Volební období 2018 – 2022
Výsledky komunálních voleb městyse Načeradec
05. 10. 2018
Hlasovalo 543 z 860 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 6 listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
Sdružení nezávislých kandidátů - "Náš život" 7 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petra Bartoníčková | Zvolen(a) | 1. | 317 (10.11 %) |
| 2. | Karel Svoboda | Zvolen(a) | 2. | 239 (7.62 %) |
| 3. | Lukáš Vítek | Zvolen(a) | 3. | 225 (7.18 %) |
| 4. | Michal Duda | Zvolen(a) | 4. | 208 (6.63 %) |
| 5. | Lenka Blehová | Zvolen(a) | 5. | 212 (6.76 %) |
| 6. | Jaroslav Svoboda | Zvolen(a) | 6. | 202 (6.44 %) |
| 7. | Antonín Rezek | Zvolen(a) | 7. | 202 (6.44 %) |
| 8. | Milan Kazda | 1. náhradník | — | 196 (6.25 %) |
| 9. | Jana Beránková | 2. náhradník | — | 213 (6.79 %) |
| 10. | Lukáš Soukup | 3. náhradník | — | 183 (5.84 %) |
| 11. | Josef Holý | 4. náhradník | — | 210 (6.7 %) |
| 12. | Jiří Richtr | 5. náhradník | — | 191 (6.09 %) |
| 13. | Martin Kmošek | 6. náhradník | — | 182 (5.8 %) |
| 14. | Jiří Jelínek | 7. náhradník | — | 176 (5.61 %) |
| 15. | Lukáš Pohorský | 8. náhradník | — | 177 (5.64 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů NAŠE OBEC 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Martina Švecová | Zvolen(a) | 1. | 217 (9.76 %) |
| 2. | Josef Janouš | Zvolen(a) | 2. | 162 (7.29 %) |
| 3. | Magdaléna Čechová | Zvolen(a) | 3. | 133 (5.98 %) |
| 4. | Kateřina Špačková | Zvolen(a) | 4. | 109 (4.9 %) |
| 5. | Tomáš Petřík | Zvolen(a) | 5. | 161 (7.24 %) |
| 6. | Iveta Rezková | 1. náhradník | — | 135 (6.07 %) |
| 7. | Jana Postřihačová | 2. náhradník | — | 135 (6.07 %) |
| 8. | Jiří Hergesell | 3. náhradník | — | 152 (6.84 %) |
| 9. | Jiří Jedlička | 4. náhradník | — | 142 (6.39 %) |
| 10. | Marcela Pohorská | 5. náhradník | — | 132 (5.94 %) |
| 11. | Daniela Křemenová | 6. náhradník | — | 149 (6.7 %) |
| 12. | Jiří Starec | 7. náhradník | — | 143 (6.43 %) |
| 13. | Helena Martínková | 8. náhradník | — | 161 (7.24 %) |
| 14. | Jaroslav Kout | 9. náhradník | — | 140 (6.3 %) |
| 15. | Jana Peclinovská | 10. náhradník | — | 151 (6.79 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů - Nezávislí 2018 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Postřihač | Zvolen(a) | 1. | 106 (12.58 %) |
| 2. | Miroslav Zhorný | 4. náhradník | — ↓3 | 63 (7.48 %) |
| 3. | Josef Polívka | 3. náhradník | — ↓1 | 66 (7.83 %) |
| 4. | Karel Havlíček | 2. náhradník | — ↑1 | 67 (7.95 %) |
| 5. | Milan Koubík | 5. náhradník | — ↓1 | 48 (5.7 %) |
| 6. | Jana Kříženecká | 6. náhradník | — ↓1 | 50 (5.93 %) |
| 7. | Martin Švec | 7. náhradník | — ↓1 | 46 (5.46 %) |
| 8. | Jiří Jelínek | 8. náhradník | — ↓1 | 60 (7.12 %) |
| 9. | Josef Křemen | 1. náhradník | — ↑7 | 70 (8.31 %) |
| 10. | Vilém Čálek | 9. náhradník | — | 41 (4.86 %) |
| 11. | Radek Brýl | 10. náhradník | — | 50 (5.93 %) |
| 12. | Michal Dvořák | 11. náhradník | — | 38 (4.51 %) |
| 13. | Tomáš Hlinský | 12. náhradník | — | 54 (6.41 %) |
| 14. | Marek Špaček | 13. náhradník | — | 40 (4.75 %) |
| 15. | Zdeněk Pospíšil | 14. náhradník | — | 43 (5.1 %) |
HASIČI ZA NÁŠ DOMOV 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Antonín Hlinský | Zvolen(a) | 1. | 87 (15.9 %) |
| 2. | Stanislav Zvára | 4. náhradník | — ↓3 | 26 (4.75 %) |
| 3. | Miroslav Zhorný | 5. náhradník | — ↓3 | 32 (5.85 %) |
| 4. | Jiří Janouš | 6. náhradník | — ↓3 | 32 (5.85 %) |
| 5. | Iva Veselá | 7. náhradník | — ↓3 | 28 (5.11 %) |
| 6. | Jana Vejnarová | 1. náhradník | — ↑4 | 60 (10.96 %) |
| 7. | Antonín Charvát | 8. náhradník | — ↓2 | 29 (5.3 %) |
| 8. | Jaroslav Maršík | 9. náhradník | — ↓2 | 33 (6.03 %) |
| 9. | Michal Červeňák | 3. náhradník | — ↑5 | 40 (7.31 %) |
| 10. | Monika Jelínková | 10. náhradník | — ↓1 | 26 (4.75 %) |
| 11. | Zdeněk Klimpelle | 2. náhradník | — ↑8 | 48 (8.77 %) |
| 12. | Ondřej Polívka | 11. náhradník | — | 32 (5.85 %) |
| 13. | Tomáš Trojan | 12. náhradník | — | 19 (3.47 %) |
| 14. | Josef Janouš | 13. náhradník | — | 35 (6.39 %) |
| 15. | Jan Král | 14. náhradník | — | 20 (3.65 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů - "Načeradec 2018" 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ondřej Soukup | 7. náhradník | — ↓7 | 20 (3.98 %) |
| 2. | Hana Hajná | 1. náhradník | — | 45 (8.96 %) |
| 3. | Lenka Braná | 8. náhradník | — ↓6 | 30 (5.97 %) |
| 4. | Zdeněk Ctibor | 4. náhradník | — ↓1 | 42 (8.36 %) |
| 5. | František Doubek | 9. náhradník | — ↓5 | 26 (5.17 %) |
| 6. | Dana Holá | 10. náhradník | — ↓5 | 27 (5.37 %) |
| 7. | Jindřich Hlaváček | 2. náhradník | — ↑4 | 45 (8.96 %) |
| 8. | Denisa Smetanová | 11. náhradník | — ↓4 | 32 (6.37 %) |
| 9. | Jana Svobodová | 12. náhradník | — ↓4 | 32 (6.37 %) |
| 10. | Jiří Šteker | Zvolen(a) | 1. ↑9 | 50 (9.96 %) |
| 11. | Martina Buřičová | 13. náhradník | — ↓3 | 11 (2.19 %) |
| 12. | Václav Vítek | 14. náhradník | — ↓3 | 15 (2.98 %) |
| 13. | František Kopecký | 3. náhradník | — ↑9 | 44 (8.76 %) |
| 14. | Zdeněk Smetana | 6. náhradník | — ↑7 | 41 (8.16 %) |
| 15. | Jana Lapáčková | 5. náhradník | — ↑9 | 42 (8.36 %) |
KDU - ČSL 0 mandátů · 13 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Blažek | Nezvolen(a) | — | 33 (8.41 %) |
| 2. | Marie Fišerová | Nezvolen(a) | — | 46 (11.73 %) |
| 3. | Blanka Huderová | Nezvolen(a) | — | 35 (8.92 %) |
| 4. | Miroslav Chomát | Nezvolen(a) | — | 39 (9.94 %) |
| 5. | Marie Křemenová | Nezvolen(a) | — | 38 (9.69 %) |
| 6. | Lukáš Malecha | Nezvolen(a) | — | 23 (5.86 %) |
| 7. | Markéta Ryšková | Nezvolen(a) | — | 29 (7.39 %) |
| 8. | Marie Chomátová | Nezvolen(a) | — | 20 (5.1 %) |
| 9. | Karel Brázda | Nezvolen(a) | — | 23 (5.86 %) |
| 10. | František Kaltounek | Nezvolen(a) | — | 52 (13.26 %) |
| 11. | Iva Kmošková | Nezvolen(a) | — | 21 (5.35 %) |
| 12. | Markéta Chomátová | Nezvolen(a) | — | 15 (3.82 %) |
| 13. | Karel Doubek | Nezvolen(a) | — | 18 (4.59 %) |