Volební období 2010 – 2014
Výsledky komunálních voleb městyse Moravská Nová Ves
15. 10. 2010
Hlasovalo 1 072 z 2 130 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 6 listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
Sdružení "STAN", NK 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Zugar | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 342 (9.78 %) |
| 2. | Jana Krutáková | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 315 (9.01 %) |
| 3. | Tomáš Sládek | Zvolen(a) | 4. ↓1 | 300 (8.58 %) |
| 4. | Soňa Petrjanošová | Zvolen(a) | 1. ↑3 | 373 (10.67 %) |
| 5. | Drahomír Vája | 2. náhradník | — ↓1 | 237 (6.78 %) |
| 6. | Miroslava Prokopová | 3. náhradník | — ↓1 | 216 (6.18 %) |
| 7. | Dalibor Jančálek | 4. náhradník | — ↓1 | 196 (5.6 %) |
| 8. | Vladislava Časná | 1. náhradník | — ↑3 | 269 (7.69 %) |
| 9. | Jiří Frýdek | 5. náhradník | — | 173 (4.94 %) |
| 10. | Jiří Sukup | 6. náhradník | — | 236 (6.75 %) |
| 11. | Marie Strejčková | 7. náhradník | — | 148 (4.23 %) |
| 12. | Eva Pospíchalová | 8. náhradník | — | 211 (6.03 %) |
| 13. | Josef Tuček | 9. náhradník | — | 174 (4.97 %) |
| 14. | Pavel Jandák | 10. náhradník | — | 162 (4.63 %) |
| 15. | Květoslava Novotná | 11. náhradník | — | 143 (4.09 %) |
Volba pro obec 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslav Kučera | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 321 (10.33 %) |
| 2. | Pavel Kaňa | Zvolen(a) | 4. ↓2 | 238 (7.66 %) |
| 3. | Jan Maděřič | 1. náhradník | — ↓2 | 237 (7.63 %) |
| 4. | Pavel Šrámek | Zvolen(a) | 1. ↑3 | 324 (10.43 %) |
| 5. | Milan Valihrach | Zvolen(a) | 3. ↑2 | 297 (9.56 %) |
| 6. | Radomír Dohnal | 2. náhradník | — | 197 (6.34 %) |
| 7. | Pavel Tkáč | 3. náhradník | — | 156 (5.02 %) |
| 8. | Josef Šteflovič | 4. náhradník | — | 176 (5.66 %) |
| 9. | Dušan Haruštiak | 5. náhradník | — | 219 (7.05 %) |
| 10. | Dana Pospíchalová | 6. náhradník | — | 191 (6.15 %) |
| 11. | František Mikulica | 7. náhradník | — | 132 (4.25 %) |
| 12. | Pavel Zugar | 8. náhradník | — | 186 (5.99 %) |
| 13. | Jiří Kalabis | 9. náhradník | — | 132 (4.25 %) |
| 14. | Josef Kovář | 10. náhradník | — | 151 (4.86 %) |
| 15. | Ivan Salajka | 11. náhradník | — | 148 (4.76 %) |
Občanská demokratická strana 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lenka Kostovčíková | 3. náhradník | — ↓5 | 207 (6.93 %) |
| 2. | Zbyněk Parma | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 336 (11.26 %) |
| 3. | Jaroslav Valný | 4. náhradník | — ↓4 | 184 (6.16 %) |
| 4. | Martina Imrichová | 5. náhradník | — ↓4 | 195 (6.53 %) |
| 5. | Jaroslav Glos | Zvolen(a) | 2. ↑3 | 265 (8.88 %) |
| 6. | Ladislava Šrámková | 6. náhradník | — ↓3 | 213 (7.14 %) |
| 7. | Petr Veleba | 7. náhradník | — ↓3 | 172 (5.76 %) |
| 8. | Eva Gréeová | Zvolen(a) | 3. ↑5 | 232 (7.77 %) |
| 9. | Hana Janulíková | 1. náhradník | — ↑5 | 229 (7.67 %) |
| 10. | Radek Magyar | 8. náhradník | — ↓1 | 149 (4.99 %) |
| 11. | Lenka Bučková | 9. náhradník | — ↓1 | 148 (4.96 %) |
| 12. | Roman Bartoš | 10. náhradník | — ↓1 | 137 (4.59 %) |
| 13. | Hana Grossmannová | 11. náhradník | — ↓1 | 198 (6.63 %) |
| 14. | Marcela Luňáková | 2. náhradník | — ↑9 | 228 (7.64 %) |
| 15. | Ladislav Petrjanoš | 12. náhradník | — | 90 (3.01 %) |
TOP 09 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Marek Košut | Zvolen(a) | 1. | 373 (16.26 %) |
| 2. | Regina Lanová | 3. náhradník | — ↓3 | 172 (7.5 %) |
| 3. | Jiří Fila | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 323 (14.08 %) |
| 4. | Pavel Polach | 4. náhradník | — ↓2 | 137 (5.97 %) |
| 5. | Eva Špačková Kučerová | 1. náhradník | — ↑2 | 206 (8.98 %) |
| 6. | Veronika Vojtěšková | 5. náhradník | — ↓1 | 111 (4.84 %) |
| 7. | Zuzana Szücsová | 6. náhradník | — ↓1 | 79 (3.44 %) |
| 8. | Gregor Mikesa | 7. náhradník | — ↓1 | 94 (4.09 %) |
| 9. | Kristýna Spálovská | 8. náhradník | — ↓1 | 99 (4.31 %) |
| 10. | Jan Sečkař | 9. náhradník | — ↓1 | 135 (5.88 %) |
| 11. | František Košulič | 10. náhradník | — ↓1 | 78 (3.4 %) |
| 12. | Jaromír Král | 11. náhradník | — ↓1 | 97 (4.23 %) |
| 13. | Olga Grabovská | 12. náhradník | — ↓1 | 65 (2.83 %) |
| 14. | Zdeněk Polach | 2. náhradník | — ↑10 | 189 (8.24 %) |
| 15. | Pavel Příkazský | 13. náhradník | — | 135 (5.88 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Radek Vaněk | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 228 (11.93 %) |
| 2. | Jan Tuček | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 240 (12.55 %) |
| 3. | Pavel Matoušek | 1. náhradník | — | 196 (10.25 %) |
| 4. | Věra Dvořáčková | 2. náhradník | — | 127 (6.64 %) |
| 5. | Libuše Petrášová | 3. náhradník | — | 139 (7.27 %) |
| 6. | Jiří Víšek | 4. náhradník | — | 135 (7.06 %) |
| 7. | Martin Tichý | 5. náhradník | — | 121 (6.33 %) |
| 8. | Pavel Macinka | 6. náhradník | — | 109 (5.7 %) |
| 9. | Rudolf Petráš | 7. náhradník | — | 78 (4.08 %) |
| 10. | Hana Šteflovičová | 8. náhradník | — | 101 (5.28 %) |
| 11. | Marie Macinková | 9. náhradník | — | 73 (3.81 %) |
| 12. | Radka Mrákavová | 10. náhradník | — | 75 (3.92 %) |
| 13. | Petr Vašíček | 11. náhradník | — | 99 (5.18 %) |
| 14. | Luděk Mrákava | 12. náhradník | — | 81 (4.23 %) |
| 15. | Vlasta Přikrylová | 13. náhradník | — | 109 (5.7 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 0 mandátů · 7 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Bohumír Bezchleba | Nezvolen(a) | — | 103 (18.72 %) |
| 2. | Zdeněk Hřebačka | Nezvolen(a) | — | 64 (11.63 %) |
| 3. | Vlastimil Maděra | Nezvolen(a) | — | 64 (11.63 %) |
| 4. | Miroslav Zugar | Nezvolen(a) | — | 86 (15.63 %) |
| 5. | Hedvika Němcová | Nezvolen(a) | — | 63 (11.45 %) |
| 6. | Alena Šteflovičová | Nezvolen(a) | — | 100 (18.18 %) |
| 7. | Jan Halabrin | Nezvolen(a) | — | 70 (12.72 %) |