Zastupko
Nové Lublice

Volební období 2013 – 2014

Výsledky komunálních voleb obce Nové Lublice

13. 04. 2013

Volební účast 83,61 %

Hlasovalo 153 z 183 zapsaných voličů.

Kandidátů
30
Mandátů
15
Kandidátních listin
2
Zvolených listin
2

Přehled listin

Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
Jak se rozdělují mandáty a podle čeho jsou lidé zvoleni
  1. Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
  2. Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
  3. Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
  4. Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.

Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.

Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).

Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 2 listiny

SDRUŽENÍ NEZÁVISLÝCH KANDIDÁTŮ PRO ZMĚNU NOVÝCH LUBLIC 11 mandátů · 15 kandidátů

# Jméno Výsledek Mandát Přednostní hlasy
1. Libor Kotlář Zvolen(a) 1. 108 (6.71 %)
2. Jiří Oplt Zvolen(a) 2. 108 (6.71 %)
3. Rostislav Šustek Zvolen(a) 3. 108 (6.71 %)
4. Jan Štencek Zvolen(a) 4. 108 (6.71 %)
5. Jaroslav Škrobánek Zvolen(a) 5. 106 (6.59 %)
6. Rudolf Kuča Zvolen(a) 6. 106 (6.59 %)
7. Andrea Hagenová Zvolen(a) 7. 108 (6.71 %)
8. Miroslav Stecker Zvolen(a) 8. 109 (6.77 %)
9. Michaela Hudečková Zvolen(a) 9. 107 (6.65 %)
10. Martin Juříček Zvolen(a) 10. 109 (6.77 %)
11. Danuše Terberová Zvolen(a) 11. 107 (6.65 %)
12. Štěpán Hruška 1. náhradník — 108 (6.71 %)
13. Jana Lašová 2. náhradník — 106 (6.59 %)
14. Jan Pracný 3. náhradník — 105 (6.52 %)
15. Jana Sarbu 4. náhradník — 105 (6.52 %)

SDRUŽENÍ NEZÁVISLÝCH KANDIDÁTŮ 4 mandáty · 15 kandidátů

# Jméno Výsledek Mandát Přednostní hlasy
1. Jan Škrobánek Zvolen(a) 1. 39 (6.59 %)
2. Pavlína Mičková Zvolen(a) 2. 41 (6.93 %)
3. Marcel Marynčák Zvolen(a) 3. 41 (6.93 %)
4. Antonín Žídek Zvolen(a) 4. 39 (6.59 %)
5. Josef Jamer 1. náhradník — 38 (6.42 %)
6. Stanislav Šeuer 2. náhradník — 40 (6.76 %)
7. Jana Slaná 3. náhradník — 39 (6.59 %)
8. Ladislav Richtár 4. náhradník — 40 (6.76 %)
9. Peter Hujdič 5. náhradník — 38 (6.42 %)
10. Jana Baierová 6. náhradník — 41 (6.93 %)
11. Jana Juříčková 7. náhradník — 38 (6.42 %)
12. Kamilo Honzek 8. náhradník — 38 (6.42 %)
13. Lucie Juříčková 9. náhradník — 38 (6.42 %)
14. Eva Richtárová 10. náhradník — 40 (6.76 %)
15. Petr Kukol 11. náhradník — 41 (6.93 %)