Volební období 2018 – 2022
Výsledky komunálních voleb obce Loděnice
05. 10. 2018
Hlasovalo 841 z 1 401 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 4 listiny
15 mandátů · 4 zvolené listiny
15 mandátů · 4 zvolené listiny
ZA DALŠÍ ROZVOJ OBCE 8 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Václav Bauer | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 418 (7.66 %) |
| 2. | Vladana Rochlová Radová | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 362 (6.63 %) |
| 3. | Ondřej Brodecký | Zvolen(a) | 4. ↓1 | 396 (7.26 %) |
| 4. | Zbyněk Špirit | Zvolen(a) | 5. ↓1 | 366 (6.71 %) |
| 5. | Jiří Štulc | Zvolen(a) | 6. ↓1 | 374 (6.85 %) |
| 6. | Václav Veverka | Zvolen(a) | 1. ↑5 | 427 (7.83 %) |
| 7. | Martin Fatka | Zvolen(a) | 7. | 363 (6.65 %) |
| 8. | Alena Heinrichová | Zvolen(a) | 8. | 377 (6.91 %) |
| 9. | Jan Tomaštík | 1. náhradník | — | 331 (6.07 %) |
| 10. | Martin Čapek | 2. náhradník | — | 335 (6.14 %) |
| 11. | Květoslav Zíka | 3. náhradník | — | 337 (6.18 %) |
| 12. | Jaroslav Semecký | 4. náhradník | — | 321 (5.88 %) |
| 13. | Jindřich Heies | 5. náhradník | — | 357 (6.54 %) |
| 14. | Jana Foltýnová | 6. náhradník | — | 358 (6.56 %) |
| 15. | Jasněna Mohammedová | 7. náhradník | — | 331 (6.07 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů LoDění 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Martin Bok | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 188 (7.5 %) |
| 2. | Kamil Horný | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 172 (6.86 %) |
| 3. | Jana Tučková | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 194 (7.74 %) |
| 4. | Radek Němec | 1. náhradník | — | 168 (6.7 %) |
| 5. | Tereza Hamouzová | 2. náhradník | — | 169 (6.74 %) |
| 6. | Martin Fořt | 3. náhradník | — | 155 (6.18 %) |
| 7. | Julie Bicanová | 4. náhradník | — | 173 (6.9 %) |
| 8. | Hana Hrubanová | 5. náhradník | — | 168 (6.7 %) |
| 9. | Anna Kalašová | 6. náhradník | — | 167 (6.66 %) |
| 10. | Kateřina Mašatová | 7. náhradník | — | 168 (6.7 %) |
| 11. | Ivo Plhák | 8. náhradník | — | 152 (6.06 %) |
| 12. | Pavel Machač | 9. náhradník | — | 179 (7.14 %) |
| 13. | Kateřina Hůlová | 10. náhradník | — | 160 (6.38 %) |
| 14. | Prokop Boček | 11. náhradník | — | 150 (5.98 %) |
| 15. | Milan Hejduk | 12. náhradník | — | 143 (5.7 %) |
LODĚŇÁCI 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Josef Tůma | 4. náhradník | — ↓5 | 148 (7.29 %) |
| 2. | Tereza Veverková | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 182 (8.97 %) |
| 3. | Vladislav Krabec | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 166 (8.18 %) |
| 4. | Martin Smola | 5. náhradník | — ↓3 | 112 (5.52 %) |
| 5. | Radovan Vavroch | 6. náhradník | — ↓3 | 120 (5.91 %) |
| 6. | Dagmar Smutná | 2. náhradník | — ↑2 | 149 (7.34 %) |
| 7. | Martina Zahradníková | 7. náhradník | — ↓2 | 122 (6.01 %) |
| 8. | Milan Březina | 8. náhradník | — ↓2 | 147 (7.24 %) |
| 9. | Růžena Houbová | 3. náhradník | — ↑4 | 149 (7.34 %) |
| 10. | Jan Marhoul | 9. náhradník | — ↓1 | 106 (5.22 %) |
| 11. | Imrich Senko | 10. náhradník | — ↓1 | 122 (6.01 %) |
| 12. | Luboš Petrášek | 11. náhradník | — ↓1 | 106 (5.22 %) |
| 13. | Eva Veverková | 1. náhradník | — ↑10 | 151 (7.44 %) |
| 14. | Lukáš Paleček | 12. náhradník | — | 112 (5.52 %) |
| 15. | Jiří Huml | 13. náhradník | — | 136 (6.7 %) |
SDRUŽENÍ NEZÁVISLÝCH KANDIDÁTŮ OBCE LODĚNICE - NÁŠ DOMOV 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Erna Šimrová | Zvolen(a) | 1. | 150 (8.05 %) |
| 2. | Karel Dvořák | Zvolen(a) | 2. | 146 (7.84 %) |
| 3. | Jana Moravcová | 2. náhradník | — ↓1 | 120 (6.44 %) |
| 4. | Petr Mikulec | 3. náhradník | — ↓1 | 113 (6.06 %) |
| 5. | Josef Kata | 4. náhradník | — ↓1 | 110 (5.9 %) |
| 6. | Filip Melichar | 5. náhradník | — ↓1 | 116 (6.22 %) |
| 7. | Petr Rada | 6. náhradník | — ↓1 | 133 (7.14 %) |
| 8. | Ladislav Čemus | 7. náhradník | — ↓1 | 118 (6.33 %) |
| 9. | Radek Žižka | 8. náhradník | — ↓1 | 129 (6.92 %) |
| 10. | Miroslav Voleský | 9. náhradník | — ↓1 | 126 (6.76 %) |
| 11. | Jan Belfín | 10. náhradník | — ↓1 | 119 (6.39 %) |
| 12. | Iva Madejová | 11. náhradník | — ↓1 | 102 (5.47 %) |
| 13. | František Pospíšil | 12. náhradník | — ↓1 | 125 (6.71 %) |
| 14. | Lenka Kinclová | 13. náhradník | — ↓1 | 113 (6.06 %) |
| 15. | Richard Kubela | 1. náhradník | — ↑12 | 142 (7.62 %) |