 12. | Martin Gavelda | 11. náhradník | — | 30 (3.75 %) |
| 13. | Rudolf Tyml | 12. náhradník | — | 52 (6.51 %) |
| 14. | Zdenka Benková | 13. náhradník | — | 29 (3.63 %) |
| 15. | Stanislava Petříková | 14. náhradník | — | 31 (3.88 %) |
Česká strana sociálně demokratická 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Roman Kiprov | Nezvolen(a) | — | 99 (17.06 %) |
| 2. | Petra Hányšová | Nezvolen(a) | — | 29 (5 %) |
| 3. | Petr Mysík | Nezvolen(a) | — | 38 (6.55 %) |
| 4. | Milan Kubelka | Nezvolen(a) | — | 63 (10.86 %) |
| 5. | Jiří Charvát | Nezvolen(a) | — | 46 (7.93 %) |
| 6. | Miroslav Rubáš | Nezvolen(a) | — | 50 (8.62 %) |
| 7. | Jarmila Suchá | Nezvolen(a) | — | 25 (4.31 %) |
| 8. | Alena Hauerová | Nezvolen(a) | — | 26 (4.48 %) |
| 9. | Lucie Suttá | Nezvolen(a) | — | 25 (4.31 %) |
| 10. | Blanka Filkoházyová | Nezvolen(a) | — | 33 (5.68 %) |
| 11. | Robert Kastl | Nezvolen(a) | — | 37 (6.37 %) |
| 12. | Michal Kiprov | Nezvolen(a) | — | 28 (4.82 %) |
| 13. | Marcel Procházka | Nezvolen(a) | — | 28 (4.82 %) |
| 14. | Petr Mysík ml. | Nezvolen(a) | — | 26 (4.48 %) |
| 15. | Miloš Zajačik | Nezvolen(a) | — | 27 (4.65 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Papež | Nezvolen(a) | — | 46 (9.76 %) |
| 2. | Jan Kišš | Nezvolen(a) | — | 33 (7 %) |
| 3. | David Werner | Nezvolen(a) | — | 51 (10.82 %) |
| 4. | Josef Kirchner | Nezvolen(a) | — | 36 (7.64 %) |
| 5. | Václav Brda | Nezvolen(a) | — | 27 (5.73 %) |
| 6. | Marta Krátká | Nezvolen(a) | — | 30 (6.36 %) |
| 7. | Marie Wernerová | Nezvolen(a) | — | 27 (5.73 %) |
| 8. | Rudolf Hartman | Nezvolen(a) | — | 26 (5.52 %) |
| 9. | Anna Kirchnerová | Nezvolen(a) | — | 33 (7 %) |
| 10. | Josef Kišš | Nezvolen(a) | — | 25 (5.3 %) |
| 11. | Lenka Kiššová | Nezvolen(a) | — | 24 (5.09 %) |
| 12. | Pavel Schauer | Nezvolen(a) | — | 32 (6.79 %) |
| 13. | Alžběta Roulichová | Nezvolen(a) | — | 30 (6.36 %) |
| 14. | Tomáš Roulich | Nezvolen(a) | — | 31 (6.58 %) |
| 15. | Eva Racová | Nezvolen(a) | — | 20 (4.24 %) |
Hornický spolek Apollonia Nové Sedlo 0 mandátů · 14 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Kateřina Petrusová | Nezvolen(a) | — | 20 (9.8 %) |
| 2. | Oldřich Malčánek | Nezvolen(a) | — | 15 (7.35 %) |
| 3. | Jiří Kutnohorský | Nezvolen(a) | — | 13 (6.37 %) |
| 4. | Josef Szabo | Nezvolen(a) | — | 18 (8.82 %) |
| 5. | Antonín Stokláska | Nezvolen(a) | — | 12 (5.88 %) |
| 6. | Lenka Stoklásková | Nezvolen(a) | — | 11 (5.39 %) |
| 7. | Ivana Jirotová | Nezvolen(a) | — | 28 (13.72 %) |
| 8. | Vladimír Krajčoviech | Nezvolen(a) | — | 9 (4.41 %) |
| 9. | Milan Burda | Nezvolen(a) | — | 17 (8.33 %) |
| 10. | Jitka Martererová | Nezvolen(a) | — | 12 (5.88 %) |
| 11. | Dana Dudková | Nezvolen(a) | — | 16 (7.84 %) |
| 12. | Jana Maixnerová | Nezvolen(a) | — | 11 (5.39 %) |
| 13. | Anna Martererová | Nezvolen(a) | — | 10 (4.9 %) |
| 14. | Jan Ronner | Nezvolen(a) | — | 12 (5.88 %) |
Dělnická strana sociální spravedlnosti - Za bezpečné Nové Sedlo! 0 mandátů · 1 kandidát
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Aleš Lukáč | Nezvolen(a) | — | 36 (100 %) |