Volební období 2006 – 2010
Výsledky komunálních voleb obce Myslejovice
20. 10. 2006
Hlasovalo 396 z 542 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 3 listiny
15 mandátů · 2 zvolené listiny
15 mandátů · 2 zvolené listiny
Sdružení nezávislých kandidátů - Sdružení pro rozvoj obce 9 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Anna Ondruchová | Zvolen(a) | 3. ↓2 | 224 (7.31 %) |
| 2. | Vincent Jakubský | Zvolen(a) | 4. ↓2 | 221 (7.21 %) |
| 3. | Miloslav Ondrouch | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 227 (7.41 %) |
| 4. | Zdeněk Pospíšil | Zvolen(a) | 5. ↓1 | 206 (6.72 %) |
| 5. | Lubomír Halouzka | Zvolen(a) | 6. ↓1 | 206 (6.72 %) |
| 6. | Milan Králíček | Zvolen(a) | 7. ↓1 | 208 (6.79 %) |
| 7. | Hubert Funk | Zvolen(a) | 1. ↑6 | 230 (7.51 %) |
| 8. | Edita Nezvalová | Zvolen(a) | 8. | 183 (5.97 %) |
| 9. | Zdeněk Pospíšil | Zvolen(a) | 9. | 190 (6.2 %) |
| 10. | Jindřich Dokoupil | 1. náhradník | — | 179 (5.84 %) |
| 11. | Marcela Žídková | 2. náhradník | — | 188 (6.14 %) |
| 12. | Martina Zezulová | 3. náhradník | — | 195 (6.37 %) |
| 13. | Ondřej Hála | 4. náhradník | — | 208 (6.79 %) |
| 14. | Josef Piňos | 5. náhradník | — | 200 (6.53 %) |
| 15. | Radek Klváček | 6. náhradník | — | 196 (6.4 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů - ŠANCE 2006 6 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Roman Miklík | Zvolen(a) | 4. ↓3 | 121 (5.75 %) |
| 2. | Miloš Mlateček | Zvolen(a) | 5. ↓3 | 151 (7.17 %) |
| 3. | Milada Trávníčková | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 159 (7.55 %) |
| 4. | František Konšel | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 155 (7.36 %) |
| 5. | Pavla Urbášková | Zvolen(a) | 6. ↓1 | 142 (6.74 %) |
| 6. | Jan Řehulka | 1. náhradník | — ↓1 | 146 (6.93 %) |
| 7. | Jana Bártová | 2. náhradník | — ↓1 | 152 (7.22 %) |
| 8. | Josef Solař | 3. náhradník | — ↓1 | 123 (5.84 %) |
| 9. | Dagmar Solanská | 4. náhradník | — ↓1 | 151 (7.17 %) |
| 10. | Svatopluk Marák | 5. náhradník | — ↓1 | 151 (7.17 %) |
| 11. | Karel Soldán | 6. náhradník | — ↓1 | 132 (6.27 %) |
| 12. | Jitka Nečasová | Zvolen(a) | 2. ↑10 | 159 (7.55 %) |
| 13. | Jiří Pokovba | 7. náhradník | — | 121 (5.75 %) |
| 14. | Jana Boháčová | 8. náhradník | — | 122 (5.79 %) |
| 15. | David Klapáč | 9. náhradník | — | 119 (5.65 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 0 mandátů · 3 kandidáti
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Bohuslava Pernicová | Nezvolen(a) | — | 43 (29.65 %) |
| 2. | Arnošt Čížek | Nezvolen(a) | — | 50 (34.48 %) |
| 3. | Pavel Vojtěch | Nezvolen(a) | — | 52 (35.86 %) |