Volební období 2010 – 2014
Výsledky komunálních voleb města Nové Sedlo
15. 10. 2010
Hlasovalo 911 z 2 083 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 8 listin
15 mandátů · 8 zvolených listin
15 mandátů · 8 zvolených listin
Sdružení nezávislých kandidátů "Sportovci městu" 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Manfred Köpp | Zvolen(a) | 3. ↓2 | 196 (7.5 %) |
| 2. | Petr Mann | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 252 (9.65 %) |
| 3. | Bohumila Bůžková | Zvolen(a) | 4. ↓1 | 170 (6.51 %) |
| 4. | Antonín Petřík | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 212 (8.11 %) |
| 5. | Stanislav Suchý | 1. náhradník | — | 176 (6.74 %) |
| 6. | Josef Čermák | 2. náhradník | — | 173 (6.62 %) |
| 7. | Miloslava Petříková | 3. náhradník | — | 190 (7.27 %) |
| 8. | Josef Werner | 4. náhradník | — | 180 (6.89 %) |
| 9. | Dagmar Suchá | 5. náhradník | — | 135 (5.17 %) |
| 10. | Kamil Farkaš | 6. náhradník | — | 146 (5.59 %) |
| 11. | Karel Wohldann ml. | 7. náhradník | — | 152 (5.82 %) |
| 12. | Pavla Rychnová | 8. náhradník | — | 171 (6.54 %) |
| 13. | Zdeněk Hajna | 9. náhradník | — | 154 (5.89 %) |
| 14. | Milan Kubelka ml. | 10. náhradník | — | 166 (6.35 %) |
| 15. | Jiří Charvát | 11. náhradník | — | 138 (5.28 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů "Nový kurz" 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Milan Bauman | Zvolen(a) | 3. ↓2 | 170 (7.47 %) |
| 2. | Vladimír Rupert | 2. náhradník | — ↓3 | 164 (7.21 %) |
| 3. | Oldřiška Kohoutová | 3. náhradník | — ↓3 | 143 (6.28 %) |
| 4. | Zdeněk Pojar | Zvolen(a) | 1. ↑3 | 248 (10.9 %) |
| 5. | Bohumil Paleček | 1. náhradník | — ↑1 | 170 (7.47 %) |
| 6. | Lucie Horváthová | 4. náhradník | — ↓1 | 129 (5.67 %) |
| 7. | Jan Hlaváček | 5. náhradník | — ↓1 | 161 (7.08 %) |
| 8. | Tomáš Bálint | Zvolen(a) | 2. ↑6 | 181 (7.95 %) |
| 9. | Michal Brychta | 6. náhradník | — | 147 (6.46 %) |
| 10. | Emil Hrebák | 7. náhradník | — | 124 (5.45 %) |
| 11. | Lenka Řežábková | 8. náhradník | — | 147 (6.46 %) |
| 12. | Eva Zbuzková | 9. náhradník | — | 120 (5.27 %) |
| 13. | Miroslav Bauer | 10. náhradník | — | 131 (5.76 %) |
| 14. | Růžena Winklerová | 11. náhradník | — | 122 (5.36 %) |
| 15. | Jana Švandrlíková | 12. náhradník | — | 117 (5.14 %) |
TOP 09 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Los | 4. náhradník | — ↓5 | 113 (6.8 %) |
| 2. | Martin Loukota | Zvolen(a) | 2. | 140 (8.43 %) |
| 3. | Roman Hányš | 1. náhradník | — | 134 (8.07 %) |
| 4. | Bedřich Rychna | 2. náhradník | — | 128 (7.71 %) |
| 5. | Otta Kůs | 5. náhradník | — ↓2 | 120 (7.22 %) |
| 6. | Zdeňka Smutná | 6. náhradník | — ↓2 | 120 (7.22 %) |
| 7. | Bartoloměj Polák | 7. náhradník | — ↓2 | 99 (5.96 %) |
| 8. | František Demeter | 8. náhradník | — ↓2 | 103 (6.2 %) |
| 9. | Petr Krautzberger | Zvolen(a) | 1. ↑8 | 143 (8.61 %) |
| 10. | Radim Gvizd | 9. náhradník | — ↓1 | 101 (6.08 %) |
| 11. | Miroslav Kucin | 10. náhradník | — ↓1 | 84 (5.06 %) |
| 12. | Dana Kaciašviliová | 3. náhradník | — ↑7 | 125 (7.53 %) |
| 13. | Martina Holzerová | 11. náhradník | — | 84 (5.06 %) |
| 14. | Roman Hányš | 12. náhradník | — | 89 (5.36 %) |
| 15. | Petr Los | 13. náhradník | — | 77 (4.63 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů "Střed města" 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Antonín Šíma | Zvolen(a) | 1. | 245 (16.24 %) |
| 2. | Martin Hányš | 2. náhradník | — ↓2 | 72 (4.77 %) |
| 3. | Krista Kulhanová | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 245 (16.24 %) |
| 4. | Alena Nováková | 3. náhradník | — ↓1 | 102 (6.76 %) |
| 5. | Karel Bílek | 1. náhradník | — ↑2 | 127 (8.42 %) |
| 6. | Diana Smolíková | 4. náhradník | — | 78 (5.17 %) |
| 7. | Milan Chvojsík | 5. náhradník | — | 73 (4.84 %) |
| 8. | Petr Kvak | 6. náhradník | — | 93 (6.16 %) |
| 9. | Jan Kosták | 7. náhradník | — | 66 (4.37 %) |
| 10. | Jiří Schubert | 8. náhradník | — | 75 (4.97 %) |
| 11. | Stanislav Horváth | 9. náhradník | — | 64 (4.24 %) |
| 12. | Milan Oreško | 10. náhradník | — | 58 (3.84 %) |
| 13. | Jitka Losová | 11. náhradník | — | 65 (4.31 %) |
| 14. | Hana Takáčová | 12. náhradník | — | 64 (4.24 %) |
| 15. | Jan Kotěra | 13. náhradník | — | 81 (5.37 %) |
Novosedelští patrioti 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zdeněk Nekys | 2. náhradník | — ↓2 | 118 (9.17 %) |
| 2. | Stanislav Srba | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 176 (13.68 %) |
| 3. | Jiří Machulka | 1. náhradník | — ↑1 | 135 (10.49 %) |
| 4. | Marek Wýstrach | 4. náhradník | — ↓1 | 99 (7.69 %) |
| 5. | Alena Abertová | 5. náhradník | — ↓1 | 66 (5.13 %) |
| 6. | Jindřich Smolek | 6. náhradník | — ↓1 | 68 (5.28 %) |
| 7. | Vít Čurda | 3. náhradník | — ↑3 | 104 (8.08 %) |
| 8. | Žaneta Kábelová | 7. náhradník | — | 65 (5.05 %) |
| 9. | Miroslav Kroutil | 8. náhradník | — | 59 (4.58 %) |
| 10. | Helena Tymlová | 9. náhradník | — | 83 (6.45 %) |
| 11. | Robert Zelenka | 10. náhradník | — | 81 (6.29 %) |
| 12. | Josef Kurčík | 11. náhradník | — | 77 (5.98 %) |
| 13. | Roman Jirota | 12. náhradník | — | 65 (5.05 %) |
| 14. | Peter Horváth | 13. náhradník | — | 51 (3.96 %) |
| 15. | Milan Burda | 14. náhradník | — | 39 (3.03 %) |
Česká strana sociálně demokratická 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | David Cervan | 1. náhradník | — ↓1 | 107 (9.07 %) |
| 2. | Zdeněk Korbel | 4. náhradník | — ↓3 | 78 (6.61 %) |
| 3. | Petr Köpp | 2. náhradník | — | 97 (8.22 %) |
| 4. | Dušan Demeter | 5. náhradník | — ↓2 | 70 (5.93 %) |
| 5. | Zdeněk Rubáš | 6. náhradník | — ↓2 | 69 (5.85 %) |
| 6. | Roman Kiprov | Zvolen(a) | 1. ↑5 | 131 (11.11 %) |
| 7. | Jaroslava Cervanová | 7. náhradník | — ↓1 | 80 (6.78 %) |
| 8. | Jitka Lesseová | 8. náhradník | — ↓1 | 68 (5.76 %) |
| 9. | Miloš Zajačik | 9. náhradník | — ↓1 | 66 (5.59 %) |
| 10. | Věra Lázničková | 10. náhradník | — ↓1 | 81 (6.87 %) |
| 11. | Leoš Vítek | 11. náhradník | — ↓1 | 58 (4.91 %) |
| 12. | Václav Talarčík | 12. náhradník | — ↓1 | 65 (5.51 %) |
| 13. | Robert Kastl | 3. náhradník | — ↑9 | 91 (7.71 %) |
| 14. | Věra Korbelová | 13. náhradník | — | 58 (4.91 %) |
| 15. | Petra Hányšová | 14. náhradník | — | 60 (5.08 %) |
Za bezpečnost a prosperitu 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Marterer | 5. náhradník | — ↓5 | 59 (5.67 %) |
| 2. | Arnošt Fuchs | 3. náhradník | — ↓2 | 95 (9.14 %) |
| 3. | Eva Machulková | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 152 (14.62 %) |
| 4. | Rudolf Tyml | 1. náhradník | — ↑2 | 112 (10.77 %) |
| 5. | Justina Klapilová | 6. náhradník | — ↓2 | 38 (3.65 %) |
| 6. | Josef Nekys | 2. náhradník | — ↑3 | 102 (9.81 %) |
| 7. | Ivana Jirotová | 4. náhradník | — ↑2 | 81 (7.79 %) |
| 8. | Pavel Sihelský | 7. náhradník | — | 52 (5 %) |
| 9. | Karel Potěšil | 8. náhradník | — | 29 (2.79 %) |
| 10. | Anna Hauerová | 9. náhradník | — | 34 (3.27 %) |
| 11. | Ludmila Laštovicová | 10. náhradník | — | 52 (5 %) |
| 12. | Pavel Wýstrach | 11. náhradník | — | 58 (5.58 %) |
| 13. | Karel Havlíček | 12. náhradník | — | 46 (4.42 %) |
| 14. | Dietmar Sterzik | 13. náhradník | — | 71 (6.83 %) |
| 15. | Petra Dědičová | 14. náhradník | — | 58 (5.58 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ivana Papežová | Zvolen(a) | 1. | 80 (10.29 %) |
| 2. | Jitka Martererová | 2. náhradník | — ↓1 | 62 (7.97 %) |
| 3. | Alžběta Roulichová | 3. náhradník | — ↓1 | 58 (7.46 %) |
| 4. | Josef Kirchner | 4. náhradník | — ↓1 | 47 (6.04 %) |
| 5. | Werner David | 1. náhradník | — ↑3 | 68 (8.75 %) |
| 6. | Václav Brda | 5. náhradník | — | 46 (5.92 %) |
| 7. | Marta Krátká | 6. náhradník | — | 46 (5.92 %) |
| 8. | Marie Wernerová | 7. náhradník | — | 49 (6.3 %) |
| 9. | Mikuláš Kováčik | 8. náhradník | — | 53 (6.82 %) |
| 10. | Anna Kirchnerová | 9. náhradník | — | 39 (5.01 %) |
| 11. | Veronika Roulichová | 10. náhradník | — | 42 (5.4 %) |
| 12. | Jiří Papež | 11. náhradník | — | 48 (6.17 %) |
| 13. | Jiří Kišš | 12. náhradník | — | 50 (6.43 %) |
| 14. | Alžběta Roulichová | 13. náhradník | — | 40 (5.14 %) |
| 15. | Jiří Čejka | 14. náhradník | — | 49 (6.3 %) |