Volební období 2018 – 2022
Výsledky komunálních voleb obce Myslejovice
05. 10. 2018
Hlasovalo 383 z 563 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 2 listiny
15 mandátů · 2 zvolené listiny
15 mandátů · 2 zvolené listiny
sdružení za rozvoj obce 8 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Anna Ondrouchová | Zvolen(a) | 1. | 193 (6.88 %) |
| 2. | Zbyněk Ambros | Zvolen(a) | 2. | 190 (6.77 %) |
| 3. | Lubomír Halouzka | Zvolen(a) | 3. | 201 (7.16 %) |
| 4. | Zdeněk Pospíšil | Zvolen(a) | 4. | 184 (6.55 %) |
| 5. | Ondřej Hála | Zvolen(a) | 5. | 196 (6.98 %) |
| 6. | Hubert Funk | Zvolen(a) | 6. | 194 (6.91 %) |
| 7. | Milan Králíček | Zvolen(a) | 7. | 193 (6.88 %) |
| 8. | Petr Sogel | Zvolen(a) | 8. | 180 (6.41 %) |
| 9. | Josef Hloušek | 1. náhradník | — | 180 (6.41 %) |
| 10. | Lucie Vysloužilová | 2. náhradník | — | 202 (7.2 %) |
| 11. | Marek Musil | 3. náhradník | — | 171 (6.09 %) |
| 12. | Roman Krátký | 4. náhradník | — | 187 (6.66 %) |
| 13. | Vlastimil Ambroz | 5. náhradník | — | 183 (6.52 %) |
| 14. | Miroslav Pospíšil | 6. náhradník | — | 179 (6.38 %) |
| 15. | Luboš Žondra | 7. náhradník | — | 172 (6.13 %) |
Za prosperující obce 7 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Svatopluk Marák | Zvolen(a) | 1. | 170 (7.31 %) |
| 2. | Dagmar Pěkná | Zvolen(a) | 2. | 150 (6.45 %) |
| 3. | Miloš Mlateček | Zvolen(a) | 3. | 157 (6.75 %) |
| 4. | Karel Coufal | Zvolen(a) | 4. | 165 (7.1 %) |
| 5. | František Konšel | Zvolen(a) | 5. | 159 (6.84 %) |
| 6. | Radmila Maráková | Zvolen(a) | 6. | 143 (6.15 %) |
| 7. | Pavla Urbášková | Zvolen(a) | 7. | 162 (6.97 %) |
| 8. | Jaroslav Hýbl | 1. náhradník | — | 154 (6.62 %) |
| 9. | Michal Večerka | 2. náhradník | — | 159 (6.84 %) |
| 10. | Jaromír Fidler | 3. náhradník | — | 152 (6.54 %) |
| 11. | Hana Mlatečková | 4. náhradník | — | 147 (6.32 %) |
| 12. | Pavlína Paulinová | 5. náhradník | — | 154 (6.62 %) |
| 13. | Jana Bártová | 6. náhradník | — | 155 (6.67 %) |
| 14. | Martina Dymáčková | 7. náhradník | — | 148 (6.37 %) |
| 15. | Marcela Žídková | 8. náhradník | — | 148 (6.37 %) |